Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

230 Ölü buzda diriltilmeyi bekliyor (Daha çok Beklersiniz)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkadaşlar bazı bakteri türleri 10 bin yıl buzda kalıp, tekrar ısıtıldıklarında hayata dönüyorlar. Labaratuarda tek tek bakteri hücreleri dondurularak 20 yıl bekletiliyor, ısıtılınca hayata dönüyorlar. İnsan embriyoları (döllenmiş yumurtalar) dondurulup yıllarca saklanıyorlar, çözülüp rahme yerleştirilince büyüyüp insan oluyorlar. Komple insan bedeninin dondurulup tekrar çözülmesi sadece teknolojinin gelişmesi meselesi, bence pek heyecan verici bir konu değil.

Asıl heyecan verici konu bu insan aklının elektronik ortama taşınması. Ruslar 2050 yılında insan beynini bilgisayara taşımayı hedefliyorlar, Matrix'i gerçek yapmak diye düşünebilirsiniz. Şu an arı beynini bilgisayarlarda simüle etmek mümkün, 40 yıl içinde masaüstü bilgisayarların işlem gücü insan beynininkine ulaşacak. Gelecek çok manyak olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Şurada 1-2 konudur görüyorum ki, matbaa gelmesin, yazılmasın, çizilmesin, hiçbir şey resmedilmesin diyen zihniyetten çok da uzaklaşmamışız...

Şimdiye kadar "bilimkurgu" denecek şeylerin artık gerçekleşebilir, yaşanabilir olmasına hala sırt çevirme, at gözlüklerini takıp diğer taraflara dönme peşinde olan kişiler hatrı sayılır sayıdalar.

Umarım modern dünya düzenine biraz daha ayak uydurur, kullanmayacak olsak da bilimsel, teknik ve teknolojik gelişmeleri en azından takip edecek seviyeye bu düşüncelere ramen ulaşabiliriz.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    ayrıca küçük bir ayrıntı daha:
    köpek kanı çekilmeden önce canlıydı.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hmm adamin ... kan alirlar teriminin nerden geldigi simdi anlasildi.

Bu donan vatandaslarin geri diriltilse bile hangi vucudu nasil kullancaklar acaba?

Sifirdan vucut isi biraz zor.
    We are many...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şurada 1-2 konudur görüyorum ki, matbaa gelmesin, yazılmasın, çizilmesin, hiçbir şey resmedilmesin diyen zihniyetten çok da uzaklaşmamışız...

Şimdiye kadar "bilimkurgu" denecek şeylerin artık gerçekleşebilir, yaşanabilir olmasına hala sırt çevirme, at gözlüklerini takıp diğer taraflara dönme peşinde olan kişiler hatrı sayılır sayıdalar.

Umarım modern dünya düzenine biraz daha ayak uydurur, kullanmayacak olsak da bilimsel, teknik ve teknolojik gelişmeleri en azından takip edecek seviyeye bu düşüncelere ramen ulaşabiliriz.
    Sevgili kardesim vucuttan ruh ciktimi geri donmesi imkansiz dir bunu hemen her musluman kisi bilir bu bagzi mucizeler haric o yuzden bilime karsi degilim ama muslumansam kurani kerimin dedikleri var o yuzden bunlar bana deli sacmasi
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    gölge etmeyin başka ihsan istemez diye boşuna dememişler.

bilime, teknolojiye, gelişmeye arpa kadar katkısı olmayıp birde üstüne aklınca dalga geçmektir asıl komik olan. çok şükür at gözlüklerini çıkarmış olan insanlar var. zihnine sınırlar çizip o çizgiler içine hapsolmayan insanlar varda iyi kötü bu günki teknolojilere ulaşabildik.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardesim vucuttan ruh ciktimi geri donmesi imkansiz dir bunu hemen her musluman kisi bilir bu bagzi mucizeler haric o yuzden bilime karsi degilim ama muslumansam kurani kerimin dedikleri var o yuzden bunlar bana deli sacmasi
    Bilimle uğraşan insanların vücutan ruh çekme gibi bir amaçları yok. Işin bu kısmıyla da ilgilenmiyorlar. Zira ameliyata giriyorsun(ben de yaşadım) anesteziyi yiyince gözlerini bir kapatıp bir açıyorsun, aradan ne kadar zaman geçmiş farkında olmuyorsun. Bilinci kapalı insan için zaman, saatlerce hatta günlerce sürse bile bir anda geçiyor çünkü zaman kavramı ortadan kalkıyor. Ha bu arada ruh çekiliyor mu? Bu sürede neyle uğraşıyor nerde nasıl vakit geçiriyor? bilim bu tarafıyla ilgilenmiyor!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:11 ----------

bu arada söylemeden geçemeyeceğim, başlık hiç uygun değil.
    Haber formatında bir yazı için bu kadar önyargılı ve taraflı bir yorum, başlığa eklenmemeliydi. Aynı fikirde olmasak da başkalarının düşüncelerine saygılı olmalıyız.
    112ciyiz

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Allah c.c izin verdiği müddetçe bence yapılamıyacak şey yok sonuçta akıl ve izin veren O.
    Ama benim bildiğim ve okudugum (Kuran-ı Kerim ) ;

Uykuda da, ölünce olduğu gibi, ruh bedenden ayrılır; fakat rüyada ayrılmasıyla ölüm esnasında ayrılması arasında, çok fark vardır. Bir âyet-i kerime meali:
    (Allah, öleceklerin ölümleri anında, ölmeyeceklerin de, uykuları esnasında ruhlarını alır. Ölmelerine hükmettiği kimselerinkini tutar, diğerlerini bir süreye kadar salıverir. Elbette, düşünenler için, bunda, alınacak ibretler vardır) [Zümer 42]
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah c.c izin verdiği müddetçe bence yapılamıyacak şey yok sonuçta akıl ve izin veren O.
    Ama benim bildiğim ve okudugum (Kuran-ı Kerim ) ;

Uykuda da, ölünce olduğu gibi, ruh bedenden ayrılır; fakat rüyada ayrılmasıyla ölüm esnasında ayrılması arasında, çok fark vardır. Bir âyet-i kerime meali:
    (Allah, öleceklerin ölümleri anında, ölmeyeceklerin de, uykuları esnasında ruhlarını alır. Ölmelerine hükmettiği kimselerinkini tutar, diğerlerini bir süreye kadar salıverir. Elbette, düşünenler için, bunda, alınacak ibretler vardır) [Zümer 42]

burdan bile onlarca anlam çıkarabiliriz

bu arada söylemeden geçemeyeceğim, başlık hiç uygun değil.
    Haber formatında bir yazı için bu kadar önyargılı ve taraflı bir yorum, başlığa eklenmemeliydi. Aynı fikirde olmasak da başkalarının düşüncelerine saygılı olmalıyız.
    112ciyiz

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Galileo denilen bir şahsiyet 14. yüzyılda Copernicus un kuramı olan dünyanın güneşin etrafında döndüğü fikrini destekler oldu ve nihayetinde bu düşüncesinden dolayı engizisyonun karşısına diktiler. engizisyon bu teorinin dine aykırı olduğuna karar verdi ve Gelileo ya baskı felan uyguladı vs vs vs ...

600 küsür yıl evvel ....

Jules Gabriel Verne denizler altında yirmibin fersah isimli kitabında çağının çok ötesinde bir öngörü ile o zaman "varolmayan" bir teknolojiyi tanımlamış ve yazmıştır.

örnekler çoğaltılabilir ...

buradan sonrasına akıl ile devam edeceğiz ....
    can't be worried about that shit. life goes on man.

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Olabilir diyorum ama... aklım almıyor nasıl olcak ???

Bunu Facebook ta paylaştım ))
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Bazı arkadaşlar dine uygunluğunu filan sorguluyor bakıyorum , çok fazla kafayı takmayın bu konuya olurda bu söylenen gerçekleşirse nasılsa dini bir kulp bulunacaktır herzamna ki gibi ...

Nasıl ki evrenin varlığı , evrenin genişlediği ...vs gibi bir çok bilimsel keşif kuranda hali hazırda yazıyormuş(!) , bunun da yazılı olduğu biryerler çıkar yeri gelince elbet ....

Birde bilimden önce bulsalar yazılı olanları tam süper olacak ...
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar dine uygunluğunu filan sorguluyor bakıyorum , çok fazla kafayı takmayın bu konuya olurda bu söylenen gerçekleşirse nasılsa dini bir kulp bulunacaktır herzamna ki gibi ...

Nasıl ki evrenin varlığı , evrenin genişlediği ...vs gibi bir çok bilimsel keşif kuranda hali hazırda yazıyormuş(!) , bunun da yazılı olduğu biryerler çıkar yeri gelince elbet ....

yeterince özet olmuş ama anlayana.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Neyseki dondurulan arkadaslar Türkiye'de degil.
    Yoksa çoktan elektrik kesintisine kurban gitmislerdi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceneratör var.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT

arkadaşım uzaktan laf atmana gerek yok İsim verebilirsin.
    anlaşılan O ki Kuran-ı kerimi pek okumadığın görünüyor ama sorgulamayacağım,çünkü bana düşmez sorgulamak.
    ama şu varki Ayet-te diyorki ;
    âyet-i kerime meali:

Ruhun ölümlülüğü ve ölümsüzlüğü üzerinde de tartışmalar yapılmıştır. Ruh, ölümden sonra nerede kalmaktadır? Her insanın ömrü, Allah tarafından takdir edilmiş olup, ne bir artma ve ne de bir eksilmeye tabi tutulmaz. Allah'ın takdir etmiş olduğu zaman dolunca, ya bir sebeb çerçevesinde ya da sebebsiz olarak insan ölür. Yani, ölüm meleği (Azrail) tarafından ruh kabzolunur, bedenden geri alınır. ölümden sonra ruhun kıyamet gününe kadar geçici olarak kalacağı aleme "Berzah alemi" denir. Berzah âlemi, dünya ile ahiret arasında bir geçiş yeridir ve bu iki alemden de farklı olup, mahivetini ancak Allah Teâlâ bilmektedir. Ancak, Berzah aleminde ceza ve mükafatın ruhlar üzerinde etkili olacağını, "Kabir ya Cennet bahçelerinden bir bahçe veya Cehennem çukurlarından bir şukurdur" (Tirmizi, Kıyâmet, 26) hadisi bildirmektedir.
    ama sen burdaki yazılanları düşünemiyorsan diyecek birşey yok
    açarsın Kuran-ı kerimi mealini okumaya çalışırsın belki fikir sahibi olursun
    alıntıdır ;
    http://www.sevde.de/islam_Ans/R/58.htm
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

tam ayarında olmuş. direkt muhatap gösterip polemiğe girmeye de gerek yok Tebrikler...
    112ciyiz

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bundan yüzyil önce komaya giren hastalari sanirim öldü zannedip gömüyorlardi.
    Sonra birileri çikti, durun yahu ben bir makina yaptim, bu insanlar yasama döndürülebilir dedi.
    Muhtemelen bunu diyenler aforoz edildi ama sonra aforoz edenlerin bile belki de o makinaya ihtiyaçlari oldu.

Yani bu kadar laf salatasindan gelmek istedigim nokta sudur.
    Hani siz ölüm diyorsunuz ya!
    Nerden biliyorsunuz?
    Belki ölüm çok daha baska biseydir.
    Belki biz insanlari diri diri gömüyoruz da haberimiz yok.
    Yarin biri çikar, bugün kesin öldü dedigimiz adama, yok ulem biseyi, turp gibi masallah, hele su makinaya bir sokayim siz görün der.
    Yani bir yerlere takilip kalmayla bilim ilerlemez.
    Gerçi siz takilsaniz ne olur, takilmasaniz ne olur?
    Bilim adami sizin takildiginiz seye takilmaz.
    Bilim kendi yolunda ilerlemeye devam eder.
    Nereye kadar?
    Eger bir sinir varsa, oraya kadar.
    Ama ilerler.
    Bu hep böyle olmustur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)