Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ötenazi Hakkında Görüşleriniz (Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Ötenazinin ne olduğunu çoğunuzun bildiğini umarak konu hakkında ki düşüncelerinizi öğrenmek isterim...

En son canlı yayında ötenazi yayınlandı...izlemek isterseniz buyrun...

http://www.liveleak.com/view?i=455_1308206224
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Şöyle bir yazı okumuştum paylaşmak istedim...

Tedavisi imkansız bir hastalığa yakalanan kişinin hayatını, kendi veya kanuni temsilcisi tarafından acı vermeyen bir yöntemle sona erdirmek istemesi olarak tanımlanan 'ötenazi'nin dinde yasaklandığı ve intiharla eş anlama geldiği açıklandı.

Diyanet Dergisi'nin bu ayki sayısında, ötenazi ve ölüm oruçlarının dindeki yeri konusuna açıklık getiriliyor. Ayet ve hadisler ışığında kaleme alınan yazıya göre, hem ötenazi hem de ölüm orucu kesinlikle haram. Maide Süresi'nde bu konuyla ilgili olarak 'Kendinizi öldürmeyiniz. Şüphesiz Allah size karşı çok merhametlidir' şeklindeki bir ayet bulunuyor. Ayrıca, Hz. Peygamber, vücudundaki yaranın ızdırabına dayanamayarak kendini öldüren kimse için Yüce Allah'ın 'Kulum ölüme teşebbüs etmekle benim önüme geçti. Ben de ona cenneti haram kıldım' buyurduğu ifade ediliyor. İslam dininde yoksulluk, hastalık veya çeşitli bunalımlardan dolayı kendi kendini öldürmek ve bir başkası tarafından öldürülmesine razı olmak hatta ölmek için temenni de bulunmak bile haram. Bu konuyla ilgili olarak da, Hz. Peygamber'in, 'İçinizde hiç kimse, sakın ölümü temenni etmesin' bir hadisi bulununuyor.

Dergide, insanın hayata devam etmesi veya hayatına son verme gibi bir seçim hakkının olmadığı vurgulanarak, ötenazinin intiharla aynı anlama geldiği ve bu yöntemle hayatını sona erdirilmesini isteyen kişinin ihtihar suçu işlediği belirtilerek, 'Sonuç olarak tedavisi imkansız bir hastalığa yakalanan kişinin hayatını sona erdirme istemi veya izni islam dinine aykırıdır' deniliyor.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Belki din'de yasak olabilir ama bir yandanda gerçekci olmak lazim örnegin bir insan beyin ölümü olarak ölmüsse yani tamamen bikisel hayata geçmisse o insanin yasamasi neye yarar. Makineye bagli vücud sadece nefes alip veren ama kendini hiç bilmeyen ,öyle bir saksidaki btiki gibi durmasi ve doktorlarin analizi ile asla düzelmeyecekse , birde ailesini düsünmek lazim günlük hastahane masraflari ne olacak onlara günah degilmi o zaten ölmüs digerlerine iskence vermek niye????

ÖLENLE ÖLÜNMEZ ...

intihar = cehennem. yok olumcul hastalikmis bilmemneymis.. tecavuzcununde, hirsizinda kendine gore hakli sebepleri vardir, ama gunah yasak. yoruma cok acik bir konu oldugunu dusunmuyorum.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ötenazi bence bir seçim hakkı. İsteyen yapabilmeli. Herkes kendi hayatından sorumludur.

Motosikleti
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    intihar = cehennem. yok olumcul hastalikmis bilmemneymis.. tecavuzcununde, hirsizinda kendine gore hakli sebepleri vardir, ama gunah yasak. yoruma cok acik bir konu oldugunu dusunmuyorum.
    Yahu neden yaşama kendi açından bakıyorsun...dünyada ki milyarlarca insan Müslüman değil ki...

müslüman forumda salyangoz mu satıyorum yoksa...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Hayat üstümüze üstümüze gelse de,ölümcül hastalıktır,hayattan bunalmışlıktır ve daha yüzlerce sebep...Bir insanın kendi yaşamına son vermesi hem dini olarak,hem de insani duygular bakımından ve şahsi fikrimce de kesinlikle doğru değildir.Zamanı gelince zaten öleceğiz.Ölümcül hastalıktır,çare yok canını Allah'ın almasını bekleyeceksin...Hayattan bunalmışsındır(ki bu aralar kendi ruh halim) çare yok,bir kitap okuyup,gerekirse yaptığım gibi günde sinirden 20 km yol yürüyüp veya ne bileyim bir şekilde hayata tutunmak lazım...Bazen içimde başka biri var diyorum.Yerimde duramıyorum.Özel sebeplerden öylesine bunaldım ki...Uzaya gitme lüksüm olsa valla billa hemen gideceğim.Bazen insanlardan bunalıyorum,otobüse biniyorum insanlar üstüme üstüme geliyor...Evle olan problemler,işle olan problemler...Yaşama kavgası,hayatta kalabilme kavgası vs. vs...
    Ama Allah'a şükür bir kere bile ötanazi falan düşünmedim(ki bunu kafaya koyduktan sonra başkasının verdiği zehirli içeceği içmeye gerek yok,her türlü şahsi yöntemlerle alayına gider)Kağıt imzalamak falan işin karizması...Allah bugüne kadar bana utanılacak bir şey yaptırmadı,bundan sonra da inşallah yaptırmaz...HAYATTAN KAÇMAK OLMAZ...

Bir filmde çok sevdiğim bir söz var..."Gitmek cesaret ister ufaklık!"

Ama bazı yerlerden cesaretin olsa bile gitmek olmaz...
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu neden yaşama kendi açından bakıyorsun...dünyada ki milyarlarca insan Müslüman değil ki...

müslüman forumda salyangoz mu satıyorum yoksa...
    hacı salyangozun haşlamasımı yoksa fırın olanımı daha iyi gidiyor
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı salyangozun haşlamasımı yoksa fırın olanımı daha iyi gidiyor
    Aga konuya odaklan yav ...

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ötenazi bence bir seçim hakkı. İsteyen yapabilmeli. Herkes kendi hayatından sorumludur.
    bencede .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    112ciyiz

çıkmadık candan umut kesilmezmiş,ötönazide neymiş.
    geçenlerde bir insan aidsi tamamen yendi,kafasına 5 kurşun sıkılan brazilyalı kadın bugün hala yaşıyor,ingilterede komadan 28 yıl sonra çıkan adam sapasağlam ayağa kalktı ve çok mutlu.bunlar şimdi aklıma gelenler,daha neleri var.
    hak veriyorum ölümcül hastalıklar çok zor dayanması çok güç Allah kimseyi böyle imtahan etmesin ama ne yaparsınki hayatın gerçeği,onun için sabır ve dua edilmeli,tedavi son ana kadar sürdürülmeli.

öldürmeyen Allah öldürmez.

Motosikleti
    Regal Raptor
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir yazı okumuştum paylaşmak istedim...

Tedavisi imkansız bir hastalığa yakalanan kişinin hayatını, kendi veya kanuni temsilcisi tarafından acı vermeyen bir yöntemle sona erdirmek istemesi olarak tanımlanan 'ötenazi'nin dinde yasaklandığı ve intiharla eş anlama geldiği açıklandı.

Diyanet Dergisi'nin bu ayki sayısında, ötenazi ve ölüm oruçlarının dindeki yeri konusuna açıklık getiriliyor. Ayet ve hadisler ışığında kaleme alınan yazıya göre, hem ötenazi hem de ölüm orucu kesinlikle haram. Maide Süresi'nde bu konuyla ilgili olarak 'Kendinizi öldürmeyiniz. Şüphesiz Allah size karşı çok merhametlidir' şeklindeki bir ayet bulunuyor. Ayrıca, Hz. Peygamber, vücudundaki yaranın ızdırabına dayanamayarak kendini öldüren kimse için Yüce Allah'ın 'Kulum ölüme teşebbüs etmekle benim önüme geçti. Ben de ona cenneti haram kıldım' buyurduğu ifade ediliyor. İslam dininde yoksulluk, hastalık veya çeşitli bunalımlardan dolayı kendi kendini öldürmek ve bir başkası tarafından öldürülmesine razı olmak hatta ölmek için temenni de bulunmak bile haram. Bu konuyla ilgili olarak da, Hz. Peygamber'in, 'İçinizde hiç kimse, sakın ölümü temenni etmesin' bir hadisi bulununuyor.

Dergide, insanın hayata devam etmesi veya hayatına son verme gibi bir seçim hakkının olmadığı vurgulanarak, ötenazinin intiharla aynı anlama geldiği ve bu yöntemle hayatını sona erdirilmesini isteyen kişinin ihtihar suçu işlediği belirtilerek, 'Sonuç olarak tedavisi imkansız bir hastalığa yakalanan kişinin hayatını sona erdirme istemi veya izni islam dinine aykırıdır' deniliyor.

Güzel bir anlatım olmuş artık isteyen yaptırsın beni pek ilgilendirmiyor ALLAH da kimseyi ötenazi tercihi yapıp yapmama durumuna düşürmesin
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Anlam veremediğim konulardan biri ötenazinin şu kadar tartışmalı bir durumda olması. Canın isteyince öldürülmen ötenazi olarak adlandırılmıyor zaten, işin içinde umarsız bir hastalık, iyileşilmeyecek bir sağlık durumu olması halinde uygulanacak bir prosedir için fazlasıyla gerilim yaratılıyor.

Acılar içinde kıvranan, ölümcül hastalıklarla başı dertte olup yine de öl(e)meyen kişiler için en doğal hak ve seçimdir, olmalıdır ötenazi.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Sonuçta kişisel bir tercihtir. Fakat bu karar aileye ve özellikle hekime kesinlikle bırakılmamalıdır.

Aileye bırakılmamasını savunmamdaki sebep; 1. derece yakının olsa dahi mal varlığına el koymak için senin yaşama hakkını elinden alabilir... ki zaten günümüzde sıkça rastladığımız bir durum.

Hekime bırakılmamasındaki düşüncemin nedeni ise, önceden bağışlanmış olan organlar...
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    ewt beklenen motor geldi honda cbf 150 siyah
    Bence insan kendi yaşamı hakkında karar verebilmeli ömür boyu yataga bağlı kalıcamı ötenazi hakkımı kullanmak isterim

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Eh işte ötenazi ile ilgili bir haber ve görüntüler...Yorumsuz...
    http://www.habervitrini.com/goz_kirp...di-473391.html
    http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=96

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu tamamen inanca dayalı bir konu...kimseye, yapıp yapmamakta birşey dayatamayız...isteyen yatalak olarak bir ömür yatar ama tevekkül eder, isteyen fişini çektirir...her koyun kendi bacağından asılır...zaten inancı olmayan için her koyunun kendi bacağından asılması da anlamsız bir deyimden öte geçmez...
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Sabır erdemdir...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

acı vermediğini nerden biliyorlar?
    diriltip sordularmı hiç acıdımı diye?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)