Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Powersupplyden Koku Geliyor..Sorun Nedir

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sayın arkadaşlar 2 gün önce elektrikler kesildi pcyi temizlemek istedim 3-4 ayda bir yaparım bunu...elektirkli süpürgeyle tabi...kasayı yandan açtım başladım hassas bir şekilde tozları almaya...çok dikkatli bir şekilde tabi...her parçaya nazik davrandım...neyse sıra supplye geldi...hem arka fan kısmından hemde ön kısmından tozları çektim...sonucta kapalı bir zımbırtı olduğundan emiş gücünün birşeye zarar verme olasılığı sıfır...neyse işim bitti pc yi açtım 5 dakika sonra kapanı açıldı..sonra 2-3 kez daha açıldı kapandı açıldı kendiliğinden...

bu sabahta yine kendiliğinden açıldı kapandı normal netteyken...şimdi açtım henüz kapanmadı...ama powersupplyden garip bir plasitk kokusu geliyor...kablo erimesi gibi bişey...yani sorum şudur...supply yalanmı oldu...bundan sonra ne olabilir...cihazım casecom eski kasa 05 den beri kullanıyorum bana yetiyor...

bu supplyi değiştirmeme gerek varmıdır sizce sonra yakmasın makinamı bi yardımcı olun...nolcak ...patlamasın makina yav...güc önemli bir detay pc de bilirsiniz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    hoca sana tavsiyem power supply nin fan boşluğuna elektrik süpürgesini sokarak temizleme yapma..fan gereksiz hızlarda döndürürsün buna gerek yok sen beni dinle..power supply dan gelen hertürlü bakalit kokusu bozulduğuna delalaettir..bence hemen değiştir..çok bir para da olmaması lazım..anakartı yakmaya değmez yani..

Motosikleti
    anladım sağol...dediğin gibi fanı ışık hızına çıkardım özellikle tozunu alsın diye demek yanlış yapmışız...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    nasıl beceriyorsun anlamıyorum be kardeşim

bu sefer matkapta kullanmamışsın ama

aşırı ısınma yapıyor sanırım makina o yüzden kendini resetliyor.emanet bulabilirsen başka bir powersupply ile dene.

yenisi 30 ila 35 arası bişi sanırım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl beceriyorsun anlamıyorum be kardeşim

bu sefer matkapta kullanmamışsın ama

aşırı ısınma yapıyor sanırım makina o yüzden kendini resetliyor.emanet bulabilirsen başka bir powersupply ile dene.

yenisi 30 ila 35 arası bişi sanırım
    çok lan kanka 30-35 e e biri bana ayarlasa olmazmı...2.el...

bizim sansür nikli kankamız var Kadıköyde bilgisayarcı ona gitmenin zamanı geldi gibi...belki modifiye yapar pc ye ...

Motosikleti
    GT250R
    supply fanı yüksek devir gördüğü için ayarı bozulmuş olabilir, pc çalışırken fanı çalışıyormu? çalışmıyorsa ısınan supply yanma moduna girmiş ve/veya heran yanacaktır. yandığında sorun yaratmadan pcyi kapatır, ama elektrik kesintisi ve ani yüksek voltajlı ilk gelişinde yanma değilde patlama yapacaktır ki bu yüzde 90 ihtimalle bütün bileşenleri yakacaktır(hdd, motherboard vga). tecrübe ile sabittir...24pinli bi supply al dandik mandik ama kafan rahat olsun.
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supply fanı yüksek devir gördüğü için ayarı bozulmuş olabilir, pc çalışırken fanı çalışıyormu? çalışmıyorsa ısınan supply yanma moduna girmiş ve/veya heran yanacaktır. yandığında sorun yaratmadan pcyi kapatır, ama elektrik kesintisi ve ani yüksek voltajlı ilk gelişinde yanma değilde patlama yapacaktır ki bu yüzde 90 ihtimalle bütün bileşenleri yakacaktır(hdd, motherboard vga). tecrübe ile sabittir...24pinli bi supply al dandik mandik ama kafan rahat olsun.

kardeş sağol alakan için...konu halledildi...

Site üyelerimizden Sansür sağolsun bazı önerilerde bulundu...4 .Levent Gold Computere e gittim...yanıma mahalenin veledlerinden birini aldım kasayı ortamıza koydum...30 liraya Bien 300 watlık suplyden aldım oradaki arkadaşlara taktırdım sağolsunlar 5 dakikalık iş ama benim elimde kalırdı kesin makina...birde usb bellek aldım aklımdayken...

30+16 46 gayme girdi oh mis iyi geldi...

konu amacına ulaşmış olup başka bir mecorada görüşmek dileğiyle...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler