Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

10 Yıldır Su ve LPG ile Çalıştırdığı Arabaya Biniyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    arabanın bide yağ ile çalışanını duymuştum o nasıl oluyor bilen varmı ? Birde discovery channel'da mythbusters yapmıştı ama izleyememiştim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Alıntı NightMare0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabanın bide yağ ile çalışanını duymuştum o nasıl oluyor bilen varmı ? Birde discovery channel'da mythbusters yapmıştı ama izleyememiştim
    kullanılmış yemek yağlarını filtreleyip doğrudan dizel araçlara koyuyorlar
    eski bir mercedese koymuşlardı mythbusters da
    aynı miktarda koyulduğunda dizel ile 100 km yapıyorsa kızartma yağıylada 70 km filan yapıyordu

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Adam lpg ile gidiyor ama su da yaktığını sanıyor saniyorum. Önce kendini sonra da bu haberi yapan "zeki" (!) gazeteciye inandırmış su ile giden araba yaptığına. Inceleyenler boşuna bir tarafı ile gülmüyordur sistemi görünce.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı MkD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanılmış yemek yağlarını filtreleyip doğrudan dizel araçlara koyuyorlar
    eski bir mercedese koymuşlardı mythbusters da
    aynı miktarda koyulduğunda dizel ile 100 km yapıyorsa kızartma yağıylada 70 km filan yapıyordu
    küçük bir dip not fitlreleme işi yeterli değil. alkolle esterlemek ve giliserini ayırmak gerekiyor. o zaman bio dizel oluyor.
    bu arada şöle geçmiş yazılara küçük eklerde bulunayım.
    bor pili değilde yakıt pili var bor sadece depolamada kullanılıyor.
    bu vatandaş enerjiler arası cevrimde kayıpları azaltırsa. ve bildiyimiz klasik yöntentemlerle kıyaslandıgında çok daha fazla verimli olan bir elekroliz yöntemi geliştirdiğse. bu iş lpg sizde olur.
    sıcak suyun moneküler yapısı cok hızlı oldugundan mönekülleri daha az enerji ile ayrılmaya musaittir. motordan aldıgımız ısısının ustüne mikro dalga ile ısıtma yaparsak bu moneküller okadar hızlanacak ki hemen kopacak düzeye gelir. elekrolizdeki harcağacagımız elektirik cok cok daha az olacaktır. ama bunun verimliliği nekadar artırır o beni aşar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    yıllar önce patenti alınmış, üretimi yıllardır devam eden bir ürünü "ben icat ettim" diye ortaya çıkıyor, biraz geç kalmış.

www.ekomax.com.tr

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    evet yaygın değil ondan ama faydalı ürün gibi bir alt patent seviyesinden işletir. uğraşsın mühim olan verimlilik.

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllar önce patenti alınmış, üretimi yıllardır devam eden bir ürünü "ben icat ettim" diye ortaya çıkıyor, biraz geç kalmış.

www.ekomax.com.tr

Aynen öle 80'li yıllarda amerikan otomobillere takılıyordu
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bizim millet ha bire birşey buluyo ama işe yaramiyo orası başka ve genelde bulunmuş bitmiş ve hatta elverişli olmadıgından proje durdurulmuş buluşlari bizim Türk yeniden keşfettigini zanediyo .

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı _EMRE_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ancak şu şekilde kullanıla bilir oda yakarak değil analatayım... bor hidrojen pillerine hidroliz sonucu elde edilen hidrojen emdirilir bu piller bir mekanizma yardımıyla araca bağlanır ve kullanılacağı zaman tepkimeye sokularak oksijenle birlşeitilir.. moleküler bağ oluşurken çıkan erji elektirk enerjisidir aynı hidroliz esnasında verdiğimiz enerji gibi sonru bu enerji motora gönderilir hareket sağlanır.. ama unutmayın artık içten yanmalı motor değil elektirkli motor kullanıyorsunuz tabiki.. bu teknoloji bor pilleriyle olmasada zaten şuanda satıta olan arajlar var bişey yapılması gerekiyorsa bor pillerini kuulanılabilir bir duruma getirmektir...
    emre, Otomobilin elektrik sistemini akım trafosu gibi bi rcihazla destekleyerek elektroliz yapılmasını sağlayıp, hidrojen ve oksijeni ayrıştıramazmıyız? Bu ayrıştırmayı sağladıktan sonra kayıpsız olarak depolama ve motorun yanma odasına gönderebilmeyi başarırsak bu güç otomobilin hareketi için yeterli seviyede oluşmazmı? Tabi oluşan hareket sonucu şarj dinamosu ile sistem geri beslemede sağlanacaktır.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    2003 dü sanırım bu tür sistemle çalışan bir taksiyi incelemiştim.

Pek faydalı değil, verimli değil daha doğrusu.

Diğer taksilerden %5 gibi daha az lpg harcıyordu ama hergün bir arıza her gün bir başka bişey çıkarıyordu.

Attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmiyordu yani.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    cbf150
    Yakıt pilini 1800 lü yıllarda bir avukat icat etmişti. Ve adama iyi gülmüşlerdi, sonra nasa aya adam gönderme ihtiyacı içinde kıvranırken bu yakıt pilleri akıllarına geldi. Nede olsa mekiğe elk. lazım. Bizim kullandığımız piller ağır ve verimi düşük. Ayrıca yakıt pilinin artığı su içilebilir. Neyse işte Nasa yakıt pilerini geliştirip kullandı, aya adam bile gönderdi. Yıl 1969 du sanırım. O zamandan beri yakıt pili bilinen ve üzerinde çalışılan bir konu. Hatta mercedes 2000 li yıllarda seri üretim yakıt pilli araba üreteceğini duyurmuştu ama malum sebeplerden pos çıktı. Zaten benzin dünyada ucuzki. Bir bizde pahalı

Kaynak: Bilim ve Teknik Dergisi.

Yaw çok bilimsel bir topik oldu, kutluyorum emeği geçenleri, amca dahil.
    Ne yapsın birşey buldum sanmış. Biraz daha bilgili olsaydı eminim daha güzel şeyler bulabilirdi.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Valla bu ülke bulmaz ise biş şey başka hiç bir ülke bulmaz.Dünyanın en pahalı benzinini elektriğini doğalgazını kullanırsanız bir çözüm bulmanız gerekir dimi ? Benim inancım tam
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)