Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Subwoofer'ı Eve Bağlamak::..

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Beyler, odama bugün gelen canavarı nasıl bilgisayara bağlıyabilirim amfisi filan herşeyi tam.

Uploaded with ImageShack.us
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Uygun adaptör 15-...A bulamazsan Pc bağlantısı hiç bir işe yaramaz.

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun adaptör 15-...A bulamazsan Pc bağlantısı hiç bir işe yaramaz.
    Bildiğin bi link filan var mı abi
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu canavarı anfisi ile besleyebilmenin en ucuz ve pratik yolu PSU kullanmaktır.
    En azından cooler master marka 500 watt civarı bir psu ile işini görebilirsin.
    Daha güçlü olsa daha iyi olabilir yalnız fiyatlar bir anda uçmaya başlar.
    Kaliteli psu lar yüksek amper değerlerine ulaşabilirler. (bende enermax vardı 3 kanaldan 30 ar amper 12 volt verebiliyordu)
    Dediğim gibi coolermaster ,enermax,zalman,silverstone,bequite,fsp gibi markaları seçmen gerekli.
    Hatta istersen anfinin pc ile beraber açılmasını bile sağlayabilirsin
    Bağlantı konusunda yardıcı olabilirim.

Yalnızzzzzz. Sana son tavsiyem bunu ikinci el olarak satıp adam akıllı bir markanın ev tipi suboofer ını kullanmandır. Çok daha kaliteli güçlü ses alırsın ve birçok angarya ile uğraşmak zorunda kalmazsın.(oto sistemlerinin evde iyi sonuç verdiği sadece bir efsanedir)
    Birde örnek link verelim bu kadar yazmışken
    http://forum.donanimhaber.com/m_22601443/tm.htm

Herşeye rağmen ben bunu evde çalıştırmak isterim derseniz.
    300-400 watt arasında fsp marka bir psu ile işinizi görebilrisiniz. Baktınız yetmedi ihtiyacı karşılamadı (ki yeteceğini düşünüyorum) aynısından bir psu daha alıp paralel bağlarsınız sorun çözülür.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu canavarı anfisi ile besleyebilmenin en ucuz ve pratik yolu PSU kullanmaktır.
    En azından cooler master marka 500 watt civarı bir psu ile işini görebilirsin.
    Daha güçlü olsa daha iyi olabilir yalnız fiyatlar bir anda uçmaya başlar.
    Kaliteli psu lar yüksek amper değerlerine ulaşabilirler. (bende enermax vardı 3 kanaldan 30 ar amper 12 volt verebiliyordu)
    Dediğim gibi coolermaster ,enermax,zalman,silverstone,bequite,fsp gibi markaları seçmen gerekli.
    Hatta istersen anfinin pc ile beraber açılmasını bile sağlayabilirsin
    Bağlantı konusunda yardıcı olabilirim.

Yalnızzzzzz. Sana son tavsiyem bunu ikinci el olarak satıp adam akıllı bir markanın ev tipi suboofer ını kullanmandır. Çok daha kaliteli güçlü ses alırsın ve birçok angarya ile uğraşmak zorunda kalmazsın.(oto sistemlerinin evde iyi sonuç verdiği sadece bir efsanedir)
    Birde örnek link verelim bu kadar yazmışken
    http://forum.donanimhaber.com/m_22601443/tm.htm

Herşeye rağmen ben bunu evde çalıştırmak isterim derseniz.
    300-400 watt arasında fsp marka bir psu ile işinizi görebilrisiniz. Baktınız yetmedi ihtiyacı karşılamadı (ki yeteceğini düşünüyorum) aynısından bir psu daha alıp paralel bağlarsınız sorun çözülür.
    Bu aralar arabayı satmayı düşünüyorum , çıkartım odaya hocam baya şey yazmışsın zahmet edip saolasın 300-400 wattan bahsediyoruz baya elektirik çekmezmi ya incir ağacı diktirmesin bide
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

Motosikleti
    cawa
    Benim evde kullandığım pc de 1000watt psu vardı ve sistem de çift ekran kartı ile baya kallavi donanıma sahip ciddi anlamda güç çeken bir durumdayken 24 saat hiç kapanmadığını bilirim. Kardeşim sabahlara kadar cod oynarken makine neredeyse tam yükte çalışıyorken dahi elektrik faturasına bir katkısını görmedim. Şuanda laptop kullanıyorum ve hala aynı fatura geliyor
    Faturadan fazla korkma

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Peki hocam sen anlıyosun bu işlerden psu değilde adaptör le filan girsem
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

Motosikleti
    cawa
    Adaptörle olur yalnız gerçekten kaliteli bir adaptör almanız lazım. En az 15 amper (gerçek olmalı uydurma yazıyorlar çoğuna) bir adaptör işini görür . Fakat onların fiyatları pek ucuz değil
    Şu linkteki gibi birşeyde olabilir yalnız ben onunda gerçekten 15 amper verebileceğine inanmadım açıkcası.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...4771380/detay?

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    hocam bu adaptörü alınca neler yapıcaz yani neyi nereye bağlıcaz elimdeki amfi bi işe yarıcakmı kısaca anlatabilcenmi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:39 ----------

birde fiyatları ne kadardır şimdiye bağlamıştım arabaya ne zor işmiş eve bağlamak
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

Motosikleti
    cawa
    Alıntı GÖЯKEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu adaptörü alınca neler yapıcaz yani neyi nereye bağlıcaz elimdeki amfi bi işe yarıcakmı kısaca anlatabilcenmi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:39 ----------

birde fiyatları ne kadardır şimdiye bağlamıştım arabaya ne zor işmiş eve bağlamak
    Mademki araca bağlama konusunu biliyorsun. Ozaman işin çok kolay.
    Adaptöre akü muamelesi yapıyorsun onun dışında herşey aynı
    Adaptörden anfiye "+" ve "-" bağlantısını yapıyorsun. Ses bağlantısı için bir ucu 3.5 jack (standart kulaklık fişi bunu pcye bağlıyorsun) bir tarafı rca kablo (bu uçta anfiye bağlanıcak kırmızı beyaz) geri kalan hoparlörleri bağlamak.
    Psu kullanmak istersende. Oda çok basit. Tüm sarı kaloları birleştir. Tüm siyah kabloları birleştir. Sarı olanlar "+" siyah olanlar "-" oluyor. 24 pin soketteki yeşil kablo tetikleme. O yeşili herhangi bir siyah kablo ile köprülediğin sürece psu açık olur. Köprüyü kaldırırsan psu kapanır. Yani bir sviç taktınmı aç kapa işi hallolmuş oluyor.

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mademki araca bağlama konusunu biliyorsun. Ozaman işin çok kolay.
    Adaptöre akü muamelesi yapıyorsun onun dışında herşey aynı
    Adaptörden anfiye "+" ve "-" bağlantısını yapıyorsun. Ses bağlantısı için bir ucu 3.5 jack (standart kulaklık fişi bunu pcye bağlıyorsun) bir tarafı rca kablo (bu uçta anfiye bağlanıcak kırmızı beyaz) geri kalan hoparlörleri bağlamak.
    Psu kullanmak istersende. Oda çok basit. Tüm sarı kaloları birleştir. Tüm siyah kabloları birleştir. Sarı olanlar "+" siyah olanlar "-" oluyor. 24 pin soketteki yeşil kablo tetikleme. O yeşili herhangi bir siyah kablo ile köprülediğin sürece psu açık olur. Köprüyü kaldırırsan psu kapanır. Yani bir sviç taktınmı aç kapa işi hallolmuş oluyor.
    Eyvallah hocam saolasın bu adaptör mü pahalıdır psu mu evde boşuna yatmasın çalsın diye alıcağımdan boşyere masrafa girmek istemiyorumda birde kazıklanmayayım aşağı yukarı fiyatları nelerdir
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

Motosikleti
    YAMAHA fz6fazer 2007 - SACHS- cbf150
    Bu sub. ve anfi evde hicbir ise yaramaz. Cok kuvvetli besleme gerekir birsürü angarya.
    kaldiki gümgümden baskada ses gelmez zaten, middle larda yok ortada kuru kuruya olmaz evde o.
    Sana tek birsey dicem eger gercekten kaliteli ses istiyorsan (logitech z5500) tavsiye ederim iyi bir ses kartiyla gercekten üstün kaliteye yakin ses elde edersin.
    Böyle sisirme seylerle ugrasma.
    http://difm :cat:

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı rman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sub. ve anfi evde hicbir ise yaramaz. Cok kuvvetli besleme gerekir birsürü angarya.
    kaldiki gümgümden baskada ses gelmez zaten, middle larda yok ortada kuru kuruya olmaz evde o.
    Sana tek birsey dicem eger gercekten kaliteli ses istiyorsan (logitech z5500) tavsiye ederim iyi bir ses kartiyla gercekten üstün kaliteye yakin ses elde edersin.
    Abi, odada boş boş durmasın çalabiliyorsa çalsın diye söyledim yoksa evde dinlemek için özel sisteme gerek duymam adaptör modaptör kesmez diyosun yani
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Çıkma bir araç aküsü buluyorsun ,basit bir akü şarz cihazını aküye bağladıktan sonra anfini bu kombinasyon ile besliyorsun. Bu yöntemin özellikle yüksek volümlerde çok iyi sonuç verdiğini göreceksin. Hatta besleme hattına bağlayacağın yüksek kapasiteli bir kondansatör ses kalitesini pozitif olarak etkileyecektir. Hem ucuz hemde en verimli çözüm budur.
    Bunun dışında piyasadan alabileceğin hiçbir güç kaynağı bu sub-woofer ı hakkıyla besleyemez. Anlık olarak 100A lik değerleri verebilecek bir güç kaynağı woofer dan daha fazla yer kaplayacaktır odanda.
    Bu sistemin tek hendikapı uzun süreli olarak max volümde müzik dinleyemezsin arada mola vermek zorundasın. Orta seviyelerde herhangi bir problem yaşamazsın.

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkma bir araç aküsü buluyorsun ,basit bir akü şarz cihazını aküye bağladıktan sonra anfini bu kombinasyon ile besliyorsun. Bu yöntemin özellikle yüksek volümlerde çok iyi sonuç verdiğini göreceksin. Hatta besleme hattına bağlayacağın yüksek kapasiteli bir kondansatör ses kalitesini pozitif olarak etkileyecektir. Hem ucuz hemde en verimli çözüm budur.
    Bunun dışında piyasadan alabileceğin hiçbir güç kaynağı bu sub-woofer ı hakkıyla besleyemez. Anlık olarak 100A lik değerleri verebilecek bir güç kaynağı woofer dan daha fazla yer kaplayacaktır odanda.
    Bu sistemin tek hendikapı uzun süreli olarak max volümde müzik dinleyemezsin arada mola vermek zorundasın. Orta seviyelerde herhangi bir problem yaşamazsın.
    Abi akü işinide araştırdım incir tohumu eker diyolar aküyü şarj etmek
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    ben 5 artı 1 re mp3 takıyorum çokta kral oluyor müzik seti felan hikaye valla...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminmisin o woofer ve anfi ile evdeki bütün camları sallarsın
    Nerden bildiğimi sorarsan bende evde bunlardan iki tane var
    Adaptör bulamazsan eğer akü larj makinan ve eski bir akün varsa onlarıda evine al öyle kullan
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    cawa
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binadaki bütün camları diyecektin sanırım hatta yan birkaç binayıda

Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerden bildiğimi sorarsan bende evde bunlardan iki tane var
    Adaptör bulamazsan eğer akü larj makinan ve eski bir akün varsa onlarıda evine al öyle kullan
    Hocam bu adaptör ne kadardır bi de kazıklanmayayım 50-60 tl gibimidir yılbaşında apartmana tatbikat yaptırsın
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GÖЯKEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu adaptör ne kadardır bi de kazıklanmayayım 50-60 tl gibimidir yılbaşında apartmana tatbikat yaptırsın
    Yaptırcaksın abi
    Hazır yapılmış adaptör almıycaksın
    Elektronik işleri yapan bir dükkana git ve 20 amper 12 volt bir adaptör yaptırmak istiyorum de onlar sana fiyat verir
    Trafosu büyük olmalı ama
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)