Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kumru yavrusu buldum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaslar bir kaç gün önce kumru yavrusu buldum biraz büyük ama uçamıyo hala , ilk bulduğum gün ayakta dahi duramıyordu , zorla yemek yedirdim meyve suyu falan içirdim , şimdi de cin gibi oldu masallah , bize saldırıyo doğaya salacağım gün fotolarını eklerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T GV250
    çok güzel de nasıl öğrenecek o uçmayı? bence hiç salmamalısın
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bilmem ki , kanatlarını titretiyo sürekli ,uçmak istiyo galiba ama kutusundan çıkamıyor daha.

Motosikleti
    S&T GV250
    valla onu sen besleyip doğaya saldığında zorlanabilir...bulduğun yerde yuva araştır, belki tekrar oraya koyabilirsin, ya da kendi evinin etrafını gözle, orada sürekli dönen kumrular varsa muhtemelen ana babasıdır...ama yuvayı bulamazsan ona balkonda bir yer yap ki acıktığında tekrar sana gelsin. onu hayatı boyunca beslemen gerekebilir
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yuvasını bulsam bile geri koyamam ki , muhtemelen ağacın tepesinde bir yerdedir . ne yemek yedireceğimi de bilmiyorum . döner , yoğurtlu pilav , patates kızartması , ekmek vs herşey yediriyorum , yerde bişi görüyo mesela yemek istiyo ama gagasını sallıyo sallıyo bi türlü isabet ettiremiyor . sadece su içebiliyor tek başına ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Sağlıklı olmasına sevindim,Bu bilgileri okudun mu bilmiyorum ama yine bi bak istersen,faydalı olabilir.

http://www.turkeyforum.com/satforum/...p/t-32853.html

http://www.kedigen.com/forum/viewtopic.php?t=23906

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Yakınlarda evcil güvercin besleyenler varsa yardım isteyebilirsin..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yemek yedireceğimi de bilmiyorum . döner , yoğurtlu pilav , patates kızartması , ekmek vs herşey yediriyorum
    vay bee !! ne şanslı kuşmuş
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    yuvasını bulsam bile geri koyamam ki , muhtemelen ağacın tepesinde bir yerdedir . ne yemek yedireceğimi de bilmiyorum . döner , yoğurtlu pilav , patates kızartması , ekmek vs herşey yediriyorum , yerde bişi görüyo mesela yemek istiyo ama gagasını sallıyo sallıyo bi türlü isabet ettiremiyor . sadece su içebiliyor tek başına ...
    Senin elinde durması daha fena sen onu ayyaş yetiştirirsin bence sal gitsin..

Bi yuva yapsan bir süre beslesen...

protdeaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kşın inşallah..
    Eğer ileride doğaya salmayı düşünüyorsanız fazla duygusal bir bağ kurmamanızda yarar var.
    Beslemeyi düşünüyorsanız da tahıl ağırlıklı bir beslenme yöntemi belirlemeniz kuş için sağlıklı olacaktır. Tahılın dışına bazen çeşitli kompleks karbonhidrat kaynaklarıyla (patates, makarna, esmer ekmek vb.. ) da çıkabilirsiniz. Ayrıca bunun yanında sulu ya da şekerli olmamak kaydıyla sebze (özellikle yeşiller) ve meyve (keskin aromalı olmayan, çok sulu olmayan) de verebilirsiniz. Ama lütfen hayvancağıza döner, kızartma gibi şeyler vermeyin zira kuşların sindirim sistemi hassastır, özellikle yavruların çok daha hassastır. İstemeyerek te olsa kuşun ölümüne sebep olabilirsiniz.
    Tüm bunların yanında, elinizden yem ve su vermeye fazla alıştırmazsanız da doğal yaşamda şansı artacaktır.
    Tavsiye: Pet shoplardan alacağınız muhabbet kuşu ya da küçük papağanlar için olan yemleri verebilirsiniz. Bunlar pazarlarda da kiloyla satılır ve çok ucuzdur.
    Ufaklığa selamlar, şansı açık olsun. ;)

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125

Eş ve sevgililer için neden " KUMRULAR GİBİ" tabiri kullanılır...??

Çünkü;

-- Kumru eş değiştirmez,

-- Kumru kolay memnun olur,

-- Kumru kendini içinde bulunduğu duruma uyarlar,

-- Kumru hiçbir zaman başkasının yuvasına girmez....

Herkese " Kumrular Gibi " bir saadet dileğiyle....

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    arkadaslar bir kaç gün önce kumru yavrusu buldum biraz büyük ama uçamıyo hala , ilk bulduğum gün ayakta dahi duramıyordu , zorla yemek yedirdim meyve suyu falan içirdim , şimdi de cin gibi oldu masallah , bize saldırıyo doğaya salacağım gün fotolarını eklerim
    bizde iş yerinin orda ufack tefecik bişi bulmustuk cinsi nedir bilmiyorum ancak ne su yedi nede yemek ona özel pizza yaptım yine yemedi
    daha sonra kuşu ne yaptılar bilmiyorum. aslında motorun arkasına koyup gezdırmek lazım belki uçabilir...
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    2005 hayabusa
    hadi hayırlısı
    :cat:hasanayes@hotmail.com

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    beni böyle besleseler benim bile kanatlarım çıkar .
    kumruya redbull içirmeyi denesene kanatlanır belki
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakınlarda evcil güvercin besleyenler varsa yardım isteyebilirsin..
    geldim geldim

meyve suyu vermeyin içindeki şeker hayvana zarar verebilir.

doğaya salmaya karar verdiğiniz zaman önce perdeleri kapalı olan bir odada serbest bırakın kanat alıştırsın.

perdeler kapalı olmaz ise fark edemeyip tüm hızıyla cama çarpıp göğüs kafesini kırabilir.

yiyecek olarakta buğday veriniz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben gezmeye çıkmıştım onu da aldım yanıma kutusuyla birlikte , çimlerin üstünde gezdirdim , hayvancağızın neşesi yerine geldi , bilseydim daha önce yapardım . şimdi ekmek yiyor , tek başına hemde

protdeaf , pirinç vermeyi düşünüyorum . yada makarna yaparım ... herseyi yiyo zaten ...

Motosikleti
    Şimdilik Artçı
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eş ve sevgililer için neden " KUMRULAR GİBİ" tabiri kullanılır...??

Çünkü;

-- Kumru eş değiştirmez,

-- Kumru kolay memnun olur,

-- Kumru kendini içinde bulunduğu duruma uyarlar,

-- Kumru hiçbir zaman başkasının yuvasına girmez....

Herkese " Kumrular Gibi " bir saadet dileğiyle....

AMİN

protdeaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kşın inşallah..
    Ben gezmeye çıkmıştım onu da aldım yanıma kutusuyla birlikte , çimlerin üstünde gezdirdim , hayvancağızın neşesi yerine geldi , bilseydim daha önce yapardım . şimdi ekmek yiyor , tek başına hemde

protdeaf , pirinç vermeyi düşünüyorum . yada makarna yaparım ... herseyi yiyo zaten ...
    Evet pirincin bir zararı olmaz. Ama eğer henüz çok küçükse pirinci çok az haşladıktan sonra (suyunu çekip lapa olmadan, hala biraz sertken) vermenizde yarar var. Tabi özellikle verdiğiniz her ne olursa olsun sıcak ya da buzdolabından çıkardığınız şekilde soğuk olmamasına, ayrıca yeşillik verecekseniz de ıslak olmamasına dikkat edin. Bir de dışarıda eğer küçük boyutlu taşların ya da iri taneli kumların olduğu yerlerde biraz gezdirirseniz yutmasına gerek olup olmadığını da anlayabilirsiniz. Taş yutmak kuşların besinleri hazmetmeleri ve sindirimleri için çok önemlidir. O sert tahılları anca o şekilde öğütebiliyorlar.
    Tek başına yiyebilmesi iyi bir gelişme. Demek ki hem içgüdülerine kulak vermeye hem de çevreye alışmaya başlamış. Zamanla kendini daha da güvende hissetmeye başladıkça morali artar, iyice hareketlenir.

Bir isim koydunuz mu ufaklığa?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şimdi uyuyor , çok yoruldu bugün çimlerin üstünde bi sağa bi sola gidip durdu . gagasıyla yerleri eşeledi . kutusunun içine gazete seriyorum , pislendikçe değiştiriyorum . biraz önce yine değiştirdim . ilk önceleri su tabağının içine gidip oturuyordu simdi o alışkanlığından vazgeçti . canı sıkılmasın diye kutusunun kenarlarına bir kaç tane delik açtım , ordan etrafı izliyor ismi yok , ben kumru diyorum sadece . sabah uyandığımda yada eve geldiğimde doğru yanına gidip '' hişt kumru , naber '' diyorum, yan yan bana bakıyor çok komik , bi o kadar da tatlı ...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arada bır koluna koy ve kolunu yukarı aşağı oynat,
    o şekılde kanatları hareket etsın,

ve altına serdiğin gazetelerde katledilen kuşlar olmasın,
    yoksa dışarıda kuşlar öldürülüyor diye,
    o kutudan hiç uçmaz
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler