Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bilgisayardan anlayanlar lütfen yardım edin

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgisayarı ayağa kaldırmak için ayırdığın bütçe ne kadar?
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisayarı ayağa kaldırmak için ayırdığın bütçe ne kadar?
    hdd 90- anakart ve işlemci 240 - monitör 40- modem 50.... gerisi vardı...ama şöyle bir şey var....anakart işlemci monitör gecen yaz aldım....
    o zaman 2 tane 160 lık hdd vardı...3 ay önce de 2 hdd yi satıp 1 tane 500 lük hdd aldım...

bilgisayarı da 4-5 tane program ile taradım...bir şey cıkmadı...trojan killer 2 tane buldu....

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hdd 90- anakart ve işlemci 240 - monitör 40... gerisi vardı...
    Bu harcamaları yaptın mı anlamadım? Demek istediğim şu andan itibaren toplam ne kadar bütçe ayırdın? HDD monitör vs diye ayırmadan? Ona göre tavsiyede bulunabiliriz.
    112ciyiz

Şimdi önemli olan bilgisayarın genel olarak çalışma hızını artırmak. Örn 30TL ye 1Gb Ekran kartı buabilirsin ama eski nesil! önemli olan onun çalışma hızı ve bant genişliği. Yani 500Mb 256bit DDR3 ekran kartı(yaklaşık70TL) şimdilik senin işini görür. Daha fazla bütçe ayırabilirsen: atıyorum 500-600 TL o zaman sistemi komple DDR3 e çevirebilirsin. Bunun için Anakart-İşlemci-Ekran kartı-RAM-PSU değişimi yeterli olur fakat bu şekilde de yeni nesil orta sınıf bir bilgisayarın olur.
    Bilgisayar işi öyle birşeydir ki sonu yoktur, ne kadar ekmek o kadar köfte. Ben topladığımda bütün parçalar listebaşı idi(her parça 250$) ama 6 ay sonra orta sınıf olmaya başladı...
    Sen şimdi ekran kartını değiştir, PCye format at ve hiçbir sürücüye girmeden Antivirus programı ile tarama yap. Seni uzun bir süre idare eder.
    112ciyiz

Motosikleti
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu harcamaları yaptın mı anlamadım? Demek istediğim şu andan itibaren toplam ne kadar bütçe ayırdın? HDD monitör vs diye ayırmadan? Ona göre tavsiyede bulunabiliriz.
    bilgisayarı ayaga kaldırmak deyince bu bilgisayarı ne kadara maal ettin anladım....

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

maaş aldıgımda bi ekran kartı alabilirim....şuan vatan bilgisayarda ekran kartı aramaya başladım...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ben 2+1 GB Ram olayına takıldım.
    Bence +1 olanı sök sadece 2 gb ile dene, farklı ramlar çoğu zaman problem çıkarabiliyor.
    Birde Win7 kurmandaki amaç ne? XP de sana yetmeyen Win7 de sana lazım olan ne var

Xp kur ve microsoft tarafından güncelleme ve destek sürdüğü sürece kullanmaya devam et.

Kurduğun pc de en çok performans harcayan şey win7 çünkü

Ben 4 çekirdekli 4 gb lı pc de hala xp kullanıyorum.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2+1 GB Ram olayına takıldım.
    Bence +1 olanı sök sadece 2 gb ile dene, farklı ramlar çoğu zaman problem çıkarabiliyor.
    Birde Win7 kurmandaki amaç ne? XP de sana yetmeyen Win7 de sana lazım olan ne var

Xp kur ve microsoft tarafından güncelleme ve destek sürdüğü sürece kullanmaya devam et.

Kurduğun pc de en çok performans harcayan şey win7 çünkü

Ben 4 çekirdekli 4 gb lı pc de hala xp kullanıyorum.
    ekran kartını bi değiştireyim de...ondan sonrasına baktım....
    ama xp yide cok denedim..interneti kapatırdıgım 3 aylık dönem de xp vardı...ama win7 daha iyi...

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhatkars
    kablolu modem....pikatel combomax...
    3 ay önce interneti kapattırmıstım... 3 hafta önce tekrardan açtırdım...interneti de bilgisayara format atarak kurdum...
    1 yıldır bilgisayarım da virüs vs programları kullanımıyorum...windowsun guvenlık duvarı felan hepsıde kapalı...
    3 ay önce neti iptal ettirmeden önce internetle ilgili böyle bir sıkıntım yoktu ve firefox kullanıyordum... performans düşüklüğü aldıgımdan beri var...
    tekrar 3 hafta önce actırdım ınterneti firefox 3-4-8-10 neyse surumlerini kullandım aynı sorun var.... acaba tarayıcıdan dolayı mı bırsey var....
    aynı modem aynı kablo.... tabi eve cekılen telefon kablosu farklı....
    önceki hatta tek telli olan sıyah kablo vardı...şimdiki çekilen telefon hattında çoklu kablolar var...anladınız nasıl bir kablo oldugunu....
    Nete baska bilgisayar baglaniyor mu?

Torrent cekiyosun anladigim kadariyla,
    internet servis saglayicilari eger musteriler
    belirli bi indirme yapiyorsa 1 ay icinde;
    diyelim ki ayda 20gb indirdin.
    Seni takibe alirlar.
    Takibe alirlar dedigim yaptiklarini goremezler mahkeme karari olmadan,
    ama indirdigin veri ne kadar gorebilirler.

Eger indirdigin veri normalin ustundeyse senin indirme hizini dusururler.
    Boylece yasa disi indirme yapan vatandaslari dizginlemis olurlar.
    Internet servis saglayicin kimse ara durumdan bahset bakalim ne diyecekler.
    Eger neden bu kadar veri indiriyosun derse bilgisayar muhendisiyim proje verileri indirmem gerekiyor dersin.

Olay sadece tarayici ise ve firefox kullaniyosan bi kac bisey soylerim onlari dene bakalim.
    We are many...

Motosikleti
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nete baska bilgisayar baglaniyor mu?

Torrent cekiyosun anladigim kadariyla,
    internet servis saglayicilari eger musteriler
    belirli bi indirme yapiyorsa 1 ay icinde;
    diyelim ki ayda 20gb indirdin.
    Seni takibe alirlar.
    Takibe alirlar dedigim yaptiklarini goremezler mahkeme karari olmadan,
    ama indirdigin veri ne kadar gorebilirler.

Eger indirdigin veri normalin ustundeyse senin indirme hizini dusururler.
    Boylece yasa disi indirme yapan vatandaslari dizginlemis olurlar.
    Internet servis saglayicin kimse ara durumdan bahset bakalim ne diyecekler.
    Eger neden bu kadar veri indiriyosun derse bilgisayar muhendisiyim proje verileri indirmem gerekiyor dersin.

Olay sadece tarayici ise ve firefox kullaniyosan bi kac bisey soylerim onlari dene bakalim.

şuan da torrent sn de 600 kb veri indiriyor...bence çok çok iyi...
    3 ay önceden kullandıgım internette ( şuanki ile aynı ttnet) hem torrent hem de normal interneti sıkıntısız kullanıyordum....o zaman 64 bit işletim sistemim vardı....suan 32 bit ve aynı anda 2-3 tane sekme açsam kafayı yiyorum...hoş 1 tanesi de yetiyor kafayı yedirmeye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

pazar gününden beri de buldugum tüm free programlarla pc yi virüs taramasından geçiriyorum ve bugun 64 bit işletim sistemini yükleyeceğim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

zaten şuan kullandıgım internet 8mbit.... (20 mbit olsa da birşey fark etmeyecek...turk telekomun hattı 8i bile kaldırmıyordur) 15 yada 20 gb dan sonra 8 mbit düşüyormuş...ben 15 i daha geçmedim.... ama daha 1 ay olmadı nete bağlanalı...daha fatura felanda yatırmadım... onlardan olurmuki...

Motosikleti
    anakartın onboard ekran kartını kullansam ge force 9400 gt den daha mı iyi olur acaba....
    Integrated ATI Radeon HD3000
    Support Maximum shared memory up to 1024 MB
    Supports RGB with max. resolution 2048 x 1536 (@85Hz)
    Hybrid CrossFireX™ Support (For Windows Vista only)
    *Refer to www.amd.com for the Hybrid CrossFireX selected GPUs

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)