Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

benzin vermediler! SHELL SACMALIYOR!

Motovento
    REKLAM ALANI
    fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    bu sabah istanbul barbaros bulvarinin basindaki shell benzin istasyonuna gittim ve benzin almak istedigimi soyledim, pompaci eleman tam benzin koyacakti ki birden durup motordan inmem gerektigini, yeni kanun geldigini surucu motorun ustundeyken benzin vermeyecegini soyledi. Bende ona motorumun yapisi geregi standart donaniminda orta ayagin olmadigini ve eger yan ayagi acarsam motor yaklasik 75 derece yatacagi icin zaten benzin koyamayacagini izah ettim. Bana mudurun kesin emri var dedi.. muduru cagirdim o da ayni seyi soyledi ben durumu izah ettim ve yapacak bisey yok o zaman gidin dedi ve gayet kaba bir tavirla davranip geri dondu..

baska benzin istasyonuna gittim ve onlara durumu sordum, onlar shell sacmalamis sikayet et dedi.. nooluyo anlamadim..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    evet dostum böyle bir uygulama var..
    nedenini şu şekilde açıkladılar...
    sanırım yurt dışında bi benzin istasyonunda motosiklet kullanıcısı üstündeyken benzin konulurken birden tutuşup yanmaya başlamış ve motosiklet kullanıcısı ağır yaralanmış/hayatını kaybetmiş (tam hatırlamıyorum) bu şekilde bir durumla karşılamamak için önlem almışlar aslına mantıklı bi yöntem ama her motosiklette aynı durum söz konusu değil tabi tartışılır bu konu..
    ama neticeye bakılırsa bu motosiklet kullanıcısını tehlikeye atmamak için bir önlem bizi düşünüyorlar yani..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

Bu durum bizim memlekette de oluyor ama sadece bir shell istasyonunda oluyor.Zaten benzinlerinide sevmiyorum hiçte gitmiyorum.Beni hakir gören (arabamla gidince beyfendi diye motorumla gidince hadi be diyen)adamın benzinini depoma komam.

Motosikleti
    hmmmm, yani benim benzim almam biraz mesakkatli olacak.. inip motoru tutacam dik bi sekilde, o sirada benzin pompalancak... haa o sirada benzin alev alirsa motoru birakip kacacagimiz icin motor devrilecek benzin sacilacak ve felaket buyuyecek.. bravo lan shell!

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    demekki depoyu doldurtup kaçıyorlar
    müdür de kendince önlem aldıgını sanıyor. ona kimsenin müşteri veli nimettir dediğini sanmıyorum . ama birinin demesi gerekiyor.
    sanırım benimki de baska bir bakış açısı oldu
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Motor üstünde benzin almak tehlikeli bir olay. Benzin alırken motorda hafifçe bile hareket etseniz statik elektrik boşalması yüzünden yangın çıkarma riskiniz var. Aynısı otomobil için de geçerli, pompa çalışmaya başladıktan sonra arabaya binip inerseniz depo kapağını kapatmaya çalışırken havaya uçabilirsiniz.

Dalga geçmiyorum, çok ciddiyim. Bunun videoları da var.

Ozaman kurallara uymakta fayda var.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    banada dendi...mantıklı bir olay...komplo teorisi üretmeye arızaya çıkarmaya gerek yok bence...iniverdim nolmuş...artık ya öder kaçmamam için güvenlik konusu bahane ediliyor ya da gerçekten iyiliğimiz isteniyor...basit olaylar bunlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki 1000 gt
    kardeş doğru bir olay bu shell mell anlamam ama doğru olay yan ayaklıkta olsa bence inip o şekilde depoyu doldurmak lazım banada birkaç kez söylediler tabiki her bayi bir olmuyor bence inip depoyu doldurtmakta fayda var yan ayaklıkta olsa zaten yan ayakta 5/1 dolmaz sadece oda önemli değil bir gün otoban da benzin azaldı benzinciye girdim benzin alıcam yan ayaklığa aldım motoru pompa arızalıymış galiba az basmasıyla pompacının boşaldı benzin tabi taştı ve motorada döküldü ALLAH tan hava yagmurluydu ve motor ıslak ve az sıcaktı yoksa vay halimize motor uçardı havaya :(

Motosikleti
    19A
    kardeş yaptıkları uygulama doğru şikayet etmene gerek yok bişey tutturamazsın. Tek sorun yan ayağı olmayan motosiklet sürücülerine biraz eziyet olacak. Ben mecburen iniyorum depo koltuğun altında

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada dendi...mantıklı bir olay...komplo teorisi üretmeye arızaya çıkarmaya gerek yok bence...iniverdim nolmuş...artık ya öder kaçmamam için güvenlik konusu bahane ediliyor ya da gerçekten iyiliğimiz isteniyor...basit olaylar bunlar...
    Mete'ye "İn ulan aşağı!" dediğinde pompacının yanındaydım.Sonra pompacıya kalp masajı yaparken ayıldı ve "Abi bi ışık gördüm!" dedi.Şaka!Valla siz düşünün arkadaşlar,benim depo sele altında.Her halukarda iniyorum yani..

Ayrıca Khutuck'e katılıyorum,statik elektrik boşalması sebebiyle yakıt taşıyan tankerlerde dikkatinizi çektiyse arkalarında zincir yola temas halindeyken haraket eder.Buda tanker durduğunda herhangi bir elektrik boşalmasında ark oluşumunu engelleyerek infilakı önler.Aslına bakarsanız tüm benzinliklerde hassasiyetle uygulanması gerekir.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    peki allah korusun olduda benzin dolumu esnasında bir kaza yaşadık. ben kredi kartı çektirmek için büraya girdim. çıkınca bir baktım motosikletim yanıyor. benzin istasyonu özel bir mülk. karayollarına bağlı değil. benim motosikletin hasarını kim nasıl karşılar. su an bu soru geldi aklıma. benzinlik sahibimi yoksa sigorta şirketimi. bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı. kanunlara dayalı olarak..
    Farınızda Yolunuzda Açık Olsun:cat:

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    vardır herşeyde bi hayır biri vermesse diğeri verir takma kafana
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    Artık Yok...
    en başda bu olay çok doğru öyle kızıcak bir şey yok sonuçda seni düşünüyorlar belkide kendilerini kaçmayasın diye ama nihayette ufak şeyler..

barbaros bulvarındaki o shell e gelince orası aşırı tok ve tuzu çok kuru bir yer aslında orda olmaması lazım çünkü yürüyen bir ayaklı bomba oraya bir eylem yapılsa bombalı falan allah korusun gayrettepe ve balmumcu ordaki oteller iş yerleri hepsi havaya uçar... çok riskli bir yerde...

ama konumuz burdaki shell ise o shell inan arabalara bile adam muamelesi yapmıyorlar çünkü müşteri memnuniyeti gibi bir sıkıntıları yok müşterileri anormal fazla..

alma ordan sende zaten iş motorsiklet olunca benzini mümkün merteme fiks aynı yerden almaya çalış..

Not : genel olarak diyroum araba motor fark etmez şehir merkezlerindeki tuzu kuru yerlerden benzin mümkün mertebe almamaya çalışın çünkü benzinleri kalitesiz olur müşteri memnuniyeti olmaz daha sessiz sakin yerlerden alırsanız daha ilgili olurlar ve benzinleri daha kaliteli olur..

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bir kural varsa kurala uymalıyız. Sonuçta benzin alacaksın en fazla iki dakikanı alır ne olur yani iki dakika insek motosikletten. Ne kadar kural tanımaz insanlar olduk böyle....
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    fikirlerinize tesekkur ederim, zaten benim motor shell den nefret ediyor, bir kere bile temiz calistigini gormedim shell benzini ile, ki gecen sene kirecburnu shell den yakit aldigimda besiktasa gelemeden yolda kalmistim.. sorun yakitti ve sikayetvar.com'a yaptigim sikayetten sonra yapilan arastirmada duruma shell yakitin yol actigi kanitlanmisti.. bana yeni bir depo benzin verdiler ama ben almadim.. dun yakitimin son damlasiyla oraya gelmistim, mecburen orada durdum ama sonucta yine alamadim..

ayrica benzin vermeden once motorun plakasini aliyorlar, bu durumda herhangi bir ''kacma'' tribine irdiklerini sanmiyorum

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fikirlerinize tesekkur ederim, zaten benim motor shell den nefret ediyor, bir kere bile temiz calistigini gormedim shell benzini ile, ki gecen sene kirecburnu shell den yakit aldigimda besiktasa gelemeden yolda kalmistim.. sorun yakitti ve sikayetvar.com'a yaptigim sikayetten sonra yapilan arastirmada duruma shell yakitin yol actigi kanitlanmisti.. bana yeni bir depo benzin verdiler ama ben almadim.. dun yakitimin son damlasiyla oraya gelmistim, mecburen orada durdum ama sonucta yine alamadim..

ayrica benzin vermeden once motorun plakasini aliyorlar, bu durumda herhangi bir ''kacma'' tribine irdiklerini sanmiyorum
    Vallahi senin fikrin saygı duyarım Bende beş senedir shell den benzin alıyorum .Bana göre benzini 10 numara Benzin şimdiye kadarda hiç bir sorun yaşamadım.Ve artı sikayetvar.com'a yaptigin şikayetin dökümanlarını bizle paylaşırsan sevinirim. Sana kurallara uy dediler diye böyle kötülemen yanlış bir şey Benim tanıdığım motosikletçi arkadaşların hepsi shellden alıyor.Şimdiye kadarda problem yaşamadılar.
    Sende shelle karşı antipati bir durum oluşmuş ..Buda benim fikrim.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı bulut4535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki allah korusun olduda benzin dolumu esnasında bir kaza yaşadık. ben kredi kartı çektirmek için büraya girdim. çıkınca bir baktım motosikletim yanıyor. benzin istasyonu özel bir mülk. karayollarına bağlı değil. benim motosikletin hasarını kim nasıl karşılar. su an bu soru geldi aklıma. benzinlik sahibimi yoksa sigorta şirketimi. bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı. kanunlara dayalı olarak..
    öyle bir durumda iş yeri sorumludur. benzinliklerin sigortaları var yangın durumunda çevreye verdiği zarardan ötürü. tek sorun kanıtlama işine kalıyor. o iddaa edecek motorda elektrik kontagı vardı bir anda kıvılcım çıktı gibilerine senin sigortan idda edecek ... yanmış bir motordan da kablolar da hasar olup olmadıgı zor anlasılır heralde. kameralar göterecek
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

ÜmitDURA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX1300 R HayabusA
    Shell ın uygulamasını tartışmaya gerek görmüyprum.Bence olması gereken bir uygulama.Uçaklara bile yakıt doldururken Komple gövde topraklanarak dolum yapılıyor.Keza akaryakıt tankerlerinde de arkadan bir zinzir yere sürtünür o maksatla diye düşünüyorum.Yan ayak metal olmasından ziyade bir miktar topraklama yaparak statik elektriğin oluşmasını engeleyebilir.
    Malum havalar ısındı. benzin doldurulurken oluşan buharlaşma daha da fazla artık.Bunu gözle bile rahat rahat görebiliyoruz.Birde düşünün hangimizin cebinde telefon yokki!..Aslında bir tehlike söz konusu.

Birde benim hem otomobilimde hemde motorumda gözlemlediğim bir şey var.Shellden benzin alında daha az km yapıyorum.En uzun km yı opet ile yapıyorum.Zorunlu olmadıkça shell i kullanmam

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmmmm, yani benim benzim almam biraz mesakkatli olacak.. inip motoru tutacam dik bi sekilde, o sirada benzin pompalancak... haa o sirada benzin alev alirsa motoru birakip kacacagimiz icin motor devrilecek benzin sacilacak ve felaket buyuyecek.. bravo lan shell!
    ciddi aynısını düşündüm ... cidden bravo len shell
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)