Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ötenazi Hakkında Görüşleriniz (Video)

Motovento
    REKLAM ALANI

geçenlerde bir belgeselde izledim.ötanazinin yasal olduğu bir ülke.50 li yaşların sonunda bir kadın kanser hastası.ötanazi hakını kullanıyor.bu kararı verdikten sonra ki son günleri filme alınmış.en yakın arkadaşlarıyla sevdikleri yerlerde buluşuyorlar sohpet ediyorlar.hayatlarından konuşuyorlar.gülüyor eğleniyor espri yapıyorlar.hoş anlar yaşıyorlar.sonra hiçbir şey olmamış gibi vedalaşıyorlar.günah mı değil mi bilmem ama kadına ve dirayetine saygı duydum.yaşamı ve gerçeği böyle bir güçle kabullenebilmek tüylerim diken diken oldu.saygı duydum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Mar Adentro
    bu konuya eğilmiş Javier Bardem in klasını konuşturduğu güzel bir film.
    izlenilmesi tavsiye olunur.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Insanlarin ne durumlara düsebilecegini hayal bile edemiyorsunuz.
    Sadece filmlerden ya da etrafinizdan bir kaç cümle ile duydugunuz hayat hikayelerine göre karar veriyorsunuz.
    Ama zannettiklerinizin çok daha disinda, hayal bile edemeyeceginiz acilar var.

Karim yardima muhtaç ihtiyar hastalarin özel bakim gördügü bir hastanede görevli.
    Sürekli ziyaret ederim.
    Her biri ayakli tarih olan ihtiyarlarla 2. dunya savasini, hatta bazilariyla 01. dunya savasini konusurum.
    Sonra esim gelir.
    Karsimda dag gibi duran ve hiç bir sorunu yokmus gibi görünen 80lik dedenin altinin alinma zamani geldi der götürür.

Ömrüm boyunca kendi isimi kendim gördüm.
    Eger bir gün karim ya da çocuklarimdan biri altimi almaya, kiçima bez baglamaya kalkarsa, ötenazi seçenegini, hiç bir rahatsizligim olmasa bile düsünürüm.
    Heleki ellerimin titremesinden bir çorbayi bile içemeyecek duruma gelirsem,yatmaktan sirtimda kolunuzu sokabileceginiz kadar bir yara açilmissa, banyomu bile tanimadigim hemsireler yaptiriyor olursa, düsünmekle de kalmam.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başkalarının acıları hakkında ahkam kesmek kolaydır. Bırakalım da insanlar kendi yaşamları ile ilgili kararları kendileri versinler. Emin olun herkes kendi dini inancının gereklerini iyi bilir.

Yanlış hatırlamıyorsam Çetin Altan'ın lafıydı. Diyor ki; İnsan açlık grevine tokken karar verirmiş...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    Cbf150
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yanlış hatırlamıyorsam Çetin Altan'ın lafıydı. Diyor ki; İnsan açlık grevine tokken karar verirmiş...

insan özgür bir bireyse her şeyi yapabilmeli ,,,,,,

ama kanun öyle söylemiyor, gerektiği hallerde insanı kendine karşıda koruyor.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    en doğal hak.
    zorla neden tutuyorsunuz adamı arkadaş. bırakın ölmek isteyen ölsün.
    yol iyidir.

Motosikleti
    Regal Raptor
    Dinimizde İnsan ne zaman öleceğine karar veremez, bu karar yaratıcıya aittir..

Hristiyan'lık da ötenazi
    Tanrı insana hayat verir ve yine o hayatı ancak kendisi alabilir.İnsan kendi yaşamına son veremeyeceği gibi başkasının da hayatına son veremez.İnsan kendi bedeninde tahribat yapamaz (bu konuda islam diniyle benzerlik çoktur)

Hıristiyanlık inancı her türlü ötenaziyi günah saymaktadır. Fakat Katolik kilisesinin son değerlendirmelerine göre pasif ötenazinin günah olmadığı yolundadır.

Ama yine söylüyorum ALLAH kimseyi o duruma düşürmesin..
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı halis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca ne kadar itici bir konu varsa altından sen çıkıyorsun mete .
    abi ne tesadüf ki ali demir de senden antipatik olmasın itici ama ösym nin halen başında...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ne tesadüf ki ali demir de senden antipatik olmasın itici ama ösym nin halen başında...
    ee adi üstünde demir tayip benle karışıtırıyordur halisin akrabası bu diye almıyordur görevden dur ilk ank.yaptıgımda söyleyeyim benle alakası yok diye
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı KurtÇobanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinimizde İnsan ne zaman öleceğine karar veremez, bu karar yaratıcıya aittir..
    tanrının istemediği birşeyi yapamazsınız eğer kişi kendini öldürebilmişse zaten bu durumda bunu tanrı istememişmidir?İstemeseydi zaten böyle birşey olmazdı?
    Sonuçta bu kişinin kendi tercihidir bu konuda da kimseye laf düşmez.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mar Adentro
    bu konuya eğilmiş Javier Bardem in klasını konuşturduğu güzel bir film.
    izlenilmesi tavsiye olunur.
    Film hakkındaki yorumlar süper listeme ekledim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muabbet filme dönmeye başladı 5 çayı sohbetlerine güzel bi konu aslında bu..
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)