Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Aref Ghafouri...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana kalirsa isin hilesi yarisma programi.Reyting almak icin yapilan sahtekarliklar
    katılıyorum bu adam bu kadar şeyi aşı bir hile tekniği kullanmadan yapabilseydi zaten david copperfield gibi olurdu...
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bana kalirsa isin hilesi yarisma programi.Reyting almak icin yapilan sahtekarliklar
    katılmamak elde değil............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu kadar didik didik edilmesi cidden yersiz . Bizim ne sanata ne de sanatciya karsi saygimiz var. Zaten saygimiz olsa Turkiyeden nice sanatcilar cikardi.

Meshur bir laf vardir.

"Savastan sonra herkes General kesilir"

Taktir etmeyi eziklik olarak algiliyoruz yada kiskandigimizdan taktir edemez duruma geliyoruz.

Cocugun biri gosteri yapti bir yarismada , didik didik ettiler, utanmasalar o kutuyu ne zaman aldigini , garantisinin bitim suresini dahi arastiracaklar.

Yolcu otobusune bineriz, koltuk sayisini yolcu basina dusen bilet fiyati ile carpar otobus firmasinin karini hesaplamaya kalkariz.

Motosiklet egzoz firmasinin urettigi egzozu sanayide borudan uretiriz, o firma 550 Euro istedi ben yaptim 100 TL ye diye hava atariz.

O isler oyle yurumuyor ama.

Ortada bir emek var. Harcanan vakit var. Bunun karsiligi var. Yer gelir maddi olarak , yer gelir alkis olarak.

Madem bu kadar zeki var,neden katilmadiniz yarismaya? Sonucta isin ucunda para odulu var.

Hurriyet gazetesi sirri cozduk diye aciklamis. Iiy halt yedin de buldun o kutunun ureticisini.

Medeni bir gazeteci olsan , su cocuk dun aksam harika bir gosteri yapti der tebrik edersin.

O kadar didikliyoruz ki , ne isin heycani kaliyor , nede sanati yapanin zevki kaliyor.

Iki gun sonrada cikar, Turk mucit o kutuyu 450 TL imal etti diye!!!

Herseyi bu kadar didikler isek hayattan nasil zevk alacagiz?

yaratici bir millet degiliz malesef. Tek bildigimiz yapilan seyleri didiklemek , kesif edilmis Amerikayi yeniden kesif edip birde bununla ovunmek.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Yok
    Yahu internete hele bi levitation ring trick yazın.İnternette bunların kitapları satılıyor,direk alıp nasıl yapıldığını öğreniyorsun,e haliyle çalışmak da lazım üstünde.Zor bir iş ama ülke çapında ün yayacak kadar değerli birşey olarak görmüyorum ben...
    Ayrıca kim gidip de bir sihirbazı kıskanır? Hele ki bu devirde...
    facebook.com/kaskafa

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bir ara ünlü bir sihirbaz, David Copeprfield Türkiye'ye gelmiş ve gösteriler yapmıştı. Hangi yıldı hatırlamıyorum.

Adam gittikten sonra bizim sihirbazlar kanallarda boy gösterip kıskanç yüz ifadeleriyle ve 32 dişlerini birden göstererek "bakın şunu şöyle yapıyor işte, heheee, bunu da böyle yaptı hihihii, gördünüz mü hile bu hile" diye açıklamalar yapmışlardı.

Ulan yıllarca sizi sadece şapkadan tavşan, enseden yumurta çıkaran adamlar olarak bildik ve halen de bir numaranız yok Ne kıskanıyonuz herifi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar didik didik edilmesi cidden yersiz . Bizim ne sanata ne de sanatciya karsi saygimiz var. Zaten saygimiz olsa Turkiyeden nice sanatcilar cikardi.

Meshur bir laf vardir.

Taktir etmeyi eziklik olarak algiliyoruz yada kiskandigimizdan taktir edemez duruma geliyoruz.

Cocugun biri gosteri yapti bir yarismada , didik didik ettiler, utanmasalar o kutuyu ne zaman aldigini , garantisinin bitim suresini dahi arastiracaklar.

Yolcu otobusune bineriz, koltuk sayisini yolcu basina dusen bilet fiyati ile carpar otobus firmasinin karini hesaplamaya kalkariz.

Motosiklet egzoz firmasinin urettigi egzozu sanayide borudan uretiriz, o firma 550 Euro istedi ben yaptim 100 TL ye diye hava atariz.

Ortada bir emek var. Harcanan vakit var. Bunun karsiligi var. Yer gelir maddi olarak , yer gelir alkis olarak.

Madem bu kadar zeki var,neden katilmadiniz yarismaya? Sonucta isin ucunda para odulu var.

Hurriyet gazetesi sirri cozduk diye aciklamis. Iiy halt yedin de buldun o kutunun ureticisini.

Medeni bir gazeteci olsan , su cocuk dun aksam harika bir gosteri yapti der tebrik edersin.

O kadar didikliyoruz ki , ne isin heycani kaliyor , nede sanati yapanin zevki kaliyor.

yaratici bir millet degiliz malesef. Tek bildigimiz yapilan seyleri didiklemek , kesif edilmis Amerikayi yeniden kesif edip birde bununla ovunmek.

aynen katılıyorum aga.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4

Meshur bir laf vardir.

Ilgi ceken , merak uyandiran bir oyunun cozumunu sunmak neden bu kadar kotu geliyor size anlamiyorum ? Zaten var olan bir seyi isitip insanlarin onune koymak size ne kadar etik geliyorsa baskalarininda foyasini ortaya cikarmasi bana o kadar etik geliyor.Kisi hangi dalda ne yapiyorsa yapsin, goruslere, elestirilere acik olmasi gerekir bence.
    Her meslege saygim buyuktur.Her ne kadar iluzyonistligi meslek olarak degil daha cok saklabanlik olarak gorsem de is istir. Bir gosteriden sonra kimse bir aciklama getiremiyorsa , kimsenin nasil yapildigina dair en ufak dusuncesi yoksa iste ona `helal olsun` der insan.

Sadece bu konuda da degil...Insanlar aylarca yillarca ugrasip uzerinde defalarca donup donup beste yapiyorlar.Ortaya guzel bir calisma cikiyor ve dinleyicilere sunuluyor.Camiadan 3-5 kisi cikar, bu beste bilmem neyden izler tasiyor yada ozenilmis seklinde yorumlar yapar.E hani emek vardi ? E muzik bana gayet guzel geliyor ? E hani saygi ? 5 dakikalik bestede 3 saniyelik bir kisimda notalar benziyor diye mi ?

Yada milyon dolarlar harcanarak sinema filmi yapiliyor, vizyona giriyor ve izliyoruz.Cogumuz cok seviyor, bayiliyor filme.Ilerleyen gunlerde gazetelerde televizyonda o gozluklu top sakalli boyunlarindan atkilari eksik olmayan tipler cikiyor, filmi yerden yere vuruyor, elestiriyor, hatalarini ( ki ne kadar objektif tartisilir) dile getiriyor.Filmi X adli yonetmen cekmis ama film buram buram Y adli yonetmen kokuyor falan filan..E harcanan o yillar ? Milyon dolarlar ? E ama superdi film ? Peki nerde saygi ?

Benzer ornekler, kitap yazarlari ve eserleri icin de mevcut.

Son olarak aklima gelen ise asirlar once yapilan piramitler.Hala didik didik kurcaliyoruz.Her bir blok onlarca,yuzlerce ton agirliginda.Simdiki teknoloji ile bunlari kaldirabilmek zor yada hala imkansiz.E peki bu insanlar bunu nasil yapti ? Yuzlerce kilometre nasil tasidilar, nasil insa ettiler ? Piramitlerin mimari acidan inanmasi cok zor yapilar oldugunu az cok hepimiz biliriz.O caglarda hesaplamalar olsun matematigi olsun fizigi olsun..Tek kelime ile buyuleyici seyler.E neden birakmiyoruz ? Neden emege saygi duymuyoruz ? Nasil insa edildigini su yuzune cikarirsak hayatimizda ne degisecek ?

Hicbirsey..Insanin dogasi budur.Surekli sorgular merak eder bazi seyleri.Bu bahsettiginiz gibi cekememezlik yada terbiyesiz bir davranis degildir. Yaptigi bi icraatten dolayi insanlarin agzini acik birakmak ne kadar yetenekse, ne kadar dahilikse baska birinin bunu cozup ortaya cikartmasi da ayni sekilde bir yetenektir.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Yok
    http://www.facebook.com/video/video....12973595446321
    ikinci videosunun da sırları.
    Adam çok acemi abi kim ne derse desin,belli oluyor.
    Nerde gördünüz David Copperfield gibi bir adamın sırlarının akşamına açıklandığını?
    Abartma o kadar da değil diyeceksiniz...Asıl abartan bu adama o kadar değer veren insanlarımız.Fasülyeleri kaybeden falcıya bile aynı oranda şaşımıştım...
    facebook.com/kaskafa

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.facebook.com/video/video....12973595446321
    ikinci videosunun da sırları.
    Adam çok acemi abi kim ne derse desin,belli oluyor.
    Nerde gördünüz David Copperfield gibi bir adamın sırlarının akşamına açıklandığını?
    Abartma o kadar da değil diyeceksiniz...Asıl abartan bu adama o kadar değer veren insanlarımız.Fasülyeleri kaybeden falcıya bile aynı oranda şaşımıştım...
    Bence asıl abartan bunların ilizyon olduğunu unutup her oyunu deşifre etmeye çalışanlar... Tadını çıkarsın herkes, sırlarını bulup açıklayınca ne olacak? Adam zaten ilah olduğu filan iddaa etmiyor ki...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bir gosteriden sonra kimse bir aciklama getiremiyorsa , kimsenin nasil yapildigina dair en ufak dusuncesi yoksa iste ona `helal olsun` der insan.
    .
    Oyle biri cikar ise sanirim o kisinin ismi sifati Peygamber olurdu.

Ben aciklanamaz gosteri diye bir seyi zaten kabul etmiyorum. Ama gosteri yapildiktan sonra taktir yerine , millet ne olacak yaa almis kutuyu para ile bize caka satiyor isteye getiriyor. Bakis acisi resmen bu su anda.

Piramitleri arastiriyoruz, dogru . Ama siz hic duydunuzmu bir insaat muhendisinin cikip. "Yaa arkadas ne olacak koymuslar taslari simetrik al sana piramit ucgenler diye," bir yorumu?

Piramitleri o kadar inceledik ki sonunda dunyanin 7 harikasindan biri yaptik ama

Sakin bunun sebebi bu yapiya ve emege olan saygidan olmasin?

Ilizyon zaten Saklabanliktan dogmus bir meslektir. Krallari eglendiren kisilerin sanatlarini gelistirerek yaptiklari bir dal dir ilizyon. Guldurmenin yerini merak ve hayranlik gosterisi almistir.

Bakin Turkiyede Chopper motor ureten TT firmasi icin de bu sitede ayni yorumlar olmadimi?

Yaa motor blogu hazir geliyor. suspansiyon hazir geliyor, hepsini monte ediyor bununmu adi uretim diye yerden yere vurmadilarmi?

Daha gecen hafta Ingiliz bir arkadasim sirf Bosphorus zillerinin yerinde uretimini gormek icin Istanbuldaki fabrikasina gitti. 800 euroluk zili yerinde almak icin bir 800 Euroda ucaklara konaklamalara harcadi.

Ne fark var makina uretimi ile dedigimde. "Ses ayni , farki verilen emek ve sanati dedi."

Bizde bu bilincin olusmamasi beni uzuyor. Herseyi cok basit goruyoruz. Motor uretmeyi , araba uretmeyi , hokkabazlik yapmayi . Herseye verecek bir teknik aciklamamiz var. Hepsini cozecek zekamiz var, ama adamlarin doktugu teri , harcadiklari zamani taktir edecek kulturumuz yok.

Bilmem anlatabildimmi?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT

Ben aciklanamaz gosteri diye bir seyi zaten kabul etmiyorum. Ama gosteri yapildiktan sonra taktir yerine , millet ne olacak yaa almis kutuyu para ile bize caka satiyor isteye getiriyor. Bakis acisi resmen bu su anda.

Piramitleri arastiriyoruz, dogru . Ama siz hic duydunuzmu bir insaat muhendisinin cikip. "Yaa arkadas ne olacak koymuslar taslari simetrik al sana piramit ucgenler diye," bir yorumu?

Piramitleri o kadar inceledik ki sonunda dunyanin 7 harikasindan biri yaptik ama

Sakin bunun sebebi bu yapiya ve emege olan saygidan olmasin?

Ilizyon zaten Saklabanliktan dogmus bir meslektir. Krallari eglendiren kisilerin sanatlarini gelistirerek yaptiklari bir dal dir ilizyon. Guldurmenin yerini merak ve hayranlik gosterisi almistir.

Bakin Turkiyede Chopper motor ureten TT firmasi icin de bu sitede ayni yorumlar olmadimi?

Yaa motor blogu hazir geliyor. suspansiyon hazir geliyor, hepsini monte ediyor bununmu adi uretim diye yerden yere vurmadilarmi?

Daha gecen hafta Ingiliz bir arkadasim sirf Bosphorus zillerinin yerinde uretimini gormek icin Istanbuldaki fabrikasina gitti. 800 euroluk zili yerinde almak icin bir 800 Euroda ucaklara konaklamalara harcadi.

Ne fark var makina uretimi ile dedigimde. "Ses ayni , farki verilen emek ve sanati dedi."

Bizde bu bilincin olusmamasi beni uzuyor. Herseyi cok basit goruyoruz. Motor uretmeyi , araba uretmeyi , hokkabazlik yapmayi . Herseye verecek bir teknik aciklamamiz var. Hepsini cozecek zekamiz var, ama adamlarin doktugu teri , harcadiklari zamani taktir edecek kulturumuz yok.

Bilmem anlatabildimmi?

Ben seni çok çok iyi anlıyorum ama maalesef elimden daha fazlası gelmiyor , şöyle elimi bir şıklatsam da herkes anlasa ne güzel olurdu...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Yok
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence asıl abartan bunların ilizyon olduğunu unutup her oyunu deşifre etmeye çalışanlar... Tadını çıkarsın herkes, sırlarını bulup açıklayınca ne olacak? Adam zaten ilah olduğu filan iddaa etmiyor ki...
    Valla üniversitede bile gelip lan arefi gördünüz mü aref aref şöyle yaptı böyle yaptı diyince insanın siniri bozuluyor.Adam zaten ilah olduğunu söylemiyor bizim insanlar adamı ilah yapıyor ona kızıyoruz...
    facebook.com/kaskafa

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4

Ben aciklanamaz gosteri diye bir seyi zaten kabul etmiyorum. Ama gosteri yapildiktan sonra taktir yerine , millet ne olacak yaa almis kutuyu para ile bize caka satiyor isteye getiriyor.
    Bakis acisi bu evet kabul ediyorum. Ama haksiz da degiller. Burada kesinlikle bir yaraticilik yok. Emek dediginiz sey yurt disindan bir kutu getirtip evde pratik yapmak akabinde cok acemice bir gosteri duzenlemek olmamali. Tamam 'ne var ki ben de yaparim' mantigini derinlemesine benimsemis bir milletiz fakat bir gosterinin foyasi bu kadar cabuk ortaya cikmamali. Internette satisi yapilan bir urunu alip da milyonlarin izledigi bir gosteriye cikmak bana gore insanlari yada kendini aptal yerine koymaktir. 'madem oyle siz neden katilmadiniz yarismaya' gibi bir cumle vardi onceki yazinizda. Dogrusunu soylemek gerekirse kendimi asla boyle komik bir duruma sokacagimi sanmam. Ki ne sizin nede aramizdaki cogu kisinin goz gore gore boyle bir hata yapacagini da dusunmuyorum. Bildigim kadariyla akli basinda insanlariz degil mi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:46 ----------

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuzu kuzu sarkisinin melodisini tutup sozlerini tamamen degistirip single cikartsam elestirmezmisiniz beni?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)