Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Buda Benim Hobim :) Kümes Hayvanlarım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aha süper ya şu siyah beyaz civciv çok yakışıklıymış

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:33 ----------

abi şöyle bi fikrim var yapma imkanın varmı bilmiyorum ama yaparsan süper olurdu. şöyleki:
    şimdi bu yaptığın makinenin içerisine kamera koyma şansın varmı? eğer koyabilirsen bi tane çıkım olcak yumurtanın tam karşısına bi kamera koyup yavrunun yumurtadan çıkış anını kaydedebilirmisin tabi bunun için uzun saatler boyunca kayıt yapabilen bi kamera lazım yada sen tahmin edebiliyosundur çıkacakları saati o zamanlarda koyarsan kamerayı çok güzel olur.kabuğundan çıkan yavrunun ilk hareketleri vs çok güzel bi video yapılabilir
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    makinenin içerisinde sıcaklı ve özellikle nem kameranın bozulmasına neden olur.Ama istiyorsanız çıkımlarını video çekip atarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:06 ----------

bu video bana ait eski ve telefonla çekmiştim bununla idare edin şimdilik.Bıldırcın çıkıyor.

http://www.izlesene.com/video/kendi-...cikisi/2046559
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makinenin içerisinde sıcaklı ve özellikle nem kameranın bozulmasına neden olur.Ama istiyorsanız çıkımlarını video çekip atarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:06 ----------

bu video bana ait eski ve telefonla çekmiştim bununla idare edin şimdilik.Bıldırcın çıkıyor.

http://www.izlesene.com/video/kendi-...cikisi/2046559
    heh işte bahsettiğim olay ama burda görüntü kalitesi çok düşük

Motosikleti
    telefonla çekmiştim o yüzden görüntü kalitesi bozuk birdahakine dijital makineyle çekerim net görüntü
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    cennet hayatı yaşıyorsun hocam Maaşallah.. evinin yeride çok güzel Allah bozmasın.
    Now the world is gone. Im just one.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bendede 18 tavuk bir horoz 16 civciv vardı... tavuğun biri yumurtasını kırıp içmeye alıştı.... bende sinirle hepsini kesip bir haftada tükettim... civicivleride köye gönderdim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

telefonla çekmiştim o yüzden görüntü kalitesi bozuk birdahakine dijital makineyle çekerim net görüntü
    çok süper olur bekliyorum

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede 18 tavuk bir horoz 16 civciv vardı... tavuğun biri yumurtasını kırıp içmeye alıştı.... bende sinirle hepsini kesip bir haftada tükettim... civicivleride köye gönderdim...
    Bu olay bende sülünlerde vardı sanırım genetikmiş üremesinler diye erkek kırıp yiyormuş öyleki dişi kalkar kalkmaz hemen yumurtaya üşüşüyor erkek Yetişirsem alıyordum yumurtayı yoksa gidiyordu aramızda yarış vardı erkekle kim önce davranırsa onundu yumurta centilmence bir yarıştı ilk başta ama baktım olmıyacak yumurta zamanında ayırıyordum sonradan unuttumu ne artık yemiyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:36 ----------

Durum zaman ne gösterir bilmiyorum ama ileride doğru devam edersem sadece sülün keklik bırdırcın üzerinde yoğunlaşcam çok fazla çeşitle baş etmesi zor.Bir kaç ay sonra değişik sülün ırklarının yumurtalarından alıp yavru çıkarıp seneye anaç olarak üretirim artık.Mübarek yumurtalarıda çok pahalı 8 tl 10 tl 12 tl tanesi

Bu türler
    Sülün olarak
    Kırmızı altun sülün
    Limoni Sülün
    Gümüş Sülün
    Hatuni (elmas)sülün

Keklik olarak
    Beyaz Keklik
    Çil Keklik
    Kum Kekliği

Bıldırcın olarak
    Kilifornia Bıldırcını
    Bobwhite
    Çin Bıldırcını

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:45 ----------

Bilginiz olması açısından resimlerini ekliyeyim

Gümüş Sülün

Hatuni (elmas)sülün

Kırmızı altun sülün

Limoni Sülün

Beyaz Keklik

Çil Keklik

Bobwhite

California Bıldırcını

Çok farklı renklere sahip ufak bir bıldırcın türü olan Çin bıldırcını

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Hepsi çok güzeller ama, limoni sülün ve beyaz keklik favorilerim oldu.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Aynı ben.Hem iki teker aşığıyız hem de iki kanat...

Motosikleti
    İlk denemde çıkan bıldırcınlar kocaman oldular 20 gün sonra yumurtaya başlarlar o zaman asıl üretim başlar işte

1 Hafta sonra bunlara güzel bir 3 katlı yumurta kafesi yapıp yeni yerlerine alırım görünürde dişi oranı daha fazla şanslıyım

Motosikleti
    Yumurtalar makineye konduktan 1 hafta 10 gün sonra kuvvetli ışıkla (power led olabilir) yumurtalara bakıldığında içeride oluşmaya başlayan civcvi görünür eğer civciv oluşmamışla yumurta dölsüzdür makineden çıkartılır.Birkaç resim çektim ama fotoğraf makinesinin flaşını kapatmak gerektiğinden net resimler çekilmede karanlık olduğu için.Çıplak gözle çok daha iyi gözüküyor hareket ettiği bile belli oluyor.

10 günlük yumurtalarda oluşmaya başlayan civciv damarlanmalar net gözüküyor

vaybe şimdi bizim marketlerden aldığımız yumurtalardada araya karışmış olan çıkarmı

Motosikleti
    marketten aldığınız yumurtalardan civciv çıkmaz dölsüzdür.Döllü olma ihtimali varsa bile marketlerdeki yumurtalar birçok işlemden geçiyor o esnada yumurta içerisindeki embriyo ölür. Bu işi paylaştığım bir sitede bana dedilerki eyvahh yumurtaları markettenmi aldın çıkmaz onlar boşuna bekleme

marketten aldığınız yumurtalardan civciv çıkmaz dölsüzdür.Döllü olma ihtimali varsa bile marketlerdeki yumurtalar birçok işlemden geçiyor o esnada yumurta içerisindeki embriyo ölür. Bu işi paylaştığım bir sitede bana dedilerki eyvahh yumurtaları markettenmi aldın çıkmaz onlar boşuna bekleme
    köy yumurtası diye satılanlar oluyo ya direk şahıstan alınan onlarda karışabilir belki şimdi miğdem bulandı

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    canım çekti şimdi
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    motoran cd shanke
    helal olsun brwo abimiz kendi ciftligini kurmus tebrikler..
    Rolanti Sesi Biraz Garip Olabilir Ama Hızlanmaya Başladığında Tüylerin Diken Diken Olur

Motosikleti
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım çekti şimdi
    hangisinden neyden söyle hazırda ördek ve bıldırcın var

Motosikleti
    arkadaşlar yeni çıkan yavrulardan yeni resimler var o biçim ve acayip şirin bekleyin

birisi video istiyordu birtane çektim ama galiba ısı ve nemdem makinenin görüntüsü yine net değil anlamadım

http://www.youtube.com/watch?v=09LqUgm_cMk

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    maşallah arkadaşım hobi işini aşmışsın sen yahu hayvanları sevmeyen insanlarıda sevemez sevgiler...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)