Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigaranın zararları.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Sigaranın, vücudun çeşitli organlarında yaptığı tahribat ve kanserin yanında cilt sağlığı ve güzelliğinize de zararları vardır. İşte sigaranın zararları:

* Ağız kokusu yapar, diş ve diş eti hastalıklarına yol açar.
    * Dudak, yanak ve gırtlak kanserine neden olur. Hatta sigarayı yakmadan dudağında taşıyan yada tütün çiğneyenlerde de ağız için kanserleri görülür.
    * Dilde, tat alma duyusunda bozulmalar olur.
    * Beyin hücrelerinin ölümüne yol açar. Öğrenme bozuklukları, hafıza zayıflığı ve erken bunama görülür.
    * Göz merceğinin saydamlığının azalmasına yani katarakta sebep olur.
    * Cildin yapısının bozulmasına neden olur. Leke ve kırışıklık oluşur. Selülitlere sebep olur.
    * Burunda koku alma duyusu azalır.
    * Sinüzit, farenjit, bademcik ve orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu hastalıklarına yol açar.
    * Damar sertliğini hızlandırır. Beyin ve kalpte damar tıkanıklığına neden olur. Kalp krizi ve tansiyon yükselmesi görülür.
    * Erkeklerde iktidarsızlığın başlıca sebeplerindendir. Ayrıca mesane kanserinin önemli nedenlerindendir.
    * Akciğerlerde çeşitli hasarlara, astım ve kronik bronşit gibi hastalıklara neden olur. Bronşlarda ve akciğerlerde birçok çeşit kanserin oluşmasına neden olur.
    * Gastrit, ülser ve reflü hastalığına sebep olur. Mide ve yemek borusu kanserine yol açar.
    * Gebelikte tüketilen sigara düşük doğumlara ve bebekte gelişme geriliğine neden olur.
    * Erken menopoz ve rahim kanserinin sebebidir.
    * Parmaklarda sararmaya ve tırnaklarda zayıflamaya yol açar.
    * Kemik erimesine neden olur.
    * Burger hastalığına sebep olur. Bu haslatık, el ve ayaklardan başlayarak tıkanıklığa yol açar ve uzuvların kesilmesi gerekir.
    * Vücutta yorgunluk, uykusuzluk hali, stres, gerilim, performansta düşme ve reflekslerde azalma görülür.
    * Pankreas kanseri riski artar.
    * Hastalık, yara ve ameliyat tedavileri uzun sürer.
    * Kullanılan ilaçları etkisizleştirebilir.
    * Bütçenize yük olur, çevre kirliliğine yol açar, yangınların en önemli sebeplerindendir.
    * Çocuklarınız kanseri önleyen genlerden yoksun hayata gelir.
    * Hamilelerde %10-15 eksik kiloda doğuma ve bebek zeka eksikliğiyle doğar.
    * Çevrenizdekileri de bu zararları verirsiniz. Çocuğunuzun sigaraya başlama oranı daha fazladır.

Alıntıdır.
    http://www.herturlu.org/sigaranin-zararlari/

GELELİM FAYDALARINA

Sigaranında faydası mı olurmuş, demeyin. İşte o kadar kötülenen her fırsatta iftiralara mağruz kalan sigaranın faydaları :

# Sigara içeni köpek ısırmaz; çünkü yanında baston taşır.
    # Evine hırsız girmez; çünkü sabahlara kadar öksürür.
    # Üzerine sinek konmaz; çünkü buram buram nikotin kokar.
    # Fazla yorulmaz; çünkü yorulunca tıkanacağını bilir.
    # Yürümek için zorlanmaz; çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir.
    # İhtiyarlamaz; çünkü genç yaşlarda sevdiklerine kavuşur.
    # Yüzlerine renk gelir; çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur.
    # Vücutları bir kuş gibi hafifler; çünkü ileri dönemdeki dolaşım bozukluğundan ötürü önce parmakları, sonra da el ve ayakları kesilir.

İşte sigaranın faydaları, tiryakilere afiyet olsun...
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eyvallah da bırakamıyoz ne yapalım, bırakana helal olsun ben başaramadım bu darboğazda.
    Ama bırakmanın tek yolunu söyleyim sabah içtiğin ilk sigarayı içmemek ama imkansıza yakın bir sabır gerekiyor. Başarmak için keyif olayını bir kenara atmak gerekir.

Kovboy filmini seven biri bu illeti bırakamaz

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sigara
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah da bırakamıyoz ne yapalım, bırakana helal olsun ben başaramadım bu darboğazda.
    Ama bırakmanın tek yolunu söyleyim sabah içtiğin ilk sigarayı içmemek ama imkansıza yakın bir sabır gerekiyor. Başarmak için keyif olayını bir kenara atmak gerekir.

Kovboy filmini seven biri bu illeti bırakamaz
    Alakası yok bırakmak isteyeceksin önce ;)

13 sene fosur fosur içtim şu zıkkımı 100 defa falan bırakmaya çalışmışımdır herhalde bırakamadım. Aynen o günün ilk sigarasıdır, yemek sonrasıdır, kahve arkadaşıdır, alkol sofrasıdır bir bahane buldum içmek için... "Keyifli meret lan bu" dedim durdum hep.

Ne zaman sigarayı bırakmayı gerçekten istedim... Bıraktım... Zor da olmadı pek... Ciddi ciddi bıraktım hemde... Kokusunu aldığımda rahatsız oluyorum tiksiniyorum şimdi... İğrenç birşey sigara...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    özellikle genç yaşlarda başlamak dahada bi fena
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)