Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Filistinli kardeşlerimize başsağlığı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ne yalan söyleyeyim. konuyu okudum yazayım mı yazmayayım mı diye epey düşündüm. hassas ve kritik bir konu ama yazmadan da edemeyeceğim.
    ilkin yorumlar hakındaki genel kanım .... utanıyorum....
    hem sizin yadıklarınızdan hem de orada yapılanlardan. sorun ne müslüman dünyasının sorunudur ne de tarihten gelen kin ve garezin sorunudur. sorun insanlık sorunudur. siz ölen bir insanın cinsine diline dinine ırkına göre iyi olmuş yada kötü olmuş diyemezsiniz. orada ölenler insan evlatlarıdır. konunun siyasi ya da dini boyutu beni ilgilendirmez.
    ben ölen filistinli ve israilli insanlara Allah'tan rahmet diliyorum. kirli oyunları ile onların ölmelerine sebep olanlara da Allah'tan merhamet dilerim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..bir millet kendi özgürlüğünü kendi kazanır.
    Kesinlikle.

Araplar hiçbir zaman ulus olamadılar.Yaşadıkları acılar birlik olamamanın sancıları.Filistin'de Hamas ve El-Fetih birbirini yiyor.

Benzer olarak Türkiye'yi yok etmek isteyen iç ve dış düşmanlar da bizim Ulus birliğimizi ve Ulus birliğinin baştacı Atatürk'ü yıpratmaya çalışıyorlar.Çünkü Ulus birliği bitince Türkiye'nin biteceğini çok iyi biliyorlar.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle.

Araplar hiçbir zaman ulus olamadılar.Yaşadıkları acılar birlik olamamanın sancıları.Filistin'de Hamas ve El-Fetih birbirini yiyor.

Benzer olarak Türkiye'yi yok etmek isteyen iç ve dış düşmanlar da bizim Ulus birliğimizi ve Ulus birliğinin baştacı Atatürk'ü yıpratmaya çalışıyorlar.Çünkü Ulus birliği bitince Türkiye'nin biteceğini çok iyi biliyorlar.

Araplar bir ulustur.Senin gibi boş beleş düşünen adamlar çok..
    Tarih kitaplarında kopyala yapıştır yapanlar çok, sende onlardansın.
    Hangi arap ülkesi bizim Türk ulusunu yıpratmaya çalışıyor açıklarsan iyi olur sallamakla olmuyor.
    Zaten hiçkimse Türk Ulusunu bölemez ve parçalayamaz...

Türkiye bitse bitse senin gibiler yüzünden biter.

Senin gibi düşünenlerde çahillikten başka birşey yok( Araplar bana eskiden kazık attılar beni arkadan vurdular, biz araplara yardım etmeyiz.) bumudur senin Türklügün....

ben burda tarihi sizin gibi kopyala yapıştır yapmayacagım...yazık olur...

Unutmadan ekleyeyim Fİlistinli kardeşlerim senden yardım istemiyor etmesende olur.
    Onlar müslümanlardan yardım istiyor,içinde merhamet olanlardan yardım istiyor.Sana yazık diyorum.

Bu konuyu açan arkadaştan özür dilerim konu dışına cıkmak istemyorum ama bu kişiler yüzünden konu dagıldı zaten.

Modlardan bu konunun kapanmasını istiyorum, konu dışına cıkmıştır..

Saygılar..

Alıntı maltintash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbetteki Filistindeki olaylar İnsanlık adına utanç verici ve kabul edilemez. Lakin arkadaşıma katılmamak elde değil ..tamamen katılıyorum. Ben dedemin amcasının nasıl arab çöllerine gidipte bir daha dönmediğini anlata anlata büyüdüm.O nedenle Arap ulusuna güvenmediğim gibi onlara acıyorumda. Ne diyelim. Allah yardımcıları olsun.. İnsanlık adına...

Sen git biraz Tarih oku arkadaşım kendi tarihini oku .. Arapmısın nesin...Evet Türkün Türkten başaka dostu yoktur...Aksini söyle hadi.Senin bulduğun tarihi gerçekler daha doğru öylemi? Senin tanıştığı o araplar yarın kuyruğu sıkıştığında ilk kelleni uçaracak kişilerdir.. Tarihte örneği çok..Gitte oku..Kaynak arıyorsa İstanbul da Osmanlı arşivlerinde yazılı.. hade kardeşim hade.. biraz akıllı olun.Elbette Filistinde ki olaylara üzülüyoruz... Ama Türklüğümüze de laf ettirmeyiz..TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU DA YOKTUR!!!! Bu böyle biline vesselam..

Senin ve nankör gibi tarihi okumadığı kesin...kopyala yapıştır tarihi...ohhh ne güzelll
    Ben arap kökenliyim ve araplara burda demediginizi bırakmadınız size acıyorum bu araplardan neden cok korkuyorsun bilmiyorum ama sen gerçekten cok korkmuşsun... .....hade kardeşim hadee......

Türklüge burda kimse laf etmez..edemezde... Ne bu Arap düşmanlıgı anlamadım. ama senin gibi yazanlarda bilki Türk degil.

Ne Mutlu Türkim Diyene diyebiliyorsan ne mutlu sana... Bende bunu herzaman diyebiliyorum...

Türkleride cok seviyorum ama sen beni sevmeyeceksin çünkü geçmişte ben sana kazık attım...hatırlıyorsun...

Türkün Türk'ten başka dostu yoktur. Evet dogru yazabiliyorsun.

Sen Ortadugu yanlısı ve abd kuklasısın.... bunları böle yorumluyorum...
    Gün gelecek senin topraklarınada girecek bu hainler kimden yardım isteyeceksin israil köpeklerindenmi...
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

İlk günkü savaşların en trajik yanı, 27. ve 57. Alay'ı çaresiz bırakan, 27. Alay'ın solyanını korumakla görevli 77. Alay'ın çözülmesi ve savaş dışı kalmasıdır.

77. Alay korktu ve çalılıklara dağıldı. Sağa sola belirsiz ateş açıyor, hepsi başlarının çaresini düşünüyor. Kimi karın ağrısına tutulduğunu, kimi komutanını kaybettiğini bahane ediyor. Muharebenin en çetin safhasında 27. Alay'a takviye diye gelen 77. Alay, bir Arap birliğiydi. O kadar ruhsuzdu ki, cesed gömmek için verilen küçük aralarda keyifle nargile içiyorlardı. 77. Alay, ordumuzun tüm birliklerinde büyük hayalkırıklığı yarattı. Tüm komutanlarımız hatıralarında, bu Arap birliği yerine ön cephede, yanımızda bir Türk birliği olsaydı, savaşın ön cephesinde bu kadar ağır kayıplar verilmezdi, deniyor

“… 57. Alay 180 yükseltili tepeyi, 27. Alay da Kırmızı Sırt’ın büyük bölümünü geri aldı. Ama sol kanattan haber gelmiyordu. Buraya yollanan 77. Arap Alayının, 27. Alayın soldaki taburuyla birlikte düşmanı denize doğru sıkıştırıyor olması gerekmekteydi. Anzakların denize süpürülmesini bu baskı sağlayacaktı. M. Kemal cepheyi siper siper denetleyip askerinin ateş altındaki durumunu inceleyerek, gün doğarken Kocedere’ye gelecek, çok üzücü, çok şaşırtıcı bir olayla karşılaşacaktı. Çanakkale’de bir daha yaşanmayacak bir olayla…(12).

Gün ağarıyordu… Telefon bağlanmadan, 77. Alayın 1. Tabur Komutanı Binbaşı Hacı Mehmet Emin Bey geldi. Gözleri ağlamış gibi kıpkırmızıydı.

-“Efendim” dedi, “… Utanç içindeyim. Ne yazık ki, alayımız çil yavrusu gibi dağılarak savaş alanından kaçmıştır…”

- “Ne diyorsunuz?”

-“… Alay komutanını bulamadım. Sizin buraya geldiğinizi duyunca bilgi sunmak için koşup geldim

günlerin Time dergisi, Çanakkale Savaşı'na muhabir gönderir ve savaşı 'kavimler savaşı' olarak niteler. Çünkü İngilizler'in yanında, İskoçyalılar, İrlandalılar, Avusturyalılar, Yeni Zelandalılar, Gurkaslar, Çığlar, Pencabiler, Fransızlar ve Senegalliler omuz omuza savaşıyordu. Bizim birliklerimiz, geçtiğimiz beş yıl içinde, Balkanlar'da, Süveyş'te savaşmış, çok yorgun, hepsi Yozgatlı, Çankırılı, Trabzonlu ve özellikle İstanbullu çocuklardı. İstanbul çok yakın olduğu için ve sürekli takviye birlik istendiği için, İstanbul'dan savaşa erkek göndermeyen tek hane kalmadı. Bir de birlikte savaşa girdiğimiz için yanımızda Almanlar'ın beşyüz kişilik sembolik kuvveti vardı.

İlk günkü savaşların en trajik yanı, 27. ve 57. Alay'ı çaresiz bırakan, 27. Alay'ın solyanını korumakla görevli 77. Alay'ın çözülmesi ve savaş dışı kalmasıdır.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=atat%C3%BCrk+%C3%BCn+mektuplar%C4%B 1+&btnG=Google%27da+Ara&meta=

bu link' Atatürk ün özel mektupları bulunmaktadır.
    isteyen vakit harcar -merak eder aradığı bulur....

Yukarıda anlatığım Turan Güneş le ilgili kısmı yanlış hatırlamıyorsam , yine kıbrıs olayının çok sıcak olduğu günler de basımınızın güvenilir bir gazetesinde kıbrıs ile ilğili ayrıntılar adlı bir haber de okumuştum..
    konu ana hatları ile böyledir ...
    Araplar da idda edildiği gibi tek bir ulus sa hangi ülkenin dış işleri olduğu zaten farketmez....

zamanın mısır devlet başkanı "nasır" ın odasında "enosis" in Fikir babalarından PAPAZ MAKARİOS un fotorafı olduğunu gören türk gazeteciler de vardır ....

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Biraz kendin ol kendin yaz. Vicdanın tarih olmuş senin...

Tarihte Filistin'e en büyük soykırım yine bir müslüman devlet Ürdün tarafından yapılmıştır.
    Ürdün %70'i bulan filistinli nüfusunu ülkesinin yönetimini sağlamak için katletmiştir. Yani buradan bu arapların pek de insancıl topluluk olmadıklarını çıkarır. Gene de insanlık görevimizi yapıp yardımı esirgememiz lazım.

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarihte Filistin'e en büyük soykırım yine bir müslüman devlet Ürdün tarafından yapılmıştır.
    Ürdün %70'i bulan filistinli nüfusunu ülkesinin yönetimini sağlamak için katletmiştir. Yani buradan bu arapların pek de insancıl topluluk olmadıklarını çıkarır. Gene de insanlık görevimizi yapıp yardımı esirgememiz lazım.
    malesef haklısınız ...
    ürdün deki filistin kamplarının yok edilmesi içindekilerin tekrar sürülmesi için Ürdün ordusunca yapılan saldırıya "Kral Hüseyin" bizzat komuta etmiş ve saldırı bitinceye kadar da operasyon alanından ayrılmamıştır....

Ortadoğuda ki en büyük abd üssü katar dadır ....
    ortadoğuda ki en büyük abd limanı Suudi Arabistan dadır..
    abd ırak ı işgal için büyük ölçüde katar.. bae..suudi arabistan gibi arap ülkelerini kullanmış ve halende kullanmaya devam etmektedir.
    Baba bush zamanında ...
    abd çöl fırtınası harekatında ırak lı asker ve sivilleri öldürmek için sarf ettiği tek bir piyade mermisinin parasını dahi suudi lerden ve kuveyt ten tahsil etmiş ayrıca ölen ve yaralanan müttefik askerleri iiçin ayrıca tazminat almıştır.
    İran "büyük şeytan" dediği ABD den çeşit çeşit sanayii ürününü el altından almaktadır ...
    Özellikle askeri ve sivil alanda kullanılan sanayi ürünleri ...
    Bu İran a amborgoyu denetleyen BM komiyonunca yapılan soruşturmada ortaya çıkmıştır.
    bu konu gazetelere konu olmuş alınan ürünler çeşit ve miktarlarına kadar gazeteler de yayınlanmış tv haberlerine de konu olmuştur...
    Ayrıca ..
    kaldı ki iran ordusunun kullandığı teçhizatın büyük bir bölümü hala abd menşeli dir ...
    İran ordusu düşman olduğu abd nin silah larını hala gönül rahatlığı ile kullanmaktadır...
    yeni imal etmeye çalıştığı silahlarda büyük oranda abd silahlarının kopyalarıdır..
    İsrail geçtiğimiz yıllarda geliştirdiği bir radar sistemini ABd nin izni dışında Çin e satmış ...
    Çin den de İran bu sisteme talip olmuştur..
    İRan o kadar düşmansa İsrail in teknolojini neden ister ..??
    israil e dolaylı da olsa niye para kazandırmak ister ..???

Şİmdi bu arap ülkeleri filistin için nasıl ve nasıl birlik olabilirler .....????

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz kendin ol kendin yaz. Vicdanın tarih olmuş senin...
    İşine gelmeyince kendin ol bilmem ne demi?.. niye gerçeği kabul edemiyorsun onuda anlamış değilim...Bu ülkedede yaşıyorsan ve Türk vatandaşıysan başımızın üstünde yerin var ne olursan ol...lakin sen beni ne kadar tanıyorsun kide bana ABD uşağı deme cesareti bulabiliyorsun? doğrusu ilginç..

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sadece ürdünün yaptığı bir suçu tüm arap alemine mâl edemeyiz ki. yahut arap arapı kırmış biz ne yapalım da denilmez.çünkü erken ve orta devir tarihine baktığımız zaman farkederiz ki; bir devletin düşmanları genellikle komşuları olmuştur. bizim orta asya türk tarihinde de dikkat ederseniz atalarımız sadece çinle değil kendi aralarında da çok savaşmış birbirlerini çok zayıflatmışlardır. hatta osmanlı kuruluş döneminde de beyliklerin çoğu kendi aralarında mücadele etmiştir. sadece şuna çok şükür derim, bizim islamiyet öncesi ve sonrası tarihimizde soykırım yapmış bir hükümdar yoktur. sadece atilla (yahut attila) kazandığı şehir savaşlarında avrupalıların yaptığı gibi yağmacı işgal prensibiyle hareket etmiştir. onun ötesinde icraat yapan hiçbir hükümdarımız olmamıştır.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    İşine gelmeyince kendin ol bilmem ne demi?.. niye gerçeği kabul edemiyorsun onuda anlamış değilim...Bu ülkedede yaşıyorsan ve Türk vatandaşıysan başımızın üstünde yerin var ne olursan ol...lakin sen beni ne kadar tanıyorsun kide bana ABD uşağı deme cesareti bulabiliyorsun? doğrusu ilginç..
    İşime gelmiyor araplara laf etmeniz.
    Seninde işine gelmez,Bir pislik cıkıp Türkler bir ulus degil derse ne olur.
    Araplar tarihte yalnışlar yapmış olabilir,gerçegi kabul etmiyorum diye birşey demedim, siz sadece tarihte olan ve yaşanan olayları şimdiki tarihe bağlayıp duruyorsunuz.
    Sanki İsrail yanlısı gibi yazıyor ve anlatıyorsunuz.
    Konu FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZE BAŞSAĞLI ve bir tarihçi çıkıyor işte Araplar şöle böle öle böle yaptı bana vs.. kopyalayıp duruyor... konuyu farklı yerlere cekmesi ve arapları küçümser yazıları beni sinirlendirdi. Ben 4 defa dedim arap kökenliyim bile bile arapları küçümser şeyler yazdı... Yani konuyu nerden nereye getirdiniz.
    Boş seyler yazıp durdunuz ve hala aynı şeyi yapıyorsunuz.

Sizin gibiler ve insanlık içinde ayrım yapan insanlar oldukca bu dünyada huzur olmaz. Allah sizi bildigi gibi yapsın...

Bundan sonra bu konuya bişey yazmıycagım,, bu son mesajım olacak.
    Ama araplar hakkında bir daha ileri geri konuşmayın uyarıyorum.

Motosikleti
    maalesef...
    Sen git biraz Tarih oku arkadaşım kendi tarihini oku .. Arapmısın nesin...Evet Türkün Türkten başaka dostu yoktur...Aksini söyle hadi.Senin bulduğun tarihi gerçekler daha doğru öylemi? Senin tanıştığı o araplar yarın kuyruğu sıkıştığında ilk kelleni uçaracak kişilerdir.. Tarihte örneği çok..Gitte oku..Kaynak arıyorsa İstanbul da Osmanlı arşivlerinde yazılı.. hade kardeşim hade.. biraz akıllı olun.Elbette Filistinde ki olaylara üzülüyoruz... Ama Türklüğümüze de laf ettirmeyiz..TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU DA YOKTUR!!!! Bu böyle biline vesselam..
    oooo şecere avcıları işbaşında. kolay gelsin dostum. ama ben yardımcı olayım. anneanne tarafımdan yugoslav göçmeni annemin babası tarafımdan yörük, baba tarafımdan da birbiriyle uzaktan akrabalığı olduğu için karışık diye nitelendirilebilecek kırlı yörüğü ve kasaba yerlisi kırması bir vatandaşım. müsade edersen acizane bilgim dahilinde arap olmadığımı iddia edebilirim.

ayrıca Türk olmaktan dolayı ırkçı bir gurur duymuyorum. sadece ceddimin yedi düvele nam olmuş icraatından ötürü Rabbime beni Türk yarattığı için hamdediyorum. benim gururum genetik kodlarımdan değil geçmişimden kaynaklanıyor. arap olsaydım ne olurdu? meseleye faşizan nazarla bakmadığım için utanç duymayacağımı biliyorum.

Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur diyorsun (bunu büyük harfle yazıp üç tane de ünlem çakmışsın helal olsun). ama dostum bana kalırsa bu sadece bir klişe. çünkü işte tam da bu zihniyet yüzünden Türk'ün Türk'ten daha ciddi düşmanı yoktur demek daha mantıklı geliyor. neden biliyor musun Türk'ün Türk'ten başka dostunun olup olmamasının sebebi sadece biziz. son dönemde dışa bakışımızı (dıştan kastım tüm asya devletleri, afrika ülkeleri ve şu boğazımızı kesecek olan araplar) değiştirmemiz sayesinde BM güvenlik konseyi geçici üyeliğine 151 oy alarak gelmişsek -tabi komplo teorilerini bir kenara bırakarak objektif kafayla- bu sözünü bir daha düşün derim. (lütfen bu sefer de beni akp'li olmakla itham etme çünkü siyasetin ruhunu bile sevmiyorum yani değilim ama olsaydım da utanmazdım)

artık 19. yüzyılın sonlarıyla 20. yüzyılın başlarında patlak veren ulusçuluk fikrinin, artık globalleşen şu dünyada hiç bir kıymeti kalmadı. belki iyiydi belki kötüydü ama küresel diplomaside geçerliliğini yitirdi. globalleşmeye karşı olabilirsin. ben de pek çok özelliğini tasvip etmiyorum. ancak globalleşmeye karşı çıkmak yılın ocakla başlamasına karşı çıkmak gibi birşey. (zamanında buna da karşı çıkılmış ama tüm dünya ocak kabul edince yapılacak birşey kalmamış bu konuyla ilgili kaynağı bulabilirsem yarın buradan okursunuz)

sana tavsiyem insanlara biraz daha olgun nazarla bakmandır. gençsen delikanlılıktan doğan bir heyecan olabilir ama ufkunu genişletirsen çok daha dinç olabilirsin. dışarıdan bir tehlike gelecekse yine kuvvetli olursun. gelmeyecekse atideki neslimizin sadece "şanlı atalarımız" derken bizi de kastetmeleri için birşeyler yapmaya enerjin olur.

Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşime gelmiyor araplara laf etmeniz.
    Seninde işine gelmez,Bir pislik cıkıp Türkler bir ulus degil derse ne olur.
    Araplar tarihte yalnışlar yapmış olabilir,gerçegi kabul etmiyorum diye birşey demedim, siz sadece tarihte olan ve yaşanan olayları şimdiki tarihe bağlayıp duruyorsunuz.
    Sanki İsrail yanlısı gibi yazıyor ve anlatıyorsunuz.
    Konu FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZE BAŞSAĞLI ve bir tarihçi çıkıyor işte Araplar şöle böle öle böle yaptı bana vs.. kopyalayıp duruyor... konuyu farklı yerlere cekmesi ve arapları küçümser yazıları beni sinirlendirdi. Ben 4 defa dedim arap kökenliyim bile bile arapları küçümser şeyler yazdı... Yani konuyu nerden nereye getirdiniz.
    Boş seyler yazıp durdunuz ve hala aynı şeyi yapıyorsunuz.

Sizin gibiler ve insanlık içinde ayrım yapan insanlar oldukca bu dünyada huzur olmaz. Allah sizi bildigi gibi yapsın...

Bundan sonra bu konuya bişey yazmıycagım,, bu son mesajım olacak.
    Ama araplar hakkında bir daha ileri geri konuşmayın uyarıyorum.
    kardeşim, bu üzüldüğün düşünce kalıbına sahip olanların şu vatanda kaçta kaçlık bir paya tekabül ettiğini anımsa ve canını sıkma. ve onlara kötü niyet besleme belki ilerde doğrunun hakkın ne olduğunu kabul ederler. aynı kandan aynı soydan olmayabiliriz ama ben değil Allah söylüyor kardeş olduğumuzu.
    “Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah'tan korkup-sakının; umulur ki esirgenirsiniz.” (Hucurat 10)

ha bir de ulus olama meselesini yazan arkadaşın sözü maksadını aşmış. yazısının benim anladığım kadarıyla birlik olamadılar demek istiyor ki bunda da pek haksız sayılmaz. hamas her ne kadar islami cihad rükunlarına uymasa da bir şekilde direniş yapıyor. ya el fetihin o kadar askeri nerede? dün mahmud abbası BM'de gördüm "halkımı kurtarın insanlarımı koruyun" diyecek bunu bile kağıttan okuyor. "sen bu devletin başısın kağıttan değil yüreğinden konuş" dedim içimden.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef haklısınız ...
    ürdün deki filistin kamplarının yok edilmesi içindekilerin tekrar sürülmesi için Ürdün ordusunca yapılan saldırıya "Kral Hüseyin" bizzat komuta etmiş ve saldırı bitinceye kadar da operasyon alanından ayrılmamıştır....

Ortadoğuda ki en büyük abd üssü katar dadır ....
    ortadoğuda ki en büyük abd limanı Suudi Arabistan dadır..
    abd ırak ı işgal için büyük ölçüde katar.. bae..suudi arabistan gibi arap ülkelerini kullanmış ve halende kullanmaya devam etmektedir.
    Baba bush zamanında ...
    abd çöl fırtınası harekatında ırak lı asker ve sivilleri öldürmek için sarf ettiği tek bir piyade mermisinin parasını dahi suudi lerden ve kuveyt ten tahsil etmiş ayrıca ölen ve yaralanan müttefik askerleri iiçin ayrıca tazminat almıştır.
    İran "büyük şeytan" dediği ABD den çeşit çeşit sanayii ürününü el altından almaktadır ...
    Özellikle askeri ve sivil alanda kullanılan sanayi ürünleri ...
    Bu İran a amborgoyu denetleyen BM komiyonunca yapılan soruşturmada ortaya çıkmıştır.
    bu konu gazetelere konu olmuş alınan ürünler çeşit ve miktarlarına kadar gazeteler de yayınlanmış tv haberlerine de konu olmuştur...
    Ayrıca ..
    kaldı ki iran ordusunun kullandığı teçhizatın büyük bir bölümü hala abd menşeli dir ...
    İran ordusu düşman olduğu abd nin silah larını hala gönül rahatlığı ile kullanmaktadır...
    yeni imal etmeye çalıştığı silahlarda büyük oranda abd silahlarının kopyalarıdır..
    İsrail geçtiğimiz yıllarda geliştirdiği bir radar sistemini ABd nin izni dışında Çin e satmış ...
    Çin den de İran bu sisteme talip olmuştur..
    İRan o kadar düşmansa İsrail in teknolojini neden ister ..??
    israil e dolaylı da olsa niye para kazandırmak ister ..???

Şİmdi bu arap ülkeleri filistin için nasıl ve nasıl birlik olabilirler .....????

Nedir sendeki bu arap düşmanlığı Araplar şöyle yapmış araplar böyle yapmış onların yaptığını onların masum çocukları ölsün katledilsin insanlar camide ALLAH ına kulluk görevi yaparken dua ederken ölsünler hastanedeki yaralılar ölsünler neredeyse oh olsun diyeceksin sen ya Hatasız insan olmaz Sadece ALLAH cc istediği kullar hariç .Her devlet her ırk Zaman zaman hata yapmıştır . Tarih kitabından bunlarıda oku sen gerçi tarihi herkezden o kadar iyi biliyorsunki ingiliz casusu lawrens ı bile arap yaptın birde o tarih kitaplarından şunu oku insanlık tarihinde kendisine gönderilen peygamberi katledenlerde yahudi milletidir ( Masum yahudiler hariç ) .Arap düşmanlığı yapıyorsun ama bu zokayı kimse yutmaz hem araplar senin gibi insanoğlu değilmi yada sen uzaydanmı geldin???? O kadar ileri gitmişsinki sen git o zaman israil ordusuna yazıl iki kurşunda sen at belki araplardan hırsını intikamını böylece almış olursun....

Seni Tarih kitapların ve vicdanınla baş başa bırakıyorum..........

Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı perishte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim, bu üzüldüğün düşünce kalıbına sahip olanların şu vatanda kaçta kaçlık bir paya tekabül ettiğini anımsa ve canını sıkma. ve onlara kötü niyet besleme belki ilerde doğrunun hakkın ne olduğunu kabul ederler. aynı kandan aynı soydan olmayabiliriz ama ben değil Allah söylüyor kardeş olduğumuzu.
    “Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah'tan korkup-sakının; umulur ki esirgenirsiniz.” (Hucurat 10)

ha bir de ulus olama meselesini yazan arkadaşın sözü maksadını aşmış. yazısının benim anladığım kadarıyla birlik olamadılar demek istiyor ki bunda da pek haksız sayılmaz. hamas her ne kadar islami cihad rükunlarına uymasa da bir şekilde direniş yapıyor. ya el fetihin o kadar askeri nerede? dün mahmud abbası BM'de gördüm "halkımı kurtarın insanlarımı koruyun" diyecek bunu bile kağıttan okuyor. "sen bu devletin başısın kağıttan değil yüreğinden konuş" dedim içimden.

Eyvallah Kardeşim saol,umarım dedigin gibi ilerde anlarlar.

Ulus olmama meselesi birazda ağır bir sözdü,birlik olamadıkları dogru birlik olamadıkları içinde bunları çekiyorlar.
    Üzülüyorum Allah yardımcıları olsun.
    İnşallah başlarına iyi bir devlet adamı gelir de düzelir herşey.İranda oldugu gibi.

Alıntı korkut190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni Tarih kitapların ve vicdanınla baş başa bırakıyorum..........

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    bu kan üçüncü düya savaşına kadar götürür dünyayı... israilin niyeti belli kim ne derse desin lanetli birmillet olarak caymayacaklar ama elbet hesabı da sorulacak...
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Motosikleti
    maalesef...
    Alıntı zion1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kan üçüncü düya savaşına kadar götürür dünyayı... israilin niyeti belli kim ne derse desin lanetli birmillet olarak caymayacaklar ama elbet hesabı da sorulacak...
    hocam üçüncü dünya çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum fakat bu kan, gargat ağacını vazifesini yapmasına bir adım daha yaklaştıracaktır.

gargat ağacı da ne ola ki diyecek arkadaşlar için;

israilde en çok dikilen ağaç gargat ağacıymış. çünkü Peygamberimizin bir hadisinde verdiği haberden ötürü İsraillilerin bilinçaltlarında bir korku yatıyormuş. diyeceksiniz ki Peygamberimize inanıyorlar mı? yoo. Onun peygamberliğini kabul etmiyorlar fakat kendi inançlarına olan imanları da demek ki ancak o kadar. her neyse hadis şu:
    “müslümanlarla yahudiler savaşmadan ve müslümanlar yahudileri öldürmeden asla kıyamet kopmayacaktır. yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek 'ey müslüman ey Allah'ın kulu gel bak benim arkamda yahudi var buraya gizlendi benim arkamda gel onu cezalandır' diyecek. sadece gargat ağacı bunu söylemeyecek çünkü o yahudi ağacıdır”

şimdi "birader ağaç hiç konuşur mu ne biçim safsata bu" diyen çıkabilir. ve ben burada dağın, taşın, ağacın dile gelmesinden ya da gargatın yahudileri saklamasından kasıt nedir şu anda bilemem. Hz. Aişe'nin ifadelerine göre vefatından önce eşleri yanındayken "içinizden bana ilk kavuşacak olan eli en uzun olanınızdır" demiş, eşleri de bir ara kendi aralarında müsaitken ellerini kollarını ölçmüşler. fakat ilk vefat eden aralarında en çok sadaka veren olduğu zaman sözün imâ olduğunu anlamışlar. yani O söylediyse Cemel Vakasını haber verdiği gibi demek ki bir şekilde bu savaş da yaşanacak ve bir şekilde gargat ağacıyla bağlantılı birşeyler olacak. ütopik bi örnek atıyorum misalen müslümanlar gece görüş dürbünü ile yahudi araken, yahudiler gargattan elde edilen bir reçineyi bedenlerine sürerek dürbünlerin ısı almaçlarından gizlenebilirler. olur mu olur. veya gargatla ilgili bir zenginlik bulup onunla Müslümanlarla pazarlık yapıp kurtulabilirler. bilemem. ama Onun asıl ne kastettiği, bu savaş yaşandığı zaman ortaya çıkacaktır. Allah o gün ölümü haketmeyen masum yahudileri gayzımızdan korusun.

söz konusu ağaçla ilgili resimleri görmek isteyenler bu linkten bakabilir.
    http://recephilmitufan.com/2009/01/g...ograflari.html

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    ha bir de ulus olama meselesini yazan arkadaşın sözü maksadını aşmış. yazısının benim anladığım kadarıyla birlik olamadılar demek istiyor ki bunda da pek haksız sayılmaz. hamas her ne kadar islami cihad rükunlarına uymasa da bir şekilde direniş yapıyor. ya el fetihin o kadar askeri nerede? dün mahmud abbası BM'de gördüm "halkımı kurtarın insanlarımı koruyun" diyecek bunu bile kağıttan okuyor. "sen bu devletin başısın kağıttan değil yüreğinden konuş" dedim içimden.[/QUOTE]

Şu Yukardaki sözlerini anlatmaya çalıştık millete ,ama konu farklı yerlere gitti.
    Arkadaşım biz araplara karşı değiliz.Müsluman kardeşliğe de karşı değiliz Elhamdülillah Hepimiz islamiyetin hoşgörüsüyle yoğrulmuş insanlarız. Lakin kardeşliğin ne kadar işlediğini de görüyoruz. Örnek Suudiler ve diğer Arap ülkeleri...daha kıllarını kıpırdatmadılar .yardım malzemesi ,insani yardımları nerede?.Yine Bizler koşuturduk öyle değil mi?Bizler haykırıyoruz Müslüman Kardeşliği diye..Hani onları kardeşliği nerede, Nerede kardeşlik?Bizim anlatmaya çalıştığımız buyduDediklerine de kısmen katılıyorum.Ama Hala Türkün Türkten başka dostu olmadığı hakkındaki düşüncelerine katılamıyacağım. Sen yakın tarihten örnekler veriyorsun.Oysa ki Osmanlı tarihinden bu yana karşı çoğu Uluslar Osmanlı egemenliğini kabullenemedikleri içindir ki Kin besleyip günümüze kadar hala biz Türklere karşı dost gibi görünselerde Kin ve nefret beslemeye devam etmektedirler.,az bir sendelemede bizleri yerle bir etmek için fırsat kollamaktadırlar.Klişe bir kelime değildir bu.Bizleri bir birimize düşürdüklerinde işte o zaman Türkün türkten başka Düşmanı yoktur kelimesi denk gelecektir. Geçmişte Osmalıyı arkadan vuran, askerlerimizin kanını döken bir Arap topluluğuna elbette ki Osmanlı torunları günümüzde kuşkuyla bakması doğaldır.
    Filistindeki Olaylar elbetteki insalık dışı ve kabul edilemez ;bu konuda insan olarak elbette ki ruhum zarar görmekte bir çok insan gibi.Ama konu farklı yerlere geldi . Ne ABD uşaklığımız kaldı yakıştırlımadık ne de Faşist benzetmesi .

Motosikleti
    maalesef...
    Şu Yukardaki sözlerini anlatmaya çalıştık millete ,ama konu farklı yerlere gitti.
    Arkadaşım biz araplara karşı değiliz.Müsluman kardeşliğe de karşı değiliz Elhamdülillah Hepimiz islamiyetin hoşgörüsüyle yoğrulmuş insanlarız. Lakin kardeşliğin ne kadar işlediğini de görüyoruz. Örnek Suudiler ve diğer Arap ülkeleri...daha kıllarını kıpırdatmadılar .yardım malzemesi ,insani yardımları nerede?.Yine Bizler koşuturduk öyle değil mi?Bizler haykırıyoruz Müslüman Kardeşliği diye..Hani onları kardeşliği nerede, Nerede kardeşlik?Bizim anlatmaya çalıştığımız buyduDediklerine de kısmen katılıyorum.Ama Hala Türkün Türkten başka dostu olmadığı hakkındaki düşüncelerine katılamıyacağım. Sen yakın tarihten örnekler veriyorsun.Oysa ki Osmanlı tarihinden bu yana karşı çoğu Uluslar Osmanlı egemenliğini kabullenemedikleri içindir ki Kin besleyip günümüze kadar hala biz Türklere karşı dost gibi görünselerde Kin ve nefret beslemeye devam etmektedirler.,az bir sendelemede bizleri yerle bir etmek için fırsat kollamaktadırlar.Klişe bir kelime değildir bu.Bizleri bir birimize düşürdüklerinde işte o zaman Türkün türkten başka Düşmanı yoktur kelimesi denk gelecektir. Geçmişte Osmalıyı arkadan vuran, askerlerimizin kanını döken bir Arap topluluğuna elbette ki Osmanlı torunları günümüzde kuşkuyla bakması doğaldır.
    Filistindeki Olaylar elbetteki insalık dışı ve kabul edilemez ;bu konuda insan olarak elbette ki ruhum zarar görmekte bir çok insan gibi.Ama konu farklı yerlere geldi . Ne ABD uşaklığımız kaldı yakıştırlımadık ne de Faşist benzetmesi .
    dostum çok şükür biraz anlaşmaya başladık, kardeşliğin ne olduğunun idrakindeyiz, dağınıklığın nelere sebep olabildiği hususunda hem fikiriz. tek ayrı düştüğümüz nokta ne biliyor musun? müsade edersen bir temsil yaparak izah etmeye çalışayım:

sen "benim bir duvarım var yıkılmaması için uğraşıyorum" diyorsun bense "ona duvar ekleyelim daha sağlam olur diyorum" bu kez sen "daha önce eklediklerimiz güçlendirmekten ziyade bunun yıkılmasına sebep olacaktı o yüzden eksik olsun eklemeyelim" diyorsun ben "eskiden yapılan hatalar birer derstir bu kez daha sağlam yaparız" diyorum burada kopuyor iş. yani sıkıntımızın kaynağı üsluptan fazlası bence.

sakin sakin düşünelim; bir asır önce din kardeşlerimiz olan araplar bizden neden koptu, millet-i sadıka payesi verilmiş ermeniler neden ihanet etti, yugoslavlar ayrıldığı zaman avrupalılarca "avrupalı Türkler" diye bilinen boşnak kardeşlerimiz neden buna karşı o vakit mücadele etmedi? şimdi bir elini şakağına koy diğerini kalbine ve kendi kendine sor; bir mahalle kavgasında bir gruptaki lider yanındaki on kişinin sekizinden ihanet görüyorsa ve bunlardan ikisi üçü kendi kardeşiyse tüm suç ihanet edenlerde midir yoksa bu lider çocukta da hata var mıdır?

ben Allah'ın özel yarattığı (müsbet veya menfi) adamlar haricinde hiçbir zaman bir insanın mutlak kötü ya da mutlak iyi olduğunu sanmıyorum. siyah ve beyaz özeldir, aradakiler grinin tonlarına sahiptir.

şunu demek istiyorum bir asır önce biz araplara ermenilere boşnaklara afrikalılara devlet yetkilileri olarak sahip çıkamamışsak onlar (özellikle arap ve afrikalı tebalar) cehaletlerinin sonucu kopma yaşamışsa ya da ihanet etmişse neden onlar hain de biz sütten çıkmış ak kaşık oluyoruz ki?

yıllarca bundan ders alamadığımız için doğudaki kardeşlerimizden bir kısmı kardeşliğini unutup dağlara çıkmadı mı? çok şükür ekseriyeti tevazuyla, teslimiyetle, tevekkülle bu devlete ihanet dine ihanettir dedi ve herşeye rağmen sabretti. evine köyüne devletine sahip çıktı. Allah benim kardeşliğimi reddetmeyen o sadakat abidelerine bundan sonra hakettikleri her türlü güzelliği yaşatsın inşallah.

ben tartıştığımız konuda şunu istiyorum. müslüman coğrafyasının birer ferdi ve bir ülkesi olarak diğerleriyle birleşelim. bir daha kopmamacasına çelik halatla bağlanmış gibi tutunalım. çimentomuz dinimiz ve insanlığımız olsun. öyle ki aramızda gayri müslimler bile canlarından mallarından emin olsun gönül huzuruyla aramızda bulunmaktan memnuniyet duysun.

hatam varsa çekinme yaz arkadaşım. ama nankörün yaptığı gibi inandırıcı olmayan sözlerle değil de daha içi dolu argümanlarla ikna etmeye çalışarak yap. sabit fikirli bir insan değilim gayet medeni olduğuma inanıyorum. bu yüzden ikna edici olursan kabul etmekten kesinlikle hicap duymam. ve eğer ki gerçekten faşizanca düşünmüyorsan seni onla itham ettiğim için özür dilerim. selametle.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    perishte ,emomen

Elinize,yüreğinize sağlık.

Olaya sadece insanlık yönü ile bakan herkesin yüreğine sağlık.

maltintash

Son mesajınız ile olaya olumlu baktığınızı gösterdiniz. Tebrikler.

Asgari müştereklerde buluşunca diyalog güzel birşey.

Kendince birşeyler yazan bir arkadaşa ise ben birşey demiyorum.Belki haddim değil. Orası ayrı konu. Nasıl olsa dediklerimin 1000'i 1 para etmeyecek. Zaten burası da yeri değil.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    yazım uzundur,kendinizi vererek okursanız anlarsınız,yüzeysel bakacaksanız boş geçin bi alt msjdan devam edin..

biz dağda kardeşimizi,yeğenimizi,dayımızı amcamızı canımızı şehit verirken filistinlilerin acaba umrunda oldu mu?müslümandır diye korudugunuz filistinliler zamanında İngilizlerle bir olmadı mı?bizi sırtımızdan vurmadı mı?çocukların ölmesi bnimde içimi parçalıyor dayanamıyorum ama o çocuklar israilli yada americalıda olsa aynı şekilde üzülecektim.ey arkadaşlar inandıgınız dini araştırın biraz 2 yaşında 3 yaşında çocuklar ölüyor ve onalr müslüman gdiiyor direk cennete yani müslüman kardeş lafını bir kenara bırakın her kulu Allah yarattı,hepimiz Adem ile Havvadan değilmiyiz?seni severim seni ayradandan ötürü..olay ne?tv de yayınlanan ve taraflı haberlerin dışında ne oluyor dünayda?arkadaşlar araplar neden sınırlarını kapattı?neden hiçbir yardım geçişine bile izin vermiyor? zamanında toprak istediler israilden devlet kurmak için tıpkı pkk nın bizden istediği gibi,israilde verdi sonra ne oldu?yetinmeyip fazlasını istediler terörist saldırılara devam ettiler sonra?dünya ülkeleri el koydu barış anlaşması imzalandı.sonra?bittiği gün o acıdıgınız filistinliler güdümsüz,nerye düşeceği belli olmayan füzeler attı israile..sizce şuanki tabloyu yaratan filistin değil mi?empati kurun??doguda kürdistan kurulmasına izin verdik farzedin sonra sınırlarını cizip devlet kurdular sayın bizde ambargomuzu koyduk haliyle sonra yine pkk orda burda canlı bomba patlattı,yien askerimizi vurdu yetmedi ülkemize roketler savurdu bizim verdiğimiz topraklardan farzedin??ozaman biz vurmayacakmıyız?hepinimiz kanımızın son damlasına kadar savaşmayacakmıyız?orda kürt çocukları ölmeeycek mi?hangi savaşta ölmedi çocuklar?yanlış anlamayın bende en az sizin kadar üzülüyorum o çocukların görüntülerini gördüğümde nefesim kesiliyor ama israilli yada ugandalılar içinde kesilirdi.dünyada bu oalyı bizim kadar kınayan gündem yapan ülke yok..yanıbaşlarındaki araplar bile görmezden geliyor 1 aspirin vermiyor bırakın sınırlarını açmayı..

Motosikleti
    maalesef...
    ya bir "ingilizlerin yanında oldular" lafıdır almış başını gidiyor. annemin babası olan dedemin babası, büyük dedem (has yörüktü rahmetli ben beş yaşındayken mi ne vefat etti) annemin anlattığına göre çok saf bir insanmış. cihan harbinde yemende savaşmış. uzun savaşlardan sonra yenilgi kabul edilince artık trenle dönecekler, yaralıları son vagonlara koymuşlar, binmişler trene anadoluya doğru yol alıyorlar. yolda ingilizlerin lokal anlaşmalardan dolayı tahsis ettiği tren tam bir tepenin eteğine geldiklerinde yakıtı bitiyor veya arıza yapıyor (orasını tam hatırlamıyorum). bunlar iniyor trenden ve başlıyorlar itmeye fakat yürütemeyince yaralıların bulunduğu vagonları ayırıyorlar ve güç bela koca tepeyi aşıyorlar. fakat indikten sonra süvari bedevi çeteleri bunlara doğru saldırıyor kısa süreli bir çarpışmadan sonra ingilizler yardıma koşuyor (inanabiliyor musunuz büyük dedem annemlere böyle anlatıyormuş). bunları araplardan kurtarıyor ve ekmek veriyor (vay anasını be). büyük dedem ingilizlerle ilgili kötü birşey söylendiğinde çok üzülürmüş kırgın kırgın "öyle demeyim yavrum ama onlar bize ekmek verdi" dermiş. emin olun o gün yeni bir savaş olsaydı büyük dedem gibi o trende bulunan pek çok asker ingilizlerin yanında olmayı arzulardı. "ingilizlerin yanında olma" olayı ırktan nesepten ziyade cehaletle ilgili bir durumdur.

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazım uzundur,kendinizi vererek okursanız anlarsınız,yüzeysel bakacaksanız boş geçin bi alt msjdan devam edin..

biz dağda kardeşimizi,yeğenimizi,dayımızı amcamızı canımızı şehit verirken filistinlilerin acaba umrunda oldu mu?müslümandır diye korudugunuz filistinliler zamanında İngilizlerle bir olmadı mı?bizi sırtımızdan vurmadı mı?çocukların ölmesi bnimde içimi parçalıyor dayanamıyorum ama o çocuklar israilli yada americalıda olsa aynı şekilde üzülecektim.ey arkadaşlar inandıgınız dini araştırın biraz 2 yaşında 3 yaşında çocuklar ölüyor ve onalr müslüman gdiiyor direk cennete yani müslüman kardeş lafını bir kenara bırakın her kulu Allah yarattı,hepimiz Adem ile Havvadan değilmiyiz?seni severim seni ayradandan ötürü..olay ne?tv de yayınlanan ve taraflı haberlerin dışında ne oluyor dünayda?arkadaşlar araplar neden sınırlarını kapattı?neden hiçbir yardım geçişine bile izin vermiyor? zamanında toprak istediler israilden devlet kurmak için tıpkı pkk nın bizden istediği gibi,israilde verdi sonra ne oldu?yetinmeyip fazlasını istediler terörist saldırılara devam ettiler sonra?dünya ülkeleri el koydu barış anlaşması imzalandı.sonra?bittiği gün o acıdıgınız filistinliler güdümsüz,nerye düşeceği belli olmayan füzeler attı israile..sizce şuanki tabloyu yaratan filistin değil mi?empati kurun??doguda kürdistan kurulmasına izin verdik farzedin sonra sınırlarını cizip devlet kurdular sayın bizde ambargomuzu koyduk haliyle sonra yine pkk orda burda canlı bomba patlattı,yien askerimizi vurdu yetmedi ülkemize roketler savurdu bizim verdiğimiz topraklardan farzedin??ozaman biz vurmayacakmıyız?hepinimiz kanımızın son damlasına kadar savaşmayacakmıyız?orda kürt çocukları ölmeeycek mi?hangi savaşta ölmedi çocuklar?yanlış anlamayın bende en az sizin kadar üzülüyorum o çocukların görüntülerini gördüğümde nefesim kesiliyor ama israilli yada ugandalılar içinde kesilirdi.dünyada bu oalyı bizim kadar kınayan gündem yapan ülke yok..yanıbaşlarındaki araplar bile görmezden geliyor 1 aspirin vermiyor bırakın sınırlarını açmayı..
    meseleyi hala "arap meselesi" diye algılayan dimağına üzülüyorum. araplar yardım etmiyorsa dedeleri toprak verdiyse bunların suçu nedir hala anlayamıyorum. ne modern hukukta ne de şer'i hukukta birinin suçunun cezasını onun nesebinden bir insana çektiremezsin. bunu ancak hammurabi kanunlarıyla yapabilirsin.

meseleyi tarihe o kadar hapsediyorsun(uz) ki vicdani basiretin(iz)in gözünü kapatıyorsunuz.

yaptığın örnekleme çok ters olmuş. çünkü toprak istediler diyorsun, zaten o topraklar onlara aitti. ve siyonist yönetimin adaletsizliğinden ötürü ayrılmak istediler. filistinliler roket attı diyorsun -ki sivil yahudi halkına roket atan ellerin de Allah belasını versin- burada anlam kaymasına mahal veriyorsun. biraz lise 1de çocuklara gösterilen mantık dersi gibi olacak ama; "çam ağaçtır" sözü doğrudur fakat buna dayanarak "ağaç çamdır" dersen yanlış olur. yahudi sivil halka yönelik terörizm yapanlar evet filistilidir fakat filistinliler terörizm yapıyor diyemeyiz.

israilde en çok kayıp canlı bombalar yüzünden oluyor (o canlı bombaların da Allah belasını versin). ve israil bu yüzden çok sıkı sınır önlemleri almış vaziyette ve bir kaç yıldır "israilde canlı bomba.." şeklinde bir haber anımsamıyorum. israilin operasyon için bahane ettiği roket saldırılarında on yılda ölen israilli yahudi sayısı 20yi bulmuyor. senede ortalama 2 kişiden fazla değil. demek ki soba borusundan mamul roket dedikleri zımbırtıların çok da bi etkisi yok. zaten söylendiğine göre bu gereksiz roketlerin düştükleri yerde birinci derece etki çapı 4-5 metreyi kesinlikle geçmiyormuş. hafif siklet bile değil olsa olsa "sineksiklet" bir silah yani.

o vatanımızla ilgili yazdığın senaryo faraza oldu diyelim. evet savaşırız. devlet savaş ilan ettiği anda ilk gidenlerden biri olmazsam çin ordusu yüzüme tükürsün. ancak kesinlikle çocuk, kadın, yaşlı ya da silahsız erkek vurmam. cephe arkadaşım vuracak olursa müsait olduğum ilk anda silahı ona doğrultur, üstlerime götürür, savaş suçundan yargılanması için ihbar eder, tanıklıkta bulunacağımı beyan ederim. roket atan elleri diğerlerinden ayıramayacaksan böyle bir savaşa girmeyeceksin. "malesef arada karambole geliyorlar" diye birşey yok. ordumuz gitti, k ırakı bombaladı, bir tane sivili vurmadı. nasıl becerdi? itinayla yapılan çalışma varsa kazaya meydan kalmaz.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)