Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Laptop Önerileriniz ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    Arkadaşlar şuanki kullandığım bilgisayarımı kardeşime verip yeni bir laptop almak istiyorum...

Okulum gereği (mimarlık) sürekli bilgisayardan çizim ve modelleme yapıyorum.(AutoCAD , ArciCAD ve 3D-MAX)..en az 3-4 yıl bunları kasmadan açacak, 1500-2000 TL arasında bir bilgisayar bakıyorum.

CASPER kullanıcılarından görüşlerini alabilir miyim? yani çok fazla özelliği var ama aynı özellikli toshibanın yarı fiyatında.

Lenovo, Asus ve Acer diğer tercihlerim.acelem yok.1 ay araştırma sürem var.

özelden veya e-mail adresimden site ve kampanya önerilerinizi bekliyorum.

şimdiden teşekkürler ilgilenen herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Hiç hiç hiç hiç ama hiç düşünmeden acer'ın timeline serisinden 13,3'' modelini al.

Şu anda elimde tuttuğum makine 2 sene önce 500 euroya aldım.
    1,6kg, 8 saat pil ömrü, 4gb ram, 320gb harddisk, 64bit işlemci, 800mhz FSB, ısınma problemi hiç yok, optik çıkış ile full dolbydigital, dts desteği var. Klavyesi de çok rahat.

Bundan bi önce de acer aspire 7720g vardı 17'' ekran, o da çok iyi bir makineydi, herkese tavsiye ettim, 3-4 arkadaş da benim arkamdan aldı. Hiçbirinde herhangi bir problem olmadı. 2 senenin sonuna doğru düşen pil performansı şikayetini bile garantiden sorunsuz yenisiyle karşıladılar.

Taşınabilir bilgisayar dediğin 2kg'ı geçmemeli. Bunun önemini kullanırken ve okula taşırken anlayacaksın.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    arkadaşım yanlış yere topic açmıssın
    1- Ucuza alan iki kere alir
    2- Calisiyorsa kurcalama
    3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    acer aspire 5742G
    1.699 tl. geçenlerde indirimdeydi 1.499 tl

özellikleri
    intel core i5 460m işlemci (turbo boost teknolojisi ile 2.80 gigahertz hızında)
    nvidia geforce gt 420m ekran kartı (2.2gb)
    4gb ram
    640 gb hdd hard disk
    dvd-rw
    15.6" hd led lcd ekran

saatlerce film izle oyun oyna hiç ıısınma problemi yaşamazsın
    bir çok program açıkken dahi hiç kasmaz (adobe photoshop cs 4-wimanp-proshow gold-internet explorer ve mozilla)
    :bestmt:[COLOR="DeepSkyBlue"]ßy_qrossefox[/COLOR]::plus1::

Motosikleti
    Sıfırdan
    şuan acer aspire 5739 kullanıyorum.ben de gayet memnunum ama 4 çekirdekli i7 serisinden almak istiyorum.

netbookla çizim yapmak işkence olur ya.ekran hem kaliteli hem de en az 15" olmalı.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Bahsettiğim timeline'ın detaylı incelemesi : http://www.chip.com.tr/urun/acer-tim...20tg_2947.html

Aspire bakmai aspireları taşımakta çok zorlanırsın. Sana çok sık lazım olacak bilgisayar. 13,3'' hem hafif hem de metot defteri büyüklüğünde, her çantaya rahat sığıyor, her yönden avantajlı.

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    1.5 senedir Lenovo kullanıyorum pazar günleri hariç hergün full açık sabah 9 akşam 10,şimdiye kadar hiç servise gitmedi.

Motosikleti
    Sıfırdan
    Alıntı patron_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.5 senedir Lenovo kullanıyorum pazar günleri hariç hergün full açık sabah 9 akşam 10,şimdiye kadar hiç servise gitmedi.
    arkadaşımın da lenovosu var.(öğrenci evinde hiç kapanmaz bilgisayar) adam yanlışlıkla cihazın üstüne battaniye örtmüş 2 saat sonra farkettik, abartılı bir sıcaklığı yoktu.çok sağlam bir makine ama fiyat/ performansının da iyi olması lazım.yani birebir aynı özellikli acer 1700 iken lenovo 2400.bu fark çok düşündürüyor beni

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:28 ----------

CASPER CN-VTI640A

Fiyatı:1800

Özellikler
    İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i7
    İşlemci Hızı: 2.80GHz Turbo İle 3.46GHz
    İşlemci Numarası: 640M
    İşlemci Ön Bellek: 4 MB
    Hafıza (RAM) Kapasitesi: 8 GB
    Hafıza (RAM) Tipi: DDR3
    Sabit Disk Kapasitesi 640 GB
    İşlemci Markası: INTEL
    Ekran Kartı Hafızası: 2 GB
    VGA Chipset Markası: NVIDIA
    VGA Chipset Modeli: GT420M Optimus
    Ekran Boyu(inch): 15.6" HD-LED
    Monitör Tipi: WXGA
    Maksimum Çözünürlük: 1366 x 768
    Optik Sürücü: DVD±RW Dual
    Mobil Özellikler: Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
    İşletim Sistemi: Win 7 Home Premium Tr
    Ağırlık: 2.8 KG
    Ekran Kartı Tipi: Paylaşımsız Hafıza

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşımın da lenovosu var.(öğrenci evinde hiç kapanmaz bilgisayar) adam yanlışlıkla cihazın üstüne battaniye örtmüş 2 saat sonra farkettik, abartılı bir sıcaklığı yoktu.çok sağlam bir makine ama fiyat/ performansının da iyi olması lazım.yani birebir aynı özellikli acer 1700 iken lenovo 2400.bu fark çok düşündürüyor beni
    Doğrudur ama servis,garanti durumunuda düşünmen lazım,pc servise gidince hemen eline geri gelmeli.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    arkadaşımın da lenovosu var.(öğrenci evinde hiç kapanmaz bilgisayar) adam yanlışlıkla cihazın üstüne battaniye örtmüş 2 saat sonra farkettik, abartılı bir sıcaklığı yoktu.çok sağlam bir makine ama fiyat/ performansının da iyi olması lazım.yani birebir aynı özellikli acer 1700 iken lenovo 2400.bu fark çok düşündürüyor beni[COLOR="Silver"]
    Tereddüt etme Acer al. Battaniye örtersen belli bir süre sonra kendini kapatır. Kaç tane var takip ettiğim hiç birinde en ufak bi bozulma olmadı. Bunun yanında bilgisayarlar ilk alındığı günkü gibi, ne bir renk bozulması var ne de çizilme.

Herkes çok memnun.

Motosikleti
    Sıfırdan
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tereddüt etme Acer al. Battaniye örtersen belli bir süre sonra kendini kapatır. Kaç tane var takip ettiğim hiç birinde en ufak bi bozulma olmadı. Bunun yanında bilgisayarlar ilk alındığı günkü gibi, ne bir renk bozulması var ne de çizilme.

Herkes çok memnun.
    inan ben de çok memnunum acerden.hatta kardeşime veresim bile gelmiyor.ama 4 çekirdekli intel i7 serisi çıktı.o seriden almak istiyorum ve acer 1900 liraya orta halli bir makine veriyor.örneğin;

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-...spx?I_ID=48231

Motosikleti
    Honda wave 110i
    inan ben de çok memnunum acerden.hatta kardeşime veresim bile gelmiyor.ama 4 çekirdekli intel i7 serisi çıktı.o seriden almak istiyorum ve acer 1900 liraya orta halli bir makine veriyor.örneğin;

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-...spx?I_ID=48231
    Senin şu anda alacağın bilgisayarda önemli olan performanstan ziyade taşınabilirlik. 13,3 inç ile proje yaparsın küçük değil. Ben gayet rahat her işimi görüyorum. Çizim ve tasarım programları çok fazla bi performans istemez. Ben sürekli render alıyorum diyosan o zaman başka.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    eğer vatan bilgisayar bulunduğunuz şehirde yok ise yani elden alışveriş yapmayacaksanız sitesine çok güvenmeyin derim
    sitesinden kredi kartı ile laptop almıştık adamlar banka ödemeyi onaylamadı dediler
    2 bin liramızı 10 gün kullandılar

Motosikleti
    Sıfırdan
    Kocaeli'nde mağazası var.gerçi İstanbul 1 saat bana.güzel bir indirim bulursam, atlar giderim.küçük ekran olayı aklımı karıştırdı.arkadaşın birisi acer 3820'yi çok güzel incelemiş.kutusundan performansına kadar

http://forum.donanimhaber.com/m_40273475/tm.htm

Motosikleti
    Sıfırdan
    hadi arkadaşlar...önerileriniz ve bilgileriniz..

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen "marka ve modele" karar ver, "almadan hemen önce" bana ulaş.
    Piyasadan %10indirimli fiyat teklifi verebilirim.
    112ciyiz

Motosikleti
    Sıfırdan
    %10 çok büyük ve güzel bir miktar.nasıl olacağını sorsam? kredi kartına taksitte de aynı teklif geçerli mi?Acer, lenovo ve casper arasında kaldım şuanda.hala araştırma aşamasındayım.sizin önereceğiniz marka ve model var mı?teşekkürler ilginize

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    marka model çok. Sonra bilgisayarın beğenilmemesi ihtimali olduğundan ona karışmıyorum.
    Kararını verdikten ve fiyat araştırması yaptıktan sonra bana sorarsan iyi bir fiyat verebilirim.
    Örneğin asus un 1800tl lik bir laptopunu distribütörü olan boğaziçi bilgisayardan 1365 tl ye alabiliyorum. Yada
    arena, exa, gold vs.. Ürün sağlayıcılarından ortalama %5 %10 indirimli bayi fiyatıyla
    Orjinal, garantili, faturalı alabiliriz
    Modele karar ver sonra görüşelim
    112ciyiz

Motosikleti
    Sıfırdan
    hocam bu habere çok sevindim.ben biraz daha piyasa ve model araştırması yapayım ve sizinle irtibata geçeyim.çok teşekkürler tekrardan

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    şu an çizim programlarını en iyi şekilde macbook serilerinde kullanabilirsin fakat fiyatları biraz pahalı. Bunun haricinde Sony Vaio, Asus, Lenovo,Toshibayı öneririm. Bunlar arasından ihtiyacına göre modellerine bakarsın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)