Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

yüzyılın deneyi CERN hakkında ne biliyoruz !??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RMZ GY-150 3-A 2007
    Alıntı modify adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca radyasyondan koşarak kurtulmaya çalışan bir milletiz biz Hiçbişi olmaz bize
    BU KONUDA SANA KATILIYORUM yurdum insanı
    [B][I][CENTER]İKARUS :ama kanatsız ::melek02:[/CENTER][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RMZ GY-150 3-A 2007
    günceldir

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    bunların içinde biraz olsun allaha inanan olsaydı bunu yapmazlardı dünyayı yaratan allah (c.c) ve dünyayıda yörüngesinden oynatabilmenin 1mm'nin trilyonda bir kadar ihtimali yok...
    benim bu konudaki düşüncem bir milleti komple ortadan kaldırmak diye düşünüyorum yada her ne haltsa...

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bilmiyorum ama deneydeki personelin ilginç bi şekilde half life 'taki karakterlere cok benzedigini biliyorum

Gordon freeman

bu bir ip ucuydu işte taa oyun ilk çıktığında

Alıntı Kumsal41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunların içinde biraz olsun allaha inanan olsaydı bunu yapmazlardı dünyayı yaratan allah (c.c) ve dünyayıda yörüngesinden oynatabilmenin 1mm'nin trilyonda bir kadar ihtimali yok...
    benim bu konudaki düşüncem bir milleti komple ortadan kaldırmak diye düşünüyorum yada her ne haltsa...
    ne desem bilemiyorumki. sıradan bi deney gibi görünüyordu ama sonrasında meydana gelebilecek doğal afetleri düşünemiyorum

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bir ip ucuydu işte taa oyun ilk çıktığında

ne desem bilemiyorumki. sıradan bi deney gibi görünüyordu ama sonrasında meydana gelebilecek doğal afetleri düşünemiyorum
    tamamen saçmalıktan öte bişe yok kardeşim ben bunu bilir bunu söylerim...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Kumsal41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamen saçmalıktan öte bişe yok kardeşim ben bunu bilir bunu söylerim...

+10 veriyorum
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mrb lar ben yenı uye oldum bılgı almam mumkunmu yardımcı olabılırmısınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    gailiba proton hılandırıcılarla protonlar çarpıştırılacaktı

Motosikleti
    -
    ahahaha size basımdan gecen bi olayı anlatiyim..
    kız arkadasım ilk günler gelip..
    -big mac i duydun mu??? (deneyden bahsediyo)
    -canın mı cekti, tamam aşkım cıkısta mc'e gider yeriz..
    - ?????
    arkadaki topluluk..
    -puhahhahhahahahahauuu

Motosikleti
    RMZ GY-150 3-A 2007
    Alıntı doğuş_cros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi ne konuda

Alıntı s3ns4t10n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahaha size basımdan gecen bi olayı anlatiyim..
    kız arkadasım ilk günler gelip..
    -big mac i duydun mu??? (deneyden bahsediyo)
    -canın mı cekti, tamam aşkım cıkısta mc'e gider yeriz..
    - ?????
    arkadaki topluluk..
    -puhahhahhahahahahauuu
    bencede puhahhahhahahahahauuu ona

Motosikleti
    RMZ GY-150 3-A 2007
    Alıntı doğuş_cros adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tabiki lütfen park edin

Motosikleti
    RMZ GY-150 3-A 2007
    Güncel,,,,,-----

thelastninja - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış biliyorsam düzeltin. Atomun yapısını merak eden insanlar ilk zamanlar atomun ayrılmaz bir bütünden oluştuğunu düşünüyordu. Zamanla değişik teoriler ve pratik deneylerde atomun yapısının farklı olduğunu anladılar. Örneğin ince bir altın plakaya elektron bombardımanı yaptılar ve bazı yerlerden çarpıp geri döndüğünü fark ettiler (hassas dedektörler ile) buradan çıkardıkları sonuç Atomun merkezinde çekirdeğinin bulunduğu (yani büyük yer kaplayan ve çarpıp geri gelen) anladılar. Geri kalan kısım ise boş gibi görünüyordu.
    Bu güncel deney ise hemen hemen aynı mantık üzerine kurulu. Bir bütün parçacıktan oluştuğunu düşündüğünüz , örneğin elektronun küçük parçalara ayrıldığını görürseniz ne dersiniz? Tabiiki birden fazla parçadan oluşuyor dersiniz. Pekii gözle görülemeyen ve çok hızlı hareket eden bir parçacığı nasıl küçük hale getirebiliriz? Örneğin ekmeği, tahtayı vs. kese kese bir noktaya kadar küçültebiliriz. Fakat göremediğimiz parçacığın daha küçük parçacıklardan oluştuğunu düşünüyorsak başka bir şey yapılmalı. İşte çok hızlı olan parçacıkların yolunu uzun tutarsak, hız kazandırıp enerjilerini yükseltirsek ve çarpıştırabilirsek belki çarpışmadan dolayı daha küçük parçacıklara ayrılır ve çok hassas dedektörler ile parçaların hızını, kütlesini hesaplayabiliriz.
    Zennedersem mantık bu, dilim sürtçe ise affola.
    Saygılar.

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bilmiyorum ama deneydeki personelin ilginç bi şekilde half life 'taki karakterlere cok benzedigini biliyorum

Gordon freeman

harbi benziyorlarmış ha
    [COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç Güç Değildir[/COLOR]
    ::sapka::::gleam::

Motosikleti
    RMZ GY-150 3-A 2007
    Alıntı thelastninja adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış biliyorsam düzeltin. Atomun yapısını merak eden insanlar ilk zamanlar atomun ayrılmaz bir bütünden oluştuğunu düşünüyordu. Zamanla değişik teoriler ve pratik deneylerde atomun yapısının farklı olduğunu anladılar. Örneğin ince bir altın plakaya elektron bombardımanı yaptılar ve bazı yerlerden çarpıp geri döndüğünü fark ettiler (hassas dedektörler ile) buradan çıkardıkları sonuç Atomun merkezinde çekirdeğinin bulunduğu (yani büyük yer kaplayan ve çarpıp geri gelen) anladılar. Geri kalan kısım ise boş gibi görünüyordu.
    Bu güncel deney ise hemen hemen aynı mantık üzerine kurulu. Bir bütün parçacıktan oluştuğunu düşündüğünüz , örneğin elektronun küçük parçalara ayrıldığını görürseniz ne dersiniz? Tabiiki birden fazla parçadan oluşuyor dersiniz. Pekii gözle görülemeyen ve çok hızlı hareket eden bir parçacığı nasıl küçük hale getirebiliriz? Örneğin ekmeği, tahtayı vs. kese kese bir noktaya kadar küçültebiliriz. Fakat göremediğimiz parçacığın daha küçük parçacıklardan oluştuğunu düşünüyorsak başka bir şey yapılmalı. İşte çok hızlı olan parçacıkların yolunu uzun tutarsak, hız kazandırıp enerjilerini yükseltirsek ve çarpıştırabilirsek belki çarpışmadan dolayı daha küçük parçacıklara ayrılır ve çok hassas dedektörler ile parçaların hızını, kütlesini hesaplayabiliriz.
    Saygılar.
    parçaların hızını, kütlesini hesaplayabiliriz.
    aslına bakarsan parcaların hızı ve kütlesini şuan ki teknolojik veriler işığında zaten birdizi yöntemlerle ölÇe biliyoruz fakat bu deneyde bulunması arzu edilenin aslınada maddenin tanrısal element olarakta tasfir edilen xparcacığını tespit etmektir bu sayede yoktan var oluşun sırrını ve farklı teknolojilerde uygulana bilirliyini test etmerk olacaktır zamanla
    sevgiYLE MAGNETO

Atomaltı parçacıklarla ilgili deneyler yapılacak. Sadece teorik olarak varolması öngörülen ama henüz gözlemlenemeyen Higss Bozonu denen bir parçacığı gözlemlemeye çalışacaklar. Bunlardan hareketle de doğanın temel kuvvetleri (özellikle kütleçekimi) ile kuantum teorisine ilişkin evren modeli oluşturmaya çalışacaklar. Başarılı olursa Fizik biliminde çığır açacak bir devrim olacak bu. Kıyamet senaryoları da tamamen popüler sansasyon safsataları...

Motosikleti
    RMZ GY-150 3-A 2007
    sana katılıyorum ama komplo teorileri nedensiz yazılmaz ve dillendirilmez sence bu söylentilerin asıl maksadı ne olabilir ün ve şöhretmi yoksa insan oğlunun gelecek kaygısındanmı dır ?

Tamamen duygusal... Bilimi 3.5 TL ye satamıyorsun (Bilim Teknik dergisi... Paris Hilton kevaşesinin kapak olduğu sıradan embesil dergi bile daha pahalı). Sansasyonel spekülasyonların müşterisi çok var bu dünyada... Bilim hakkında yorum yapmak için ciddi bir eğitim ve genel kültür gerekir... Spekülasyonlar hakkında konuşmak için basit sıradan bir salak olmak yeterli

Motosikleti
    RMZ GY-150 3-A 2007
    ha ha ha sandığından fazlası dır inan bana sana katılıyorum
    önemli olan fiyatı deyil içindekidir örneyin

eyer ingilizce bilmiyorsan türkce cevirisini ararsan bulursun

Teşekkür ederim Science ve Nature dergilerini pdf olarak buluyorum genelde. İngilizcem çok iydir de bu konuları bilimsel dil ile Türkçe okumakta kimi zaman zorlanırken İngilizce okumak fena kasıyor. Üstelik alışmışız çok fena halde dergi halinde kağıttan okumaya o matbaa kokusunu hissetmeye, pdf dergileri "resimlerine bak ilgini çeken birşey olursa başlıkları oku şöyle bir gözgezdir" şekliyle takip edebiliyorum ne yalan söyleyeyim...

Scientific American dergisinin konuları da tam popüler bilim konuları (bilim kurgu bile dense yeri) ha... Başlıklar Reha Muhtar'ın bilim editörü versiyonu tarafından atılmış gibi eheheh...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler