Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Filistinli kardeşlerimize başsağlığı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazım uzundur,kendinizi vererek okursanız anlarsınız,yüzeysel bakacaksanız boş geçin bi alt msjdan devam edin..

biz dağda kardeşimizi,yeğenimizi,dayımızı amcamızı canımızı şehit verirken filistinlilerin acaba umrunda oldu mu?müslümandır diye korudugunuz filistinliler zamanında İngilizlerle bir olmadı mı?bizi sırtımızdan vurmadı mı?çocukların ölmesi bnimde içimi parçalıyor dayanamıyorum ama o çocuklar israilli yada americalıda olsa aynı şekilde üzülecektim.ey arkadaşlar inandıgınız dini araştırın biraz 2 yaşında 3 yaşında çocuklar ölüyor ve onalr müslüman gdiiyor direk cennete yani müslüman kardeş lafını bir kenara bırakın her kulu Allah yarattı,hepimiz Adem ile Havvadan değilmiyiz?seni severim seni ayradandan ötürü..olay ne?tv de yayınlanan ve taraflı haberlerin dışında ne oluyor dünayda?arkadaşlar araplar neden sınırlarını kapattı?neden hiçbir yardım geçişine bile izin vermiyor? zamanında toprak istediler israilden devlet kurmak için tıpkı pkk nın bizden istediği gibi,israilde verdi sonra ne oldu?yetinmeyip fazlasını istediler terörist saldırılara devam ettiler sonra?dünya ülkeleri el koydu barış anlaşması imzalandı.sonra?bittiği gün o acıdıgınız filistinliler güdümsüz,nerye düşeceği belli olmayan füzeler attı israile..sizce şuanki tabloyu yaratan filistin değil mi?empati kurun??doguda kürdistan kurulmasına izin verdik farzedin sonra sınırlarını cizip devlet kurdular sayın bizde ambargomuzu koyduk haliyle sonra yine pkk orda burda canlı bomba patlattı,yien askerimizi vurdu yetmedi ülkemize roketler savurdu bizim verdiğimiz topraklardan farzedin??ozaman biz vurmayacakmıyız?hepinimiz kanımızın son damlasına kadar savaşmayacakmıyız?orda kürt çocukları ölmeeycek mi?hangi savaşta ölmedi çocuklar?yanlış anlamayın bende en az sizin kadar üzülüyorum o çocukların görüntülerini gördüğümde nefesim kesiliyor ama israilli yada ugandalılar içinde kesilirdi.dünyada bu oalyı bizim kadar kınayan gündem yapan ülke yok..yanıbaşlarındaki araplar bile görmezden geliyor 1 aspirin vermiyor bırakın sınırlarını açmayı..
    Biz dayımızı,kardeşimizi kaybederken Filistinliler umrunda oldumu olmadımı somut birşey hatırlamıyorum ama Pakistanlısı, Hindistanlısı Kurtuluş savaşında bize ellerindeki erzaklarını,kıyafetlerini göndermişlerdir.

Çanakkale'de, Müslüman olup da Müslüman bir devlete karşı savaştığını bilmeyen kandırılmış insanlar vardı.

Dünya zalim devletlerin kıskacında yoğrulurken kandırılmış milletler kendi soyundan,dininden olanlara kışkırtılıyordu.

Neyse,

Filiistin toprakları önceden İsrail toprağımı idi Osmanlı toprağı iken şimdiki Filistinlilerin yaşadığı bir yer mi idi?

Orayı Filistinlilerin hepsi mi satmıştır,yoksa Şerif Hüseyin zihniyetindekiler mi?

Sultan Abdulhamid'in tüm engellemelerine rağmen, Yahudilerin batmakta olan bir devlete tenekelerce altın tekliflerine rağmen "Vatan toprağının ancak kan ile kazanılıp,kan ile kaybedileceği" iradesi beyan edilmiştir.

İsrail işgalci bir devlettir.

PKK'lılar ile direnişteki Filistinliler bir değil.

Filistinliler kendi ülkelerini savundukları için gerilladır. PKK'lılar ise kendi ülkelerini kurmak için, içinde yaşadıkları ülkeye ihanet ettikleri için saldırdıkları için teröristlerdir!

Aynı dava değil kesinlikle. Bunu birbiri ile kıyaslaman bile bu duruma örnek teşkil etmez.

Teröriste karşı orantısız güç kullanılır. Ama kendi ülkesini savunan insanların çoluğuna,çocuğuna birden orantısız güç kullanmak İsrail'i haklı mı yapar?

Füze saldırılarında ölenlerin hepi topu 20 kişidir.

Bu 20 kişiye karşılık binlerce kişinin katledilmesi bile İsrail'in ateşkesten önce kesinlikle derin,hain emelleri olduğunu gösterir.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Milyar dolara mal olan bir gazze harekatı gibi bir harekatı bizler düzenleseydik sizce ekonomimizin yakın vadede gidişatı ne olurdu hiç düşündünüz mü.kaç hafta yada ay dayanabilirdik.?
    Yeryüzündeki bankacılık ve faiz sistemi sizde olsa dünya halkları bu sistem yoluyla çalıştıklarının yarısını size verseler sizinde enerjiniz yüksek olurdu,
    Dünya halklarının kullandıkları tüketim mallarının %70 i ni siz üretseniz yada patenti, ana sermayesi sizin olsa ,dünya halkları size çalışsa sizinde enerjiniz yüksek olurdu.Coco cola,Pepsi,Intel,Nestle vs vs daha sayalım mı?...
    Biz Gazze’yi ,Filistini hayatında top görmemiş memluklardan 1517 de 72 bin memlukluyu darmadağın ederek aldık.Muhtemelen bize dediler ki ;”Bu Türkler orantısız güç kullandı.” Bu ,tarihin öz eleştirisidir.Bugün Filistin de olan budur.Çünkü bugün beyaz saray neyse o gün İstanbul Topkapı sarayı oydu.
    Ey benim canım ciğerim halkım, kaç tane dünya çapında markan var,bankan var ,dünya gayri safi milli hasılasının kaçta kaçını kontrol ediyorsun da bu cihan devleti ve imparatorluk hanedan mirasçısıyız efelenmesi ile höykürürsün.
    Araplar bile şaşırıyor.”Bu Türkler bizi meğer ne çok severmiş. N’luyor bunlara.?” İsrail ayrı şaşırıyor.Bu arada şeş tv yayında.İsrail seçim yatırımına gazze’de hazırlanıyor.Bizimkiler 29 marta Gazzeyle ,şeş tv ile hazırlanıyor.Yapılacak bir harekattan haberi olup da halkına 29 mart efelenmesiyle bas bas höyküren bir gaza politikamız var. Gazamız mubarek ola !
    Bence biraz hamasi muhabbete de dalıyoruz.Osmanlının torunlarıymışız.
    Onların dedelerini ispanyadan kaçınca ,sürülünce biz konuk etmişiz.Gazze saldırısından bir hafta önce İstanbul da yine misafir ettik,üstelik beş saat görüştük.Şimdi bas bas bağırıyoruz.Adamlar şaşkın.” Yahu bu ne bağırış ve ses tonu .Konuşmadık mı bir hafta önce.Sana anlatmadık mı İran güçleniyor,senin en büyük rakibin olacak .Hamas ı devirmezsek İran bize olduğu kadar sana da rakip olacak,senin PKK’n neyse bizim hamasımız o.Hem Obama söz verdi Ermeni oylarına karşı parlementoya. Yakında ermeni tasarısı meclise gelince bize gelmeyecekmisin yine sen ; ey Musevi lobisi bana yardım et diye.
    Uçaklarının modernizasyonu ,uydu projesinde,İstihbaratta ,Ortadoğu eşbaşkanlığında ortak değil miyiz.? Noluyor sana Osmanlı torunu? bağırma duyuyorum,şaron’ um ama sağır değilim ”
    Bunun adına danışıklı döğüş derler.Bunun adına Hamas-i muhabbet derler.Dünkü yazımda Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ ın bu nedenle bölgede ağırlığını hissettirme çabaları ,aynı zamanda tarihi misyonumuzu kaybetmeme adına güçlü çıkışlardır derken bunun bir temenni olması düşüncesi vardı.Bu temeninin giderek Hamas_i muhabbete dönüşen sokak ağzı dış politika ile yok olduğunu görmek bizi üzüyor.Yinede Mantık açısından bu savaş bir insanlık ayıbıdır.
    Asker gönderelim mi?.Bence asla ve hayır.Neden mi? Daha önce gönderdik. Ne zaman mı? Takvimler 1917 yi gösterirken. 1517 den tam 400 sene sonra.Çöken bir devletin nasılda bittiğini gören 7. Kolordu komutanı Mustafa Kemal şunları yazmış mektubunda;Yoğun bir propaganda var,İngiliz gizli sevisi her yerde,silahla yenemezler ama,ahali bizden nefret ediyor!…
    Bir taşla iki kuş.Kürtler’e şeş tv den mesaj “Bak, el oğlu neler yapıyor,bizim derdimiz PKK dır.”
    İslami kesime selam ,bak nasıl dik duruyoruz,efe yiz biz efe.
    İsraile göz kırp; vaziyeti idare et,senin de benimde seçimim var..
    Bu ne Hamas-i muhabbet böyle.

Bir haber sitesinde okudum bu yazıyı hosuma gıttı paylasmak istedim..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Şu bir gerçek;

Biz Türk Milleti asırlar boyunca ezilmişin,hör görülmüşün yanında olmuşuzdur.Bu gün filistinde ölen o masum insanların acılarını yüreklerimizde de paylaşıyoruz .Çünkü bizim damarlarımızda var insana değer vermek."Yaradanı hoş gör, yaratan'dan ötürü" felsefesini hala yaşattığımıza inanıyorum.İslamiyetin Hoşgörüsünü en güzel örneklerle yaşatmışız,tarihtede örnekleri çok... Zaten Zalimve despot bir Türk Ulusu olsaydık, bu gün hala Osmanlı olurduk ve Avrupa'nın yarısı bize ait olurdu.

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milyar dolara mal olan bir gazze harekatı gibi bir harekatı bizler düzenleseydik sizce ekonomimizin yakın vadede gidişatı ne olurdu hiç düşündünüz mü.kaç hafta yada ay dayanabilirdik.?
    Yeryüzündeki bankacılık ve faiz sistemi sizde olsa dünya halkları bu sistem yoluyla çalıştıklarının yarısını size verseler sizinde enerjiniz yüksek olurdu,
    Dünya halklarının kullandıkları tüketim mallarının %70 i ni siz üretseniz yada patenti, ana sermayesi sizin olsa ,dünya halkları size çalışsa sizinde enerjiniz yüksek olurdu.Coco cola,Pepsi,Intel,Nestle vs vs daha sayalım mı?...
    Biz Gazze’yi ,Filistini hayatında top görmemiş memluklardan 1517 de 72 bin memlukluyu darmadağın ederek aldık.Muhtemelen bize dediler ki ;”Bu Türkler orantısız güç kullandı.” Bu ,tarihin öz eleştirisidir.Bugün Filistin de olan budur.Çünkü bugün beyaz saray neyse o gün İstanbul Topkapı sarayı oydu.
    Ey benim canım ciğerim halkım, kaç tane dünya çapında markan var,bankan var ,dünya gayri safi milli hasılasının kaçta kaçını kontrol ediyorsun da bu cihan devleti ve imparatorluk hanedan mirasçısıyız efelenmesi ile höykürürsün.
    Araplar bile şaşırıyor.”Bu Türkler bizi meğer ne çok severmiş. N’luyor bunlara.?” İsrail ayrı şaşırıyor.Bu arada şeş tv yayında.İsrail seçim yatırımına gazze’de hazırlanıyor.Bizimkiler 29 marta Gazzeyle ,şeş tv ile hazırlanıyor.Yapılacak bir harekattan haberi olup da halkına 29 mart efelenmesiyle bas bas höyküren bir gaza politikamız var. Gazamız mubarek ola !
    Bence biraz hamasi muhabbete de dalıyoruz.Osmanlının torunlarıymışız.
    Onların dedelerini ispanyadan kaçınca ,sürülünce biz konuk etmişiz.Gazze saldırısından bir hafta önce İstanbul da yine misafir ettik,üstelik beş saat görüştük.Şimdi bas bas bağırıyoruz.Adamlar şaşkın.” Yahu bu ne bağırış ve ses tonu .Konuşmadık mı bir hafta önce.Sana anlatmadık mı İran güçleniyor,senin en büyük rakibin olacak .Hamas ı devirmezsek İran bize olduğu kadar sana da rakip olacak,senin PKK’n neyse bizim hamasımız o.Hem Obama söz verdi Ermeni oylarına karşı parlementoya. Yakında ermeni tasarısı meclise gelince bize gelmeyecekmisin yine sen ; ey Musevi lobisi bana yardım et diye.
    Uçaklarının modernizasyonu ,uydu projesinde,İstihbaratta ,Ortadoğu eşbaşkanlığında ortak değil miyiz.? Noluyor sana Osmanlı torunu? bağırma duyuyorum,şaron’ um ama sağır değilim ”
    Bunun adına danışıklı döğüş derler.Bunun adına Hamas-i muhabbet derler.Dünkü yazımda Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ ın bu nedenle bölgede ağırlığını hissettirme çabaları ,aynı zamanda tarihi misyonumuzu kaybetmeme adına güçlü çıkışlardır derken bunun bir temenni olması düşüncesi vardı.Bu temeninin giderek Hamas_i muhabbete dönüşen sokak ağzı dış politika ile yok olduğunu görmek bizi üzüyor.Yinede Mantık açısından bu savaş bir insanlık ayıbıdır.
    Asker gönderelim mi?.Bence asla ve hayır.Neden mi? Daha önce gönderdik. Ne zaman mı? Takvimler 1917 yi gösterirken. 1517 den tam 400 sene sonra.Çöken bir devletin nasılda bittiğini gören 7. Kolordu komutanı Mustafa Kemal şunları yazmış mektubunda;Yoğun bir propaganda var,İngiliz gizli sevisi her yerde,silahla yenemezler ama,ahali bizden nefret ediyor!…
    Bir taşla iki kuş.Kürtler’e şeş tv den mesaj “Bak, el oğlu neler yapıyor,bizim derdimiz PKK dır.”
    İslami kesime selam ,bak nasıl dik duruyoruz,efe yiz biz efe.
    İsraile göz kırp; vaziyeti idare et,senin de benimde seçimim var..
    Bu ne Hamas-i muhabbet böyle.

Bir haber sitesinde okudum bu yazıyı hosuma gıttı paylasmak istedim..
    hocam hoşuna giden bu yazının "haklıdır" diyebileceğim kısmı üçte birini geçmez bunlarla ilgili de karşı fikirlerimi yazabilirdim ama açık söyleyeyim şu başlıkta yazı yazmaktan yoruldum. sadece bu yazıyı yazan kim olduğunu bilmediğim haber sitesi yazarıyla alakalı şahsi tahlilimi paylaşayım: akp karşıtı olan, ufku gördüğünü iddia ettiği gözlerinin önünde koca bir ideloji tepesi olan biri gibi duruyor. bir kere şeş tvnin getireceği faydanın bile farkında olamayan bir adamın yazar olduğunu düşünmek komik geliyor.

yazar kimin torunudur bilemem ama ben dedelerine layık olamayan bir osmanlı torunuyum.

hamasi muhabbetmiş. bizim bayrağımız dünyanın en güzel en anlamlı en estetik bayrağı. bu bayrağın nasıl oluştuğunu anlatmaya ihtiyaç duymuyorum fakat şunu hatırlatmak istiyorum. osmanlıdan beri bizi gölgesinde gururlandıran bu bayrağın al renginde sadece türkün kanı yok. yanımızda tarih boyunca savaşmış, omuz vermiş kaç tane ırkın ferdi varsa o kadar kan damlası var. bu sebeple bizim bayrağımız dünyanın en kuşatıcı bayrağıdır. bu kuşatıcılık hamasetle değil muhabbetle tevellüt etti. bir "insan" zulme uğruyorsa ben himaye etmeye çalışmayacağım da bunu başkasının yapmasını mı bekleyeceğim? benim ceddimden, tarihimden, bayrağımdan öğrendiğim bu değil.

amaaan harbiden yoruldum ya. yazmak için daha elzem bişey olmadığı için bu mesajı burada bitiriyorum.

kusura bakma nitrious hoşuna giden bir yazı üzerinden sana yüklenmiş gibi oldum ama benim derdim yazarın kendisiyle, gerçekten yanlış anlama.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Alıntı perishte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hoşuna giden bu yazının "haklıdır" diyebileceğim kısmı üçte birini geçmez bunlarla ilgili de karşı fikirlerimi yazabilirdim ama açık söyleyeyim şu başlıkta yazı yazmaktan yoruldum. sadece bu yazıyı yazan kim olduğunu bilmediğim haber sitesi yazarıyla alakalı şahsi tahlilimi paylaşayım: akp karşıtı olan, ufku gördüğünü iddia ettiği gözlerinin önünde koca bir ideloji tepesi olan biri gibi duruyor. bir kere şeş tvnin getireceği faydanın bile farkında olamayan bir adamın yazar olduğunu düşünmek komik geliyor.

yazar kimin torunudur bilemem ama ben dedelerine layık olamayan bir osmanlı torunuyum.

hamasi muhabbetmiş. bizim bayrağımız dünyanın en güzel en anlamlı en estetik bayrağı. bu bayrağın nasıl oluştuğunu anlatmaya ihtiyaç duymuyorum fakat şunu hatırlatmak istiyorum. osmanlıdan beri bizi gölgesinde gururlandıran bu bayrağın al renginde sadece türkün kanı yok. yanımızda tarih boyunca savaşmış, omuz vermiş kaç tane ırkın ferdi varsa o kadar kan damlası var. bu sebeple bizim bayrağımız dünyanın en kuşatıcı bayrağıdır. bu kuşatıcılık hamasetle değil muhabbetle tevellüt etti. bir "insan" zulme uğruyorsa ben himaye etmeye çalışmayacağım da bunu başkasının yapmasını mı bekleyeceğim? benim ceddimden, tarihimden, bayrağımdan öğrendiğim bu değil.

amaaan harbiden yoruldum ya. yazmak için daha elzem bişey olmadığı için bu mesajı burada bitiriyorum.

kusura bakma nitrious hoşuna giden bir yazı üzerinden sana yüklenmiş gibi oldum ama benim derdim yazarın kendisiyle, gerçekten yanlış anlama.
    Yok yok tabiki ben sadece olayı farklı bır acıdan da bakmıs bazen boyle degısık yonlerden tabırı caızse "Komplo Teorısı" gıbı olan yazılarda okumak hosuma gıder sadece paylasmak ıstedım yoksa Tabıkı sızın yazdıklarınızda katıldıgım seyler var.

Sonuçta benım yazdıgım bır yazı degıl bu..Benım Gorusumude temsıl edıyor yada etmıyor da degıl sadece farklı bı acıdan baktık..Tabıkı ne acı olursa olsun Orada Ölen Kardeşlerimiz bizi çok üzüyor özelikle cocuklar bu savasda vefat etmesı cok acı..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı perishte adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kardeşim sen yaz, sen yazdıkça gönül rahatlıgı ile okuyor ve helal olsun bee Türk oğlu Türk, ne güzel yazıyor ve anlatıyor diyorum.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Şu an Gazze'de yüzlerce çocuk, kadın, yaşlı acımasızca öldürülürken üzerlerine yasaklı bombalar (ahtapot bombası, misket bombası) yağdırılırken daha neyi tartışıyorsunuz? Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum inşallah bu zulüm sona erer..

Motosikleti
    maalesef...
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yok tabiki ben sadece olayı farklı bır acıdan da bakmıs bazen boyle degısık yonlerden tabırı caızse "Komplo Teorısı" gıbı olan yazılarda okumak hosuma gıder sadece paylasmak ıstedım yoksa Tabıkı sızın yazdıklarınızda katıldıgım seyler var.

Sonuçta benım yazdıgım bır yazı degıl bu..Benım Gorusumude temsıl edıyor yada etmıyor da degıl sadece farklı bı acıdan baktık..Tabıkı ne acı olursa olsun Orada Ölen Kardeşlerimiz bizi çok üzüyor özelikle cocuklar bu savasda vefat etmesı cok acı..
    hocam insan olan üzülmez mi zaten ya. kaç gündür tvde komedi izlemek gelmiyor içimden. dini ırkı hiç önemli değil masum, ölümü hak etmeyen hiç kimsenin ölümü beni sevindirmiyor. 11 eylülde bile o gökdelenden atlayan insanları görünce vicdanım titredi.

bir de ateş düştüğü yeri yakar derler ya filistinliyi kardeşim gibi gördüğüm için düşen ateş benim de gönlüme düşmüş gibi hissediyorum. "ektiklerini biçiyorlar, ihanet ettiler, biraz da haketmişlerdi aslında, vs.." gibi ifadeleri okuyunca hakaret gibi algılıyorum.

Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sen yaz, sen yazdıkça gönül rahatlıgı ile okuyor ve helal olsun bee Türk oğlu Türk, ne güzel yazıyor ve anlatıyor diyorum.
    Allah razı olsun kardeşim. çok şükür senin benim gibi birbirini anlayabilen insanların çoğunlukta olduğu bir toplumda yaşıyoruz. ama işte denilir ya "sen istediğin kadar bilgili ol anlatabildiğin karşındakinin algılayabildiği kadardır" diye, nadiren de olsa algılayamayan değil de algılamamak için ısrar eden insanlar böyle hassas konularda da acımasızca taassupla birşeyler söyleyince insanın kalbi kırılıyor, ruhu yoruluyor.

bir hadis-i şerifte (tercümesini tam hatırlayamıyorum ama genel anlamı bu) "bir yerde bir zulüm varsa; gücü yeten eliyle, yetmeyen diliyle o zulmün önüne geçsin. onu da yapamayan kalben buğzetsin. bu üçüncüsü mümin olmanın en asgari seviyesidir" diyor Peygamberimiz. birincisine, yani elle güçle düzeltmeye, devlet karar verir. biz halk olarak yapabiliyorsak ikincisini, en azından üçüncüsünü yapmakla memuruz mükellefiz. ben böyle biliyorum.

Allah birbirimizi tanımadığımız halde sana, bana ve diğer gönülden "kardaşım" diyebilenlere nasip ettiği gibi, diğer tüm müminlere ve hakkaniyetli diğer insanlara da gönlümüzün habl-i metin bağıyla bağlanabilmeyi nasip etsin.

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an Gazze'de yüzlerce çocuk, kadın, yaşlı acımasızca öldürülürken üzerlerine yasaklı bombalar (ahtapot bombası, misket bombası) yağdırılırken daha neyi tartışıyorsunuz? Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum inşallah bu zulüm sona erer..
    + 10..........
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Filistin ve İsrail bölgesi M.Ö. 15. yy'da Mısır Firavunu'nun topağıydı. İsrail dediğimiz yerdeki ilk ülke M.Ö. 12. yüzyılda Musa Peygamber tarafından kurulan İsrail Krallığı. M.Ö. 6.yy'da Babilliler İsrail'i ele geçirdi, israiloğullarını Babil'e sürdü. M.Ö. 165'te İsrailliler isyan ettiler, İsrail ülkesini tekrar ele geçirdiler, ancak M.Ö. 63'te bu sefer Romalılar ülkeyi ele aldılar. Roma döneminde yüzlerce Yahudi isyanı oldu, bazen kısa sürelerle kontrol Yahudilere geçti ama sonuçta hep Roma kazandı. Roma İmparatorluğu ikiye bölündüğünde İsrail ve Filistin toprakları Bizans'a geçti. 638'de İslam İmparatorluğu bu bölgeyi ele geçirdi. 1141'de Yehuda Halevi, sürgündeki İsrailoğullarına bugünkü İsail bölgesine yerleşmelerini salık verdi. 1260'da topraklar Memluklere, 1516'da Osmanlı'ya geçti. I. Dünya Savaşı'nda bu Osmanlı toprakları ingiliz mandasına geçti.

1947'de İngiltere Filistin'den çekileceğini açıkladı. 29 Kasım 1947'de Birleşmiş Milletler Filistin'in bir Arap, bir Yahudi devletine bölünmesini, Kudüs'ün iki ülkenin ortak toprağı olmasını oylayıp kabul etti. Yahudiler planı kabul ettiler, Araplar ise planı reddedip bölgedeki Yahudi yerleşimlerini zorla boşaltmak için güç kullanmaya karar verdiler. 1948'daki ilk Arap-İsrail savaşı bu sebepten çıktı.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüzlerce vatan evladı şerefsiz asala ve sonra pkk köpekleri tarafından şehit edildi.. elinde silah olmayan öğretmen, hemşire, ve doktorlar da şehit edildi.. oysa hepsi bu şerefsizerin kendi vatanı olarak tanımladıkları topraklarda yaşayan insanlara hizmet ediyordu.. kim kucak açtı bu it soylarına .. başta suriye olmak üzere , ırak ve iran değilmi... bunlar müslüman değilmi.. bırakın kınamayı yardım etmedimi bu şerefsizler ... şimdi tek üzüldüğüm çocuk çelenin öldürülmesi ama öldürülenler yunan çocuğu olsa onada aynı derecede üzülürüm..

filistin kardeş falan değil .. daha doğrusu hiç bir müslüman devlet kardeş değil.. yesinler biribirerini köpekler .. ama günahsız çocuklara dokunmasınlar..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında bu adamlarla birlik olup, Türk askerlerinin katledilmesine seyirci kaldılar.
    Arap milleti nankörlük edip, Türk milletine karşı işbirliği yapmasaydı hiç bir güç orada bir devlet kuramazdı.
    Kısacası ekilen biçiliyor.

Tabii ki üzülüyorum.
    Ölen insandır.
    Ama bu konuda herhangi bir tarafı tutacak da değilim.
    Markette kendini patlatan ve yüzlerce İsraillinin ölmesine yol açanlar da Filistinli.
    Bunun adı terördür.
    terör en büyük zararı masum sivil halka verir.
    Fakat işin özü şudur.
    Herkes, ektiğini biçer.....

Filistin Müslüman bir ülke oluğu için gözümüzde sempatik bir yere sahip olabilir.
    Ama bu benim onları korumak için ölen atalarımı geri getirmez....

Arap halkları Türk milletinin zayıflatılması için her türlü desteği vererek özgür oldular.
    Bu gün başkalarının eliyle kazandıkları özgürlüğün bedelini ödüyorlar.
    Bedel ödemek istemiyorsanız, savaşınızı kendiniz yapacak, kendiniz kazanacaksınız....
    Başkalarının yardımıyla kazanılan özgürlüğün ne gibi sonuçlar doğuracağının en güzel örneği günümüzde yaşanmaktadır.
    Irak devletine kısa bir göz atmanız anlamanız için yeterli olur....

Ölenlere allah'tan rahmet diliyor ve bu zulüm artık bitsin diyorum.....
    Almayada bir filistinli arkadaş: "Bu olanları biz hak ediyoruz. Osmanlı devletini biz sırtından bıçakladık. Allah'da şimdi bizden hesabını soruyor"
    Sorun şu: Türkiyenin konumunda türkler değilde başka bir ırk olsaydı, bu olanlara sevinirdi Fakat biz Türk milleti Af etmeyi ve acıma duygusu bolca olan bir milletiz.
    Bu olan bitenler beni ne kadarda üzse, sonuçta kafir kafirliğini yine sergiledi ve çocukları hedef aldı.
    Türkün TÜRKTEN başka dostu yoktur. Bugün biz onlara yardım etsek yarın bizi yine vururlar. Haala Arab ülkelerindeki ilk okul tarih kitaplarında Türkler DÜŞMAN olarak anlatılıyor çocuklara. Osmanlı sömürgesi olarak geçiyor konular.

Ne mutlu banaki benim dedelerim OSMANLI askeriydi.
    Bu yazımdan sakın olan bitenlere üzülmediğim anlaşılmasın. Benim gözümde, Tüm israil bir müslümanın bir damla kanına denk olmaz.
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz :P

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüzlerce vatan evladı şerefsiz asala ve sonra pkk köpekleri tarafından şehit edildi.. elinde silah olmayan öğretmen, hemşire, ve doktorlar da şehit edildi.. oysa hepsi bu şerefsizerin kendi vatanı olarak tanımladıkları topraklarda yaşayan insanlara hizmet ediyordu.. kim kucak açtı bu it soylarına .. başta suriye olmak üzere , ırak ve iran değilmi... bunlar müslüman değilmi.. bırakın kınamayı yardım etmedimi bu şerefsizler ... şimdi tek üzüldüğüm çocuk çelenin öldürülmesi ama öldürülenler yunan çocuğu olsa onada aynı derecede üzülürüm..

filistin kardeş falan değil .. daha doğrusu hiç bir müslüman devlet kardeş değil.. yesinler biribirerini köpekler .. ama günahsız çocuklara dokunmasınlar..
    Sana ne diyebilirimki...çookk yazıkkk.. hepinize yazık...

Çogunlugunuz arapları sevmiyor belli...Bu ülkede Arap kürtler kadar coktur bilmem biliyormusun hangisi senin ülkeni bölmeye çalıştı dağa çıktı sana silah cevirdi.
    Terbiyesizlik yapmadan dogru düzgün yazarsan çok iyi olur.
    Ben arap kökenliyim ve araplara böyle ağır konuşmanı istemiyorum.
    Osmanlı sizin gibi cahil düşünen,vatanındaki insanları kollamayıp kendi aralarında şavaşan topluluklar yüzünden çöktü...
    Ayrım yaparsanız bu ülkede ne kadar yaşanır.

İnşallah sonumuz Filistin gibi olmaz.
    Birgün bir israil köpegi sana yada senden sonraki nesile kurşun sıkacak olursa bilki sizin gibiler yüzünden olacaktır.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

emomen
    Arap lafı yazıın hiç bir yerinde geçmemiş.. sen havadan nem kapmışsın .. lafımın dimdik arkasındayım yesin birbirerini köpekler ...

İnşallah sonumuz Filistin gibi olmaz.
    Birgün bir israil köpegi sana yada senden sonraki nesile kurşun sıkacak olursa bilki sizin gibiler yüzünden olacaktır.
    Korkma olmaz .. Türk halkı esir yaşamaz .. daha doğru bir anatımla yaşayamaz..israil köpeği bizi ısırabileceğine inansa ısırmazmı..ama sıkar.. işte ondan asala var pkk var .. maşa kullanıyolar ..sen içini rahat tut kardeşim bize hiç bişi olmaz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emomen kardeş konuyu yanlış anladın sen olayı kürte araba çevirme sonuçta hepimiz TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIZ..Kimse laf etmedi zaten..konu değişmesin..şuan üzüldüğümüz masum kadınların çocukların sivillerin ölmesi...Ölenlere rahmet eylesin ne diyelim
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Zulüm yapanı kınarken, zulüm yapmayalım arkadaşlar.
    Bir toplumun tamamını komplo teorisyeni olarak tanımlamak ya da tamamını yargılamak,
    ne bize düşer, ne de yakışır.
    İsrail devleti ile Yahudi dinine mensup olanları da birbirine karıştırmayın.
    İsrail bir devlettir.
    Yahudi ise bir dine mensup olan kişidir.
    İsrail üzerinden din düşmanlığı,
    Yahudi üzerinden İsrail düşmanlığı yapmayın.
    Hamas,
    hemen hemen tüm dünyanın terörist kabul ettiği bir örgüttür.
    Filistin halkı bu örgütün yaptığı işlerin bedelini ödüyor.
    Neden masum sivil halk ödüyor?
    Çünkü Hamas kendi kendine başa geçen bir örgüt değildir.
    Seçimle işbaşına gelmiştir.
    Yani sivil halk çok da masum değildir.
    Yine de bunun bedeli çocukların can vermesi olmamalı.
    İsrail, insana acımıyor.
    Bu acımasızlığı dini ve ırkı yoktur.
    Ortada orantısız güç kullanımı vardır.
    Fakat asıl konu şudur.
    Neden dünya üzerinde olan herhangi bir gelişme bizi TC vatandaşlarını birbirine düşürüyor.
    Birbirinizi yemeden ve ırkçılık-ümmetçilik yapmadan, şu konuyu güzel güzel tartışıp geliştirseniz ne kaybedersiniz.
    Biraz sakin olun lütfen.
    Ve buraya bişeyler yazan arkadaşların ne yazdıklarını daha berrak kafa ile okumaya çalışın.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

.......Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz
    Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağı'na
    Halbuki yoldaşını bırakıp dönenlerin
    Degişilir topu da bir sokak kaltağına ..................

Motosikleti
    maalesef...

BBRR; forumda daha önce gördüğüm fotoğraflarından dolayı yaşça büyüğüm olduğunu biliyorum. küçüğün olarak sözüme ne kadar değer verirsin bilmiyorum ama ben yine bişeyler yazacağım. konudaki diğer mesajlarıma da bakarsan onlarda da bazı cevaplarım mevcut.

hocam öncelikle devletin müslümanı olmaz. devlet yöneticileri ve halk inanç sahibi ya da ateist olur. devletten kastın bu ülkelerin yönetimi ise şayet, onların çoğunun kendi halkının bile kardeşi olmadığını söylemek malumun ilanı olur. ancak halkı kastediyorsan, çoğunluğa bakıldığında yanıldığına bin kere eminim. ha içlerinde bizden nefret eden yok mudur? sen ve senin gibilerin olduğu gibi onlarda da mutlaka vardır ama çoğunlukta değiller.

suriye meselesi de devlet meselesidir. başlarındaki bağnaz ayı yüzünden savaşın eşiğinden döndük (şimdi o dana inşallah cehennemin ciğerlerini kurutan kokusunun azabıyla yatıyordur.) problemin "devlet"lerinden mi yoksa halktan mı kaynaklandığını görmek istersen; yazın -hadi bağdat tehlikeli ama- halepe şöyle motosikletinle marmaristen yaklaşık iki bin kilometrelik bir gezi yapsan gerçekten anlayacaksın.

müslümanlar olarak bizim bölünmüşlüğümüz daima şundan kaynaklandı; hafızamızı güzelliklere karşı hep balık gibi, kötülüklere karşı deve gibi kullandık.

onların yerine yunan çocuğu yunan kadını yunan yaşlısı veya yunan sivili olduğunda gene üzülürüm buna yemin edebilirim. fakat müslümanı kardeşim gibi görmem hasebiyle -daha önce de söylediğim gibi- ateşin düştüğü yer olurum.

şunu kabullenelim diyorum: kinle ve gayzla, hiçbir zaman, kendimizden başkasına göre büyük devlet ya da büyük millet olamayız. büyüklük affetmektir, büyük omuz vermektir, büyüklük duyguyu paylaşmaktır.

Korkma olmaz .. Türk halkı esir yaşamaz .. daha doğru bir anatımla yaşayamaz..israil köpeği bizi ısırabileceğine inansa ısırmazmı..ama sıkar.. işte ondan asala var pkk var .. maşa kullanıyolar ..sen içini rahat tut kardeşim bize hiç bişi olmaz
    kusura bakma da hocam bu ülkede yapılan 3 darbenin evvelinde halkımız senin ifadenle "birbirini yedi". ve sonunda halk postalların altında "esir" oldu. yaşın müsaitse en azından sonuncusunu hatırlayacaksındır. bugün pek çok "geçmişi karşıt görüşlü gençleri" olan insanımız, bugün gayet düzeyli şekilde münazara yapıyor. hatalarına özeleştiri yapabiliyor. o gün bunları kırdıran hangi örgütse derin devlet, CIA, MOSSAD, MI5, BND ya da GCR farketmez, hassas duygularımızı kullanarak bugün de aynı şeyleri yapmaya çalışıyor da halkımız artık tecrübeli ve bilinçli olduğu için bu numaralar eskisi gibi sökmüyor. Allah akıl tutulmasını bizlere değil onlara yaşatsın ancak başka hassas damarlarımızı bulup başka yöntemler kullanarak zayıflatmayacaklarına nasıl emin olabiliriz? "sen içini rahat tut kardeşim bize hiç bişi olmaz" demek, bunu bu kadar rahat iddia etmek gaflete davetiye olmaz mı?

dediğim gibi hocam önümüzdeki yaz şöyle halepe falan bir gezi yapabilirsen çok güzel olur (motorum olsaydı inan ben de eşlik ederdim). hatta burada yayınlarsın gıpta edeceğimiz bir gezi daha okumuş oluruz. ayrıca dil meselesinde zayıfsan bunu çok dert etme halepte dilimizi bilen çok insan varmış. en azından yarı ingilizce yarı türkçe rahatça derdini anlatabiliyormuş bizimkiler.

Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz
    Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağı'na
    Halbuki yoldaşını bırakıp dönenlerin
    Degişilir topu da bir sokak kaltağına ..................
    sana en güzel cevap sükûttur.

Zulüm yapanı kınarken, zulüm yapmayalım arkadaşlar.
    Bir toplumun tamamını komplo teorisyeni olarak tanımlamak ya da tamamını yargılamak,
    ne bize düşer, ne de yakışır.
    İsrail devleti ile Yahudi dinine mensup olanları da birbirine karıştırmayın.
    İsrail bir devlettir.
    Yahudi ise bir dine mensup olan kişidir.
    İsrail üzerinden din düşmanlığı,
    Yahudi üzerinden İsrail düşmanlığı yapmayın.
    çok doğru söylüyorsun. duygu aklı bastırınca dediğin gibi meseleyi birbirine karıştırma çok oluyor. bu konuda babamla bile tartışıyoruz.

Hamas,
    hemen hemen tüm dünyanın terörist kabul ettiği bir örgüttür.
    Filistin halkı bu örgütün yaptığı işlerin bedelini ödüyor.
    Neden masum sivil halk ödüyor?
    Çünkü Hamas kendi kendine başa geçen bir örgüt değildir.
    Seçimle işbaşına gelmiştir.
    Yani sivil halk çok da masum değildir.

Yine de bunun bedeli çocukların can vermesi olmamalı.
    İsrail, insana acımıyor.
    Fakat asıl konu şudur.
    Neden dünya üzerinde olan herhangi bir gelişme bizi TC vatandaşlarını birbirine düşürüyor.
    Birbirinizi yemeden ve ırkçılık-ümmetçilik yapmadan, şu konuyu güzel güzel tartışıp geliştirseniz ne kaybedersiniz.
    Biraz sakin olun lütfen.
    Ve buraya bişeyler yazan arkadaşların ne yazdıklarını daha berrak kafa ile okumaya çalışın.
    hocam siyaseti sevmiyorum çünkü insanlar hep aptal yerine konuluyor ama her nedense halk da bunu her seferinde yiyor. ruhları şâd olsun, dağda hain avına giden 15 20 fidan toprağa düştüğünde hangi parti daha ateşli demeç verirse o daha vatansever oluyor daha çok oy topluyor. filistin halkı da bizden daha eğitimli değil. onlarda da üç beş roket attı diye haması sandıkta uçuruyor. benim için hamas da bir terör örgütüdür -tam olarak öyle değil ama bir nevi dtpnin iktidara gelmesi gibi birşeydir (teşbihte hata olsa da aslolan denilmek istenendir)-. ancak bir de şu var; filistinde kaç tane parti var onu hiç düşündün mü? hamas haricinde bi el fetih var. halkın seçimdeki tercihi kendilerince "ehven-i şer" oluyor (kötünün iyisi) haliyle. çünkü doğu insanı için "şeref candan daha aziz"dir. şerefsizce kukla olacağımıza, şerefimizle ölürüz diyorlar.

bu konuda sinirimi bozan şu nokta var; hamas nedir abi, irancı. el fetih nedir, amerikan kuklası. bu filistin halkı bize bu kadar teveccüh gösterirken niçin bizim istihbari organlarımız orada faaliyet göstermiyor? neden adam gibi, ahlaklıca filistin için çalışacak, ne israilli sivilleri öldürecek ne de kendi halkını maskara edecek bir filistin partisi çıkarmıyor? onu seçmezlerse o zaman "kendileri etti kendileri buldu" diyelim. ortadoğuda bu kadar basiretsiz mi bizim devletimiz bunu anlamıyorum ve sinir oluyorum haksız mıyım?

Yaş olmuş 39 hiç kardeş müslüman ülke halkı görmedim .. Asalaya hayır diye ermeni bayrağı yakan veya PKK ya hayır diye PKK bayrağı yakan görmedim .. zaten bayrak yakmak aciz , dönek adamın işidir .. kendini bilen bayrak yakmaz ..

fikirlerim aynen yukarıda beyan ettiğim gibidir . yıllaryılı yaşanmışlıklarla oturmuş fikirlerdir..

Nrdeydi bu müslüman kardeşler kıbrısta müslümanlar diri diri gömülürken .. bosnada nerdeydiler. maça sıkıya gelince cihat çağrısı ..ben inan sadece ve sadece ölen günahsız sivillere üzülüyorum.

Burada çarşaf çarşaf yazı yazın ne sizin fikrinizi ben nede benim fikrimi siz değiştiremezsiniz.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    ...
    ...
    Niya abi, biz PKK'ya karşı orantılı güç mü kullanıyoruz? Ne yapsın İsrail, orantı olsun diye Hamas'a savaş uçağı satıp öyle mi savaşsın? Savaşı kazanmanın yolu orantısızlıktır. Yarın İran'la savaş çıksa orantısız olmamak için AWACS uçaklarını kullanmayacak mıyız? İran F-5 kullanıyor diye F-16'larımızı hangarlarda tutup biz de Türk Yıldızları'nın kullandığı F-5'lerle savaşacağız? PKK'nın elinde topçu bataryası yok diye topçu ateşi açmayacak mıyız?

İsrail-Hamas savaşı orantısız güç kullanımı değil, asimetrik savaş. Hoş, 1948-1967-1973 Arap-İsrail savaşları simetrikti de ne oldu? Yine binlerce sivil öldü. Hamas askeri taktiklerle savaşmıyor, amacı Filistin'i bağımsız kılmak da değil. Hamas sadece korku (terör) yaratmaya, böylece İsrail'i geri çekilmeye zorlamaya çalışıyor. Hiçbir ülke bu taktiğe boyun eğmez.

Keşke hiç savaş olmasa, ortada orantısız güç kullanımı da olmasa... Ama Amerikalıların biz sözü vardır: "Shit happens!"

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)