Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Org Dersi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    alpay95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor AS125T
    15 yaşındayım istanbul avrupa yakasında bana org çalmayı öğretebilecek birisini arıyorum. ders vermek isteyenler buradan ulaşabilir... iyi günler
    Bir Gün 4 Teker İstersem Gider Bir Motosiklet Daha Alırım!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Neredesin ve ne tarz çalmak istiyorsun?...Ben gitarın her türlüsünü öttürürüm,sana en azından armoni,nota bilgisi öğretirim yakınlardaysan...

Motosikleti
    Asya Motor AS125T
    ben bayrampaşadayım tarz olarakta makedon göçmeniyim daha çok makedon havaları çalacağım fakat arabeskte öğrenmek istiyorum birde org um yok :(

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Uzaksın bana..Arabeski boşver..Balkan iyidir...Öncelikle bir org al...Hatta midi klavye al..Sonra bana haber ver,sana bir kaç çalışabileceğin kaynak önereyim..

Motosikleti
    Asya Motor AS125T
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzaksın bana..Arabeski boşver..Balkan iyidir...Öncelikle bir org al...Hatta midi klavye al..Sonra bana haber ver,sana bir kaç çalışabileceğin kaynak önereyim..
    siz kaynakları yazın buraya ben tanıdığımın orgundan çalışırım bu arada tşk.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    bende casio nun amatörler için bi org u vardı ama kullanamadım kayboldu gitti

marka olarak biraz alıştıktan sonra ROLAND veya KORG öneririm çok güzel cihazları var
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Sağa sola taşımayacaksan midi klavye al..Bilgisayardan hertürlü efekti,sesi alabilirsin...Ama external tabir edilen ses kartlarından da alman lazım...Kaynak olarak mesela Nurhan Cangal'ın Armoni kitabı vardır...Tahminen D&R larda vardır...Eğer anlamazsan bunun yanına daha basit olarak notaların arasındaki ilişkiyi anlatan gam çözümlemeleri olan bir armoni kitabı al...İnternette aslında giriş yapabileceğin kadar kaynk mevcuttur...

Motosikleti
    Asya Motor AS125T
    bir soru daha soracağım 200 liraya sıfır piranha sehpalı sıfır org buldum.org da usb girişi var.ben flashıma midi atıp orga taktığımda org midiyi çalar mı ?

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Usb girişi bilgisayara takıp midi klavye olarak kullanabilmen için...

Midi klavye veya midi girişli bir org şöyle çalışır;

Klavyeyi bilgisayara bağlarsın(usb ile)...Daha sonra bilgisayarda cubase veya o tarz bir müzik programından klavyeyi tanıtırsın..Daha sonra programın içine yüklenen,proramla uyumlu çalışan (patch)yama programlardan istediğin enstrüman sesini seçersin ve çalarsın,üstüste kayıt yaparsın...Yanlız normal ses kartları bu sinyalleri kalrıramadığı için senkronizasyon sorunu olur...Yani klavyenin bir tuşuna bastığında ses o an gelmez veya üstüste kayıt esnasında ölçüler eşzamanlı olarak gitmez...Bu yüzden daha önce belirttiğim gibi external tabir edilen üstünde mikrofon girişi gibi özellikleri olan ses kartlarından almalısın...M-audio tavsiye edebileceğim bir markadır...

Anlattığım şekilde yaparsan evde albüm bile yapabilecek donanımın olur...Maliyet açısından ise 600-700 gibi bir rakamı bulur tahminen ama sonuçta dediğim gibi evde albüm yapabileceğin donanımın olur...

Motosikleti
    Asya Motor AS125T
    sonunda kendime medelı 120 tr marka 240 tl ye sıfır bir org aldım içinde türk ritimleri var.fakat bir sorum olacak internetten şarkıların midilerini buluyorum bunları nasıl org a kaydedebilirim.

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Ona yüklenebileceğini sanmıyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)