Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bu Nasıl Bi Hayvanlıktır Açıklarmısınız Ya?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Arkadaşlar Bu Nasıl Bi Hayvanlıktır Bunun Ne Tür Bi Açıklaması Ola Bilir Ya İnsanlık Değil Bu

http://www.milliyet.com.tr/haber-tur...32/default.htm

Genç Bayan Arkadaşımıza Allah'tan Rahmet Diliyorum Ailesine Allah'ım Sabır Versin Unutmayalım Hepimizin Annesi Ablası Kardeşi War Sessiz Kalmayın LÜTFEN.

Artık Yeter Yani Bu Serserilere Kim Durdiycek Yetmedi Mi Yaktıkları Canlar
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bakın bu haberdeki bir yorumcu ne demiş:

İdam cezası ölümü değil yaşamı destekleyen bir uygulamadır. Az sayıda katil ve caniyi öldürerek çok sayıda masumun hayatta kalmasını sağlarsınız. Bu kadar basit, tartışmaya açık olmayan ve gün gibi açık bir gerçeği görmezden gelerek çağdaşlık adına idam cezasını uygulamamak tam bir aymazlık, topluma ve insanlığa karşı işlenen çok büyük bir suçtur. Bu yoruma yapılacak oylama konuyla ilgili yapılacak muhtemel bir refarandum ile ilgili de kuvvetli bir fikir verecektir.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Bunlara Ne Tür Tedavi Gerekiyor Yada Bunun Gibi "HAYVANLAR" İçin Bi Tedavi Yöntemi War Mı Orasıda Çelişkili Tabiki.

Ya Ben Sevgilimi Eşimi Sokakta Rahat Rahat Gezdiremiycekmiyim Yada Markete Dahi Gönderemiycekmiyim
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Bu şerefsiz,bu kızı bizim sokağın sonunda yaktı ''bizim eve 100metre'' mesafe....

Duyunca çok üzülmüştük...Bu olaydan iki gün öncede,bizim apartmanın önünde iki gurup çatışmıştı,yan apartmanımızda oturan guruptan iki kişi hakkın rahmetine kavuşmuşlardı...

Burası teksas gibi...

Kavgaların çoğu ''ırz'' düşmanlığından olur burda.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    açıklayamam ki kardeşim.. açıklar mısınız diye sormuşsun ama anlatılmaz bu.!!

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şerefsiz,bu kızı bizim sokağın sonunda yaktı ''bizim eve 100metre'' mesafe....

Duyunca çok üzülmüştük...Bu olaydan iki gün öncede,bizim apartmanın önünde iki gurup çatışmıştı,yan apartmanımızda oturan guruptan iki kişi hakkın rahmetine kavuşmuşlardı...

Burası teksas gibi...

Kavgaların çoğu ''ırz'' düşmanlığından olur burda.
    Ya GüneyAfrikada Yaşamıyoruz Demi Hani Nerde Demokrası Nerde Polis Nerde Huzur Ve Refah Bizim Kolluk Kuvvetlerimiz(POLİS) Gidip Kahvelerde Marketlerde Oturucaklarına Devriye Görevlerini Yapsalar Belki Bunlar Yaşanmıycaktı Ama Bizim Polisimiz Biraz Keyif Düşkünü Olduğu İçin Yapması Gerekeni Yapıcana Gidip Esnafın Dükkanında Çay Kahve İçiyor Bütün Polislerimiz İçin Geçerli Deil Tabiki Ama Hani Görüyoruz Hepimiz.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ya hani derlerya taksimin meydanında asacan bunun gibileri bunu orda yakıcan hangi amaca hizmet eder boyle bir zihniyet anlamıyorum. Hayvan, hayvana yapmaz bunu!...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Bakın görün bizim "ADELET MÜLKÜN TEMELİDİR" Yazan Mahkemelerimiz En Fazla Vericekleri Ceza 5 Yıl Olucak Oda En Fazla Yani.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    adamın işlediği cinayete bak.kız aşkına karşılık vermemiş len olum başka kız mı yok sana?neyse içerde ilgili koğuşta gereken muameleyi görür

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya GüneyAfrikada Yaşamıyoruz Demi Hani Nerde Demokrası Nerde Polis Nerde Huzur Ve Refah Bizim Kolluk Kuvvetlerimiz(POLİS) Gidip Kahvelerde Marketlerde Oturucaklarına Devriye Görevlerini Yapsalar Belki Bunlar Yaşanmıycaktı Ama Bizim Polisimiz Biraz Keyif Düşkünü Olduğu İçin Yapması Gerekeni Yapıcana Gidip Esnafın Dükkanında Çay Kahve İçiyor Bütün Polislerimiz İçin Geçerli Deil Tabiki Ama Hani Görüyoruz Hepimiz.
    Polis tek tek herkezi kontrol edemez sanırım. Bu olaylar sadece ülkemizde yaşanmıyor ne yazıkki. Ancak benzin istasyonlarından açık benzin verilmesinin bi şekilde önüne geçilebilir. Bunada zaten polis karar veremez. Gerçi bunu tasarlayan adam benzinide bir şekilde tedarik eder.

Ölen kardeşimize Allah'tan rahmet ailesine sabır diliyorum.
    O şerefsizde en ağır şekilde cezasını bulur inşallah.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    eğitim kültür yaşam biçimi bozuklukları ancak böyle bi iğrenç olaya zemin hazırlayabilir. ülkemizde ''beni aldatırsan benzin döker yakarım'' diye avaz avaz bağırarak şarkı söyleyen insanları önleyemezsen, benzin döküp yakmayı marifet sanan kör cahil insan müsvetteleride bu söylemi icraata geçirecektir elbette. allah belası versin diyorum, ama müebbet hapis verilen bir kişininde hayatının sonuna kadar içeride kaldığı görülmüş şey değildir ülkemizde. fazla sürmez çıkar dışarı. ondan sonra ise halk kendi adaletini aramaya başlar ve bu birbirini öldürmeyle sürer gider.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın bu haberdeki bir yorumcu ne demiş:

İdam cezası ölümü değil yaşamı destekleyen bir uygulamadır. Az sayıda katil ve caniyi öldürerek çok sayıda masumun hayatta kalmasını sağlarsınız. Bu kadar basit, tartışmaya açık olmayan ve gün gibi açık bir gerçeği görmezden gelerek çağdaşlık adına idam cezasını uygulamamak tam bir aymazlık, topluma ve insanlığa karşı işlenen çok büyük bir suçtur. Bu yoruma yapılacak oylama konuyla ilgili yapılacak muhtemel bir refarandum ile ilgili de kuvvetli bir fikir verecektir.
    katılıyorum, idam geri gelmeli.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

O şerefsizi, ibreti alem için; şehrin merkezinde, azar azar benzin vererek asgari1(bir) saatten sonra yaşamını sonlandırmak gerekir!..O şerefsizin alığı her nefes haramdır!..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bunun neresi hayvanlık?
    Hangi hayvan bir başkasını benzin döküp de yakıyor?
    İdam cezası geri gelmelidir.

Motosikleti
    125 zn
    Böyle düşündüğüm için beni de cani adledecekler vardır kesin ama ceza olarak bu adamın elleri kolları gözleri bağlanarak, ne yaparsa yapsın merhum kardeşimizin babasına hiçbir ceza almayacağı da garanti edilerek kapalı bir odada kendisine teslim edilmesini isterdim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Asirlar boyu suç isleyen insanlar en vahsi biçimlerde idam edilerek olduruldu.
    Hiç bir ise yaramadi.
    Yani ne suç bitti, ne de suçlu sayisi azaldi.

Suçu onlemenin yolunun idam olmadigina yuzyillar boyunca tarih taniklik etti.
    Eger kotuluk varsa insanin içinde, onu oradan sokup atmadikça, ya da o duygunun yerlesmesini engellemedikçe, en vahsi iskenceler bile suça meyilli adami durdurmayacaktir.

Kaldi ki idam bir ceza degildir.
    Idam ceza vermez.
    Aksine cezayi önler.
    Ceza, yapilan olumsuzluklara karsi aci verici, uzuntu sikinti verici yaptirim demektir.
    Bir adami idam ettiginizde, onun butun sikintilarini gidermis olursunuz.
    Bu nedenle idam ceza olarak kabul gormemis ve modern ulkelerde kaldirilmistir.

Zaten bir ise yaramadigi açik ve nettir.
    En guzel ornegi ABD'dir.
    Idam uygulanmakta olan bu ulkede suç sayisi artik saniyede su kadar degerleriyle belirtilmektedir.
    Yani bir caydiriciligi ve ya onleyiciligi yoktur.

Peki ne yapilmali?
    Valla buna verecek cevabim yok.
    Ama ben bu iti yargilayan hakim olsam, yasanin öngördügu cezayi verir, ölen kizin babasi veya varsa, sevgilisi,kocasi,abisi gibi bir yakininin her gun kendisini bir saat ziyaret etmesini saglardim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir ise yaramadi.

Eger kotuluk varsa insanin içinde, onu oradan sokup atmadikça, ya da o duygunun yerlesmesini engellemedikçe, en vahsi iskenceler bile suça meyilli adami durdurmayacaktir.

Idam ceza vermez.
    Aksine cezayi önler.
    Ceza, yapilan olumsuzluklara karsi aci verici, uzuntu sikinti verici yaptirim demektir.

En guzel ornegi ABD'dir.
    Idam uygulanmakta olan bu ulkede suç sayisi artik saniyede su kadar degerleriyle belirtilmektedir.

Peki ne yapilmali?
    Ama ben bu iti yargilayan hakim olsam, yasanin öngördügu cezayi verir, ölen kizin babasi veya varsa, sevgilisi,kocasi,abisi gibi bir yakininin her gun kendisini bir saat ziyaret etmesini saglardim.
    Bende buna benzer birşeyler yazmak için kastım kendimi ama cümleyi toparlayamayınca geri sildim. Sen benim düşüncelerimi daha iyi yansıtmışsın ilkay abi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Yuh be kendisini yakması gerekirken dengesiz kızı yakmış rezil.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir ise yaramadi.

Idam ceza vermez.
    Aksine cezayi önler.

En guzel ornegi ABD'dir.

Peki ne yapilmali?
    bence caydırıcılığı vardır. idam öncesi ve sonrası suç oranlarını bilemicem ama şöyle düşünelim. bu olaydaki durum sıkça karşılaşılan bir durum, erkek arkadaşlık teklif eder, kız kabul etmez sonra olan olur. hatta daha geçen hafta da bir bayan silahla öldürülmüştü, neyse, yani şimdiye kadar oldu, şimdiden sonrada olacak ama şimdi bu 19 yaşındaki çocuk sonucunun idam olduğunu bilse yinede yaparmıydı bu işi (gerçi sonucunun müebbet olduğunuda bilmiyodur ama idamın adı var, ölüm direk) yapıcağını hiç sanmıyorum. yada şimdi bu çocuk idam edilse, bundan sonraki olaylarda böyle yakma öldürme gibi şeyler olurmu. hiç sanmıyorum.
    kaldıki caydırıcılığıda tartışılabilir ama potansiyel bir katili bile engellese kardır çünkü sonucunda masum bir insanın hayatı kurtulur. masum bir insan öleceğine suçlu milyar kişi ölsün, benim tercihim budur.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Runemagic;
    netameli bir konu.
    Yani sana haksizsin desem ben haksizlik etmis olurum.
    Ama idam ya da baska bir ceza, senin de bildigin gibi suç islendikten sonra veriliyor.
    Yani gideni geri getirmiyor.
    Simdi bu çocuk hiç bir sey bilmiyor bile olsa, bu eylemi yaptiginda yargilanacagini ve mutlaka az bile olsa bir ceza alacagini bilmiyormuydu?
    Mutlaka biliyordu.
    Buna ragmen bu vahseti isledi.

Sen niye yapmiyorsun?
    Sadece bir ay yatip çikacaksin deseler, yine de cinayet islemezsin degil mi?
    Veya çalmazsin.

Bunlar hastalikli insanlar.
    Bu isi yapabilen bir adam normal ruh haline sahip olamaz.
    Kuçucuk bebelere tecavuz ediyorlar.
    Kaçirip organlarini satiyorlar.
    Bunu yapanlar nasil insanlardir sence?

Yani ne ceza verirsen ver, bu hasta ruhlari engelleyemezsin.
    Devlete dusen gorev bu hasta ruhlarin olusmasini engellemek olmalidir.
    Bu sadece devletin degil, ebeveynlerin de gorevidir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler