Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1 saat önce büyük bir kaza atlattım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    arkadaşlar 1 saat önce -altunizade'den(1. köprüden çıkış olan yol) kadıköy tarafına otoyoldan ilerliyordum. kaza yeri kadıköy'e inen bu yoldan e-5 yakınlarındaki yol ayrımı olan;sağ taraf h.paşa ve harem yol ayrımı var e-5 e çıkıyor sol taraf ise direk kadıöy kızıltoprak istikametine iniyor. herkes bilir yol ayrımları başında uzun ve gitgide birbirinden ayrılan çizgiler mevcut işte bunlar yetmiyormuş gibi son zamanlarda belediye(özellikle anadolu yakasında)bu yerlere çizgi boyunca uzun plastik çubuklar yerleştiriyor(tutuncu ve beyaz çizgili)bunun amacı heralde o alanlarda son anda şerit değiştirenleri engellemek için.malesef bi anlık dalgınlığımla gösterge panelne baktım ve kendimi bu çubukların 2-3 metre yakınında buldum ve hiç birşey yapamadım biraz sağa yatmak istedim fakat yapamadım artık çarpacağımı biliyordum ve tek düşüncem çarparım ama inşallah düşmem oldu ve çarptım 2-3 çubuğa çarptım sağ ayağıma değdiğini hissettim birinin ve geçtim henem emniyet şeritinde durdum ön far çizilmiş sol sinyalim hafif kırılmış ve sol ayağım biraz ağrıyordu ucuz atlattım düşse idim ya yola savrulacaktım yada bariyerlere çarpacaktım.allaha şükür olmadı.
    arkadaşlar bilenlere söylüyorum bu bariyerler ne kadar doğru hadi otomobiller kurtulur fakat bi motorsikler bi kaçma manevrası sırasında bi engel olur arkadaşlar lütfen hekes kendince önlemini alsın...
    KaLbİnDe ŞeYtAnLaRıN mElEkLeRdEn FaZlA oLmAsInA iZiN vErMe!!!

by tpr.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Geçmiş olsun... Ama sende demişsin dikkatsizlik... Gözünü 4 açman gerekiyor trafikte, aksi takdirde bu ve buna benzer sonuçlar ortaya çıkabiliyor maalesef...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Gördüm o ve benzeri bariyerleri hangi akla hizmet diye ilk başta afallamıştım ama sonra sakin düşününce ne kadar faydalı olduğunu anladım.

Şimdi belediye kasasından 1 trilyon alsan halka karşı ayıp olur.

Napıcan yigene bir şirket kurup belediyeye maliyeti 0.1 trilyon olan plastik çubuklardan 1.1 trilyon'a bir miktar alıp yollara dikicen.

Yegendeki 1 trilyonuda halka hizmetin verdiği gururla hacılıycan, uluslararası ilişkileri geliştirmek içinde bunun %25lik kısmını kardeş ukrayna belediyesi upskirt korosu resitali için harcıycan.

Eee bu kadar kamu hizmeti yapılırkende senin canın biraz yanıcak tabi, olur o kadar.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    teşekkürler ne zaman bişey gelse başıma çok sıkışık zamanda hadi hemen dolaşıp bi r tur atıp geleyim dediğimde oluyor...bunun için artık sürüşe hazır olmadan yada bir sorun varsa düşündüğüm sakinleşince kullanmaya gayret edeceğim

by tpr.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun paşam...Trafik akışı için konulan işaretler bazen kaza sebebi olabiliyor... Allah beterinden saklasın...En büyük kazan bu olsun babocan...
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Geçmiş olsun arkadaşım. Motorsiklet değil Motosiklet. Sadece belirtmek istedim... Tekrar geçmiş olsun dikkatli olmamız lazım.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Bahsi geçen çubuklardan Beşiktaş alt geçitle birleşen yola da koymuşlar.. Çokta hayırlı olmuş, orda ölen o kadar insanımız varki?
    Biraz daha mantıklı düşünürseniz hayırlı bi iş olduğunu anlarsınız sanırım..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    hemşerim sağol bilgilendirdiğin için e kaza atlattım ve bir an önce yazmak istedim pardon

by tpr.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Pınarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsi geçen çubuklardan Beşiktaş alt geçitle birleşen yola da koymuşlar.. Çokta hayırlı olmuş, orda ölen o kadar insanımız varki?
    Biraz daha mantıklı düşünürseniz hayırlı bi iş olduğunu anlarsınız sanırım..
    Yok be Pınar abuk subuk her yere koymuşlar, zaten herhangi bir amaca da hizmet etmiyor, yaya tutmaz arasından geçer, araç tutmaz üstünden geçer, en fazla farkedemeyen sürücüye kaza yaptırır.

Zaten yarın öbür gün kar yağınca dozerler hepsini söker dert etmeye gerek yok.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

dostum geçmiş olsun. ama bu motosiklet'te insan nadir'de olsa doğal olarak 1000'de bir dalabiliyor. ve maalesef sonuçlar genel olarak biz motor kullanıcalırı için hiç te şansdan yana olmuyor( kaderimiz mi ne)..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    geçmiş olsun kardeşim ama
    bunları emniyet şeridinin kullanımını kaldırmak ve o katil bariyerlere girmemek için yapıyorlar ve bilgiğim kadarıyla bi süre soora her yerde olucak
    cumartesi günü bende motorla avrupa yakasından dönerken akşamın karanlığında bide siyah vizörlü kaskla görmedim onları ucuzdan yırttım, sola kaçıp yoluma deva medemedim, bakkalkçyden girdim mecburen
    umarım bu çubuuklar emniyet şeridi kullanımını sıfıra indirir..
    burdaki en büyük hata bu tip bir uygulamanın yapıldığını kamuya bi şekilde bildirmeleri gerekirdi
    çünkü bu sekilde senin benim gibi öğrenenler şanslı kişiler,
    kimbilir n kazalara yol açıcak alışılana kadar..
    GKN MOTORS

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    geçmiş olsun kardeşim tekrarını yaşamzsın inş,tedbirli olmakta fayda vari
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    geçmiş olsun dikkatli olma konusunda ders olmuştur umarım
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    SUZUKİ GSR 600
    yine fazla panik yapmadım fakat düşünsenize karşınıza birden çıktığını yani yolda bilmiyorumda setmi? sabit mi? neyse yani olay şu şekildede olabilir biri panik yapar asılır frenlere düşeceği yoksada kontrolü kaybedebilir...
    herkese teşekkür ederim tekrar

by tpr.

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok be Pınar abuk subuk her yere koymuşlar, zaten herhangi bir amaca da hizmet etmiyor, yaya tutmaz arasından geçer, araç tutmaz üstünden geçer, en fazla farkedemeyen sürücüye kaza yaptırır.

Zaten yarın öbür gün kar yağınca dozerler hepsini söker dert etmeye gerek yok.
    Bariyer olsa yada parmaklıklı demirler olsa gemiyo yayalar sanki
    Hem denildiği gibi katil bariyerlerden deil işte bardağın dolu tarafını görünüss azcıkkk

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    dostum büyük geçmiş olsun,,,,,,,,,lütfen daha sakin soğukkanlı olalım
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    O bariyerler çarptığınızda bükülür, yüksek hızlarda olmadıkça düşürmez. Zaten kavşak ayrımında yüksek hızdaysanız düşünemiyorum bile. Bir tanesine ayağım çarpmıştı, ne dengemi bozdu ne başka birşey. Bence son derece yararlı şeyler.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    cok geçmiş olsun allah beterinden saklasın
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Geçmiş olsun. Şükür ki büyük birşey olmamış. Motordaki zararlar telafi edilir.

O plastik çubuklar Kore veya Taiwan'dan esinlenerek yapıldı yanlış hatırlamıyorsam.

Bariyer ve çelik halata alternatif olarak yapılmıştı.

Faydalı olduğunu tv'lerde anlatıyorlardı geçtiğimiz aylarda.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Çok geçmiş olsun, o sapak gerçekten tehlikeli, eğer sağ tarafa değilde soldan devam etmek istiyorsan hızın ortalama 90-100 km üzeri olması gerekiyor, yoksa hızla sağa kıvrılan araçların arasından sıyrılman zor oluyor.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)