Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisiklet almak isteyene tavsiyeler...

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Bisiklet alırken nelere dikkat edilmelidir arkadaşlar? Önerebileceğiniz bir marka ve model var mı? Düz yolda, işe gidip gelirken kullanılacak bu bisiklet. Bunu da belirtmekte yarar görüyorum. Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kayserilisiniz sanırım hocam
    hocam kayseride bisiklet sürülmüyor. çok yoruyor. en azından elektrikli bisiklet alsanız. veya bir pejo ya da 50 cc scooter. en azından 100cc cub alsanız yavaş yavaş giderdiniz rahatça.
    talastan almere 100cc mondialle 300binlira(30kuruş) benzin yakmazsınız. bisiklet bir mesafeden sonra çok sıkıyor

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    frenler disk yada V-brake olsun en azından ön maşada amortisor olsun sonra vitesler mutlaka shimano olsun bhianci iyi markadır fakat iyi bir bisikletçi varsa oralarda toplama yaptırmak en iyisidir

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Ön disk arka V-brake kullanıyorum çok çok iyi fren performansı var..Şunu da belirteyim ha 18 vites ha 27 vites inanın hiç farketmiyor.Vites araları daha sık oluyor sadece yoksa son hızınızda pek bir artma olmuyor. Ön amortisörlü olsun mutlaka çift amortisörlü bisikletler iniş için üretilmiştir ve düz yolda kullanmak hele ki yokuş yukarı kullanmak eziyetten farksızdır.
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    bende bianchi bisiklet var 2003 model resmi olma koyardım 5 sene ben bindim geçen sene kardeşime verdim o biniyo çok memnunum ben 5 yıl içinde 6 kere ön balataları değiştirmiştim lastikleri bile orjinal üstünde duruyodu ve araba ibresi ile en son rampa aşşağı 85 km hıza çıkmıştım ben tavsiye ederim
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    My Kawa..
    Bisiklet diyip geçmeyin...

SATIŞ FİYATI : 17,523.64 TL korkmayın KDV dahil..

Ayrıntı :
    http://www.deltabisiklet.com/new.asp...aBisiklet,2210

Diğer modeller... ;

http://www.deltabisiklet.com/Default...Args=CatSel,11
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Ben 2 gün önce sedona borla aldım peşin 500tl ye bıraktılar.Bianchiden sonra kuş gibi geldi 20-30la giderken tek tekere bile kalkıyorum.Fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor.http://www.sedabisiklet.com/wp-conte...ona/borla2.jpg
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

eric_cartman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bi gün benim de olacak
    öncelikle günlük kullanım için düşünüyorsanız en basitinden;

1) Ön amortisör kesinlikle olmalı. Malum kaymak asfalt imkanı çok az.
    2) Arka amortisör sadece downhill adı verilen tepe iniş bisikletlerinde kullanılır. (Onlar da 20 cm civarı travel a sahiptir) Düz yol kullanımında pedala her bastığınızda verilen gücün bir kısmını arka amortisör emeceği için 3 4 km yi geçen sürüşlerde daha çabuk yorulduğunuzu hissedersiniz. Bu yüzden arka amortisör kesinlike OLMAMALI !!
    3) Günlük kullanım için mekanik disk frene ihtiyaç yoktur. İyi ayarlanmış bir v-fren sistemi işini en az disk fren kadar iyi yapar.
    4) Kadro alimünyum, titanyum, scandium gibi hafif malzemeden oluşmalıdır. Günlük kullanım için alimünyum yeterlidir.
    5) Vites ve fren sistemlerinin sağlıklı çalışmasını istiyorsanız en azından shimano altus ve benzeri bileşenlere sahip bir bisiklet almanız gerekir.

Bütçe belirtmediğiniz için şimdilik bu genel bilgi yeter sanırım...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı eric_cartman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle günlük kullanım için düşünüyorsanız en basitinden;

1) Ön amortisör kesinlikle olmalı. Malum kaymak asfalt imkanı çok az.
    2) Arka amortisör sadece downhill adı verilen tepe iniş bisikletlerinde kullanılır. (Onlar da 20 cm civarı travel a sahiptir) Düz yol kullanımında pedala her bastığınızda verilen gücün bir kısmını arka amortisör emeceği için 3 4 km yi geçen sürüşlerde daha çabuk yorulduğunuzu hissedersiniz. Bu yüzden arka amortisör kesinlike OLMAMALI !!
    3) Günlük kullanım için mekanik disk frene ihtiyaç yoktur. İyi ayarlanmış bir v-fren sistemi işini en az disk fren kadar iyi yapar.
    4) Kadro alimünyum, titanyum, scandium gibi hafif malzemeden oluşmalıdır. Günlük kullanım için alimünyum yeterlidir.
    5) Vites ve fren sistemlerinin sağlıklı çalışmasını istiyorsanız en azından shimano altus ve benzeri bileşenlere sahip bir bisiklet almanız gerekir.

Bütçe belirtmediğiniz için şimdilik bu genel bilgi yeter sanırım...
    Katılıyorum.Kron,sedona,trek gibi markaların güzel bisikletleri var bütçenize uygun olanına bakın.Benim 7 senelik Bianchi vardı emektar eşşek ölüsü gibiydi 20 kgden fazlaydı,2 gün önce Sedona borla aldım çok hafif geldi.Düz yolda dağ lastikleriyle bile 40-50 km yapıyorum rampa aşağı olduğunda 70 km ye kadar yolu var
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler