Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

vurup kaçan araba!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    arkadaşlar geçen gün 34 BV 2233 plakalı bir peugeot 307 araba geri gelirken benim motorun ön çamurluğunu parçaladı ve granajını çizdi.Olay benim hemen önümde olduğu için bağırarak ve camına vurarak arabayı durdurmak istedim, ama araç hemen gaza bastı ve kaçtı.polise gidip şikayetçi oldum ama aradan 2 hafta geçti ses seda yok.bu arada olay kadıköyde boğanın orada gerçekleşti.savcılığa gittim dava açmanız gerek dediler.bunun için de 400 tl gibi bir harç yatırmam gerkmiş felan filan..ne yapacağımı şaşırdım. bu konuda bilgisi olan varmı, yani ne yapmalıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    Alıntı pnkflyd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen gün 34 BV 2233 plakalı bir peugeot 307 araba geri gelirken benim motorun ön çamurluğunu parçaladı ve granajını çizdi.Olay benim hemen önümde olduğu için bağırarak ve camına vurarak arabayı durdurmak istedim, ama araç hemen gaza bastı ve kaçtı.polise gidip şikayetçi oldum ama aradan 2 hafta geçti ses seda yok.bu arada olay kadıköyde boğanın orada gerçekleşti.savcılığa gittim dava açmanız gerek dediler.bunun için de 400 tl gibi bir harç yatırmam gerkmiş felan filan..ne yapacağımı şaşırdım. bu konuda bilgisi olan varmı, yani ne yapmalıyım.
    savcılığa suç duyurusunda bulunmam için hiç bir masraf ödemene gerek yok sen olayı ayrınıtılı anlatan adres ve telefon bilgilerinin olduğu bir dilekçe yaz ekinede kimlik fotokopini koy en yakın savcılığa ver...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    Savcılığa gittim. Karakola verdiğim ifadenin yeterli olduğunu ama dava açabilmem için dosya parasını ödemem gerektiğini söylediler. ven zaten polise görgü yaptırdım ve ifade verdim.ama zaten polisden savcılığa giden suç duyurusu da pek bir işe yaramıyormuş! savcılık takipsizlik kararı veriyormuş. Yani illa o parayı ödemem gerekiyor ki ben adama dava açabileyim. Böyle bir saçmalık varmı. Bu işin başka bir prosedürü yok mu?

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı pnkflyd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savcılığa gittim. Karakola verdiğim ifadenin yeterli olduğunu ama dava açabilmem için dosya parasını ödemem gerektiğini söylediler. ven zaten polise görgü yaptırdım ve ifade verdim.ama zaten polisden savcılığa giden suç duyurusu da pek bir işe yaramıyormuş! savcılık takipsizlik kararı veriyormuş. Yani illa o parayı ödemem gerekiyor ki ben adama dava açabileyim. Böyle bir saçmalık varmı. Bu işin başka bir prosedürü yok mu?
    Eevet o parayı ödeyeceksin kurtarır mı ama o başka.. Geçmiş olsun hocam bu durumu sineye çek en iyisi..Yada toplaşak adamı bulup hesap sorak..

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    400 lira harç olmaz
    kim söylüyorsa yalan söylüyor. 10000 liralık tazminat davası açsan 600 lira en fazla masraf tutar.. güldürmesinler beni, asıl soru şu orda karakola gitmden önce bir foto... ardından da bir şahit eklicen olaya. karakola gitmicen 155 i arayıp polis gelecek olay yerinde bakacak tutanak tutacak ordan karokola gidecen şahit ile beraber ifade verecen.
    orda aldıgın ifadelerle savılığa gidecen suç duyurusnda buluınacan elle bir dilekçe rapor fotokopileri ile . olay bu kadar. onlar araç bilgilerinden sahibine ulaşırlar. oda itiraz edermahkeme olur bu şekilde sen bişi yatırmazsın.şaahit rapor ve polis olay yeri tutanağı ile trafik sigortasına adamın yapılan işçiliğin faturasını yollarsın öderler ödemezlerse icra ya verirsin.. kat ve katını öderler.. izmirde olsan sana yardımcı olurdum
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşım şikayetçi olduysan bizim sistemimiz biraz ağır işler ama işler sen şikayetçi olduysan senin o şikayet dilekçeni polis alıpda çöpe atmaz en azından herhalde o kadar vurdum duymaz bir sistemimiz yokdur diye ümit ediyroum adalet de bu kadar vurdum duymassa yolda adamın kafasına sıkalım gidelim o zaman ohh ne güzel dünya..

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Öncelikle geçmiş olsun diliyorum...
    Ne diyeyim kanunlar hep suçludan yana mı desem, yoksa demesem mi?
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 lira harç olmaz
    kim söylüyorsa yalan söylüyor. 10000 liralık tazminat davası açsan 600 lira en fazla masraf tutar.. güldürmesinler beni, asıl soru şu orda karakola gitmden önce bir foto... ardından da bir şahit eklicen olaya. karakola gitmicen 155 i arayıp polis gelecek olay yerinde bakacak tutanak tutacak ordan karokola gidecen şahit ile beraber ifade verecen.
    orda aldıgın ifadelerle savılığa gidecen suç duyurusnda buluınacan elle bir dilekçe rapor fotokopileri ile . olay bu kadar. onlar araç bilgilerinden sahibine ulaşırlar. oda itiraz edermahkeme olur bu şekilde sen bişi yatırmazsın.şaahit rapor ve polis olay yeri tutanağı ile trafik sigortasına adamın yapılan işçiliğin faturasını yollarsın öderler ödemezlerse icra ya verirsin.. kat ve katını öderler.. izmirde olsan sana yardımcı olurdum
    Hocam 400 lira diyen savcılıktakiler. Sulh ağır ceza daki kişiler.zaten davayı açacağım yer de arası. Bu arada kaza dan hemen sonra polisi aradım, bana karakola gelmemi söylediler, eğer yaralı yada iki aracın sahibi de orada yoksa gelmiyorlar.ben motorun önünü sürttüre sürttüre karakola gittim! Şahitlerim ve fotoğraflarım var ama şimdilik gerek yok deyip sadece görgü yaptılar ve ifademi alıp gönderdiler.Zaten sorduğum kişiler de aynı şeyi söylüyor, illa o parayı yatıracan ki dava olayı başlasın. Tabi ki davayı kazanırsan o parayı karşıdan tahsil ediyorlar ama davanın uzuuuun yıllar sürme olasılığı da var biliyorsunuz...zaten masraf çok değil ama önemli olan vuran kişinin cezasız kalması. Yani arkadaşlar ben benzer olayları hastanelerde de yaşadım. Bence sağlık sistemimiz ve hukuk sistemimiz çökmüş durumda, sevgili devletimizin derdi halktan ne kadar daha çok tırtıklarım. Bence en güzeli o adamı bulup gereken dersi vermek ama o da çözüm değil. Bekliyorum....

Motosikleti
    Artık Yok...
    polise şikayetçi olman yetmiyormu millet şikayetçi oluyor adamı türkiyenin bir ucundan getirtiyorlar

Motosikleti
    2005 hayabusa
    geçmiş olsun kardeş
    :cat:hasanayes@hotmail.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler