Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Buda Benim Hobim :) Kümes Hayvanlarım

Motovento
    REKLAM ALANI

Bide bu sürüngen kabloları veya yapay ısıtıcı kütük kaya vs. var. acaba onlar ortamı ısıtır mı? senin gösterdiğin kabloya benzer bişey.
    Şöyle ki:
    http://urun.gittigidiyor.com/Hydor-H...QQidZZ45280430
    http://www.hepsiburada.com/Liste/isi...oryId=24003340
    http://www.hepsiburada.com/Liste/exo...oryId=24003340

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    O kabloları bilmiyorum ısıtırmı ısıtmazmı bilgim yok.
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

hani resimlerde beyaz renkli kırçıllı tüyleri yoluk bıldırcın var ya. O bıldırcınım iki üç gün önce hastalandı. İlaç falan aldım verdim ama malesef bu sabah öldü. acaba tüyleri yoluk olduğu için kendini ısıtamadı mı? Gece sıcaklık 13 dereceye düşüyor. Salgın olma ihtimali var mı ki acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Çok cana yakın bir hayvancıktı. Elimizden yem yemeye bayılırdı. Fasülye böceklenmişti, onun böceklerine bir saldırışı vardı ki.. Balkona saldığımda hemen çiçeklerin yapraklarını yerdi. Obur Bıdışımız, ömrü bu kadarmış. Hasta olup ölmesi ne acı.

Motosikleti
    Hastalıklar onusunda fazla bilgim deneyimim yok ama tüyleri yoluk olduğu için soğuktan ölmüş olamaz henüz kış girmemişken.Diğer hayvanlarda hastalık belirtisi yoksa salgın değildir.Başınız sağolsun
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Motosikleti
    Yeni edineceğim türlerde bazı aksaklıklar çıktı bir türlü alamadım inşallah kısa zamanda transfer edilecekler onların yerine yeni bir kaç resim ekliyeyim

Hediye gelen güvercinler [/b]

Yeni transfer tavşiler

Yeni Horozum

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    çok güzeller baktıkça bakası geliyor insanın..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Yeni sezon için ayırdığım ispenç ve halkalı sülünler.

---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:36 ----------

Beyaz bıldırcınlar

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:38 ----------

Kazların son hali şansa 1 erkek 2 dışı çıktılar ocak şubat aylarında yavru çıkarrırlar çok görmek isediğim o görüntü olur inşallah derede anne kaz ve arkasında yavruları

Hindiler

Kendisini şeker pilicin çiftliğinden almıştım bir tek bu kaldı elide koca horoz oldu halada büyüyor

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    dostum tek kelime süpersin..Eline emeğine sağlık.. ne zamandır yeni fotolarını bekliyordum..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Yeni yaptığım 3 katlı bıldırcın yumurta kafesi inşallah 3-5 güne biter

Yardımcı olan arkadaşım

---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:49 ----------

Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum tek kelime süpersin..Eline emeğine sağlık.. ne zamandır yeni fotolarını bekliyordum..

eyvallah sağolasın Şimdilik bu kadar bir sonraki sefer inşallah yeni hayvanlarım gelmiş olur.

Sn 130'u gördüm
    Ben cin tavuğu ve horozu almayı düşünüyorum acaba tavukların yumurtalarını kuluçka makinesine koyduğunuzda hiç cin tavuğu çıktığı oldumu onu merak ediyorum yani kısaca cin tavukları yılda kaç yumurta yapar ve kuluçkaya yatma (gurk olma) eğilimleri var mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekürler saygılar...

Motosikleti
    ilginç bir soru olmuş cin tavuğu cıkması için cintavuğu yumurtası koymanız gerek.Cin tavukları aslında ispenç denen türlerdir.Normal tavuk gibi yumurtlarlar yaz başından kışa kadar verimlidirler.Gurka yatma potansiyelleri muhteşemdir bir çok kişi kuluçka makinesi yerine bunları kullanır.Cinlerin altında keklik sülün çıkartır.Yaz başında yumrutladığı yerde 10 kadar yumurta olsun hemen gurka yatar hatta yavru çıkartıp onları büyütüp tekrar yatar.Umarım aydınlata bilmişimdir.

Çok teşekür ederim bilgileriniz için 8 adet bıldırcınım var Onların yanına koysam geçinebilirler mi yoksa ayrı bi kümes yapayım mı kuluçka konusu beni çok mutlu etti inşallah bu konuda başarılı olabilirim keklik ve sülün yumurtasıda koysanız çıkartır demişiniz peki bıldırcın yumurtası koysam çıkartma olasılığı varmıdır cevaplarınız için şimdiden çok teşekürler.

Motosikleti
    Alıntı buraktaşçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekür ederim bilgileriniz için 8 adet bıldırcınım var Onların yanına koysam geçinebilirler mi yoksa ayrı bi kümes yapayım mı kuluçka konusu beni çok mutlu etti inşallah bu konuda başarılı olabilirim keklik ve sülün yumurtasıda koysanız çıkartır demişiniz peki bıldırcın yumurtası koysam çıkartma olasılığı varmıdır cevaplarınız için şimdiden çok teşekürler.
    Ayrı kafes yapmanız daha iyi olur.Bıldırcında çıkartırsınız ama bıldırcın yumurtalarını kırma ihtimali var.İyi bir yer yaptığınızda altına 20 tane bıldırcın yumurtası alır.

---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

El emeği göz nuru yeni kafesim

Bilgileriniz için gerçekten çok teşekür ederim kümesleriniz hayırlı olsun çok güzel olmuş iyi bir yumurta sezonu geçirmeniz dileğiyle.

Motosikleti
    Alıntı buraktaşçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgileriniz için gerçekten çok teşekür ederim kümesleriniz hayırlı olsun çok güzel olmuş iyi bir yumurta sezonu geçirmeniz dileğiyle.
    Teşekkürler.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    ankaradyım biraz sonra hayvanat bahçesine gidicemm uzun zamandır görmedim....
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT125
    abi sana bravo diyorum başka bişi demiyorum elimde olsam gelcem yanına (:

Syn 130'u gördüm
    Bu pazar bir çift ispenç aldım fakat ben balkonda besliyorum şimdiye kadar birçok tavuk cinsi besledim herhangi bişey kapmadı balkonumda ama şuan ispençten başka tavuğum yok bu ispençleri ben balkona salsam kedi veya başka hayvan kapabilirmi?

Motosikleti
    Kedinin bişey yapacağını sanmam köpek ulaşabilirse belki şehirde isen yırtıcı kuşta sorun olmaz anlayacağın köpekler ulaşamaz ise sorun yoktur Hangi ildesin ve kaç paraya aldın bunu sormak zorundayım bilgi edinmek için piyasayı yakından takip ediyorum

Bursanın merkezinde oturuyorum balkona kedi gelebiliyor bazen ondan sordum şimdi sıkıntım yok fakülteye giderken salarım akşam kapatırım fiyatlarına gelince horozum 5 parmaklı baldır ve bacaklar paçalı siyah beyaz benekli 15'e aldım normalde 30 filan ama öyle denk geldi aldım tavuğu 25'e aldım oda 5 parmaklı diğer ayağı 6 parmaklı onunda baldır ve bacaklar paçalı siyah beyaz benekli.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 71516171819 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)