Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlaç deposu kuryeliği hakkında bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI
    orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    Merhaba arkadaşlar sizlerden en azından bilgi sahibi olan arkadaşlarda öğrenmek istediğim bir konu var.ecza deposu kuryelerinin çalışma şartları nasıldır,yanii vardiyalımı,hafta sonları çalışırlarmı,geceleri veya hafta sonları nöbetleşemi çalışırlar vb.Elbetteki firmaya göre deişiklik gösterir ama en azından kaba taslakta olsa bir fikir sahibi olmak istiyorum.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Ya dışındasındır çemberin, ya da içinde yer alacaksın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunu bende merak ediyorum çalışma saatleri ve izin günleri ne durumda acaba?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    Bide sirketin motorumu var?

Motosikleti
    ramzey qm250
    genelde şirketlerin kendi motorları oluyor,çoğunluklada cbf olur....

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende durumu size anlatayım şubat ayın da bi dost tavsiyesiyle bir ecza deposuna başvuru yaptım neyse aradılar gittim görüştüm aylık 1000 tl haftada birgün izin bir gün saat 12 de iş başı gece 11 de paydos nöbet yani öğlen yemeği çay kahve falan herşey güzel çalışma ortama dikkat isteyen bir iş motorla dağıtılacak ilaç olmayınca ilaç paketlemeye yardım ediyorsun yani ağır bi işi yok 6 hafta da birgün de pazar çalışıyorsun ama önemli olan hergün motor tepesinde yağmur kar güneş gibi zorlu şartlar da nasıl zor olacağını herkez az çok tahmin ediyordur bir de trafik canavarlarıyla her dakika iç içe olmak beni gerçekten korkuttu yapılmayacak iş değil fakat bütün riskleri yan yana yazdığında gerçekten zor bi meslek neyse ben iş başı yapmadım şimdiki işimi bırakmaya kıyamadım çünkü çok ama çok rahatım hafta da 6 gün 8 saat çalışıyorum 2 gün izin akşama kadar da oturuyorum bazen sabaha kadar oturuyorum kışın soğuk yok yazın sıcak var güvenlik işi yapıyorum bi tesis te akşam saat 5 ten sonra kimse kalmıyor yöneticiler biraz pürüz ama sadece 08 16 nöbetinde onları görüyorum o yüzden fazla sıkıntı yok bakıyorum kendi dalgama sıkıntı yok yani bu işi bırakıp kuryeliğe geçmediğim için aslında pişman değilim kuryelik kadar maaş almasamda rahatım yerinde hiç hasta olma riski yok en azından motosikletle gezecek vakit te oluyor eee daha ne olsun

---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 15:02 ----------

Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde şirketlerin kendi motorları oluyor,çoğunluklada cbf olur....
    evet benim gideceğim yerde şirket motor kıyafet benzin kask herşeyi veriyor du sen sadece ilaç dağıtacaksın herşey onlardan
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    selçuk ecza deposu hedef ecza deposu as ecza deposunda çaılmış biri olarak konuşuyorum... sabah 9 akşam 7 normal vardiye.... ayda en fazla 800 lira para... cumartesi çalışırsın pazar günü ayda bir sefer nöbet gelir... resmi tatiller ve bayramlardada nöbet denk gelir... her şey şirkete ait..kıçın oturak görmez... yani çalışılmaz...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selçuk ecza deposu hedef ecza deposu as ecza deposunda çaılmış biri olarak konuşuyorum... sabah 9 akşam 7 normal vardiye.... ayda en fazla 800 lira para... cumartesi çalışırsın pazar günü ayda bir sefer nöbet gelir... resmi tatiller ve bayramlardada nöbet denk gelir... her şey şirkete ait..kıçın oturak görmez... yani çalışılmaz...
    ecza deposu zor sanırım hangi şirket bilmiyorum ama sahilde tanıştığım r1 sahibi bi abiyle görüştüm cumartesi pazarı tatil akşam 7de paydos diyodu.

Bide kuryecilerin bazıları arttırdıkları benzini satıyolarmış sanırım litresi 2.5tl den ? varmıdır doğruluk payı varsa ben 10lt lik şişelerle alabilirim kimden nasıl bulabilirim?

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Ben bir diş hastanesinde çalışıyorum istanbulda 5 tane şubesi var 1000 tl maaş alıyorum km başınada 15 krş bazen günde 200 km yol yapıyorum bazen de şimdiki gibi bütün gün oturuyorum nette var sağolsunlar En güzelide hiçbir işim acele değil 4.vites 60 km hızla gidiyorum geze geze arasanız bulamazsınız bu işi cumartesi 2 ye kadear çalışıyorum motorun bakım masraflarını da karşılıyorlar.Benim gibi bir iş bulursan tavsiye ederim .
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir diş hastanesinde çalışıyorum istanbulda 5 tane şubesi var 1000 tl maaş alıyorum km başınada 15 krş bazen günde 200 km yol yapıyorum bazen de şimdiki gibi bütün gün oturuyorum nette var sağolsunlar En güzelide hiçbir işim acele değil 4.vites 60 km hızla gidiyorum geze geze arasanız bulamazsınız bu işi cumartesi 2 ye kadear çalışıyorum motorun bakım masraflarını da karşılıyorlar.Benim gibi bir iş bulursan tavsiye ederim .
    verdikleri yakıttan arttırdığın oluyomu hocam öyle çok oluyosa alabilirim 10litrelik şişelerle geleyim kapına,bıktım bu benzin fiyatlarından

Motosikleti
    cbf 150
    Benim motor 15 krş yakıyo zaten yokuş aşagı boşa atıyom bende çoğu zaman

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ecza deposu zor sanırım hangi şirket bilmiyorum ama sahilde tanıştığım r1 sahibi bi abiyle görüştüm cumartesi pazarı tatil akşam 7de paydos diyodu.

Bide kuryecilerin bazıları arttırdıkları benzini satıyolarmış sanırım litresi 2.5tl den ? varmıdır doğruluk payı varsa ben 10lt lik şişelerle alabilirim kimden nasıl bulabilirim?
    selçuk ecza deposunda cumartesi pazar mesai.... cumartesi çalışmak zorunlu en az 1500 a kadar.... as ecza deposuda aynı.... pazar günü ayda veya 40 günde bir nöbet gelir.. nöbetlerde mesai ama gitmek zorunlu... bayramlarda aynı... ama hedef ecza deposunda cumartesi mesai değildi... saat 1400 e kadar çalışıyorduk.. akşamları motorlar bizde kalıyordu... selçuk ecza deposu ve as ecza deposu motor vermiyor servis ile götürüp geliyordu.... benzin bırakanlar vardır ama gizli kapaklı yaparlar o işi...ben çok gazladığımdan milletten fazla yakıyordum.... istanbulda kuryelik yapılmaz... yapılsada ecza deposunda yapılmaz.. 3 sene selçuk ecza 6 ay as ecza 8 ay hedef a-ecza deposunda çalışmış biri olarak buna güvenin.... yemek için bile zor vakit buluyorduk....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide kuryecilerin bazıları arttırdıkları benzini satıyolarmış sanırım litresi 2.5tl den ? varmıdır doğruluk payı
    Yok.

Yahu bir defa akıl var mantık var.Herif 4,33 liraya aldığı benzini niye 2,5 liraya satsın, manyak mı?Benzin fişi var elinde.Ne kadar benzin alırsan o kadar yazıp veriyorsun.Aslında tek bir uygulama yok.Bazı istasyonlarla firma sahibi anlaşma yapıyor.Zaten bildiğiniz gibi artık pompaya plaka yazılıyor ve ne kadar benzin aldığın fişte yazıyor.Hiç fiş falan vermeden benzini alıp gidiyorsun.Ay sonunda yada haftalık, neyse anlaşmaları, fişler toplanıyor.Kim kaç km yapmış kaç litre benzin almış hesap yapılıyor.Motorlar belli, 1 litre benzinle kaç km gideceği belli.Arazi aracı değil ki bu.Şehir içinde 2,5 yaksın arazide 5 yaksın.İstediğin kadar kas 125-150 cc motorla yapabileceğin yakıt tasarrufu 100 km de yarım litre falandır.1 litre bile değil.Nereden arttıracak da benzin satacak adam.Lütfen böyle uydurma şeylerle gelip milletin kafasını bulandırmayın.Bu laf tüm kuryeleri zan altında bırakır.Ayıptır.Belki "sen de benzin satıp para kazanıyorsun herhalde, ne bu savunma durumu?" diye düşünen olabilir.Ben tüm masraflar bana ait şekilde çalışıyorum.Yani benzin bana ait.Ama ecza kuryesi arkadaşlarım var.Onlar adına üzüldüm.

-----

Asıl soruya gelirsek, İzmir'de 750-850 civarı.Fakat böyle ücret yazıyoruz ondan sonra maaş veren gavatlar buradan okuyup çalışana da burayı kaynak gösterip maaşları düşük tutuyorlar.Bu forumların böyle de bir etkisi var haberiniz olsun! Şu anda bu iş 1000 liradan aşağı yapılmaması lazım.Bu işte bahşiş yok.Kıdeme göre bazı yerlerde eski elemanlara biraz daha fazla ücret verilebiliyor.Ki zaten öyle olması lazım.Yazı kışı yok.Sürekli dağıtımdasın.Ama çalışma saatleri sabit denilebilir.Çünkü eczaneler açıkken ilaç dağıtımı olur.Cumartesi yarım gün.Pazar tatil.Resmi tatillerde tatil.Bazen üç beş kutu ilaçla gidersin.Bazende kocaman karton kutuları yanlara arka koltuğa bağlayıp kamyon gibi gidersin.Bir süre sonra acayip sıkılırsın çünkü eczaneler belli, tren gibi aynı yerlere gidip gidip gelirsin.Genelde dar bir bölgede çalışılır (izmir). Sürekli değişen mevzuat ve devletin ilaç parasındaki ödemeleri aksatması yüzünden eczacılar ellerinde fazla ilaç stoğu tutmak istemez.Zırt pırt aynı yere ilaç taşır durursun.Bakkallarda bile bu kadar kısa süreli tedarik yoktur.

Niyeyse sormak aklıma gelmedi bugüne kadar, öğlen yemek çıkıyor mu yada akşam eve motorla gidiliyor mu bilmiyorum.Ama motor ve benzin firmadan olduğuna göre muhtemelen akşam motorlar bırakılıyordur. İş temiz.Sonuçta ilaç taşıyorsan akmaz kokmaz.Eczacılar eğitimli insanlar.Afra tafrası olan elbette vardır.Ama azınlıktadır diye tahmin ediyorum.İnsanlarla fazla uğraşmak zorunda kalmazsın o açıdan iyi.Mesela ben evrak kuryesiyim.Bazıları evrağı teslim alırken bin dereden su getiriyor.Sanki borç senedi imzalıyor eşşek herif.Bu niye böyle şu niye böyle bilmemne diye uzatıyor.Ulan ne biliyim ben?Sanki ben yazdım evrağı.Öyle de dangalak insanlar var.Bunu ben teslim alamam diyip 45 dakika bekleteni biliyorum.Dövsen dövülmez, sövsen sövülmez.Adama anlatıyorum, burada fazladan beklediğim her dakikayı yolda gazlayarak telafi etmek zorunda kalacam diyorum.Adam "bana ne" diyor."İşin bu bekleyeceksin" diyor.Ölürmüsün öldürürmüsün? Ecza olayında yoktur böyle şeyler o yüzden anlatıyorum.

Aslında iş yerinde aranan bazı ufak detaylar kişiden kişiye değişebiliyor.Mesela kimisi sadece paraya odaklı seçim yapar, kimisi iş arkadaşları ile olan ilişkisine önem verir, kimisi de yaptığı işin kendisini ne kadar yıprattığına bakar.Elbette bunların hepsi önemli.Ecza kuryeliğinde para yok, bence iş yükü çok ağır da değil.Yukarıda Ramço kıçın oturak görmez demiş, doğru ama ben çok daha ağır işlerde de çalıştığım için ona göre karşılaştırıyorum.Hem hiç oturmayan hem de bütün gün müşteri ile ilgilenilen yada bütün gün oradan oraya depo içinde mal taşıyan insanlar var.Sonuçta bulunmaz kalifiye adamlar değiliz.Bir eğitim diploma falan da gerektirmiyor.Kendimizi çok abartmaya da lüzum yok.Hergün kaza olasılığı ve dışarıda açıkta çalışıldığı için asgari ücretin üzerinde bir ücreti de hak ediyoruz o da bir gerçek. Mesela Ramço ecza kuryeliği yapılmaz demiş. Ama motor ve benzin firmadan ve maaşlı çalışıyorsun, benzin zammını falan hiç takmıyorsun, motor bozulmuş fazla önemsemiyorsun, o açıdan ne düşünüyor acaba?

Motosikleti
    benim düşüncem ecza deposu kuryeliği yapılmaz... çünkü ben serbest kuryelikten ecza deposu kuryeliğine geçtiğimde anladım... kuryeliği bırakma sebebim ise eskiden para kazanıyorduk artık kazanamıyoruz..eski kurye iseniz ne dediğimi anlarsınız... kuryelikten sonra 6 yıl kamyon tır şöförlüğü yaptım.... tek şöför istanbul adana , konya , kayseri, bulgaristan yaptım...kamyon tır şöförlüğüne bakarsan çok kolay bir meslek ..ama risk payını unutmamak lazım....

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim düşüncem ecza deposu kuryeliği yapılmaz... çünkü ben serbest kuryelikten ecza deposu kuryeliğine geçtiğimde anladım...
    Ya bazen kendime çok kızıyorum. Ecza kuryeliği hiç yapmadım, burada yapmış adam var, " yok" diyor, "yapılmaz" diyor halen daha yazıyorum.Kafa kalmadı ki!

Orhan Yıldız sen benim yazdıklarımı dikkate alma.Ramço bu işte çalışmış, tecrübeli eski bir kurye.Ben işin içine sanıyorum biraz da kendi görmek istediğim şeyleri katıyorum.

Motosikleti
    cbf 150
    İzmir trafiğiyle İstanbul trafiğini bir tutmamak lazım.Trafikteki araç sayısı ikimilyonsekizyüzbin araç verilere göre yolların kaldırabileceği rakam birmilyonüçyüzbin.Resmi nüfus rakamı onbeşmilyon.Trafikte eksozundan karakara dumanlar çıkan kamyonlar mı dersin,yolcu almak için önüne kıran taksici dolmuşlar mı dersin,çimleri sulayacağına yolları sulayan park bahçeler müdürlüğü elemanlarımı dersin.Kelle koltukta çalışıyoz işte.Kendi motoruyla gezmeye çıkan arkadaşlar bile ne güçlüklerle karşılaşıyor.Yeni aldığım motorum 30/05/2011 trafiğe çıkışlı km'si 5100 eminim daha fazla km yapan arkadaşlarda vardır.Kısacası İstanbul riskli ama diğer illerde biraz daha kolay olacağını düşünüyorum.Herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bazen kendime çok kızıyorum. Ecza kuryeliği hiç yapmadım, burada yapmış adam var, " yok" diyor, "yapılmaz" diyor halen daha yazıyorum.Kafa kalmadı ki!

Orhan Yıldız sen benim yazdıklarımı dikkate alma.Ramço bu işte çalışmış, tecrübeli eski bir kurye.Ben işin içine sanıyorum biraz da kendi görmek istediğim şeyleri katıyorum.
    en az sizde benim kadar tecrübelisiniz.... siz ecza deposunda çalışmamıssınız ama ben çalıştığımdan parasını hak etmediğini söyledim sadece.... sabah 09 dan akşam yediye kadar dolmuş gibi hiç durmadan devamlı sağa sola koşturmak geliş gidiş saatlerinin yazılması, devamlı hesap sorulması bayramlarda resmi tatillerde nöbete gelip 10 saat çalışıp 18 lira para almak daha zor... uzun lafın kısası jawa kibar kimseyi kırmayan anlayışlı yorumun için teşekkürler...

Motosikleti
    ramzey qm250
    Verilen tüm bilgiler hakkında teşekkürler arkadaşalar.anlaşılan şu kuryelik işini biraz daha bekletmek zorundayım.esas olarak sorunum şuan çalıştığım işte hafta sonları çalışıyor olmak arık oldukça canımı sıkmaya başladı.inanın hiç arkadaşım kalmadı çünkü herkes pazarları izin yaparken ben çalışmak zorunda kalıyorum ee bir süre sonra,aranacaklar listesinden silinmek zorunda kalıyorsun haliylen.Ne yazık ki bugün bir ecza deposundan görüşmeye çağırmışlardı lakin gidemedim:( bir dahaki kısmete artık.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Konuyla alakasiz olacak ama bi iki bir şeyde ben yazayim ben yillardir ne hafta sonu ne bayram tatili ne de ulusal bayramlarda tatil yapiyorum ancak izin günüm denk gelirse oda 3 haftada bi hafta sonuna denk geliyor demem oki iş hayatinda c.tesi,pazar,bayram tatili gibi kavramlari aşmalisin bi zaman sonra sende umursamayacaksin o zaman gelene kadar sabretmelisin artik her is kolay degil ekmek aslanin agzinda sana is hayatinda sabir ve bol kazanç diliyorum.

Motosikleti
    ramzey qm250
    Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakasiz olacak ama bi iki bir şeyde ben yazayim ben yillardir ne hafta sonu ne bayram tatili ne de ulusal bayramlarda tatil yapiyorum ancak izin günüm denk gelirse oda 3 haftada bi hafta sonuna denk geliyor demem oki iş hayatinda c.tesi,pazar,bayram tatili gibi kavramlari aşmalisin bi zaman sonra sende umursamayacaksin o zaman gelene kadar sabretmelisin artik her is kolay degil ekmek aslanin agzinda sana is hayatinda sabir ve bol kazanç diliyorum.
    Haklısınız iş yaşamında pazar izin kullanmak ne yazık ki oldukça lüks durumda bunun bilincindeyim, ki zaten kendim yaklaşık 12-13 yıldır çalıştığım tüm işlerde hafta içi izin kullanmak durumundaydım.Benimkisi bir umursama durumundan ziyade artık psikolojik olarak beni rahatsız eden bir duruma gelmiş bulunmakta.Şuan çalıştığım işte böylesi bir iş,sadece hem çalışırken hem de beni psikolojik anlmada rahatlatacak bir iş sahibi olma çabası güdüyorum.ve umarım o gün çabuk gelir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)