Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DÜnya İnsanları İngilizceyi Çatır Çatır Konuşurken...

Motovento
    REKLAM ALANI
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım sen öküzsen biz napalım bide turizmciyim diye geçiniyorsun turizmcilerin yüz karası 5 euro için 5 dilde takla atıyorsun ama genede beceremiyorsun sir give me money demekle olmaz bu işler nazik, şevkatli, içden,sempatik olacan kapacan bahşişi ha odun ha sen farkınız varmıki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sen öküzsen biz napalım bide turizmciyim diye geçiniyorsun turizmcilerin yüz karası 5 euro için 5 dilde takla atıyorsun ama genede beceremiyorsun sir give me money demekle olmaz bu işler nazik, şevkatli, içden,sempatik olacan kapacan bahşişi ha odun ha sen farkınız varmıki

kanka bana öyle bir döşedinki valla milim boşluk kalmadı... yok böyle bir kitleme tarihe geçersin...kendini geliştirmişsin...senin kafa bu kadar çalışmıyodu he...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:43 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:31 AM ----------

Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han bu konuyu bende cok merak ediyordum aslında, egitime veriyorum egitim tarzımıza veriyorum,

ilk okula giden yigenlerime öyle sacma sapan ödevler veriliyorki anlatamam. onun yerine ingilizce ödev ver cabalasın ugraşsın ögrensin degilmi...
    ilk okulu ben Mardinde okudum ingilizce dersi 4 sınıfta müfredata girdi, ve 3 yıl ögretmen bekledik hep dersler boş gecerdi ve en cok sevdigimiz ders ingilizceydi.

Okullarda bu dile önem gösterilirse eğer (1 sınıftan ögretilmeli diye düşünüyorum), kesinlikle 5. sınıfa gelinceye kadar ingilizceyi söker ve konuşur.

Bizim şafak sezer in meşhur bir lafı vardır unutmamak lazım

dil dile degmeden dil ögrenilmez. tatilci gençlere hep söylenir.

usta Türk Eğitim sistemini 1984 yılından beri çözemedim...

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciddiyet mi istiyorsun?
    lisede yabancı dilim almancaydı ama muhtemelen 10 mislin ingilizce bilirim. suç öğretemeyende mi öğrenemeyen de mi? iğneyi kendine batır hele, çuvaldızın sırası gelsin.

senin ciddiyetine fışkırtabilirmiyim yavrukurt...olm sende beden dili yk...malak gibi bön bön boş bakıyosun...hissiyat sıfır Anadolu kerestesi...

Alıntı KÜRŞAD_KORKUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki yıldır bodrumda çalışıyorum,ben de örenemedim mete...

zaten bu işi kaptığım gün olay kopacak....
    ooo komutanım bırak bu görev ayağını finitodadan tıktıkdanbahset...bana Gümşlükten bahset...millet yer içer .ıçarken sen orda kimlik soruyon dimi zoruna gitmiyomu kanka...üniformayı çıkarsan sende dalıcan alemlere...

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sahil çocuğu olarak ilkokul yıllarından beri engelüzce bilirim . Marmariste bilmeyen yok gibi. Buranın en metehanı bile konuşur . Kursa okula gitmeyle zor öğrenilir en etkili yol birebir konuşmaktır. Dil dile değmeden dil öğrenilmez en iyi öğrenme yöntemidir.

sen sahil çocusuğusunda biz ne çocuğuyuz abi... En metehan seni öpsün emi Barış abi...abi senin dile değenede Allah sabır versin valla...

Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niçin sömürge gibi düşünüyorsunuz?
    Onlar benim ülkeme geliyor Türkçe konuşsunlar demiyorsunuz da, ben niye ingilice (aşağılamak için küçük yazdım.) konuşamıyorum diye düşünüyorsunuz.
    Siz onların ülkesine gidince sizi Türkçe mi karşılıyorlar?
    Kendinizi bu kadar aşağılamayın lütfen.
    Bu arada üniversiteyi bitirtip de Türkçe bile öğretemiyor eğitim sistemiz, siz hangi şeyden bahsediyorsunuz?
    Herkese ingilizce öğretmeye çalışan ve ingilizce bilmediği için üzülen bütün ilgilileri kınıyorum, acıyorum.
    Lazım olana sağlam öğretin yeter!
    (Özür dilerim bu konuda hassasım. Dilim her şeyimdir.)

haco arızaya bağladın ...ne sömürgesi ben emerim kanlarını dünya vatandaşlarının... ama bu bakış açıdan çok fanatik milliyetci kafatası işi...bak ben yazarsam sert yazarım yanlış anlaşılır..Dünya ortak dili İngilizce...sen hele Amerikalıların aksanını duysan nefret edersn...arabada kafa ütülüyorlar...fazla deşme konuları kardeş siyasete sokmayalım işi...

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortaokul ve liseyi Vatan Anadolu Lisesi'nde (şimdi adı Samiha Ayverdi oldu) okudum, ÖSS'de Boğaziçi Üniversitesi'ni kazandım, lisede öğrendiğim ingilizce sayesinde hazırlık sınıfını atladım. Boğaziçi'nin hazırlık sınavı TOEFL'a denk sayılır. O dönemde Amerikan dizilerini altyazısız izleyebiliyordum, şimdi İngiliz hatta Avustralya yapımlarını izleyebiliyorum. Her lisenin ingilizce eğitimi kötü değil, devlet lisesinde okuyup akıcı ingilizce konuşabilmek mümkün.
    iyi be Boğaziçilisin anladık düdük... senle gurur suyuyoruz kanka...

Alıntı drumtoens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benim derslerimin hepsi iyidir ama yabancı dile yeteneğim yok öğrenemiyorum:S
    ula sen manitayla gezen eleman değilmisin...helal olsun sana...bu topiğe bakan bir kaç öküz var...motoforumunda sürtüyorlar motorları bile yok...sen yengeyi alıp açılmışsın birde...senden örnek alsınlar...

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitimin kalitesi giderek düşüyor. Herkes Anasına Babasına sorsun bakalım ilk okulda bile neler yaptırıyolarmış. Biz doğru dürüst el işi bile görmedik. Yeni neslin çocuklarına da acıyorum açıkçası. Biz İngilizce diyince "what?" diyoruz, onlar bizim yaşa gelince "Atatürk" dendiğinde "what?" diyecekler.
    kanka çok ciddi şeyler yazmışsın ben makara günümdeyim bişey diyemedim sana...

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni nesil öğreniyor ingilizceyi..
    motor kullanışın gibi ise İngilizcen eyvah eyvah kankü...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

tatlisert45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    metehan abi boşver üzülme ya sen ingilizceyi öğreneceğine onlar Türkçeyi öğrensin
    Hissettiğin gibi yaşa...

Motosikleti
    Alıntı tatlisert45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi boşver üzülme ya sen ingilizceyi öğreneceğine onlar Türkçeyi öğrensin
    kanka şimdi biri çıkar Dünyada şu kadar Türk var neden Türkçeyi kimse öğrenmeye gayret etmiyor falan der beni arızaya bağlar...

Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (3 Kayıtlı üye ve 0 Misafir)
    mete_han, BIYIKLI+, savaskayan+

pıyıklıı alooo...artizmisin birader okuyup oukuyup zile basıp kaçan veletler gibi niye kaçıyon...delikanlıysan bişey yazarsın buraya...

savaş bey siz ingilizce biliyormusunuz bu arada
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mete bir insanın yabancı dili iyi konuşabilmesi için önce anadilini iyi bilmesi, konuşabilmesi, yazabilmesi gerek desem çok kızarmısın?

Meslek itibariyle ihtiyacım olmadığı için İngilizce bilgimi geliştirmeyi düşünmedim fakat senden iyi konuştuğumu düşünüyorum. Hele yazmayı iyi beceririm.

İngilizceyi o kadar büyütmeyin öğrenmesi zor bir dil değil. Adaşımın dediği gibi pratik yapmak bu konunun anahtarı, sözlükten kelime öğrenip, dilbilgisi kalıplarını ezberlemekle olmaz. Sana tavsiyem müşterilerinle utanmadan konuş, seni düzeltmelerinden korkma hatta teşvik et. Sürekli Cnbc-e, Tnt gibi altyazılı kanalları, filmleri izle. Bir süre sonra yazıları görmemeye başlarsın, telaffuz içinde faydasını görürsün.

Fakat en önce anadiline saygı duy, Tarzanca konuşmaktan vazgeç. Takdir edersin ki kendi özüne saygı duymayan başkalarının dilini, kültürünü biraz zor sindirir.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaş bey siz ingilizce biliyormusunuz bu arada
    gittiğim ülkede kaybolmayacak kadar,motorumun repair manuelini zor da olsa anlayabilecek kadar.

Bizim İngilizce öğrenemememizin temelde tek bir sebebi vardır:
    Kendimize saygımızın olmayışı

Kendimize saygı duysak;
    önce sağlığımıza dikkat ederiz,spor yaparız,sigara içmeyiz,her konuda bilgili olmak için çaba sarfederiz;okuruz öğreniriz,bu konuda sistemli bir çabamız olsa İngilizce kendiliğinden gelişir.
    kendisine saygısı olmayan bireylerden oluşan halkların sömürülmesi kolaydır,limanları da,sanayi tesisleri de,her türlü maddi değeri satıldığı gibi,ahlakı kolay yozlaşır,yolsuzluk ve hırsızlık köşe dönme olarak hafif ahlaksız olarak kabul görür,dini ticarete ve siyasete alet edilmek suretiyle manevi değerleri de ayaklar altına alınır.Kolaydır kolay.
    Kendini kedi gibi hisseden aslan köpeklerden korkmaya mahkumdur.
    For example we.

Motosikleti
    vay artiz pıyıklı vay...senin Türkçe konusunda ne kadar burnundan kıl aldırmayan biri olduğunu biliyordum zaten...sizin yüzünüzden var ya bu memleketi terk edicem...la ne özü...konsantre meyve suyumuyuz...hangi kültürümüze sahip çıktık dilimize çıkıcaz...kırdırma kafanı bana şimdi... seni Barış abiye havale edicem bak...bu arada ana sayfadaki Atatürk silüetine bir baksana yarısı var yarısı yok...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:16 PM ----------

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gittiğim ülkede kaybolmayacak kadar,motorumun repair manuelini zor da olsa anlayabilecek kadar.

Bizim İngilizce öğrenemememizin temelde tek bir sebebi vardır:
    Kendimize saygımızın olmayışı

Kendimize saygı duysak;
    önce sağlığımıza dikkat ederiz,spor yaparız,sigara içmeyiz,her konuda bilgili olmak için çaba sarfederiz;okuruz öğreniriz,bu konuda sistemli bir çabamız olsa İngilizce kendiliğinden gelişir.
    kendisine saygısı olmayan bireylerden oluşan halkların sömürülmesi kolaydır,limanları da,sanayi tesisleri de,her türlü maddi değeri satıldığı gibi,ahlakı kolay yozlaşır,yolsuzluk ve hırsızlık köşe dönme olarak hafif ahlaksız olarak kabul görür,dini ticarete ve siyasete alet edilmek suretiyle manevi değerleri de ayaklar altına alınır.Kolaydır kolay.
    Kendini kedi gibi hisseden aslan köpeklerden korkmaya mahkumdur.
    For example we.
    +1 diyorum ve kaçıyorum...abiler affınıza sığınarak Yuvacığa doğru hareket ediyoruz Oğuz abimlen...

mesajlarınız çok anlamlı ve dolu dolu...ama makara günümde bu kadar ağır mesajlar yazmayın...

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Yahu ne milliyetçiliği?
    O, çocukken oynadığım çelik çomaktı. Milliyetçilik değil benim yaptığım. Dilinize saygınız kalmazsa hiç bir dili hakkıyla öğrenemezsiniz. Kendi dilini hakkıyla bilmeyen insanlar ondan sonra Türk halkı cahil falan diyorlar görmüyor musunuz?
    Sömürge mantığı dediğim de odur. İngilizce bilmeyenleri aşağılıyorlar artık. İngilizce bilmiyorum diye üzülen bir çok delikanlı var.
    Kendi dilini lastik gibi diye tanımlayan, nereye çeksen gidiyor bilmem neresine koyduğum, gibi ifadeler dışında dili ile ilgili bilgisi olmayan nesillerden bahsediyorum.
    Hangi gelişmiş ülke daha kundakta bütün çocuklarına yabancı dil öğreneceksiniz, diye baskı yapıyor söylesenize?
    Eğitim sistemimizin yaptığı da ayıp velilerin beklentisi de. Şahsen utanıyorum.
    Hollanda'da yaşayan arkadaşın dediği bambaşka. Bir ülkede yaşıyorsanız elbette oranın dilini bileceksiniz. Öğrenmemek için zaten aptal olmak lazım. Ben kendi ülkemizden bahsediyorum.
    Her dil kültürü ile birlikte geliyor aramıza kuruluyor. Bu emo dili nereden çıktı sanıyorsunuz?
    Dil tarihimize bir göz attınız mı, dilimizin tarihi gelişimini okudunuz mu? Dil konusunda hassas olmakla milliyetçilik arasındaki bağın ne kadar gevşek olduğunu düşündünüz mü? Milliyetçilik taslayan insanların en önce dilimizi bozduğunu fark ettiniz mi?
    Dilimize hiç saygının kalmadığını ve herkesin özenti haline geldiğini düşünsenize, ne hale geliriz?
    Böyle olduğumuzu söylemiyorum tam olarak ama bir gün olacak böyle giderse. Bu hatırlatmaları yapmalıyız.
    İngilizce dünyanın ortak dili olabilir. (Geçicidir.) Daha önce Fransızca'ydı, bütün Türkiye'ye o dili öğretmeye çalışıyorlardı. Ne oldu? İngilizce'ye geçtik.
    Sonra hangisi olacak?
    Niçin bizimki olmasın?
    Niçin dilimizle birlikte kültürümüze ve kendimize sahip çıkarak lider olmaya gayret etmiyoruz?
    Milliyetçilik suçlaması çok kolay olur bu bağlamda.
    Siyasi içerikse çok aptalca durdu üzerimde. Hemen atmak istiyorum çünkü motosiklet forumundayız.
    Hülasa: Kamus, namustur.
    Dil konusundaki hassasiyetim milliyetçilikle değil haysiyetimle alakalı... Merak edenler okur...
    http://edebya.blogspot.com/2008/01/d...ri-yazsin.html
    4

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Handro,

Padaca 'I Love You' nassıl deniyo

Ben sana öğretirim ingiliççe, biliyon bir aralar Graliçe ile aramdan su sızmıyordu London da
    Poturdak

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    bende cok meraklıyım ingilizceye önce kendimiz kelime öğrenmeliyiz. daha sonra mutlaka yurtdışı ve pratik başka çözümü yok prtaik prtik

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    alisemerci sağlam yazmış. sömürge mantığı ve benliğin korunması hususunda ikna oldum. yeni dünya düzeni alisemerci'leri sevmez herşeyi bi tarafa bıraksam; biraz komplo teorisi gibi oluyor ama; sistem hedef gösteriyo toplumsal bilinçaltına; ingilizce bilmeyen aç kalır, cahildir, medeni değildir, kırodur, ingilizce öğrenilecek! ben gıcıklanırım böyler toplumsal yönlendirmelerden. maksat nedir? niye ilkokul öğrencisine ingilizce? kaç kişi ekmeğini ingilizceden kazanıyo? niye ingilizce eğitim? ODTÜ'yü kimler, niye kurdu?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alisemerci sağlam yazmış. sömürge mantığı ve benliğin korunması hususunda ikna oldum. yeni dünya düzeni alisemerci'leri sevmez herşeyi bi tarafa bıraksam; biraz komplo teorisi gibi oluyor ama; sistem hedef gösteriyo toplumsal bilinçaltına; ingilizce bilmeyen aç kalır, cahildir, medeni değildir, kırodur, ingilizce öğrenilecek! ben gıcıklanırım böyler toplumsal yönlendirmelerden. maksat nedir? niye ilkokul öğrencisine ingilizce? kaç kişi ekmeğini ingilizceden kazanıyo? niye ingilizce eğitim? ODTÜ'yü kimler, niye kurdu?
    Ohh, nihayet suçlanmadan anlaşıldım.
    Teşekkür ederim KUVVETMİRA.
    Bu arada metehan bey "kafatasçı" sözünüzü unutmatım.
    Evet, itiraf ediyorum kafatasçıyım! Kafatasıma oturmayan kaskı atarım ben, giymem!
    4

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir dil ogrenmek, bir dili konusmak sadece iletisim kurmak, diyalog saglamak için yapilmaz.
    Tabii bunlar içinde dil ogrenebilirsiniz ama mesele o degildir.

Banane efendim! onlar benim dilimi ogrensinler!!!!

dediginiz zaman soyle bir soru gelir.
    Sebep?

Uzay gemisi yaptin da, kullanma klavuzunu Turkçe mi yazdin?
    Kansere ilaç buldun da prospektusu Turkçe mi yazdin?
    Dunyanin bilinmeyen yerlerini kesfettin de konuyu Turkçe mi anlattin?
    Dunya çapinda ilgi gorecek kaç Turkçe bilimsel makalen var?

Bu ornekler milyon adet çogaltilabilir.
    Dunyaya hiç bir bilimsel katkin olmadan, sadece onlarin urettiklerini tuketerek yasayan asalak toplumlarin, dil ogrenmemek gibi bir luksu yoktur.

Eger sen ya da bir baskasi onlarin dilini ogrenmezse, kiçimizi gömdügümuz rahat koltugumuzun kenarindaki uzaktan kumanda aletini bile çalistiramayiz.
    Motosikletimizin mars dugmesini bile bulamayiz.

Kisacasi, biz bu kafada ilimden, bilimden uzak, sadece hazira konma mantigiyla hareket ettigimiz surece,sadece ingilizce degil,bir gun gelir, tum dunya dillerini tipis tipis ogrenmek zorunda kaliriz.

Bu konu uzun ve konusulmasi gereken bir konu.
    Metehan'in tum ciddiyetsizligine ragmen, konu içerik olarak ciddi.
    Tartismalarin seyrine gore devam edecegim.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kimimiz kabul etmesede ingilizce dünya dili ve öğrenmeliyiz
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coq metni
    şunu anladım metinden;
    hafiften alisemerci söylemine hitaben;
    ingilizce haybeye evrensel olmadı, altını dolduruyolarki insanlar ingilizce öğrenmek durumunda kalıyor. topyekün bir yabancı dil öğrenimine karşı kendince haklı sebeplerinde olsa kuru kuruya ayak diremeyle olmaz, altının doldurulması lazım, aksi takdirde ürktüğün toplumsal değişimler sana rağmen gerçekleşecektir.
    katılmamak zor
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şunu anladım metinden;
    hafiften alisemerci söylemine hitaben;
    ingilizce haybeye evrensel olmadı, altını dolduruyolarki insanlar ingilizce öğrenmek durumunda kalıyor. topyekün bir yabancı dil öğrenimine karşı kendince haklı sebeplerinde olsa kuru kuruya ayak diremeyle olmaz, altının doldurulması lazım, aksi takdirde ürktüğün toplumsal değişimler sana rağmen gerçekleşecektir.
    katılmamak zor
    Dogru anlamissin.
    Bak millet haril haril çince ogrenmeye basladi.
    Zamaninda Ruslar Laleliye dadandiginda, Istanbul'un yarisi rusçayi sular seller gibi ezberlemisti.
    Ali Semerci'ye hitaben yazmadim onu fakat.
    Ben de en az onun kadar kiziyorum.
    Ama benimki isyan degil.

Su bir gerçekki ihtiyacin olan seyi senin dilini konusan degil, iste bu ingilizi almani fransizi yapiyor.
    O zaman onun dilini anlayacak, ogreneceksin.

Detaya girmeye gerek yok.
    Buradaki ortak noktamiz motosiklet hakkinda bile her gelismeyi, testi, vs.yi yabanci kanallardan ogreniyoruz.
    Birileri bu dilleri bilmese, biz hala Jawa mi geçer, Balkan mi?
    muhabbeti yapiyorduk.
    Bunun gibi seyler iste.
    Biraz derin dusununce gerçek kabak gibi suratimizda patliyor.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay artiz pıyıklı vay...senin Türkçe konusunda ne kadar burnundan kıl aldırmayan biri olduğunu biliyordum zaten...sizin yüzünüzden var ya bu memleketi terk edicem...la ne özü...konsantre meyve suyumuyuz...hangi kültürümüze sahip çıktık dilimize çıkıcaz...kırdırma kafanı bana şimdi... seni Barış abiye havale edicem bak...bu arada ana sayfadaki Atatürk silüetine bir baksana yarısı var yarısı yok...
    Eh gerçekler acıtır Mete dost da acı söyler. Diline sahip çıkarsan tüm kültürünü de sahiplenmiş olacağını pekala biliyorsun. Fakat eğlenceli, kolay olan işine geliyor. Adaşıma havale etsen ne olacak her fikrimiz uyuşuyor bu aralar. Zaten yazın Marmaris'e gidip koluma 'anadiline sahip çık' diye dövme yaptıracağım. Belki Atatürk'ün tam silüetini de çizer.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    1 sene hazırlık okudum lisede!
    bi sürü para verip kitap aldık!
    lise 1 olduk haftalık 24 saat 8 saat ingilizceye düştü.
    onda da hoca muhabbet ederdi.
    lise 2 olduk öss sardı herkesi.ingilice öğr.soruları cevapları vermeye başladı.
    ben şimdi anca derdimi anlatırım.karşıdakinin dedğinide 2 kere dinlersem anca...
    Orgazma Dudak Büktürür

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    BENCE önce Türk tarihi çocuklara nasılki japonların gidip çernobil i vs gösterip "bakın çocuklar buralar eskiden şehirdi elin oğlu geldi bombaladı bizimde gücümüz yoktu vs anlatıp sonra da büyük japon firmalarını gösterip bakın biz o günlerden bu günlere geldik nasıl geldiklerini anlatıyorlar vs " onlar japonyada çernobil -fransada ... - inglterede ... leri varsa bizim de ÇANAKKALE miz var neden çocuklar oraya gezi amaçlı götürülüyor ADAM gibi kimlerin neler yaptığı bizim nelerle karşıkoyduğumuzu anlatsınlar ki büyük ihtimalle anlatıyorlar ama çocuklara aşılamaları gereken o milli ruhu aşılayamıyorlar. halbuki tarihte yaşadıklarımızı şuhurlu bi şekilde anlatıp gösterip sonra günümüze dönüp kimlerin hangi yolsuzluklar yaptıklarını anlatıp bide helal kazanan bilgili kültürlü insanların yaşamlarını tanıtmaları göstermeleri geleceğimizi aydınlatmada %70 lik bir adım olmazmı? ingilizce gerçekten günümüzde önemli ama asıl önemli olan BENCE okula gitme yaşındaki bütün çocuklardaki milli ruh vatan millet sevgisi eksikliği ingilizceyi bırakın millet konuşsun önce biz kendimize bakalım bugünü bi halledelim yarına yarın bakarız
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    Bir şey üretmeden dilimizi baskın diller arasına sokamayız, çok haklısınız.
    Şu da var ki, öyle olmuyor diye kapıp koyvermek de olmaz. Birlikte sahip çıkacağız. Burada yazanların tamamının dil bilincinin bir şekilde olduğuna inanıyorum. Bu bile çok şeydir.
    Buraya fikirlerini ve görüşlerini yazan bütün katılımcılara teşekkür ederim.
    Tartışıyoruz, fikirlerimiz uymuyor bazen ama olsun bir noktada buluşuyoruz, dilimiz önemlidir.
    Bir gün başka dillerin hakimiyeti altında asla kalmayacaktır. Bu da bizim bu tür çabalarımızla olacaktır.

(Yahu burada alkış falan olsa ne güzel olurdu tam da havama girmiştim. )
    4

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler