Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bunlar nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PCX
    Yollarda enine çizilmiş kabartma çizgiler araçları silkeleyip tüm cıvatalarını gevşetmekten başka ne işe yarar? Bunların yapım amacı nedir? Allahaşkına birisi bana mantıklı birşey söylesin lütfen. Bu çizgilerden her geçişimde, kim çizdirdiyse onunla çok fena akraba oluyorum, yıpranan sinirlerimde cabası. Hele sahil yollarında delirme noktasına geliyorum.
    Gerçekten haklılarmış, lazımmış bu çizgiler dedirtecek bir açıklama arıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kinetic Pridem Gitti :((((
    ben bugün sordugumda araç sürücüsü uyuyorsa uyandırmak içinmiş

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Hoş değiller ama kendini bilmeyip genç yaşta insanların hayatlarına kastedip canlarını alan kendini bilmezler için sonuna kadar hak veriyorum bunların yerleştirilmesine.
    Yoksa o yollarda katiller adeta insan avlıyor.
    http://www.motosiklet.net/forum/onla...el-tugper.html
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Özellikle otoban girişlerinde oluyor bu çizgiler
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş değiller ama kendini bilmeyip genç yaşta insanların hayatlarına kastedip canlarını alan kendini bilmezler için sonuna kadar hak veriyorum bunların yerleştirilmesine.
    Yoksa o yollarda katiller adeta insan avlıyor.
    http://www.motosiklet.net/forum/onla...el-tugper.html
    aynen katılıyorum....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    o cizigiler hızlı giden insanların yavaslaması icin yapılmıs cizgiler arkadaşlar ehliyeti kasaptanmı aldınız

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Faruk07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yollarda enine çizilmiş kabartma çizgiler araçları silkeleyip tüm cıvatalarını gevşetmekten başka ne işe yarar? Bunların yapım amacı nedir? Allahaşkına birisi bana mantıklı birşey söylesin lütfen. Bu çizgilerden her geçişimde, kim çizdirdiyse onunla çok fena akraba oluyorum, yıpranan sinirlerimde cabası. Hele sahil yollarında delirme noktasına geliyorum.

valla üstadım yapmışlarsa vardır bi hikmeti senin bu durum hoşuna gitmeyebilir , ancak mantıkta düşündüğümüzde olayı kişisel olarak ele alırsak tabi bahane bulmak çoktur , ancak bende bir araç sürücüsü olarak o çizgilerin gereksiz olduğunu düşünmüyorum ,

hatta iş öyle fotoyla olacaksa yoldaki beyaz şerit kabartılardan ziyade bırak aracın civatalarını dökülmesini dingili, tekeri bırakırsın geçerken öyle setler var

ama ben bunun için ne karayollarını nede belediyeleri bir başkasını suçlayamam hatayı toplum olarak kendimizde aramalıyız neden bu setleri yapma gereği duymuşlar ?????

dedim ya bende araç sürücüsüyüm , burada sohbet ediyor tartışıyoruz olay kişisel değildir sana misilleme yazdığımıda düşünmeyesin maksat muhabbet olsun ,

hayırlı akşamlar
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

okanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Arkadaşlar o çizgiler araç sürücülerini uyarmak için (tabi uyuyorsa da uyandırmak için). Ne kadar hızlı giderseniz o kadar rahatsız eder. Dikkat ederseniz, çizgiler önce uzun aralıklarla başlar, dikkat edilmesi gereken yere (yaya geçidi, ışıklar, kavşak vs.) iyice yaklaşıldığında sıklaşır, dikkatsiz sürücüler de aracın içinde önce tık tık tık diye birşeyler sonra da tırrrrrrrrrrrrrr diye bişey hissedip "nooloyu yaw" diyip dikkatlerini toplarlar.
    (En azından yapılma amaçları, işin teorisi budur)
    Okan Kılıç (Vreon)
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O çizgiler tümsek sayılamayacağına göre tek görevi sürücüleri uyarmak. Buralardan birkaç örnek vereyim özellikle uzun düzlüklerden sonraki kavşak yaklaşımlarında yer alıyor.

112ciyiz

Motosikleti
    PCX
    Yollarımız öyle güzel, öyle pürüzsüz ki gerçekten insanın uykusu geliyor ve haliyle uyandırmak lazım tabi.
    Ne güzel, yollarla, asfaltla ilgili tüm problemleri bitirmiş başka icatların peşine düşmüşüz. Bravo.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Benim gün içinde kullandığım yolda bunlardan yok ama gözümü biran yoldan ayırsam küt diye bir çukurdan yada çukur sayılabilecek kadar içerde olan logar kapağından geçiyorum ki dikkatimi yoldan başka yere vermeme imkan yok
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öyle demeyin arkadaşlar,dikkat ederseniz çoğunlukla viraj yaklaşımlarına,otoban çıkışlarına ve dört yol ağzına yaklaşırken yerleştiriliyo o çizgiler.. bazı uyanıklar dört yol ağzına yaklaşırken bırakın yavaşlamayı uzaktan yeşil ışığı gördüğü zaman kaçırıp beklememek için dahada gaza yükleniyor,ışıklardada gelen aracın hızını kestremeyip hatalı çıkış yapan (ki bunun cezasıda hiçbir zaman ölüm olmamalı) bir motor yada yayayı silip geçmesi işten bile deil..

kavşakta bekleyenler hatalı çıkış yapmasalar bile yeşili kaçırmamak için hızlanan araç bazen 15 20mt kala kaçırabiliyor ve doğal olarak okadar hızlandıktan sonra durmayı gözü kesmiyor sarıydı kırmızının başıydı diyip hızla giriyor,kavşakta bekleyende sarıyı yada yeşili gördüğü gibi çıkmadıysa şanslıdır.. yani kısaca aracına azda olsa değer veren biri o çizgiler sayesinde hızını keser,kesmese bile hızlanmaya kalkmaz..

hadi hayvanlık yapıp yeşili uzaktan görünce çizgilere rağmen yinemi hızlandı,15-20 metre kala yeşili kaçırdığında bile frene yüklense bile durabilir,çünkü o çizgiler sert süngerimsi bi yapıda ve lastiklerin yapışmasını sağlıyor çizgilerin en sık olduğu yerde yani ışıklara en yakın yerde düşünebilceğinizden çok daha fazla fren mesafesini kısaltıyor..

otoban çıkışlarında malum hızımızı yeterince almış oluyoruz,belkide otobanın şaplı yüzeyinde aracımız yağ gibi akarken göz açık ama beynimiz uyuyor(otoban yüzeyleri diğer yollara oranla daha düzgündür),hatta bazen uzun ve gece yolculuklarında ben bukadar yolu nezaman geldim yada bildiğiniz biyerse şurayı nezaman geçtim ya dediğimiz zamanlar oluyor,bu da genellikle akıcı yollarda yorgun düşünceli olduğumuzda başımıza geliyor,işte o zamanlarda o çizgiler yolun akıcılığnda pürüz yaratıp yol bitti hadi yeter bukadr uyku diyp beynimizin uyanmasını sağlıyor

otoban sonu yine hızlıyız ve yağmurlu yada gizli buzlanma var arcınızı fren esnasında savursanız bile toplamanıza maksimum katkı sağlar ve fren mesafenizi en aza indirir.. o kadarda olurmu ya demeyin bi gün denk geldiğiniz yerde üzerinde durup ayağınızı sürtmeyi deneyin,hele yeni yapılmış çizgilere denk gelirseniz ayğınızı sürtemezsiniz bile..

virajlara koyulanlara gelincede(genellikle geniş süratli olabileceğiniz otoban ayrımı gibi virajlarda olur),yağmur yağdıysa,özellikle yağmur yağmayıpta ıslandıysa,kontrolsüz girdiyseniz yol tutuşunu arttırarak kaymanızı savrulmanızı engellemeye çok büyük katkısı olur..

her yol ağzına koyulmasından yana değilim ama yukarda bahsettiğim gibi durumların olabileceği her tehlikeli yerde kullanılmasından yanayım,hatta zamanla aşınıp silinen çizgi bantlarınında belirli aralıklarla yenilenmesi düşüncesindeyim.. eğer civatalarınızı gevşetçek kadar hissediyorsanız gerçekten çizgileri dinlemiyor demektesiniz,biraz uzun oldu ama çizgiler konusunda olumsuz düşünceleri olan arkadaşların fikri birazda olsa değiştiyse ne mutlu bana

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı Faruk07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amma abarttın yaa :D O çizgiler hafif bir ses yapıyor o kadar.. Çokta gerekli bir icat.. Çizgiyi neden koyduklarını bilen için..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    marmariste herifler abartmış sizin orda cizik yapmışlar burdada kaldırımı bi metre yukarı şişirmişler:D
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    cygnus rs
    floryada sahil yolunda da var onlardan,bende yavaşlanması için diye biliyorum

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sürücüleri uyarmak....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)