Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Korkuyorum ! ! !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym fiddle II olmak üzere =)
    Arkadaşlar. Benm yasım 21. Burda benden yasca buyuk abilerim ablalarım var , yada kardeşlerim. Arkadaslar dedim cnku burda hepimiz arkadasız. Bazen dusuyorum acaba ben mi cok abartıyorum korkuyorum diye ama snrada korkumun cok yerinde olduğunu dusunuyorum. Ne zaman motosiklet ile ilgili forumlara sitelere girsem bi kaza haberi. Cogu da ölümlü. Ölümden korkmuyorum arkamda bırakacagım insanlar beni korkutuyor. Hergece yatmadan motorsiklet hayalleri kuruyorum. Gezi duzenleyen arkadasların fotograflarına bakıp bakıp imreniyorum allah hpsine kazasız surusler nasip etsin. Butun motorsiklet kullanıcılarına. ben ehliyetimi aldım. biraz bütcemde var. Baterimi sattım motosiklet almak için. Yani suan hç bir engel yok önümde maddi olarak. eskişehirliyim ama istanbulda okuyorum. eskişehirde olsam br sn dusunmem motosiklet almayı. Ama sizde cok iyi biliyorsunuz ki İstanbul da motosiklet kullanmak daha risklidir size 20 kişinin bi anda dalmasından bn büyükçekmece oturuyorum okulumdan dolayı. Ve kız arkadasım maslakta. yaklasık bi 60 70 km mesafe var. Motor tecrubem yok . scooter almayı planlıyorum. ben kız arkadsımı öldürmek istemiyorum . istanbulda arac suruculerinin %80 i motorculara hayvan gibi davranıyor. Ama scooter ımızla sahilde dolasmak turlamak gezmek istyorum. hayatı yasamak istyorum acıkcası. Ben ne yapmalyım. Cok mu fazla abartıyorm yoksa yersiz mi bu dusuncelerim . Ne olur bana yardım edin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı barclays26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Benm yasım 21. Burda benden yasca buyuk abilerim ablalarım var , yada kardeşlerim. Arkadaslar dedim cnku burda hepimiz arkadasız. Bazen dusuyorum acaba ben mi cok abartıyorum korkuyorum diye ama snrada korkumun cok yerinde olduğunu dusunuyorum. Ne zaman motosiklet ile ilgili forumlara sitelere girsem bi kaza haberi. Cogu da ölümlü. Ölümden korkmuyorum arkamda bırakacagım insanlar beni korkutuyor. Hergece yatmadan motorsiklet hayalleri kuruyorum. Gezi duzenleyen arkadasların fotograflarına bakıp bakıp imreniyorum allah hpsine kazasız surusler nasip etsin. Butun motorsiklet kullanıcılarına. ben ehliyetimi aldım. biraz bütcemde var. Baterimi sattım motosiklet almak için. Yani suan hç bir engel yok önümde maddi olarak. eskişehirliyim ama istanbulda okuyorum. eskişehirde olsam br sn dusunmem motosiklet almayı. Ama sizde cok iyi biliyorsunuz ki İstanbul da motosiklet kullanmak daha risklidir size 20 kişinin bi anda dalmasından bn büyükçekmece oturuyorum okulumdan dolayı. Ve kız arkadasım maslakta. yaklasık bi 60 70 km mesafe var. Motor tecrubem yok . scooter almayı planlıyorum. ben kız arkadsımı öldürmek istemiyorum . istanbulda arac suruculerinin %80 i motorculara hayvan gibi davranıyor. Ama scooter ımızla sahilde dolasmak turlamak gezmek istyorum. hayatı yasamak istyorum acıkcası. Ben ne yapmalyım. Cok mu fazla abartıyorm yoksa yersiz mi bu dusuncelerim . Ne olur bana yardım edin.
    Bir motosiklet al kardes.
    Ama binme.
    Hafta sonlari kiz arkadasini al.
    Mumkun oldugunca steril yollardan sahile in.
    Tut elini birakma.
    Gezinin sahilde.
    martilara simit atin.
    çekirdek çitleyin.
    Sonra yine motosikletinize binin evinize gidin.
    Bu aleti alinca 24 saat kullanmaya mecbur degilsin.
    Bin trene.
    Al kizimizi.
    Getir musait bir yere.
    Binin motosiklete tadini çikarin.
    Oldugu kadar.
    Gerisi Allah'a kalmis.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    yeterli acıklama cok tadında yapılmış,
    bencede al ama boş yollarda pişene kadar trafigi ögrenene kadar dozu yavaştan arttır..
    aldıgının 1. haftasında 60 70 km yapmaya çalışma..
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı barclays26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bukadar korkuyorsan sakin birseye binme derim ben...
    Ne motora nede arabaya...
    insani korku öldürür bunu unutma...
    Ben hicbirseyden korkmadim simdiye kadar..
    Ne arabadan ne motordan..
    istanbulda arac kullanmaktanda korkmadim hic...
    Alem buysa kral benim dedim herzaman...
    Ama korkuyorsan hic baslama derim...
    Coq un dedigi gibi..
    Kiz arkadasini al elinden tutup sahilde bol bol gez...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    korkmaz biraz yerinde motor istanbul trafiğinde çok zor ben büyükçekmeceyi iyi bilirim orda motora binmeyi biraz pekiştir.. b.çekmece maslak arası en fazla 50 km ama yok sakat trafiğin çok yoğun ve hızlı aktığı bir güzergah e-5 ten yada temden gelmek zorundasın ikiside sakat ben istanbul içi 100.000 km. yol yaptım ama kesinlikle kendime güvenmiyorum hep temkinliğim korumalı kıyafetimi ve düzgün bir kask takmadan asla yola cıkmam ancan çok kısa mesefalerde günlük kıyafetle binerim sokak arası yani.. sen birde kız arkadaşını bindirmekten bahsediyorsun kendin acemisin arkadankide acemi ne olacak kazaya davet.. arkamdakinin acemi olması ne alaka deme sakın.. çok fark ediyor motora binmeyi bilen ve tecrübeli biri ise artçın onun varlığını bile hissetmezsin tabi motorun biraz kuvvetliyse... neyse sen biraz acemiliğini at cop nickli arkadaşta çok güzel ve yerinde tavsiyelerde bulunmuş sağolsun kulakarkası etme sakın....

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    korkuyorsan, motor işinden vazgeç

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    korku varsa korktuğun başına gelir motosiklette, ya bu korkuyu yen ya da bırak motosiklet kusur kalsın

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motosiklete meraklı olmak ve aynı zamanda korkmak ta iyidir bir yönden. Daha dikkatli ve tedbirli, donanımlı olursun. Bana bişey olmaz, ben iyi kullanıcıyım triplerinde olmazsın.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Cog abimiz yerinde ve güzel söylemiş bize söyleyecek bir şey bırakmamış
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    bu sabah 4yaşında kızım koşaraktan yanıma geldi baba dedi dişlerinmi kırıldı die sordu yoo dedim noldukiii diye sorduğumda motorla kazaypıp düşmüşümm çok korkmuş rüyasında içim birden buz kestii motorum yok ama sanki bana mesaj gibi geldi ...hayırdır inşallah
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    ufak kazalar alıştırma esnasında yaşanır bunlar çizik ve yaralanmalarla sürer büyük kazalarsa ustalaştığını sandığında yaşarsın buda ekseriyettle millet fazla bahsetmesede kopan uzuvlar ve ölümlerle biter. bu kadar korkmak iyi deil yalnız onuda söleyeyim iki tekeri bi süre daha ertele bence

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Anlaşılan bu aşk seni öylesine sarmış ki. Belkide kız arkadaşına olan aşkından sebep sabahın bu saatlerine kadar oturmamışsındır.
    Motosiklet almak zor iş değil. Almadan önceki aşamaları katedip ( Sürücü belgesi,korumalar vs.) kendini bu işe iyice adapte ettikten sonra ( Ben bu işi kesin yaparım veya yapamam gibi) denersen daha yerinde olur.
    Bende Büyükçekmece'liyim. Trafik kuralları her yerde aynıdır. Yılların uzman motosikletçisi olarak buralarda da hergün arbaya binmiş yeni ayılarla karşılaşıyorum.

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motosiklet al kardes.
    Ama binme.
    Hafta sonlari kiz arkadasini al.
    Mumkun oldugunca steril yollardan sahile in.
    Tut elini birakma.
    Gezinin sahilde.
    martilara simit atin.
    çekirdek çitleyin.
    Sonra yine motosikletinize binin evinize gidin.
    Bu aleti alinca 24 saat kullanmaya mecbur degilsin.
    Bin trene.
    Al kizimizi.
    Getir musait bir yere.
    Binin motosiklete tadini çikarin.
    Oldugu kadar.
    Gerisi Allah'a kalmis.
    Abi tesekkrederım cevabn için. Bi aydnlanma yasadım sayende , Böyle bi ışık gördüm

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    teslimiyetçi ol biraz, ecel yakalayacaksa biriniziki allah korusun, öleceğiniz yere ayaklarınız sizi sürükler.
    almanız ve ailemize bir kişi daha katmanız dileği ile....

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ben 7 yıldır motor üstündeim zaman zaman büyükşehirlere gittikçe yanımdan bir motor geçtiğinde ben burda motor süremem diyorum arabalar sağına soluna bakmadan çıkıyor motorla dib dibe 120 -130 la gittiklerini hatırladıkça tırsıyorum
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Motosikleti
    Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teslimiyetçi ol biraz, ecel yakalayacaksa biriniziki allah korusun, öleceğiniz yere ayaklarınız sizi sürükler.
    almanız ve ailemize bir kişi daha katmanız dileği ile....
    haklısın . .

korkunun ecele faydası yok
    motora gelene kadar ne riskler var, yolda yürürken bir belediye çukuruna düşmek gibi, yada kafana bi saksı düşmesi gibiburası Türkiye unutma.
    biraz cesur ol, varsın ölüm nerden gelirse gelsin.
    benden tavsiye bu kadar çok ölümden korkarsan evden dışarı çıkmazsın valla, çık o motora bin ve korktuğun gibi olmadığını her sürüşünde gör

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    sen motorunu al kesin ve kesin bu korkularından sıyrılmaya çalışma ne zamanki korkuların biter işte ozaman kötü unutmaki kazaların çoğu acemi sürücülerin değil artık ben öğrendim diyen şöförler tarafından yapıldığını...

Lamborghini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    korkularını yenmeye çalış, içinden almak geliyosa al ama trafikte kullanma bir müddet
    eski kullanıcı adım
    ferrari_tayfur

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Konfiçyüs'e sormuslar...

*Üstat bu basarinin sirri nedir?

-iki kelime.. Dogru kararlar.

*Herkezden farkli olarak sürekli dogru kararlari nasil alabildiğini sormuslar..

-Tek kelime.. Tecrübe...

*Peki bu tecrübenin kaynagi nedir üstadim demisler..

-Konficyüs derin bi iç gecirmis. Ahh ah demis.. Yanlis kararlar..

Simdi bu yazdiğim yazida senin bazi tecrübeleri yanlis kararlar vererek edineceğini anlatmaya calistim.

Canim kardesim motosiklet dünyasinda korku bizleri hayatta tutan tek gerçektir.
    Sen korkmaya devam et. Hayatta kalirsin.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)