Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pizzadaki Et

Motovento
    REKLAM ALANI

Hemen hemen herkesin bir pizza kültürü vardır.
    Pizzalar gün geçtikçe çeşitleniyo. ilk başta margarita vardı şimdi bilmediğim bi ton çeşit var. pepperoni, küp kıyma ıvır zıvır...

ben bişyi merak ediyorum. uzun zamandan beri bu gıdayla haşır neşiriz ama üzerindeki etlerin ne eti olduğunda bir bilgim yok ne de olsa bi çok pizza yabancı uyruklu olduğu için o pizzalarda yabancı memlektten insanların kültürü olur. (italyan pizza, mexican pizza gibi)

sadede gelelim, pizzanın üzerinde bulundurduğu etler sizce ne etidir?
    a) dana eti
    b) eşek eti
    c) domuz eti
    d) at eti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LaCiVerTSaRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    d) at eti..

Kötülerden iyisini seçtim..? tamam tamam salladım nedir öörtmenim doğru cevap?
    Akıllı efendi uslu sür motorunu ADAM desinler..
    Kaskını Tak Takmayanları Uyar..!!!
    http://www.setcom.com.tr

valla bilsem ben yazardım

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    farketmeeezz
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

at ile eşek bi derece de
    domuz olmaz beyler, kendi pokunu yiyo yaw
    neyse konuyu saptırmayalım
    bilgisi olan bilgisini bizden esirgemesin lütfen. bilgi paylaştıkça çoğalır

bu memlekette gıda denetimsizliği bu şekilde olduğu müddetçe
    bunlara ilave birkaç şık daha eklenebilir

yorum yapıp konu çevresinde dolaşmayalım.
    bilgi verip konunun merkezine inelim lütfen...

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Kimsenin müslüman mahallesinde salyangoz satacagını düşünmüyorum.Adamı taşlarlar azizim...

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    arkadaşlar o pizzalarda yediğimiz etlerin hepsi %100 dana eti. isimlerinin farklı olmalarının nedeniyse şekilleri, kesimleri, içlerinde bulunan diğer malzemeler (soğan, ekmek, biber vs gibi) gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

alpinaB10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR K9
    Alıntı Colakoglu adlı üyeden alıntı
    at ile eşek bi derece de
    domuz olmaz beyler, kendi pokunu yiyo yaw
    neyse konuyu saptırmayalım
    bilgisi olan bilgisini bizden esirgemesin lütfen. bilgi paylaştıkça çoğalır
    hayvanların bir çoğu kendi dışkısını yerler. buna koyun,tavuk,balık dahil. pizza vb. gıdalarda yediğimiz et ürünleri tamamen sığır etinden yapılmaktadır. ancak bu sadece belirli bi kitle oluşturmuş seçkin markalar için geçerli.ismini vermiyecem ama bu işin imalat sektöründe olan bir arkadaşımın dediğine göre salam ve sosis i sıkı yapan yani kıvamını veren şey domuz etidir. hani eve aldığımız salam bir kaç zaman sonra yapışkan bir hal alırya .. o bu sebepten olurmuş.ama markası ve kalitesi tartışılır markaların ürünlerinde at, eşşek gibi hayvanların etleri maliyeti düşürmek açısından kullanılıyor.
    mesela nugget karışık beyaz etin kıyma halini aldıktan sonraki yapılmışı.(devekuşu ,hindi ,tavuk gibi)

bu yüzden lütfen aldığız ürünün imalatcısının güvenilirliğini bir kez daha kontrol edelim derim.

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    tek derdimiz bu olsun arkadaşlar,Kokoreçleri afiyetle yerken bunları düşünen kaç kişi var acaba.Adana da birde Şırdan olayı var onu görmenizi hiç tavsiye etmem...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Takmayın kafanıza, at mat yiyin gitsin pizza güzeldir. (sabah sabah canım çekti yaw)
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    4. sınıftayken pederin çalıştığı otelin havuz barında pizza yapıyordum (daha doğrusu usta yapıyor ben kaşar rendeliyordum ) bütün pizza çeşitleri ve içlerinde neler olduğunu bilirdim o zamanlar ama şimdi unuttuk tabii, fakat halen bir pizzanın ismine baktığımda mesela Margarita domatesli vejeteryan pizzadır içinde ne olup olmadığını biliyor ve ona göre yiyiyorum.

Eyong +1

Arkadaşlar sonuşta aynı yoldan ve aynı isimle çıkıyor yiyin gitsin ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu arada ciddi bişey yazayım dedim, bilinir ve büyük markaların ürünlerini korkmadan yiyin bence. Çünkü üç kuruşluk kar için milyar dolarlık markaları çöpe atmayı göze almazlar.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    JaNTi, Şırdan ı duymuştum pek bi metettiler . Bu arada alpinaB10, tescilli ve adını duyurmuş markalar için şunu söylemek istiyorum. "İçlerinde domuz eti var bir arkadaşımdan duydum" demişsin ya, içeriklerinde yazmayan hiçbirşeyi o salama veya sosise koyamazlar kanunen yasaktır bu ve ben bu güne kadar domuz eti içerdiğini yazan bir Pınar ürünü hiç görmedim ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

arkadaşlar eyüp silahtarda kasap dükkanım var.(halk pazarının içinde) lahmacun-kebap çaşitleri-pizza-pide-bunlarda çeşitli etler kullanılır.dana kuzu keçi sığır ama ortak özelliği içlerine katılan yağdadır çünkü besinin yumuşak olması ve rahat yenebilmesi için kuyruk veya kavram yağı eklenir.
    at eşek domuz gibi hayvanları genel ve büyük pizacılarda bulamayız aramayın.onlar genelde salam sucuk sosis gibi baharat ihtiva eden mamüllerde vardır ki o etin kokusunun değişsin diye.
    at ve eşek eti çok serttir.(kayseride bir arkadaş vardı kesiyorlardı o söyler)
    domuz etide çok yumuşak ve cıvık bir üründür.avrupadaki bir çok üründe özellikle çikolatalar çok domuz eti ihtiva eder.
    türkiyede namussuzlar dışında ki bu azımsınmıycak bir kıvama geldi.pek bunları kullanan yoktur.o konuda içiniz rahat olsun.
    özellikle pizzada hiç sanmıyorum çünkü tadından anlaşılır...

motorcu motorcunun arkadaşı,dostu ve kardeşidir

alpinaB10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR K9
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı
    JaNTi, Şırdan ı duymuştum pek bi metettiler . Bu arada alpinaB10, tescilli ve adını duyurmuş markalar için şunu söylemek istiyorum. "İçlerinde domuz eti var bir arkadaşımdan duydum" demişsin ya, içeriklerinde yazmayan hiçbirşeyi o salama veya sosise koyamazlar kanunen yasaktır bu ve ben bu güne kadar domuz eti içerdiğini yazan bir Pınar ürünü hiç görmedim ...
    üzerine yazsalardı kimse almazdı zaten metal kardeşim. duydum demekde değil aslında..canlı canlı şahit oldum . şütte markalı ürünlerinin bir çoğunda bulunuyor bu domuz eti. ustası söylemişti bi gün. abi bu olmassa olmaz diye. bu bütün sabunlarda kullanılan havyan yağı (domuz) gibi bişey yani.. ama pınar yassa üstüne domuz mamulu içerir diye o koç efendiyi kurban bayramında kör bıçakla keserler valla. ama yinede bir çok marka dinimizin gerektirdiği şekilde kesim ve üretim yapıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler