Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

gözünz karardı aniden, kaybedecğnz hiç birşey kalmadı motoru aldınız ve çıktınız....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    Moraliniz herhangi birşeyden 0'a indi,
    gözünüzde kaybetme korkusu herşey bitti,
    normalde insan ölümden korkarken, bütün korkularınızın değerlerinizin bittiği anlarda motoru alıpta,belkide sonsuzluğa gitmek istedinizmi hiç?
    motorculara soruyorum.(dalga geçilecekse lütfen hiç cvplamayınız.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ölmek istersem ss alırım.

evet bende hiç ölmeyi düşünmedim. ama öyle bi anda dağda yada kumsalda çadır kurup yanlız yaşamak istediğim çok oldu

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    bence motoru ayrı tut, ölümü ayrı tut, ölümden sonraki yaşamı görürsen motoru falan hatırlamazsın zaten, çünkü motor da bir dünya malı unutma bu heves geçici bir heves 80, 90 yaşına gelince anlarız herhalde bunu, bu aşk meşk içinde geçerli yalan, saçma sapağan sözler, senin için ölürüm, bilmemne, v.s v.s sahtekar insanlar... bir hastalık gelsin o zaman gör sevgilini sen veya paran kalmadımı o zaman çevrene bir bak kim görür seni..
    ...

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    ney için vazgeçeceğiz?bırınden mi bir şeyden mi yoksa her şeyden mi?niye motora atlayıp gidicez nereye gidiyoruz biz?hiç bir şeyden vazgecmemeye calısıyorum vazgecersemde motora atlayıp gıtmem,en kolay yoldan fikrimi değiştiririm

Motosikleti
    hayır aşka meşke bağlamayın lütfen herşeyi.
    bazen insanın canı ailesindende yanar.
    bazen yapayalnız kalır.
    kimse için ölün demiyorum.
    ama dediğim gibi bazen insanın boğazına tıkar ya herşey.
    kastettiğimde ölüm değil, sadece göz kararması o an ölümden bile korkmamak!

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence motoru ayrı tut, ölümü ayrı tut, ölümden sonraki yaşamı görürsen motoru falan hatırlamazsın zaten, çünkü motor da bir dünya malı unutma bu heves geçici bir heves 80, 90 yaşına gelince anlarız herhalde bunu, bu aşk meşk içinde geçerli yalan, saçma sapağan sözler, senin için ölürüm, bilmemne, v.s v.s sahtekar insanlar... bir hastalık gelsin o zaman gör sevgilini sen veya paran kalmadımı o zaman çevrene bir bak kim görür seni..
    tabi çok az insan bunların haricinde tutuyorum benim dünya görüşüm bu...
    ...

Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır aşka meşke bağlamayın lütfen herşeyi.
    bazen insanın canı ailesindende yanar.
    bazen yapayalnız kalır.
    kimse için ölün demiyorum.
    ama dediğim gibi bazen insanın boğazına tıkar ya herşey.
    kastettiğimde ölüm değil, sadece göz kararması o an ölümden bile korkmamak!
    Arkadaşım senin durumuna birçoğumuz düşmüşüzdür zaman zaman ve ben de düştüm. Önemli olan böyle günlerde en az 1-2 gün bile olsa yalnız kalabileceğin bir ev bulmaktır buna emin ol. İşte o zaman kendini daha iyi hissedeceksin. Yeterki karamsar olma, karamsar oldukca en güneşli günler bile sana zifiri karanlık gelir.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Elbette;

Motosiklete binip gitmek zaten bir şekilde gitmek hissi yaşatır insana, taki durana kadar.. Durduğunda tüm o yanında taşıdığın giysi birer küçük prangaya dönüşür Yolu düşünmekten etrafa bakmaktan diğer şeyleri arkanda bırakabilirsin motosiklet üstündeyken burası doğru..

Ama gitmek için motosiklete ihtiyaç yok. Kaldı ki sonsuzluğa gitme ihtiyacı aslında kaybolma, hiçleşme isteğindendir diye düşünüyorum. Yada keyfin yerindeyse bir şekilde yenilenme isteğindendir. Arkanda bırakmak istediklerin, unutmak istediklerin de kafanda ve kalbinde bulunmaktaysa her an.. nereye gidersen git onları da beraberinde götürürsün. Gitmek aslında mekan değiştirmek demek değil. Geçen sene yeter ulen diyerekten denizcilik sertifikalarımı yeniledim, bir kaç yere haber bıraktım bana çalışabileceğim uzun müddet gelmeyeceğim bir gemide iş ayarlayın diye. Sonra Ankara da ve İstanbul da toplam 3 kez ev tuttum. Sırf istediğim gibi yeni bir hayata başlayayım diye, lakin her seferinde sessiz sedasız geri yuttum hepsini. Boş yere bunları aramak için döktüğüm emek zaman ve maddiyat da verilen ilk kiralar da yanıma kar kaldı. Sonra gün geldi tekrar kendimle başbaşa kalabildim. Benim gitmem susmaktan ve yürümekten ibaret. Ne giderken ben gidiyorum derim, ne birşeyleri umut ederek yürürüm. Hayatın getirdiklerini karşılayabilecek, onları bohçama katabilecek kadar gücüm; dürüst kalmamı sağlayacak kadar iyi kötü cesaretim oldu genelde.

Ölüm? Ölüm bir teslimiyettir, ölüm kaybetmedir, ölüm asıl kaçıştır. Hayatımda kaçacak kadar korkaklaştığım olmadı. Tek bir an hatırlıyorum yanımdaki insan görülmesin diye onunla eğilmiştim bir seferinde onu da kaçmak olarak nitelendirmek sözlüğe ihanet olur. Ölüme kaçmak insanın kendine ihanetidir, kimse o kadar küçülmemeli. Ölüm seçilebilir hayatın getirdikleri karşısında, ama kaçış yolu olarak görüp seçmekten bahsetmiyorum.
    Moral bozukluğuyla ölümü seçmek insanın fıtratına aykırı. İnsan umut ve mutluluk için yaşar. Bazen gözlerimizin parlaklığını, bazen umutlarımızı, bazen mutluluklarımızı alır geçen yıllar. Aslında geçen yıllar değilde biz birbirimizden çalarız bunları, yada diğerinin yitirmesine kasıtlı olarak neden oluruz. İşte bizi insanlıktan çıkarıp insancıklığa düşüren de bu hırsızlıklarımız olur. Çalan olmayıp insan olarak kalmayı seçiyorsak da, gerek yoktu diyerek yürümeye devam edecek kadar da gücü bulabiliriz içimizde bir yerlerde. Elbette hayatın getirdikleri her zaman hoş şeyler olmuyor, elbette iyi insanların başına güzel şeyler gelecek diye bir doğa yasası yok.

Herkes gibi (sanıyorum bu herkesin aklına gelmiştir) yeter ulen artıkın diyerekten.. yada bazen düşünürken gitsem sonra motosikleti birden yatırsam, kaza deseler geçseler.. fikri benimde aklımdan geçmiştir doğal olarak. Bunun hiç birşeyi çözmeyeceğini, sadece gerçekte size değer veren insanları üzeceğinizi, size can veren yaratıcının bu büyük hediyesini elinizin tersiyle geri ittiğiniz gerçeğini ilk fikri takibeden anda farkedersiniz. Eğer illa bir gün ölmeyi seçmem gerekirse eminim ki bu birilerini yada birşeyleri korumak için olur.

Yani aramıza yeni düşen arkadaşım, demem o ki sana .... Motosiklet sahibi olmadan bunları hepimiz düşündük, olduktan sonra aldığımız keyiften bunları çoktan geride bıraktık. Şimdi bırak sen bu psikolojik çözümlemeleri.. Artık al bir ybr de sen de kurtul biz de kurtulalım

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    gözünz karardı aniden, kaybedecğnz hiç birşey kalmadı motoru aldınız ve çıktınız....

Evet..Herşey burda başlar....

Madem gözümüz karardı, alabildiğince ,düşünmeden yolun sonuna gitmeye başlardım... Yol bitmeyeceği için elbet bir yerde durup daha sakince düşünmem için fırsat olurdu...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    bu durum benm başıma geldiği için demiyorum hiçleşme isteği için sordum.
    ama hepimizin acı dolu anları olabiliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 ----------

bir şarkıda sarhoşluğunun aşk olmuş adı.
    o herkezin korktuğu azrail varya canıımı almaktan korkuyor.

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    ben bikere yaptım onu 125cc motorla çıktım yola hatuna kızmıştım , sonrasındada park halindeki araca arkadan vurmamak için fren yaptım arkası kaydı ben atladım yan tarafa yere , motorun yarısı arabanın arkasına girdi kalktım motoru çıkardım devam ettim
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu durum benm başıma geldiği için demiyorum hiçleşme isteği için sordum.
    ama hepimizin acı dolu anları olabiliyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 ----------

bir şarkıda sarhoşluğunun aşk olmuş adı.
    o herkezin korktuğu azrail varya canıımı almaktan korkuyor.
    Eğer ölmek için bir kaç kez dua etmemişsen, inan hiç aşık olmamışsındır derim

Salla gitsin.. Herkesin kendi yolu var

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Kaybetmek kendinden başlar, bana göre kendini kaybetmek her zaman olasıdır ki esas olan aslında kendini bilmeğe giderken kendinde bulduklarının kesinliğine erişebilmektir.Vazgeçmek hayatdan etrafdakilerden değildir zaten kendinden vazgeçmektir sana artık vermediği yaşam tutkusunu daha da veremeyeceğine inandığındandır bu kopuşun sorgulamadan aniden oluşması.Tüm yaşam sadece ve sadece kendinden kendine bir yolculuktur ki insanın kendinde zaten tüm tanrısal sevgi mevcuttur herşeyi ayakta tutan ezelden ebede var olacak tek şey zaten özünde olanı açabilmek bu yolculukda muhim olan bence.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 ----------

Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer ölmek için bir kaç kez dua etmemişsen, inan hiç aşık olmamışsındır derim

Salla gitsin.. Herkesin kendi yolu var
    Aşk bilindiği gibi sınırsız sabırsız gurursuz arsız ve yeryuzunde en yaşanılası duygumu yoksa aşk koşulsuz sevmenin sadece diğer adımı hep merak etmişimdir
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşk bilindiği gibi sınırsız sabırsız gurursuz arsız ve yeryuzunde en yaşanılası duygumu yoksa aşk koşulsuz sevmenin sadece diğer adımı hep merak etmişimdir
    Her ikisi de aslında

Bunlar tamamen aşık olan kişiye ve hisstteiklerinin gücüne bağlı. Gerçekten aşık olan insanlar gördüm elbette. Ama bu aşk için sergiledikleri davranışlar yada aldıkları tavırlar, tamamen yüreklerinin çapı ile ilintiliydi. Gerçekten ne kadar temizsen o kadar çok seviyorsun, kaşarlaştıkça aşk karşısında daha tutarlı oluyorsun orası da ayrı. Birde yapı meselesi var, kişilik yada maya önemli bir etken. Aşkından öldüğü halde kaybetme pahasına dürüst kalan insanlar da gördüm. Sırf biraz daha rahat davranabilmek için ardı arkasına yalanları sıralayanı da..

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    Sanırım şuan yaşadığım drama-psikolojik durumumu sormuşsunEvet şuan çinli minli dinlemeyip kıçı kırık ramzey qm250 lime atlayıp gitmek istiyorum.Gitmek istiyorum,yarın işe gidecekmişim mesaim başlayacakmış,ödenmesi gereken faturalar var aybaşında düşünmeden,umursamadan,önemsemeden,Evet gitmek istiyorum sadece ben ve benden içerdekinin olacağı ve benden içerdekiyle sohbet edeceğim bir sahilde bir koy istiyorum.Işıkların olmadığı,elektiriğin olmadığı,gürültünün olmadığı bir yere gitmek istiyorum kendi kendimle yalnız kalıp kendimi dinlemek isterdim.Sahi insan sadece yaralı,acılı bir aşık olduğu zamanmı gitmek ister?Yooo bence değil,aslolan bence yaşamını sorgulamasıdır insanın.Yaşam sadece yiyip,içip sevişip üremekten ibaretmidir ki acaba.Aslolan iyi bir iş sahibi olup hiç yaşamamışcasına "yaşamakmıdır" sadece.Yoksa yaşam o kendinden menkul hayatımı bir bireye yanii cinsin neyse karşı cinse adamakmıdır sadece?Bu saatte bu psikolojiylr buraya çok şey saçmalayabilirim ama buda değil ki beee!Evet gitmek istiyorum geçen sene İzmirin Urla ilçesinde bulduğum bir koy vardı hiç birşeyin olmadığı sadece yıldızlar ve denizin olduğu o koyda olmak isterdim şimdi.Elime biramı alıp yanımda çin-çan-çon ramzeyimle oturup tek başıma biramı içmek isterdim.Ama gidemem çünkü yarın mesai var işe gitmem gerek

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hemen siteye girer polemik mevzusu olacak bir konu açardım

Motosikleti
    150 cc Chopper

olmazmı hiç..

valla ne diyeyim arkadaşım galiba seni en iyi ben anlıyorum gibime geliyor. Bu tarz durumlara bir kaç defa düştüm, düştüm diyorum çünkü akıl ve mantık o an ruhtan ayrılıyor galiba çünkü düşünceler çok zararlı boyutlara çıkabilecek şeyler teşkil ediyor. Çok kızdığım moralim çok bozulduğu zaman motoru alıp otoyola çıkıp son sürat gazı bırakmadan gidesim geliyor ve iyi ki motorum buna elverişli değil diyorum kendi kendimin gazını kapatıyorum. Ufak bir tavsiye istersen bu durumlarda motorunu sakın kullanma ne olur ne olmas açık hava da dolaş biraz temiz hava al kendini rahatlatmaya çalış ama sakın motora binip de sinirini dağıtacanı zannetme çok şey kaybedebilirsin, kal selametle....
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    uzun bir zamandır hissettiğim şeyler bunlar. birçoğumuzun da başına gelmiştir.
    bir türlü ifade edememişsindir kendini ve kendin de zaten olan bitenden hiçbirşey anlayamamışsındır.
    yollara vurur insan kendini uzaklaşmak ister.gitmek istediği bir hedef yoktur, amaç sadece yolda olmaktır.kimi içkiye sığınır başı sıkışınca kimisi dine kimisi de
    2 tekerlek mucizesine.

yollarda yalan dolan yoktur. herkes tüm bencilliğiyle, kompleksleriyle iyiliğiyle kötülüğüyle apaçık ortadadır.

Rüzgar sürekli karşımdan esse de yine de sevdim yaşamayı ve sürmeyi.Günbatımını gördüğüm ufuk çizgilerinde güneşe yetişmeye çalıştım hep tam gaz.Eğlenceli, ışıklı, kalabalık ve kaotik şehirlerden geçtim .Sıkışık trafikte önümü kesenler sıkıştıranlar oldu, egoist maskelerin düşüşünü gördüm dikiz aynamda.
    dik rampalı dar sokaklarda yoluma taş koyanlar oldu.sol şeritte benzinim bitti kaç kere ve herkes üstüme geldi ben durunca.çakal kırması köpekler kovaladı gece ıssız sokaklarda peşimi bırakmadı.

Sanki bir ben fazlaydım kalabalık caddelerinize bir bana tersti tüm istikametleriniz.
    Riskli manevralarla sıyrıldım trafiğinizden ve sahte ışıklı şehrinizden. Sert rüzgarlarda buldum kendimi. Bir bir düştü üzerime yapıştırdığınız tüm yaftalarınız ve sonsuz nefretiniz. Bir tek isyan bayrağım dalgalanır artık bu fırtınada.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Ben öyle bir durumda ''bunu yaşadığım anlarda oldu'' evden direk çıkarım kesinlikle motorun yanına yaklaşmam,direk otobüs durağına gelen ilk otobüse biner son durağında inerim,indiğim anda önüme gelen diğer ilk otobüse binerim...

Ben bu şekilde kendimi dizginliyorum...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler