Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tarihte Bugün

Motovento
    REKLAM ALANI
    efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Tarihte bugün ne oldu buraya yazabiliriz doğum günü evlilik yıldönümü gibi vesaire

20/08/1921 Uluslararası Atletizm Federasyonu kuruldu. Önceki tüm en iyi dereceler dünya rekoru olarak tescil edildi.
    20/08/1928 Yunanistan'da genel seçimlerinde 250 sandalyenin 228'ini elde eden Eleftheiros Venizelos kazandı.
    20/08/1940 Sovyet devriminin önderlerinden Leon Troçki, sürgünde yaşadığı Meksika'da Stalin'in bir ajanı tarafından öldürüldü.
    20/08/1954 Zonguldak Kozlu'da grizu patlaması. 9 işçi öldü, 36 işçi yaralandı.
    20/08/1959 Bağdat Paktı Konseyi'nin adı değişti. Paktın yeni adı Merkezi Antlaşma Teşkilatı yani CENTO oldu.
    20/08/1962 Doğu Berlinli bir genç Berlin Duvarı'nı geçmek isterken öldürüldü. 5 bin Batı Berlinli eylem yaparak olayı protesto etti.
    20/08/1968 Sovyet Birlikleri Çekoslovakya'yı işgal etti.
    20/08/1969 Adalet Partisi Necmettin Erbakan'ın adaylık başvurusunu reddetti. Erbakan, "Vahim sonuçlardan mesul değiliz" dedi.
    20/08/1977 Voyager 2, Jüpiter, Satürn ve Neptün'ü incelemek için uzayda yola çıktı.
    20/08/1979 Ankara Bahçelievler'de Türkiye İşçi Partisi üyesi 7 genç, Latif Can, Faruk Ersan, Efraim Ezgin, Salih Gevenci, Hürcan Gürses, Osman Nuri Uzunlar ve Serdar Alten'in öldürülmelerinden sanık 8 ülkücünün yargılanmasına 20 Ağustos 1979'da başlandı.
    20/08/1981 Sol görüşlü Mustafa Özenç ve sağ görüşlü İsmet Şahin idam edildi.
    20/08/1982 2 ay 27 günlük kesinleşmiş cezası ertelenmeyen Bülent Ecevit Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'ne konuldu.
    20/08/1987 Yüksek Seçim Kurulu radyo ve televizyonda siyasi partiler adına konuşacak kişilerin parti üyesi olmasına karar verdi. Bu karar sonucu Süleyman Demirel, Bülent Ecevit ve öteki yasaklı lider radyo ve televizyonda konuşamayacak.
    20/08/1988 Cezaevlerinde tek tip elbise uygulaması yine gündemde. Bursa Cezaevi'ndeki sol ve sağ görüşlü hükümlüler tek tipte ısrar edilirse ölüm orucuna başlayacaklarını açıkladılar.
    20/08/1991 Estonya Sovyetler Birliği'nden bağımsızlığını ilan etti.
    20/08/1996 Halkın Demokrasi Partisi (HADEP) Kongresi'nde Türk bayrağını indirdiği iddia edilen Faysal Koçar Buluttekin yakalandı.

20/08/2006 Askerde falakaya yatmıştım günlüğüü karıştırırkeb gördüm ve bu konuyu açtım matrak olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym mio
    paylaşımın için teşekk
    ürlerrrrrrrrrrr
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Cbr-600rr '07
    tarihte yarınıda beklioruz iso

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaww ıso sana noldu konu dısı 'nda butun konuları sen acmısın..bu kadar geyıkcı olma lutfen...daha yılbasına varr...

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    leeen olim bırak gecmişi gelecege bak sana sen dostum kankam arkadaşım

Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaww ıso sana noldu konu dısı 'nda butun konuları sen acmısın..bu kadar geyıkcı olma lutfen...daha yılbasına varr...

vardır bundada bir hayır iso geyik oldu iso geyik olduuu
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Motosikleti
    R1_8
    boynuzlarım tehlike arzetmeye başladı kanka bu gün itibariyle ne yapcam bilmiyom

Motosikleti
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boynuzlarım tehlike arzetmeye başladı kanka bu gün itibariyle ne yapcam bilmiyom

korkma dostum ben akşam törpülerim biraz ama bizde cok uzattık konu içine dönelimmi

Motosikleti
    R1_8
    benim mekanım buralar kanka konu içinde ne işim var ben kendimi senin gibi motorcu zannetmiyom

Motosikleti
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim mekanım buralar kanka konu içinde ne işim var ben kendimi senin gibi motorcu zannetmiyom

geyik sinde ondandır kanka

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yavv senı noel babanın yanına cırak verelım mı ısmail abı geyıklerle geyık muhabbetı yaparsın....onlar bızden daha ıyıdır bu konuda

Motosikleti
    R1_8
    kendini geyikler kaadar iyi görmüyonmu bisikletçii

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)