Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Genellemeyse genelleme, yaftalamaysa yaftalama!

Motovento
    REKLAM ALANI
    oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    Arkadaşlar, hiiç kimse boşuna darılıp gücenmesin ama, ben bu helezonları kesilmiş, kıçı yere yapıştırılmış şahin-doğan tayfasından aşırı derecede rahatsız oluyorum. Hatta ne rahatsızlığı bildiğin kıl oluyorum hatta nefret ediyorum!

Helezonları keserler, arabayı yerin dibine sokarlar, sonra olur olmaz yerde kasis-tümsek geçicekler diye pat! kırarlar direksiyonu bi tarafa, hoop yolu kapatmışlar. Niye? Arkadaşların kıymetli arabasının altı sürtmesin diye! Yolun en sağına yanaşırlar, duracak sanırsınız (sinyali dönerken yada dururkende yakmadıkları için böyle bir incelikten bihaber oldukları için, sinyal yakmadan sağa yanaşmaları bir kıstas değildir), solundan geçeyim yoluma gideyim dersiniz, hoop birden sola bir kırarlar, yola 75 derece açıyla önünüzü kapatırlar. Hadi sen durdun diyelim, bu altın kaplama şahin-doğana vurmadan, arkandan gelen araç asılır frene, basar yaygarayı. Sonra noldu? Ya duramaz girer arkandan, yada kurtarır, başlar kornaya asılmaya, sövmeye. Anlatamazsında derdini, bu önümdeki sığır bak böyle böyle yaptı diye..

Sonra, bir ışıktan-kavşaktan dönecektir bu yaysız arkadaş.. Efendi gibi girer viraja, tam orta yerinde yüklenir gaza, başlar kıçını başını oynatmaya. Neden? Yanlıyo arkadaş.. E o sırada ben motorumla o arkadaşın yanından efendi efendi gidiyodum, evimde ailem bekliyodu beni? Noldu? Aynanın ve sinyalin görevini bile anlayamamış o arkadaş, benim yoldan çıkmama yada yanımdaki diğer aracın altına girmeme neden oldu.. Kendisi nerde? E adam yanladı bastı giti ya! Haberi mi var arkasında olup bitenden?

Her seferinde karar veriyorum kendime, bunlardan bi tane gördüğümde yolumu değiştiricem diye. Ama yok, bitmiyoki arkadaş! Tamam herkes süper araç kullanmıyo ülkemizde, doğrudur. Bi bunlar mı kaldı kafaya takılcak dersiniz, o da doğrudur. Ama bir ay öncesine kadar, Antalya şehiriçi trafiğinde günde, otomobille en az 300, motorla 50-100 km yapan biri olarak tespitlerim bunlar. Bugün yine arabayla otogardan dönerken 2 ayrı şahinci bu anlattıklarıma benzer şeyler yaparak beni ve trafiği tehlikeye attı. Üstüne birde polis, önümden yardıra yardıra giden modifiyeli şahini değilde, tamamen orjinal broadway'imle beni çevirince, sinirim iyice tepeme çıktı..

Bir tek beni mi buluyor bunlar? Özellikle Antalya'da yaşayanlara soruyorum. Sanki heryedeler yahu!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Burada Tekirdağ Da adamın biri sırf görüntüsü bozuluyor diye aynaları söktü Şahininden ...

Bu şekilde Başta Çevrenin sonrada kendi hayatının önemini anlamayan bilmeyen Varlıkları Akıllanana kadar döveceksin, Laftan anlamıyorlar.. !!
    ''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Antalyada bu islere para yatiranin cogu sanayide calisan ciraklar. Sadece mekanik olarak demiyorum, demircisinden , hirdavatacisina kadar calisan tum tayfa. Sanayide bir birlerini tanidiklarindan uc bes kurusluk haftaliklarini bu arabalara gomup egolarini tatmin etmek , iclerindeki kurt adami serbest birakmak icin yapiyorlar bu sacmaliklari.

Antalya polisi tek kelime ile ayakta uyuyor.1 sene Antalyada yasayin tum denetim noktalarinin yerlerinin seceresini cikarirsiniz. Bu insanlarin motorlari arabalari denetime takiliyor ama Polisin kendisininde sanayiye cok isi dustugunden cogunu gormezlikten geliyor. Cunku polis devlet aracina verdigi zarari burda bedavaya yaptiriyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hadi, ağızlarına acı biber sürelim
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Her zaman dediğim gibi;Şahin,Doğan,Kartal ve Murat serisi araçlardan uzak durmak gerekiyor.Hatta mümkünse görüldüğü zaman yol değiştirmek en garanti yol...Bir arkadaş çok güzel demiş.Bu arabaları genellikle egolarını tatmin etmek isteyen tipler kullanırlar.Bir insan arabasının altını neden kestirir bu yaşıma kadar mantığını çözemedim.Ayrıca içindeki tipleri saymıyorum bile.Kumaş pantolon,kırmızı çorap giyen,saçlar ya apaçi tarzı ya da komik bir şekilde inek yalamış gibi geriye yatırılmış vs. vs.Yani tartışılacak tipler bile değiller.Bilmem anlatabildim mi
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Antalya polisi motor sürücülerinin kaskları için her köşe başında pusu kuruyor tabiri caizse ama bu tür araçlar heryerde fink atıyor. Ne farlarının ayarı var ne şöförlerinin ama kimsenin umrunda değil...

Balık baştan kokar , kim nederse desin...
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bıktım şahinden, doğandan.. Kimse bana şu bahane ile gelmesin; yok parçası ucuz memleketin arabası modifiyeye müsait sesi güzel gidişi fena,bir de sağlam araba bunlar diyenler yokmu onları anlamak imkansız işte. Bu arabaları eleştirirsin vatan haini olursun en sonunda o da fena. Ama cahil cühela modifiyeci arakdaşlar bilmezlerki bu arabaların üretimi ispanya ve italyada durduktan sonra Ülkemizde üretime başlamış olmasını. zannedelerki yeni tasarım arabaya biniyorlar. sağ çamurluğun arka taraflarına doğru çıtanın bitiminde hayvan gibi puntolarla yazar "FIAT LİSANSI İLE ÜRETİLMİŞTİR" Yani adamlar bizim milleti bizden çok daha iyi tanıyor. Hani biz bu arabanın montajını yan sanayisini size hibe ettik, kendini bişey zannedipte biryerleriniz kalkmasın demek istiyorlar. İtalyanın çok umrundan değil aslında bizim sağlığımız için Ama dinleyen kim?
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

zedanın dedigi gibi cogunlugu sanayide calısan cıraklar amacları bir sekilde toplumun dikkatini ozellikle kızların dikkatini cekmek onlara kendilerini kabul ettirmek ve bunu statu sembolu olarak gorulen arabalarla saglamaya calısıyorlar paralarıda anca dogan sahine yetiyor daha iyi bir hayat surmek icin bir cabaları olmadıgından ellerine her gecen parayıda arabaya yatırıyorlar sonuc insanlara itici gelen toplumda apaci diye adlandırılan tayfa cıkıyor ortaya ne yazık ki bunların hep hayallerinde bu kafayla hic bir zaman alamayacakları o guzel sıfır arabalar yatar kendi yasıtı veya degil biri alamadıgı arabanın icinden insin veya baska birseyi kıskanclıktan o insanların gece gunduz calısarak elde ettigi seylere goz dikip onlara zarar vermeye baslıyorlar ve boyle yaparak girmek istedikleri toplumdan daha da uzaklasıyorlar

oz.07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S gitti
    Bunların artık öyle bir ekibi oluşmuşki, kazara bir şahinciyle kavgaya tutuşsan, bi bakıyosun tanıdık tanımadık bütün ekip orda.. Benim sinirimi bozan asıl şey, polisin bunları görmezden gelmesi.. Daha önce de başıma çok şey geldi bunlarla ilgili. Hele bir seferinde yanlarken toparlayamayıp, benim tampona sürttürüp, sonrasında kırmızıda geçip kaçan şahini değilde, peşine düşen beni durdurduğunda, polise ne diyeceğimi şaşırmıştım.. Üstüne "kırmızıda geçtin, trafiği tehlikeye attın, ceza yazıcam" falan.. Hele üsluptan hiç bahsetmiyorum.. "Gel bakıyım sen buraya geeell. Var mı ehliyetin senin? Araba kimin?" Şahinci bastı gitti, yanlaya yanlaya.. peşinde ben.. Tampona da bişey olmamış, derdimi anlatıyorum, "hani nereye vurdu göster bakheyum?" diyen polisi de inandıramadık. Yalancı olduk iyi mi? Deli olmamak elde değil.. Bir zaman bir yazı okumuştum. "İllaki serseri mi olalım?" anafikriyle.. Orda diyordu, serseri adamın ya plakası yoktur, yada kıvrıktır okunmaz, polis gördü mü, uzar gider. Biz paşa paşa dururuz, üste birde suçlu çıkarız.. Hakkaten, illaki serseri mi olmamız gerek haklı olmak için? Bizim can ve mal güvenliğimizden sorumlu devletin polisine, işini, sorumluluklarını biz mi öğretelim? Yok arkadaş, biz muasır medeniyetler seviyesini ufukta bile göremeyiz bu gidişle..

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mınçıka_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahin,Doğan,Kartal ve Murat serisi
    Ben uzatmadan, Kuş serisi arabalar diyorum

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbulda arabnın içine doluşupta bu arabaları kullanan zibidiler cevirme noktasında kesinlikle sağa çekiliyor ne oldukları belli olduğu için. Ama yinede kaynıyor bunlardan.

Geçen sene bunlardan biri yanlıya yanlıya(olduğu kadar) yanımızdan geçti içi de dolu tabi bunu bir saat sonra 2 km ötede bi virajda 40 cm lik yüksek kaldırımı aşmış üstüne saplanmış ön aksı karteri dağitmış bi halde bi bulduk arabada karizmada yerlerde her geçen bunlara bakıyordu

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    - Sağ ayakkabılarının altı japon yapıştırıcısıyla her daim gaz pedalına yapışık haldedirler.

- Fren pedalını pek sevmezler.Çok çok gerekmedikçe kullanmazlar.

- Önce direksiyonu kırıp sonra aynaya bakarlar.

- Bagajlarında her daim disco çıkması büyük bir anfi ses sistemi bulunur.Genellikle Müslüm Baba'nın nakaratları ortalığı inletir.

- Araçların içinde çeşitli renklerde ışıklandırmalar bulunur,genellikle kırmızı ışık tonları hakimdir,bazen de mavi.

- Egzozları bir öküz baz alınarak imal edilmiştir.Meskun mahalde anırtmayı severler.

- Vites genellikle 5'te sabit kalmıştır.Buna rağmen 6. vitesi mumla ararlar.

- 0-100 arası hızlanma rekorlarını geliştirirken kendilerine Ferrari'yi ölçüt alırlar.

- Türkiye'de çelik jant sektörünü başlı başına ayakta tutarlar.

- Haklarını yememek lazım asla bayanlara laf atmazlar.Zira akılları Müslüm Babanın nakaratlarındaki terk edilmiş sevgilidedir.

- Arka camlarında irili ufaklı birçok yazı mevcuttur."Alem buysa kral biziz"..."Liselim"..."Hatalıysam çaldır kapat ben seni ararım" gibi.

- Ciddi anlamda sınırları zorlarlar.Tek rakipleri THY'dır.

- Ayrıca LPG sektörünü ayakta tutan araç gruplarının başında gelirler...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu insanlarin motorlari arabalari denetime takiliyor ama Polisin kendisininde sanayiye cok isi dustugunden cogunu gormezlikten geliyor. Cunku polis devlet aracina verdigi zarari burda bedavaya yaptiriyor.
    Gözlerimle gördüm.
    112ciyiz

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    -Doğan görünümlü Sahin

-Trafik kurallarını hiçe sayarlar.

-Araç içini sonuna kadar doldururlar(rivayete göre 8 kişi binenler bile varmış)

-Müziği sonuna kadar açarlar.

-Şehir içi şehir dışı farketmez her zaman uzun far + sis farı kullanırlar.

-Her zaman tofaşları bakımlıdır temizdir.

-Bunlar birbirlerini tanımadıkları halde çok severler.

-Altta neon mavi ışıkları vardır.

-Alayı LPG'lidir.

-Fren pedalının yerini bilmezler.

-Direk 1'den 5. vitese geçerler.

Bu arada bizde Doğan SLX '94 var. 17 yıldır bizde araç.
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı Free_AnGeL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada Tekirdağ Da adamın biri sırf görüntüsü bozuluyor diye aynaları söktü Şahininden ...

Bu şekilde Başta Çevrenin sonrada kendi hayatının önemini anlamayan bilmeyen Varlıkları Akıllanana kadar döveceksin, Laftan anlamıyorlar.. !!

Beni o adama götürün lütfen beni kütüğüne alsın sonra kütükle kafatasını parçalıyım,ceza indirimi yaparlar belki
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    durum bu boyuta ulaşmış artık yapabilecek birşey yok

http://www.youtube.com/watch?v=gzRu4...feature=fvwrel
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)