Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bilgisayarıma virüs girdi.Yazılımdan anlayanlar bi yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gta san andreas oyununun hilesini bilgisayara bi siteden bulup yüklemiştim. oyunu bi süre oynadım. bigün açtığımda bilgisayar resetlendi. tekrar açıldığında sd kullanımı 1gb nin üzerine çıkmış. nete bağlıyken 01. e x e 02.e x e 20lere kadar açılıyo. sanırım onları rundll.e x e çalıştırıyo. son zamanlarda sadece a05.e x e açılıyor ve rundll.e x e bu 2 program iexplorer.e x e yi çalıştırıyo. net bağlantısı olmadığında bunların hiçbiri çalışmıyo ama sd hala 1gb üstünde. explorer.e x e yi kapattığımda çalışmıyor. sanırım expore ede bulaştı. windows cd sini taktığımda format için. bilgisayar kullanıcısı olmalısınız deyip reddediyor. adminastatör olarak açtım yine aynı. bios tan boot a cd olarak ayarladım, cd yi görmedi. araştırdım nette böyle bir virüs göremedim. pek umudum yok ama yardım edebilecek arkadaşlar varsa çokmakbule geçer. sanırım trojan türü bişey.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thelastninja - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    - Bilgisayarını açarken F8 bas ardarda. Menü çıkmalı orada CD seç, Windowsu tekrar kurabilirsin. Bilgilerin gidebilir.
    - Antivirüs kurmaya çalış. Önce bilgisayarın internet bağlantısını kes, güvenli modda çalıştır, sonra anti virüs kurmayı dene, yada spyware doctor programını.
    Başka biş gelmiyor aklıma geçmiş olsun.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Hocam exploreri windows icindeki sistem dosyasindan tumu ile kaldir yeniden kurmadan oncede virus programini kur daha sonra gerekli taramani yap ve exploreri yeniden kur boylece bilgilerini korumus olursun
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    En iyi çözüm aslında temiz bir format attırmanız. Fakat onu yapmadan önce benim önereceğim uygulamayıda deneyebilirsiniz.

Bilgisayarınız işletim sistemine giriş yaptıgı zaman sırasıyla şunları yapın.

Başlat-->Programlar-->Donatılar-->Sistem Araçları-->Sistem Geri Yükleme

Buradan virüsün bilgisayarınıza giriş tarihinden daha önce bir tarihe alarak virüsü yok etmeyi deniyebilirsiniz.
    Önce emniyet, sonra hareket...

format atamıyorumki,cd görmüyo bios sanırım orayada bulaştı, deepfreeze var bilgisayarda,sadece yamayı kurmak için iptal etmiştim, şimdi deepfreeze de çalışmıyo, şifre panelini açınca donuyo. çok sakata geldim

deep c de sadece, o yüzden explorer i tekrar yüklemek çözüm olmaz, silinmez zati

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Başlat -> Yardım destekten Sistem geri yükleme var yamayı kurmadan önceki bir tarihi sec ve geri dön. Eğer kendine orda birseyde yedek aldıysa sorunsuz kaldıgın yerden devam edersin
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Eyvallah, ama geri yükleme noktası yok yamadan önce

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    formatsız kurtulamazsın al yedeklerini çak formatı gitsin... istanbulda olsaydın ben hallederdim ama uzaksın babacan...
    cd yi görmüyo demişsin açılış ekranından f8 içeri gir başlangıç moduna cd yi seç sonra save de çık halledersin merak etme...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

deep freeze donuk ekranda geliyorsa ve şifre giremiyorsan aynı sorun bendede oldu 3-4 kez
    undeepfreezer var onla kaldır (bazen o da donuyorama)sonra virüs programı kur
    güvenli kipte aç ms configle açılışı düzenle vb işlemlerle kaldırmıştım ama şimdi hatırlamıyorum
    en iyisi hdd yi sök virüs programı olan bir arkadaşının pcsinde temizle sonra bilgilerini yedekle sonra da temiz bir windows kur en güzeli

antivirüsle taradım ama sonuç yok, bios a girdi sanırım cd den başlatmayı seçtim yine cd yi döndürdü ama setup a girmedi. saolun arkadaşlar, galiba en iyisi, bi servise götürüp formatlamak

undeepfreeze 1.6 yı 90kb pcye kur eğer bilgisayarın çok yavaş değilse deepfreeze i kaldırabilirsin bu programla şifresiz

deniycem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)