Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu bir rekor - 100 km'de 2.9 lt

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yakıt tüketimi: motorun çevirdiği devir sayısı, bir püskürtmede yanma odasına giren benzin miktarı ve şanzıman oranı ile alakalıdır.
    komplo teorilerine geçmeden önce:
    düşük cc bir motorun belli bir güce ulaşması için yüksek devir çevirmesi gerektiği hususu göz önüne alınırsa motosikletlerin neden düşük hacime rağmen fazla yakıt tükettiği daha net anlaşılır.
    zira büyük hacimli motorlarda bir püskürtmede yanma odasına giren benzin fazla olsa da, yüksek torklarından kaynaklı şanzıman oranlarındaki avantaj nedeniyle hacimleri kadar yüksek tüketim göstermezler motosikletlere oranla.

bu mete biogazcısının gazına gelmeyin deyi bilgilendireyim dedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt tüketimi: motorun çevirdiği devir sayısı, bir püskürtmede yanma odasına giren benzin miktarı ve şanzıman oranı ile alakalıdır.
    düşük cc bir motorun belli bir güce ulaşması için yüksek devir çevirmesi gerektiği hususu göz önüne alınırsa motosikletlerin neden düşük hacime rağmen fazla yakıt tükettiği daha net anlaşılır.
    zira büyük hacimli motorlarda bir püskürtmede yanma odasına giren benzin fazla olsa da, yüksek torklarından kaynaklı şanzıman oranlarındaki avantaj nedeniyle hacimleri kadar yüksek tüketim göstermezler motosikletlere oranla.

uşağum , sen yaşiyimidin ?
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kekoro mete motosiklet olayını bitiriyo kafasında bu yüzdende kafasında çeşitli halisinasyonlar kuruyo milletinde kafasını karıştırıyo

Arkadaşım motosikleti bırakacaksan bırak bizene gelip burda ne diye elin ispanyol arabasının reklamını yapıyorsun az yakıyomuş az ye kilo ver motorun az yaksın değil motor sana tanker olsa gene çok yakar..

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Smirnouf adlı üyeden alıntı
    uşağum , sen yaşiyimidin ?
    keko olmayınca pek uğramıyordum, bu ara zaman yok.

Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kekoro mete motosiklet olayını bitiriyo kafasında bu yüzdende kafasında çeşitli halisinasyonlar kuruyo milletinde kafasını karıştırıyo

Arkadaşım motosikleti bırakacaksan bırak bizene gelip burda ne diye elin ispanyol arabasının reklamını yapıyorsun az yakıyomuş az ye kilo ver motorun az yaksın değil motor sana tanker olsa gene çok yakar..
    geçen; el etek öpmeye yanıma uğradıydı(etek giymediğimiz için öptürmediydik) . pedal takmış motora öyle geziyor seninki; sordum, çok yakıyor diye ağladı. az ye de benzin al motoruna dedim.
    yokuşu inerken salıp, çıkarken kamyona takılıyormuş.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka , izninle goru$ ve du$uncelerimi yazayim
    1- Bu testi yapan şahıs profesyonel , yani senin benim gibi sürücüler o değerlere ula$amaz .

2-Aracın aerodinamiğinin çok iyi olduğunu yazmışlar . Rüzgara tutunma katsayısı otomobillerin performans ve yakıt tasarrufu konusunda çok önemlidir . Mesela : 2004 yılında Opel Calibra 2.0 156 hp versiyonunu kullanmıştım . Motor kaputunun altında 156 beygir gibi bir güç üreten bir otomobil ile yine 2.0 motora sahip ama 85-90 beygir gücüne sahip otomobil ile yakıtlarını karşılastırdığımızda arada hiç fark olmuyodu .Sebebi ise Opel Calibra'nın sahip olduğu mükemmel aerdodinamik ve 0.28 sürtünme katsayısıdır .Bahsi gecen İbiza modelinin sürtünme katsayısı düşükse diğer modellere göre yakıtıda düşük olur. Ve bu sürtünme katsayısı aynı zamanda otomobilin yol tutuşunada artı yönde etki eder .

3-Niye bu otomobilin yakıtı ile benim drahtörün yakıtı nerdeyse aynı demişsin.Bunuda sana açıklamaya çalışayım kanka . Senin drahtör 10 beygir güç ile toplamda 250 kg ağırlıktan fazlasını taşımaya çalışırken , İbiza modeli 80 hp ile maksimum 1000 kg taşıyor . Yakıt tüketimini yükselten en büyük faktör olan zorlanmayı aklımıza getirelim ve senin motosiklet ile İbiza modelinin beygir gücünü oranlayalım . Sonuç ne ? Senin motosikletin sabit hızda cok fazla zorlanma yaşarken İbiza modelinde zorlanma daha az olur .
    4- Dizel araçların tork değerinin benzinli araçlara göre daha yüksek olduğu gerçeğinden yola çıkalım şimdide .Tork değeri düşük olan araç daha kısa sürede güç kaybedip zorlanmaya başlayan araçtır . Dizel olduğundan dolayı bu otomobilin torkunun yüksek olcağından zorlanması daha az olur ve buda bize yakıt ekonomisi olarak geri döner .

5- Senin motosikletinin teknolojisi yıllardır kullanılan aynı teknoloji ama bahsi geçen otomobilde daha yüksek bi teknoloji ve en önemlisi enjeksiyonlu yakıt teknolojisi var .

6-Zamanla otomobilin motoru aşınmaya başladığında yakıtı yükselecektir . Ayrıca bu otomobili Türkiyede kullanmayı denesek , yazları vıcık vıcık erimiş asfalt olan Türkiye yollarında o değer 2ye katlanır

ne yazdım ama , umarım açıklayıcı olmuştur kanka , takıldığın bi yer olursa sor, ayrıntılı anlatabilirim
    ya kanka anladım yazdıklarınıda bu aeeordinamiği anlamadım sürtünmeyi anlamadım...benim bildiğim sürtünme otobüste ford usuulü olür...abi 1500 kilo nesi sürtüyo anlamadım...yani benim düldül 250 kg ile dahamı fazla sürtünüyo sürtüğemi bağladı benzini...yani anlamadım...aga enjeksiyonunu yiyim...o emjeksiyon damlatıyoda bizim karbüratçr çeşmemi yani...

Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boscha mesaj atacam birazcıkta bizi düşünsün bizede bir enjektör ayarlasınlar neyse parası ona göre veririz
    kopardın beni bıradar...

Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çok güzel bi konuya değinmişsin ama birden gözlerim doldu... Adam 100km de 2.9 lt yakıt harcıyor bizim hyundai elantra ise 10.9lt yakıt harcıyor nasıl bi iştir bu kafamı gözümü duvarlara vurasım geliyor. Arabaya 20 milyonluk benzn atıyorum ibre oynamıyor oynasa bile 20km sonra tekrar eski haline geliyor
    Selçük usta sizinde arabanız eksik olmadı he...maşallah baban tüm parayı arabaya bağlıyor...ama bir tek sen muradına eremedin...

halen püskürtme fışkırtma bilmem ne diyosun ezik Hyocu Anadolu Kaplanı kuzen...anlıyıomuyum ben...anlayacağım dilden anlat Mete Han topu tutu şeklinde...çünkü yazdıkların beni tatmin etmedi...en kral enjeksiyon gelse tanımam ben bu benzin buharınımı emiyor garagtersiz enjeksiyon...

serseri adam ben kaybolan yılların kaybolan paraların kaybolan benzinlerin peşindeyim...adam rüzgara değmeden aslan gibin geziyor senin zoruna boruna gitmiyomu...yeni bi motor icad edeceğine orada serfoşların ofisboyluğunu yapıyosun...

geçen; el etek öpmeye yanıma uğradıydı(etek giymediğimiz için öptürmediydik) . pedal takmış motora öyle geziyor seninki; sordum, çok yakıyor diye ağladı. az ye de benzin al motoruna dedim.
    yokuşu inerken salıp, çıkarken kamyona takılıyormuş.
    vay amele yazıcı vay...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    bende aynen , forumun tadı çıkmıyodu

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kanka anladım yazdıklarınıda bu aeeordinamiği anlamadım sürtünmeyi anlamadım...benim bildiğim sürtünme otobüste ford usuulü olür...abi 1500 kilo nesi sürtüyo anlamadım...yani benim düldül 250 kg ile dahamı fazla sürtünüyo sürtüğemi bağladı benzini...yani anlamadım...aga enjeksiyonunu yiyim...o emjeksiyon damlatıyoda bizim karbüratçr çeşmemi yani...
    ford mord karıştırma şimdi biz kendi sürtünmemize gelelim . kanka sürtünme derken otomobilin hareket halindeyken rüzgara tutunmasını söylüyorum .hareket halinde rüzgar otomobile ne kadar az vurursa zorlanma daha az olur . umarım şimdi anlaşılmıştır .
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Az yakıyor Ama araba fiyatı faişş ne anladım bu işten

Motosikleti
    bende aynen , forumun tadı çıkmıyodu

ford mord karıştırma şimdi biz kendi sürtünmemize gelelim . kanka sürtünme derken otomobilin hareket halindeyken rüzgara tutunmasını söylüyorum .hareket halinde rüzgar otomobile ne kadar az vurursa zorlanma daha az olur . umarım şimdi anlaşılmıştır .

haci tutunmaya eyvallahda bunun aerodinamikle ne alakası yok...rüzgarın karşısında duramayan benim SEAT 1500 kg deler geçer...ben tutunamadığım için değil 10 hp olduğum için bu oluyor bende 1000 cc olsam bende delerim rüzgarı aeor dediğin olayla ne alakası var...benzin tüketimine katkısı tamam vardır ama azdır...sen yakıt teknolojisinden habar ver şakirim...

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az yakıyor Ama araba fiyatı faişş ne anladım bu işten

bana hep diyorlar motora verdiğin paraya eski model bi doğan şahin neden almıyosun...te allahım bu konu komşu aile ne laftan anlamaz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    haci tutunmaya eyvallahda bunun aerodinamikle ne alakası yok...rüzgarın karşısında duramayan benim SEAT 1500 kg deler geçer...ben tutunamadığım için değil 10 hp olduğum için bu oluyor bende 1000 cc olsam bende delerim rüzgarı aeor dediğin olayla ne alakası var...benzin tüketimine katkısı tamam vardır ama azdır...sen yakıt teknolojisinden habar ver şakirim...
    etkisi var ve yazdığın gibide az değil kanka , dediğin gibi olsa bi otomobil dizayn edlirken niye binlerce defa rüzgar tüneline sokulup , ardından uygun katsayı yakalanana kadar aracın orasını burasını değiştiriyolar ? ve bu işlem otomobil firmalarına çok pahalıya patlıyo ...

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Böyle haberleri inşallah motosiklet piyasasındada görebiliriz.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    70 milyara satılacak bir dizel motosiklet yapılsa yakıt tüketimi 1lt/100km olur belki; ama onu alacak adam çıkmaz.

Motosikleti
    Ducati 797
    anlayacağım dilden anlat Mete Han topu tut şeklinde...
    serengeti ormanlarından ayucan arkadaşım!
    sen o kiloyla zati her türlü topu tutarsın, anlatmaya gerek yok.
    goldvinge binsen nafile; çekmez...
    önce okumayı sökelim...
    a de bakıyım

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    önce okumayı sökelim...
    a de bakıyım
    taygir , kalp hapini al cunku birazdan sana kitemeye baslaycam

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

bana hep diyorlar motora verdiğin paraya eski model bi doğan şahin neden almıyosun...te allahım bu konu komşu aile ne laftan anlamaz...
    Neylen alacan lam.... 2 liraya şahin doğan mı var.... Sanki adamakıllı honda satıyon....

Motorun üzerine yat bakalım biraz...Bak 1 kuruş azalacak yakıt sarfiyatın..HAAA bide zayıfla...Tekerleğin sürtünmesini azalt 1 kuruş daha az yakıcan...

İşallah bööle anlatınca anlamışındır...
    Hani nato kafa ,birleşmiş milletler mermer fürek olma....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:28 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:26 AM ----------

etkisi var ve yazdığın gibide az değil kanka , dediğin gibi olsa bi otomobil dizayn edlirken niye binlerce defa rüzgar tüneline sokulup , ardından uygun katsayı yakalanana kadar aracın orasını burasını değiştiriyolar ? ve bu işlem otomobil firmalarına çok pahalıya patlıyo ...
    Hala kanka mı diyon bu fürek e... Yazık sana... O kadar kanka olacak adam var sitede....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hala kanka mı diyon bu fürek e... Yazık sana... O kadar kanka olacak adam var sitede....
    mete_han dunya ahiret kankamdir , araya fitneler girmeye calisabilir ama yemezler pis fitneciler sizi

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mete nin dilinden ben anlarım.

Bak kardeşim, öncelikle haberini geçtiğin arabanın yaktığı 2,9 litreyi unut.

Çünkü o veriyi almak için bir dünya çakallık yapılmıştır, çakallığın en büyüğü zaten testi bu konuda uzman birinin yapması.

O aracı al getir bizde 4 litre yakar bu bir.

Gelelim anlayamadığın ayrodinami ve sürtünme meselesine;

İnsan bedeninden örnek verirsek;
    Mantık şudur, ne kadar çok güç harcarsan o kadar çok yakıta ihtiyacın var. Mesela hiç bi iş yapmadan otursan 5 saatte vücuttaki enerjiyi proteini harcarsan, çalışarak beden gücü ile yada spor yaparak 2 saatte harcarsın aynı enerji ve proteini.

Taşıtların ilerlemesi için çok önemli iki faktör sürtünme ve rüzgar/hava direncidir.

Kaliteli lastik yerine dandik takarsan hızda ve yakıtda fark eder, hatta tekerleği lastikden değil taşdan yaparsan dağlar kadar fark eder. Yok ben tekerleği taşdan yolları lastikden yaparım diyorsan o ayrı

Sürtünme az çok böyle birşey, gelelim ayrodinamiğe.

Mesela, race bir motor düşün. Bin üstüne 200 km hıza çık, çıktın mı? Sök şimdi grenajları zart diye, noldu gitmiyo makine di mi

Hızını koruman için daha fazla gaza basman lazım şimdi, ne oldu yani güç harcadık yani yakıt.

Peki rüzgara havaya karşı neden güç harcıyoruz, uzayda değiliz çünkü atmosferin içinde havanın ağırlığı filan var. Neyse geç bu teknik bilgileri, tekrar bir örnek vereyim.

Al eline bir tane masa tenisi raketi, bin bakam slx görünümlü tüplü bir şahine. Şoför 100 km hıza ulaşsın, sen sağ camdan elini çıkart raket ile raketi yere paralel tut. Çok fazla zor değil di mi tutmak? Raket yere paralel olduğu için rüzgara direnebiliyor rahatca.

Tamam, çevir şimdi raketi yere dik dursun. Noldu yemedi di mi
    Raketi sapından tutmak da yetmedi orta ve işaret parmağını arkaya destek verdin hatta

Şimdi gelelim küçücük motorla kocaman araba farkına;

Sen raketi tutmaya devam et, arabaya yoldan bi hatun alalım. Bana sorma nerden diye, ben bilmem

Şimdi ortalama 45 kilo olan bu çıtkırıldım hanım kızımızı diğer cam tarafına oturtalım, onada bir raket verelim. İkinizde aynı raketle aynı rüzgara karşı aynı hızda karşı gelip güç/yakıt harcayın.

Hanginizin yakıtı/gücü daha çabuk biter sence?

Dahada anlamadıysan bırak motorlu taşıtı olm, git eşşeğe bin.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    kanka sonucta aracın kilosu 1500...benimki 250

Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle haberleri inşallah motosiklet piyasasındada görebiliriz.
    sanmam...

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 milyara satılacak bir dizel motosiklet yapılsa yakıt tüketimi 1lt/100km olur belki; ama onu alacak adam çıkmaz.
    aslında bu da ayrı bir konu...neden dizel veya lpgli seri üretim motosiklett yapılmıyor...

önce okumayı sökelim...
    a de bakıyım

b

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neylen alacan lam.... 2 liraya şahin doğan mı var.... Sanki adamakıllı honda satıyon....

Motorun üzerine yat bakalım biraz...Bak 1 kuruş azalacak yakıt sarfiyatın..HAAA bide zayıfla...Tekerleğin sürtünmesini azalt 1 kuruş daha az yakıcan...

İşallah bööle anlatınca anlamışındır...
    Hani nato kafa ,birleşmiş milletler mermer fürek olma....

halen sürtünme diyosunuz çıldırıicim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:28 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:26 AM ----------

mete_han dunya ahiret kankamdir , araya fitneler girmeye calisabilir ama yemezler pis fitneciler sizi

smırno bak yavaş yavaş döşüyoruz arkadaşlara...bellerini incitmiyoruz...

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete nin dilinden ben anlarım.

Bak kardeşim, öncelikle haberini geçtiğin arabanın yaktığı 2,9 litreyi unut.

Çünkü o veriyi almak için bir dünya çakallık yapılmıştır, çakallığın en büyüğü zaten testi bu konuda uzman birinin yapması.

O aracı al getir bizde 4 litre yakar bu bir.

Gelelim anlayamadığın ayrodinami ve sürtünme meselesine;

İnsan bedeninden örnek verirsek;
    Mantık şudur, ne kadar çok güç harcarsan o kadar çok yakıta ihtiyacın var. Mesela hiç bi iş yapmadan otursan 5 saatte vücuttaki enerjiyi proteini harcarsan, çalışarak beden gücü ile yada spor yaparak 2 saatte harcarsın aynı enerji ve proteini.

Taşıtların ilerlemesi için çok önemli iki faktör sürtünme ve rüzgar/hava direncidir.

Kaliteli lastik yerine dandik takarsan hızda ve yakıtda fark eder, hatta tekerleği lastikden değil taşdan yaparsan dağlar kadar fark eder. Yok ben tekerleği taşdan yolları lastikden yaparım diyorsan o ayrı

Sürtünme az çok böyle birşey, gelelim ayrodinamiğe.

Mesela, race bir motor düşün. Bin üstüne 200 km hıza çık, çıktın mı? Sök şimdi grenajları zart diye, noldu gitmiyo makine di mi

Hızını koruman için daha fazla gaza basman lazım şimdi, ne oldu yani güç harcadık yani yakıt.

Peki rüzgara havaya karşı neden güç harcıyoruz, uzayda değiliz çünkü atmosferin içinde havanın ağırlığı filan var. Neyse geç bu teknik bilgileri, tekrar bir örnek vereyim.

Al eline bir tane masa tenisi raketi, bin bakam slx görünümlü tüplü bir şahine. Şoför 100 km hıza ulaşsın, sen sağ camdan elini çıkart raket ile raketi yere paralel tut. Çok fazla zor değil di mi tutmak? Raket yere paralel olduğu için rüzgara direnebiliyor rahatca.

Tamam, çevir şimdi raketi yere dik dursun. Noldu yemedi di mi
    Raketi sapından tutmak da yetmedi orta ve işaret parmağını arkaya destek verdin hatta

Şimdi gelelim küçücük motorla kocaman araba farkına;

Sen raketi tutmaya devam et, arabaya yoldan bi hatun alalım. Bana sorma nerden diye, ben bilmem

Şimdi ortalama 45 kilo olan bu çıtkırıldım hanım kızımızı diğer cam tarafına oturtalım, onada bir raket verelim. İkinizde aynı raketle aynı rüzgara karşı aynı hızda karşı gelip güç/yakıt harcayın.

Hanginizin yakıtı/gücü daha çabuk biter sence?

Dahada anlamadıysan bırak motorlu taşıtı olm, git eşşeğe bin.
    tamam anladım lan...

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam anladım lan...
    Yemin et anladıgına ! Utanıyorum senden sen nasıl bi türsün ya olmuyacak şeylere kafa yoruyon milletinde beynini yoruyon boşuna engiliz turiste nasıl yağcılık yapılır 5 euro bahşiş kapılır şeklinde tez yapıyordun o bitti herhalde turizmcilerin yüz karası

Motosikleti
    Yemin et anladıgına ! Utanıyorum senden sen nasıl bi türsün ya olmuyacak şeylere kafa yoruyon milletinde beynini yoruyon boşuna engiliz turiste nasıl yağcılık yapılır 5 euro bahşiş kapılır şeklinde tez yapıyordun o bitti herhalde turizmcilerin yüz karası
    vay dingil vay...get şimdi durup dururken anayın babayın atayın elini öp sana 10 gayme verecekmi bakalım...nah verirler...velinimet olum...biz sadece kültür turizmine katkıda bulunuyoruz...sadece para beklentimiz var...senin beklentilerin farklı amacın niyetin bozuk...

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı
    engiliz turiste nasıl yağcılık yapılır 5 euro bahşiş kapılır şeklinde tez yapıyordun o bitti herhalde turizmcilerin yüz karası
    turist taşırken kafayı camdan çıkararak, "topkapı topkapı" diye bağırıp korsan minibüsçülük te yapıyormuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)