Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

New York Sunset

Motovento
    REKLAM ALANI
    Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    12 Temmuz un New York icin onemli bir tarih oldugunu pek oyle herkes bilmez.

Yukardaki haritada gordugunuz NY sehri, yada Manhattan adasi kabaca Kuzey-Guney dogrultusunda, ama gercek Kuzey okundan da anlayacaginiz gibi tam degil. Belli bir aci yapiyor. Bununla birlikte caddeler birbirine tam paralel ve dik. Yani caddeler tam Dogu-Bati yonunde olsa gunes ekinokslarda caddenin ortasinda batiyor gibi gorunecekti. iste bu aci dolayisiyla yilda iki kez 28 Mart ve 12 Temmuz gunlerinde gunes tam caddeleri ortalayarak batiyor.

Bu olaya "New York Sunset" deniyor...

Her sene bunu gider bir seyrederiz de hic fotograflamamistim. Bu sene bu forum basligi nedeniyle (! - Yasasin RTR motivasyonu ) Long Island sahiline gidip bir iki fotograf cekeyim dedim. (Yukarki haritada kirmizi yuvarlagin oldugu yer). Bulundugum yerden bakildiginda 42. caddeyi ortalamis oluyordum, ve manzara sahane olacak-ti.

Once bir panaroma cektim...

1

Resmi tiklarsaniz tam boy versiyonunu gorebilirsiniz. Tabii boyunu bozmamak icin cozunurlugunu iyice dusurmek zorunda kadim, ama yine de fena degil.

Tam karsida Chrysler binasi var... UN binasi sagda, ve 42. Cadde ortada. Gunes alcaliyor...

2 3

Elim degmisken sununla biraz oynayayim bakalim dedim... Birden daha dramatik bir anlam kazandi olay...Bir iki deneme daha yapayim, cunku seviyorum bu isi... Sevdiginiz seyin pesini birakmayin derim...

4 5

Bu fotograflari cekerken gectigimiz yillarda bir kac kez ustune cikip gun batisi izledigim 42. Cadde koprusu geldi, Tam karsimdaydi ve zoom u biraz zorlarsam gorunur dedim.

6

Gorunuyordu... O koprunun ustundeki kafalari goruyormusunuz? Yuzlerce romantik insan orada, 42. Caddede gun batisini bekliyor.

On planda karabataklar kanatlarini coktan kurutmus, aksam uykusuna hazirlaniyorlar.

Tencerenin basinda suyun kaynamasini beklemek gibi bir sey... Bir turlu gunes istedigimiz -herkesin bekledigi- aciya gelmiyor... Bir fotograf daha, bu bekleyisten.

7

Bunu da azicik eseleyecegim, bakalim bir sey cikartabilecekmiyim diyorum simdi...

8

eh cikiyor bence, ben begendim ya siz?

Daha sonra buyuk bir talihsizlik eseri ufukta kara bulutlar belirdi, buyuduler, buyuduler ve ufku orttuler. Caddeden gun batimini gormek kimseye nasip olmadi o aksam. Kös kös eve donduk.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R6
    Pis bulutlar, onca insanı hayal kırıklığına uğratmışlar. Seral'cimde görebildi mi acaba kısmen de olsa, haberdar mıydı.. Ne yapar ne eder oralarda, ne yer ne içer Yalnız kalmasın die bende mi gitsem yanına ne yapsam

Ellerine sağlık DD, ara sıra sayende Amerika'ya konuk olmak çok keyif verici
    [COLOR="Blue"][B]"Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca [/B][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    gün batımını oldum bittim severim ellerine sağlık donald amca teşekürler..

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    emeğinize sağlık...

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    caddeleri ortalıyor demişsiniz.

keşke manhattan ın içinden çekim yapsaydınız, caddeleri ortaladığını gösterme amaçı, ben de onu merak ettim şimdi
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Alıntı alper_satriani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caddeleri ortalıyor demişsiniz.

keşke manhattan ın içinden çekim yapsaydınız, caddeleri ortaladığını gösterme amaçı, ben de onu merak ettim şimdi
    Burada cekilmisi var. 2007 den...

Eserin sahibi Neil Tyson, internetten aldim.

Resimde gorulen 34. Cadde. Soldaki buyuk bina Empire State Building.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    raşit abi emeğine sağlık süper bişiy bu yaa..

Motosikleti
    Kawasaki ER6F, CBR 125 R
    Alıntı Seda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pis bulutlar, onca insanı hayal kırıklığına uğratmışlar. Seral'cimde görebildi mi acaba kısmen de olsa, haberdar mıydı.. Ne yapar ne eder oralarda, ne yer ne içer Yalnız kalmasın die bende mi gitsem yanına ne yapsam

Ellerine sağlık DD, ara sıra sayende Amerika'ya konuk olmak çok keyif verici
    Canım benim Günlüğüme baktım, New York Sunset ilk haftama rastlamış. Fotoğraflar çok güzel, hele 2007 de çekilene bayıldım. Teşekkürler DD.
    Kaçırdığıma üzüldüm. 12 Temmuz'da Özgürlük Anıtı'na gitmişim maalesef. Yeri gelmişken söyleyeyim, minicik! O tüm görkemiyle Amerikaya gelen göçmenleri karşılayan heykel yok. Filmlere inanmayın, hele ki Amerikan filmlerine

Bu güzel resimlerden sonra benimkiler işin romantizmini bozacak ama yeri gelmişken paylaşmak istedim. Buradaki arkadaşlarım, gezerken koca binaları çekmek yerine gördüğüm tek tük motosikletleri fotoğraflamama artık alıştılar. Gerçekten şaşırtıcı derecede az motosiklet kullanılıyor New York'ta. Tabii insanlar arabalarını da kullanmayı tercih etmiyorlar. Metro oldukça yaygın. Belki o yüzden sık rastlayamıyorumdur motosikletlere.

Neyseeeee;

İkinci günümde bizim binanın kapısından çıkar çıkmaz bu güzel manzarayla karşılaştım. New York'u İtalyanlar başmış dedim

Güzel fiyat, tertemiz Suzuki.

Çok güzel, çok bakımlı bir klasikti. Bayıldım.

Yaa evet doğru görüyorsunuz. Hard Rock Cafe'nin içinde sergilenen Billy Joel'in motosikleti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)