Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yine yandı ormanlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    Hafta sonu haberlerinde ne yazık ki orman yangınları başta yer aldı ve bazıları hala devam ediyor. Haberlerde dikkatimi çeken bir cümle vardı, "...da çıkan orman yangınına 5 uçak, 7 helikopter ile müdahele ediliyor". Yani eş zamanlı çıkan tüm yangınları düşündüğümüzde bizim 25-30 söndürme uçağımız, 35-40 tane de söndürme helikopterimiz var. Ne yazık ki her haberde verilen uçak ve helikopter sayısı hep aynı araçlar için, yani 5-7 tane tümü, onlar da kiralık. Ülkemizde her aracın son modeli bol miktarda varken, dondurma firmaları Ferrari, Porche dağıtırken, bizler son model hondalar, ducatiler, yamahalar kullanırken, bu söndürme araçlarına da biraz para ayırsak. Her il, her bölge kendi uçağını, helikopterini almak için bir kampanya düzenlese. Bu ülkenin geçmişinde var böyle örnekler. Aksi halde gezi yazılarımızda yer alan fotoğraflar birer değerli anı haline gelecek. Motorlarımız ile sadece toz toprak içindeki kıraç alanlarda gezip, pişmanlıklarımızı fotoğraflayacağız.
    Hepinize iyi günler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçen senelerde de aynısı olmuştu. Sürekli çıkan yangınlara aralıksız müdahale eden hava araçlarımız yoruluyor ve maalesef teknik arızalar göstermeye başlıyor. Sounçları üzücü olan kazalar meydana geliyor...

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı woodwork adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Her il, her bölge kendi uçağını, helikopterini almak için bir kampanya düzenlese. Bu ülkenin geçmişinde var böyle örnekler...

Evet bu ülkenin geçmişinde var böyle örnekler. Ama yakın geçmişinde ise maalesef çok kötü örnekler var, deprem yardımlarının akıbeti gibi

Gerçekten yüreğinden koparak yardım kampanyasına katılacak o kadar çok insan var ki.. Keşke toplanacak yardımlar gerçek yerlerine ulaşabilse..
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hee yaa gitti güzeLim ormanlar Söndüremiyolar da
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

KANUNSUZ 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 750 R /SUZUKI DR BIG 800
    Evet yazık oldu.....Bence sabotaj yani pkk ve ya vatan düşmanlarının marifeti.
    Böyle hayvanları yakalayınca sallandıracaksınki birdaha olmasın....Lanetliyorum..

Motosikleti
    aprilia leo 150
    Bunca orman yangınından sonra mangal yakmak antalyada temmuz ayının sonuna kadar yasaklandı...
    Ancak haftasonu şöyle Kemere kadar bir uzanayım dedim ama mesire yerlerinde mangal kokusundan geçilecek gibi değildi....

Vurdum Duymazlıın böylesi...Klasik Türkiye gerçeği işte....

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    evet gerçekten vahim bi olay....
    KIRMIZI BOĞA..

Arazi mafyalarının işidir...

blackhawk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2
    wala hayvan sevgisini boşverip yakanları yakalayıp yakacaksın...hayvan diyorum çünkü orman yangınlarından sonra insanlığımdan utanıyorum..
    İMZA:BİR DOST

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)