Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Piyano çalan arkadaşar var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Erudite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Piyano çalan arkadaşlar kimler acaba, Elimizdeki metodları, sevdiğimiz eserlerin notalarını paylaşabiliriz
    Everything goes the way it should...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    .....gitar var olur mu?

şaka bir yana çok severim piyanoyu da.sevindim böyle şeylerin de sorulduğuna.

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    valla abı ne bulsam calıyorum ekmek parası
    saka bı yana bızde bı pıyano vardı kayboldu gıttı super bıseydı... sımdı olsa calardım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    nasıl kaybolur koca piyano be?

Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Ben piyano derslerine başladım, 2 ay oldu. İyi de gidiyor. Çok istiyordum şimdiye nasipmiş.BU yaştan sonra olmaz diyenler de oldu ama hiç umursamadım. 1.metod bitti, hoca gayet iyi olduğumu söylüyor. Tabi beni teşvik etme de var içinde.

Biraz daha ilerleyince piyano da alacağım ki zaten aslında hergün 3-4 saat çalışmak lazım. Neyseki dersler sık ve arada boşluk bırakmadığımdan ilerleme yavaş olmuyor

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben piano deil ama PRG çalıyorum.. bi kaç yerde çalmışştım düğün vs

Gerçi piano org hemen hemen aynı ama bi o kadar da farklı Bu arada Nota felan kesinliklee kullanmam hiç kullanmadm ; kulakla çalıyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı Erudite adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben piyano derslerine başladım, 2 ay oldu. İyi de gidiyor. Çok istiyordum şimdiye nasipmiş.BU yaştan sonra olmaz diyenler de oldu ama hiç umursamadım. 1.metod bitti, hoca gayet iyi olduğumu söylüyor. Tabi beni teşvik etme de var içinde.

Biraz daha ilerleyince piyano da alacağım ki zaten aslında hergün 3-4 saat çalışmak lazım. Neyseki dersler sık ve arada boşluk bırakmadığımdan ilerleme yavaş olmuyor
    Dinleme kimseyi, her yasta ogrenirsin. Hatta sunu da soyleyeyim, herhangi bi konu secsen, uzerinde 10000 saat calisma ile o konunun uzmani olursun.
    Son verilere gore "uzman olunur mu?, dogulur mu?" sorgusunun yaniti yok.
    Arastirin, goreceksiniz; "yetenek" dedigimiz seyin calisma ve azimden ibaret oldugu soyleniyor.

Ben de kemana gec baslamistim, kisa surede konservatuar 2. sinif seviyesine geldim, uzun zamandir dokunmuyorum, tozlandi bebegim.. Hocam, iyi calmama birsuru kulp takmisti:D cok zekisin, ellerin hem sert hem yumusak falam filam...
    Ama ben aşıktım Hala da asigim
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinleme kimseyi, her yasta ogrenirsin. Hatta sunu da soyleyeyim, herhangi bi konu secsen, uzerinde 10000 saat calisma ile o konunun uzmani olursun.
    Son verilere gore "uzman olunur mu?, dogulur mu?" sorgusunun yaniti yok.
    Arastirin, goreceksiniz; "yetenek" dedigimiz seyin calisma ve azimden ibaret oldugu soyleniyor.

Ben de kemana gec baslamistim, kisa surede konservatuar 2. sinif seviyesine geldim, uzun zamandir dokunmuyorum, tozlandi bebegim.. Hocam, iyi calmama birsuru kulp takmisti:D cok zekisin, ellerin hem sert hem yumusak falam filam...
    Ama ben aşıktım Hala da asigim
    Aslında küçük yaşlarda da ders almıştım ama bende çok çok istediğimi şimdi fark ettim Bgn akşam ders varr , çok heyecanlıyım Desteğin için teşekkürler

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alakası yok. aylarca çalıştığım halde bağlamada birkaç notayı bile doğru düzgün çalamadım. baktım ki ne yapsam beceremeyeceğim pes ettim, birdaha da elime almadım.
    halbuki mekanik yeteneklerim gelişmiştir. hemen hemen tüm sporlarda başarılıyım.
    rahmetli amcam büyük bir kemençe ustasıydı. nasıl öğrendin diye sorduğumda "elime aldım çalmaya başladım" dedi.
    yetenek meselesi bunlar.
    yetenek genlerde vardır ama kendini göstermesi için çalışmak gerekir.

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alakası yok. aylarca çalıştığım halde bağlamada birkaç notayı bile doğru düzgün çalamadım. baktım ki ne yapsam beceremeyeceğim pes ettim, birdaha da elime almadım.
    halbuki mekanik yeteneklerim gelişmiştir. hemen hemen tüm sporlarda başarılıyım.
    rahmetli amcam büyük bir kemençe ustasıydı. nasıl öğrendin diye sorduğumda "elime aldım çalmaya başladım" dedi.
    yetenek meselesi bunlar.
    yetenek genlerde vardır ama kendini göstermesi için çalışmak gerekir.
    Ama sen arastirmamissin ki Sen bana gordugun birkac ornegi anlatiyorsun, ben sana bilim adamlarinin 2006 da dunya capinda yaptiklari arastirmalarin sonuclarindan bahsediyorum. Ayrica "10000saat calisma" derken "verimli calisma"yi kastediyorum. Mesela, oyle, kemani eline alip neresinden baslayacagini bilmiyorsa insan, kararsizlikla bir oradan bir buradan tutuyorsa kemani, onunde bir baslangic kitabi yoksa, buna calisma demem ben.
    Uzman olmak istiyorsan, basinda bir hoca, onunde bir kitap, duzenli bir calisma ve azim olmali diyorum

Motor kullanmak da bir tur ogrenmedir fakat gozunde buyutursen saz calmak gibi, ellerin titrer, asla basaramayacagini sanirsinher an yanlis yapacagin hissiyle surekli hata yaparsin.. Oysa ne kolay di mi? Motor kullanmayi ogrenmeni kolaylastiran seyler neler oldu senin icin? Bunlari da bir dusun

"Her turlu spor" diyorsun, ciddi anlamda guveniyorsun kendine Bu cok guzel Oyle olduguna da inaniyorum. Yani henuz denemediklerin konusundaki onyargin denediklerin uzerinden olusuyor. Iste boyle birsey yahu.. Daha once telli calgi calmamissin ya da cok iyi caldigin inancina varmamissin ki bundan sonra da inanmiyorsun. Hersey, sen kafani deistirdikten soora baslicak

avat, dohtor gulnur'la paylasilmak istenen herhangi bir gorus-dusunce daha?

Motosikleti
    Ducati 797
    Motor kullanmak da bir tur ogrenmedir fakat gozunde buyutursen saz calmak gibi, ellerin titrer, asla basaramayacagini sanirsinher an yanlis yapacagin hissiyle surekli hata yaparsin.. Oysa ne kolay di mi? Motor kullanmayi ogrenmeni kolaylastiran seyler neler oldu senin icin? Bunlari da bir dusun
    iyide ben motora bindim sürdüm, arada biriki yuvarlandım tecrübe edindim hepsi bu
    evet çok çalışırsan bir enstrumanı çalabilirsin. ama sen 1 yıl çalışırsın, mozart 1 ay, ben 11 ay 29 gün.
    futbolu ele alalım
    neden dünyada bir tane maradona, bir tane pele, bir tane ronaldinho var. madem iş çalışmakla bitiyor diğer tüm futbolcular da onlar kadar çalışıyordur eminim. farkları ne? ben söyleyeyim: Allah vergisi yetenek.

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    davul olmazmı sıkı çalarım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Alıntı megadeth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    davul olmazmı sıkı çalarım
    Hadi bi grup toplayalım o zaman.Holy wars çalabilir misin megadeth

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    iyide ben motora bindim sürdüm, arada biriki yuvarlandım tecrübe edindim hepsi bu
    evet çok çalışırsan bir enstrumanı çalabilirsin. ama sen 1 yıl çalışırsın, mozart 1 ay, ben 11 ay 29 gün.
    futbolu ele alalım
    neden dünyada bir tane maradona, bir tane pele, bir tane ronaldinho var. madem iş çalışmakla bitiyor diğer tüm futbolcular da onlar kadar çalışıyordur eminim. farkları ne? ben söyleyeyim: Allah vergisi yetenek.
    OOOOy oy...
    Bak simdi en basit hayvanlardan arilar "omurleri boyunca" ne yapacaklarini bilerek dunyaya gelirler. cicege konmayi ogrenmezler, petek yapmayi, bal yapmayi ogrenmezler. Bunlarin hepsi genlerinde kodludur. Dogar ve calisirlar. Hayvanlarda gelismislik arttikca daha az sey bilerek dunyaya gelirler. Memeli hayvanlar en gelismisleri olduklari icin, dogduklarinda, cevre ile ilgili bilgileri cok daha azdir. Insanlar ise memelilerin en gelismisleri olduklari icin, bos bir bardak kadar bos gelirler dunyaya. Bu nedenle ölümlerin en fazlasi 0-2 yas arasinda gorulur. Medikal destek goremeyen bebek, ölür gider.

Bos bir bardagi istedigin gibi doldurabilirsin. Bu tabi etik olmaz.. Malesef,m masum bir bebek; katil de olabilir, doktor da, muhendis de, pizzaci da, hirsiz da, yan kesici de, iyi bir futbolcu da..

Sunu soyleyeyim, Maradona' nin gunde kac saat futbol oynayarak bu seviyeye geldigini arastir. Futbola ilgisinin nasil dogdugunu arastir.. falan filan.

Sonra gene konusalim.

Koca bi not:var ya, saglikli(vucudunda ilerisi icin engel teskil edecek deformasyonu olmayan,asiri yuklemeyi kaldirabilecek)turk futbolcularina "bile" ronaldinho ya verdikleri parayi verseler her biri gunde 8 saat top pesinde kosturur:D Yildiz da olur...
    Ben Tukiye' deki sporu biliyorum..Amator takimlara-bireysel sporculara destegi ancak prof. kadroda yer bosalinca yaparar. Yatirim yapmazlar. Sen simdi gelip bana galatasarayin altyapisindan bahsedeceksin.. Ordaki cocuklarin kaci OSS ya hazirlaniyor acaba? dicem ben de.. Bizim müfredatimiz dunyada 3. agir müfredat. Cocuk okula mi gitsin, futbolcu mu olsun? Diploma mi alsin? Top pesinde mi kossun? Gunde kac saat calisabiliyorlar? Kacinin ailesi "aksatmadan" gunde 4 saat calismalarina izin vermis? Sabah 2 sa. idaman,aksam 2 sa. idman. Boyle birsey mumkun mu Turkiye'de? Ama cocuk gunde 4 saat calismazsa da ne Maradona olur ne Ronaldinho.. Zaten adam gibi hoca da yok finansal destek de. Dikkatini cekerim, o alt yapidaki her bir cocuk, "donanimli" hocalarla gunde 4 sa. calisabilse 10 yilda yildiz olur. 365 gunx 4sa= 1460sa. 1460sax10= 14600 saat. Ki, bu kadar calisma insani hangi isle ugrasiyor olursa olsun o isin piri yapar. Dunyadaki tüm uzmanlarin,alanlarinda en iyilerin, o is için 7000 ila 10000 sa "verimli" calismis olduklari biliniyor.. Turkiye'de maddi sıkıntı var. Ne sporcularda nede hocalarda profesyonellik yok..
    Tekrar ediyorum, uzmanlik insanin elinde olan birsey. Sartlari ve azmi bulduktan sonra.. Gerisi hikaye.. Azim-istek en onemlisi..Yoksa duvari tirmanmak istemeyene istedigin kadar duvar nasil tirmanilir, anlat dur....Bir faydasi olmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Bu tartışma yanlıştır cezerye.Dünya'ya Polyanna gibi bakıyorsun.Moral vermek için yazmışsın arkadaşa ama abartmışsın sonrasında.Doğuştan gelen yetenek denen şey inkar edilemezdir.Bazı insanlar da daha da belirgin biçimde ortaya çıkar bu.Tamam azim, çalışma isteği önemlidir belki ama söylediklerinin hiçbir bilimsel niteliği yok.2006 yılında yapılan çalışmadan falan bahsediyosun ama Dünya'da her an birçok konuyla alakalı birçok çalışma yapılmakta.Senin söçylediğin tez bile değil ancak hipotezdir bence bırak kural kabul edilmeyi....Sergen Yalçın diye bir insan var bu ülkede.Antrenman falan yapmaz ama ne zaman sol ayak görsem adam aklıma gelir; nedendir acaba

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı emredvm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tartışma yanlıştır cezerye.Dünya'ya Polyanna gibi bakıyorsun.Moral vermek için yazmışsın arkadaşa ama abartmışsın sonrasında.Doğuştan gelen yetenek denen şey inkar edilemezdir.Bazı insanlar da daha da belirgin biçimde ortaya çıkar bu.Tamam azim, çalışma isteği önemlidir belki ama söylediklerinin hiçbir bilimsel niteliği yok.2006 yılında yapılan çalışmadan falan bahsediyosun ama Dünya'da her an birçok konuyla alakalı birçok çalışma yapılmakta.Senin söçylediğin tez bile değil ancak hipotezdir bence bırak kural kabul edilmeyi....Sergen Yalçın diye bir insan var bu ülkede.Antrenman falan yapmaz ama ne zaman sol ayak görsem adam aklıma gelir; nedendir acaba
    Scientific American dergisi, July,24 2006 da
    su sozler geciyor:
    "The preponderance of psychological evidence indicates that experts are made, not born." : "Üstun psikolojiye ait kanitlar gorsteriyor ki uzmanlar yapilir, dogmaz"

Her insanin dile "yetenegi(?)" var mi? Bana "yok" cevabini vermen gerekiyor sozlerine gore.
    Bak sana bir tablo cizeyim..

Dile kesinlikle yetenegi olmadigini dusundugun birini aklina getir. Ve hangi dile yetengi(?) yoksa, o dilin konusuldugu ulkede dogup buyuseydi, o dili nasil konusurdu, bana onu soyle
    Mukemmel konusmaz miydi? E? hani bu kisinin o dile yetenegi yoktu???

Not: Kimseye moral vermeye falan calismiyorum. Birseyler anlatmaya calisiyorum.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı
    Sunu soyleyeyim, Maradona' nin gunde kac saat futbol oynayarak bu seviyeye geldigini arastir. Futbola ilgisinin nasil dogdugunu arastir.. falan filan.
    en basit futbolcunun bile ne kadar çalıştığını bilmiyorsun. emin ol maradona ne kadar çalıştıysa genelde tüm futbolcular da okadar çalışır.
    bir insanı katil yapabilirsin ama büyük bir futbolcu yapamazsın.
    birinde vicdan kavramını yoketmen gerekiyor, bu basittir. diğerinde beyinle kaslar arasındaki iletişimi mükemmelleştirmen gerekiyor, bu doğuştan gelir.

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    en basit futbolcunun bile ne kadar çalıştığını bilmiyorsun. emin ol maradona ne kadar çalıştıysa genelde tüm futbolcular da okadar çalışır.
    bir insanı katil yapabilirsin ama büyük bir futbolcu yapamazsın.
    birinde vicdan kavramını yoketmen gerekiyor, bu basittir. diğerinde beyinle kaslar arasındaki iletişimi mükemmelleştirmen gerekiyor, bu doğuştan gelir.
    Maradona'nin gunde kac saat futbol calistigini bilmek zorunda miyim? Ama sen bir ogrensen iyi olur. Sadece suresi de onemli degil, kimlerle top oynadigi da onemli! Kaliteli gecen zaman var, kalitesiz gecen zaman var. Mesela Turk futbolu kaliteli mi? Hayir..

Yahu o kadar da yazi yazdim, en guzel dilimle birseyler anlatmaya cabaladim, cevabin bu mudur?!

Motosikleti
    Ducati 797
    evet cevabım budur. hala anlamıyorsan daha detaylı anlatamıyorum

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Bu kismi "es" mi gectin?

Scientific American dergisi, July,24 2006 da
    su sozler geciyor:
    "The preponderance of psychological evidence indicates that experts are made, not born." : "Üstun psikolojiye ait kanitlar gorsteriyor ki uzmanlar yapilir, dogmaz"

Cevaplayabilir misin lutfen?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)