Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

It Dalaşi !!!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

NATO standartları gereği "Turk Hava Kuvvetleri Uçuş Personeli" görevleri esnasında İNGİLİZCE olarak konuşur...
    Bu bilgiyi uzun süredir biliyorum.

Yukarıdaki videolarda Türkçe konuşmalar var.

Ya "DogFight" esnasında ; o heyecanla Türkçe konuştular.
    Ya da görüntüler bir simulasyondan alıntı!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Viper, hava savaşına girip kanadındaki Türk pilotla ingilizce konuşmak olmaz ki Ben netten elin amerikalısıyla oyun oynarken bile arada gaza gelip Türkçe konuşuyorum

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    öyle ya da böyle ben etkilendim

Erudite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NATO standartları gereği "Turk Hava Kuvvetleri Uçuş Personeli" görevleri esnasında İNGİLİZCE olarak konuşur...
    Bu bilgiyi uzun süredir biliyorum.

Yukarıdaki videolarda Türkçe konuşmalar var.

Ya "DogFight" esnasında ; o heyecanla Türkçe konuştular.
    Ya da görüntüler bir simulasyondan alıntı!!!

Tamamen yanlış bilgi, ingilizce konuşma göreve göre değişir, uzun süredir bildiğin bilginin gerçekle yakından ilgisi yok. Simulasyon değil
    Everything goes the way it should...

selcukates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya kaldık
    ben onu bunu bilmem yunanıstanla kardak tada karşı karşıya kaldık bişey değişmedi,
    üstelik benim askerliğimi yaptığım geminin nöbet yeri kardak kayalıklarınıda kapsıyodu ordaydık ve yine tırstılar bizden anlıycanız denizdede iyiyiz yormayın kafanızı
    onların bizden iyi yaptığı tekşey kışkırtmak başka bişey diil
    pır pır pır pırrr eee ama bu uçmıyooo
    napalım karadan devam edicez... selçuk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    yunan deniz gücü dünyanın en iyi deniz güçlerinden biridir.

Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    xnode, yunan deniz kuvvetlerinin kaç fırkateyn kaç kruvazör kaç deniz altısı var? veya sonar sistemleri nasıl? kaç denizci personeli var ? en iyilerinden birisi dediğine göre bilgin var. bizimle paylaşırmısın

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı Erudite adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xnode, yunan deniz kuvvetlerinin kaç fırkateyn kaç kruvazör kaç deniz altısı var? veya sonar sistemleri nasıl? kaç denizci personeli var ? en iyilerinden birisi dediğine göre bilgin var. bizimle paylaşırmısın
    vayy be ne güzel sorular .
    +1

bu arada birşeyi daha merak ettim. it dalaşı ile yunan deniz gücünün ne alakası var.

gemilerimizdemi it dalaşına giriyor

Motosikleti
    http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_Navy
    Yunan Donanması,

14 frigate
    20 Fast Attack Guided Missile Vessels
    9 denizaltı
    13 çıkartma aracı
    13 gunboat (gambot)
    10 mayın tarayıcı

http://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_Navy
    Türk Donanması

19 Frigates
    6 korvet
    23 Fast Attack Missile & Torpedo Boats
    14 denizaltı
    22 mayın tarayıcı
    5 ana çıkartma gemisi
    42 küçük çıkartma gemisi

Tabii Türkiye'nin şu an inşa halinde 30+ gemisini de hesaba katarsak, Türk donanması daha büyük. Ama Yunanların adalardaki limanlar ve adalardan kalkan uçaklar gibi bir desteği var, ama bizim donanmamızın da hava kuvvetleri sayesinde taktik avantajı var. Denizde Türk ordusunun ufak sayısal üstünlüğü Yunanların lojistik üstünlüğüyle dengeleniyor, ama HKK'nın batıdaki jet üsleri ve yakında alacağı AWACS'lar bu konuda bize üstünlük getirebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Gemi sayısının fazlalığı gücü göstermez. Andrea Doria'nın deniz gücü Barbaros'tan 3 kat fazlaydı ama Barbaros kazandı.
    Yunan donanması gemilerin 7 şiddetinde denize çıkarabiliyor ancak türk donanması çıkaramıyor.
    Yukarıda söylediğim gibi yunan deniz gücü dünyanın en iyi denzi gücünden biridir.
    Türk hava gücü'de Yunan hava gücünden üstündür. Hem deneyim hem de kabiliyetler açısından..
    Denizle ilgili konuyu; Wikipedia'ya değil, tanıdığınız bir tuğamirale sorarsanız o size daha iyi izah eder..

Sevgi ve selamlar.

ELINT birkez daha müsamahalı davranmayacağım. Konunun gelişatını okursan deniz konusunun nereden geldiğini anlayacaksın..
    Sevgiler.

Motosikleti
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gemi sayısının fazlalığı gücü göstermez. Andrea Doria'nın deniz gücü Barbaros'tan 3 kat fazlaydı ama Barbaros kazandı.
    Yunan donanması gemilerin 7 şiddetinde denize çıkarabiliyor ancak türk donanması çıkaramıyor.
    Yukarıda söylediğim gibi yunan deniz gücü dünyanın en iyi denzi gücünden biridir.
    Türk hava gücü'de Yunan hava gücünden üstündür. Hem deneyim hem de kabiliyetler açısından..
    Denizle ilgili konuyu; Wikipedia'ya değil, tanıdığınız bir tuğamirale sorarsanız o size daha iyi izah eder..

Sevgi ve selamlar.

ELINT birkez daha müsamahalı davranmayacağım. Konunun gelişatını okursan deniz konusunun nereden geldiğini anlayacaksın..
    Sevgiler.
    @xnode, gemilerin sınıfları vs. de yazıyor verdiğim linklerde, sayfanın şeklini bozmamak için eklemedim onları. Oradan bakarsan gemilerin özellikler itibarıyla birbirine denk olduğunu görürsün.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bilen varsa söylesin
    Alıntı crxi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence İT le İT olunmaz zehirliyelim gitsin

Vatan Bİzİmdİr Pİlotlar YaŞadikÇa
    crxi kendine gel..Kimi neyi zehirliyorsun?Hayvan hakları kanunundan bi haber misin?iyi niyetle bi kinaye yaptığını düşünüyorum, aksini düşünmek bile istemiyorum.Ama lütfen böyle konularda hayvanlara karşı şiddet içeren birşey yazmadan, benzetme yapmadan önce 2 kere hatta çok kere düşünelim.Benim bahçemdeki, kulübesindeki 2 köpeğim zehirlenerek öldürüldü çocukken bi kısım o.ospunun evlatları(belediye veterineri görünümünde g.tveren) yüzünden...ben de veteriner oldum.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.30 'da kilitledi.... Savaş tek düğmeye bakıyor...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    F 650 GS
    xnode benimle ilgili sorunun ne?

neden her yazımı kendi üzerine alarak yorum yapıyorsun. gemilerle ilgili yorumların bu topige uygun olmadıgını düşündügüm için onları söyledim. başkasıda olsa söyleyeceklerim degişmezdi. söyleyeceklerimi kişilere göre düzenlemem .

ayrıca müsamahalı olmadıgın durumuda merak ediyorum dogrusu.

seninle böyle basit bir konu yüzünden tartışmaya girmek istemiyorum. ortada tartışacak birşey yok...

Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Alıntı xnode adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sevgi ve selamlar.

Sevgiler.
    Açıkçası, Ben bizim deniz kuvvetlerimiz daha iyi yada yunanlıların daha iyi die hiç bir şekilde iddaa etmiyorum. Ama bilgim olan her konuda da açıklama yapmaktan çekinmem. Ki zaten ben denizci değil havacıyım, Öncelikle şunu dile getireyim, Savunma ve havacılık dergilerinde de yazar, Yunanlıların uçak kaldırabileceği en yakın ada SKIROS ve LIMNI dir (Yunanca yazılışlarını bilmiyorum) ki Uluslar arası hava sahasına çiğli üssünden kaldırdığımız uçaklar (buna akhisar da dahil) ile aynı zaman aralığında ulaşıyoruz. Tabi çiğli eğitim üssü F-16 yok demeyin sakın intikal denilen birşey var. Kaldı ki Speed up modunda bir F - 16 nın dakikada 9-10 mil aldığını düşünürsek Balıkesirde gayet avantajlı. Diğer bir husus, madem konu güçlü olmak olmamak Bu ne deniz nede hava gücü die sınırlandırılabilir, Yunan silahlı kuvvetlerin gücü Türk silahlı kuvvetlerin gücü ile asla kıyaslanamaz. Türk silahlı Kuvvetleri ne bağlı olan Kara kuvvetlerimizin gerek silah, gerek personel açısından çok büyük avantajı var. Hava kuvvetlerimizde öyle. Ki Savaş stratejilerinde ki en önemli husus da şudur : Teknoloji ve silah sistemleri birbirine yakın olan iki ülke arasındaki en önemli ayırımı NÜFUS GÜÇ sağlar. Zaten nüfusu İstanbulla neredeyse aynı olan Yunanistanın, karşısında 75 milyon insandan korktuğu ayrı bir gerçek. O yüzden bir çok Ege olayında sadece kışkırtmaya gidebiliyorlar.

Diğer bir husus sayısal veriye dayanmayan her bir açıklama, çoğunlukla kişisel fikre dayanır. Bir komutanımızın açıklaması aynı rütbede başka bir komutanımızın açıklaması ile uyum sağlamayabilir. Bu ne bizi ne onları güçlü yapar. Daha büyük rütbeli bir komutanımızdanda tersi fikirleri ben dinledim ama dediğim gibi bunlar fikir, er meydanında Deniz- hava ve kara kuvvetlerinin birliği iş yapar.

Ve diğer bir husus Yunan milletindeki vatan sevgisi bizdeki vatan sevgisinden çokkkkk daha az. Zaten hangi ulus vardır ki bir Türk kadar vatanını sevsin korusun bayrağını doyasıya öpsün . . . .

Motosikleti
    Dream Rider
    Kamera kayıtlarında dikkat ettiniz mi ? Bizim F-16 lar bangır bangır altidute ve fuel alert veriyor. Koçlarım benim olabilecek en alt ve üst limitlerde kullanıyorlar uçakları ki kilitlesinler bu lavukları.

Bu arada anlayamayan arkadaşlar için ilk videodaki telsiz konusmalarını anlayabildiğim kadarı ile çözümledim. Buyrun

Pilot- Serbeset Serbest
    Pilot-Buradan aynen devam ediyoruz
    Pilot-Ufuk Kaptan burası 4000 Feet burası devam ediyoruz
    Kule-Anlaşılmadı son ifadeniz
    Pilot-Ufuk Kaptan burası 4000 feet devam ediyoruz.
    Pilot-Aiming (hedef alma) devam ediyorlar.
    Kule-Anlaşıldı şu anda Greekler ile devam ediyorsunuz.
    Pilot- Anlaşıldı. Greek lerle beraber aynı bölgede devam ediyoruz. 2 Uçak kaçtı. biri ekip daha geliyor
    Kule- Anlaşılmıyor.
    Pilot- Kaçtı Kaçtııııı-- ( Kule anlamadığı için bir türlü adama fenalık geldi )
    Pilo- Senin adına Türkiyeeee ( Gaza geldi burada aslan pilotumuz )

Motosikleti
    F 650 GS
    videoyu 15-20 defa izlememe ragmen konuşmaların tamamanı anlayamamıştım.

Lancelot kulakların iyiymiş hatta iyidende öteee

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Ve diğer bir husus Yunan milletindeki vatan sevgisi bizdeki vatan sevgisinden çokkkkk daha az. Zaten hangi ulus vardır ki bir Türk kadar vatanını sevsin korusun bayrağını doyasıya öpsün . . . .

Bunu söylediğine göre sen türkiye dışına hiç çıkmamışsın..
    Bir ara yolun düşerse; chechny'ya git kahramanlık ve vatan sevgisi ne imiş bir gör...
    Not: Yanlış anlama yukarıdaki "hangi ulus vardırki" sözüne istinaden söylüyorum..

Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Yarım sayfa yazımdan cvp vermek için seçe seçe o cümleyi mi seçtin, o kadar mantıklı açıklamışım ki güçlü olma olayını sende heralde cvp vermem lazım die gittin onu buldun. BAzı şeyleri bilmek içinde yurt dışına çıkmak gerekmez, video da bişey göstermez. Bende sana sonsuz video göstereyim o zaman. Bu içinde hissettiğin birşeydir. Ben vatanımı çok seviyorum diyebiliyorsam, kendimden üstün tutuyorum diyebiliyorsam zaten olay bitmiştir. Benim gibi kendisinden üstün tutan milyonlarda bu ülkede olduğuna göre cevabı gidip videolarda dışarılarda aramanın bi anlamıda yok. O halde bende sana Çanakkale savaşında anzakların, ingiliz askerlerin ve diğer yabancıların günlüklerinden yazıları göstereyim bizzat Türk'ün vatan sevgisine var olan hayranlığını belirtmişler ama bu bile kanıt değildir. Kanıt içimizde hissettiğimizdir....

Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamera kayıtlarında dikkat ettiniz mi ? Bizim F-16 lar bangır bangır altidute ve fuel alert veriyor. Koçlarım benim olabilecek en alt ve üst limitlerde kullanıyorlar uçakları ki kilitlesinler bu lavukları.

Bu arada anlayamayan arkadaşlar için ilk videodaki telsiz konusmalarını anlayabildiğim kadarı ile çözümledim. Buyrun

Pilot- Serbeset Serbest
    Pilot-Buradan aynen devam ediyoruz
    Pilot-Ufuk Kaptan burası 4000 Feet burası devam ediyoruz
    Pilot-Ufuk Kaptan burası 4000 feet devam ediyoruz.
    Pilot-Aiming (hedef alma) devam ediyorlar.
    Kule-Anlaşıldı şu anda Greekler ile devam ediyorsunuz.
    Pilot- Anlaşıldı. Greek lerle beraber aynı bölgede devam ediyoruz. 2 Uçak kaçtı. biri ekip daha geliyor
    Kule- Anlaşılmıyor.
    Pilot- Kaçtı Kaçtııııı-- ( Kule anlamadığı için bir türlü adama fenalık geldi )
    Pilo- Senin adına Türkiyeeee ( Gaza geldi burada aslan pilotumuz )

Neredeyse tamamen doğru ama bazı pilot konuşmaları da radara ait. Kule değil radar bu arada

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Yarım sayfa yazımdan cvp vermek için seçe seçe o cümleyi mi seçtin, o kadar mantıklı açıklamışım ki güçlü olma olayını sende heralde cvp vermem lazım die gittin onu buldun. BAzı şeyleri bilmek içinde yurt dışına çıkmak gerekmez, video da bişey göstermez. Bende sana sonsuz video göstereyim o zaman. Bu içinde hissettiğin birşeydir. Ben vatanımı çok seviyorum diyebiliyorsam, kendimden üstün tutuyorum diyebiliyorsam zaten olay bitmiştir. Benim gibi kendisinden üstün tutan milyonlarda bu ülkede olduğuna göre cevabı gidip videolarda dışarılarda aramanın bi anlamıda yok. O halde bende sana Çanakkale savaşında anzakların, ingiliz askerlerin ve diğer yabancıların günlüklerinden yazıları göstereyim bizzat Türk vatan sevgisine hayranlık belirtmişler ama bu bile kanıt değildir. Kanıt içimizde hissettiğimizdir....

Ben havadan birşey söylemiyorum. Senin söylediğin şeyin komik olduğunu söylüyorum.
    Bunu yazan sen olduğuna göre elbetteki ben yazdığına cevap vereceğim. Ayrıca ben cevabı videolarda aramıyorum. Dikkat edersen sen bu sözünü yukarıda verilen videolara istinaden söylüyorsun.. Yani kendi söylediğin ile kendini vuruyorsun.. Benim milletimin cesareti herkese örnek olacak cinstendir.
    Eğer sen bunu üstünlük taslama vesilesi olarak gösterirsen, elbette ben de kendi milletimin dünyaya örnek teşkil eden üstün cesaret ve kabilietlerini ortaya koyarım. Bundan daha doğal ne olabilir ? Noxchi'ler savaşı dünyaya öğreten millet olarak bilinirler literatürde...
    Kızmak sinirlenmek yok. Senin söylediğine cevap benimki..

Selamlar..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)