Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Askerlik yalanlarımızı anlatsak?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motosiklet.net üyelerinden bir çoğu askerliğini yaptı geldi artık ama hala askere gitmemiş ve askere yeni gidecek arkadaşlarımız var.Nerede askerlik yaptığımızı,askerlik yaptığımız yerin kolaylık ve zorluklarını burada yazarsak belki onlara yardımcı oluruz.Bakarsınız belki de aynı yerde,hatta aynı bölükte bile askerlik yapanımız çıkar.İsteyenlerde askerlik resimlerini de koyabilir ve daha iyi olur.

İlk ben yazayım.Askerliğimi Sarıkamış 9.Motorlu Piyade Tugayı Muhabere Bölüğü'nde 307. K/D (namı değer 'POŞET' ve fotoğrafçı olarak yaptım...Askerliği Sarıkamış'a çıkan ya da çıkacak arkadaşlara yardımcı olabilirim...

Askerliği Sarıkamış'a çıkanlar hele hele kısa dönemse ve de piyade dışında bir asker olmuşsa hiç ama hiç üzülmesin.Benim askerliğimi yaptığım Muhabere Bölüğü'nün o zaman toplam asker sayısı 58'di ve bunun 19 tanesi kısa dönemdi.Sıfır küfür,sıfır devrecilik ve süper bir ortam.Bir bölükte 19 çavuş. (4 tanede uzun dönem vardı)varın gerisini siz düşünün.

Doğu'da ama terör tehlikesi sıfır.Kars'a her gün TYH'nin uçak seferi var ve Sarıkamış Kars'a 45 Km.Türkiye'nin tek kristal karı Sarıkamış'ta ve kış turizmine yönelik iki tane çok kaliteli otel var.Bunlar'dan Toprak Holding'e ait olan ve 35 milyon dolara yapıldığı söylenen Çamkar Otel 5 yıldızlı ve gerçekten kaliteli.Özellikle Rusya'nın elit kısmı kış turizmi için buraya geliyor.
    Alanya'da günlüğü 10 Euroya tatil yapan güzel ama aç Rusların tersine buraya gelen Rusların gelir seviyesi inanılmaz derecede yüksek.

Sarıkamış'ta çok kaliteli 10'un üzerinde internet cafe var ve tamamına yakını LCD monitörlü ve hızlı bilgisayarlara sahip.Ama hafta içinden telefon açıp yer ayırtmazsanız hafta sonu yer bulmanız neredeyse imkansız.

Kısa dönemin acemiliği kadar güzel bir şey yoktur Sarıkamış'ta.Saat 6.30 kalkış ve 8'e kadar hazırlık,yemek filan.8'de iştima ve mesai başlar,298 tane kısa dönem acemi asker alınır ve eğitim sahasına götürülür,hava soğuk olduğu için 20 dakika eğitim ve 20 dakika 'bonet' denen küçük ama içi sobalı,sıcacık kümelerde 20 dakika dinlenme halinde öğleye kadar süren eğitim.Eğitim de sadece düzgün yürüme ve iyi tekmil verme üzerine.Komutanlarla süper bir ortam ve gırgır.

Öğleden sonra tekrar eğitime başlanır ve saat 3 oldumu her taraf zifiri karanlığa büründüğü için mesai biter,dinlenme faslı başlar.Doğru internet olmayan ama internet cafe diye bilinen bilgisayarların olduğu yere koşulur ve hemen bilgisayarın usb'sine bluetooth takılıp telefona,oradan da gprs'le nete bağlanılıp arkadaşlarla MSN'den görüşme ve askerlik yalanlarını anlatma faslı başlar.Bunun sonrasında dev ekranda varsa maç izlenir,yoksa lahmacun fırınının önünde sıraya girilip lahmacunlar alınır ve ardından arkadaşlarla kantine uçup bi taraftan tıkınıp bi taraftan da süper bir sohbet başlar.

Saat 8'de herkes bir yerde toplanır ve yat iştiması alınır.İsteyen yatar,isteyen işine gücüne bakar.Koğuş temizliği gerçekten had safhadadır ve her hafta çarşaflar temizlenmesi için büyük kutularda toplanıp doğru çamaşırhaneye gider.

Haftada her bölüğün iki kez banyo yapma imkanı ve her askerin sabah saat 06-07 arasında ihtiyaç banyosu yapma imkanı vardır.Hamamdaki su o kadar sıcak ve basınçlıdır ki ayarı kaçırırsanız derinizi delebilir.

Etsiz yemeğin olduğu gün yoktur,ve yemekleri çok ama çok kalitelidir.Eminim bir çok asker daha önce tatmadığı bir çok yemeği burada tatmıştır.

Hafta sonu çarşıya çıkınca internet cafelerde yer bulmanız istisnalar dışında neredeyse imkansızdır.Onun için hafta içinde telefon edip yerinizi ayırtmazsanız neti unutun.

İhtiyacınız olan her şeyi çarşıda çok ucuza bulabilirsiniz.3 YTL'ye tavuk değil,bildiğimiz kırmızı et döneri yiyebilirsiniz.

Uzun dönemler için bir şey diyemem ama kısa dönemseniz acemiliğe giriş anından itibaren telefonunuzu yanınızda götürebilirsiniz.Hiç bir şekilde kontrol yapılmıyor.

Askerliğin tadını çıkarmak istiyorsanız ve bilgisayardan anlıyorsanız ya da muhasebeciyseniz kesinlikle söylemeyin,yazıcı olursanız millet saat 3'te paydos ederken siz gece 12'de paydos edersiniz.

Askere gelirken kalın giysi ve çoraptan ziyade teri emen cinsten giysi ve havlu çorap getirmeyi unutmayın.

Ayak numaranız kaç numara olursa olsun bot isterken 1 değil 2, hatta 3 numara büyüğünü isteyin,zira Sarıkamış'ın tek kötü tarafı olan o meşhur soğuğunda en içe teri emmesi için havlu çorap,onun üstüne yünlü çorap,onun üzerine mest ve en nihayetinde onun üstüne de giyeceğiniz ince ve mestin kaymasını önleyecek ince çorap için bi hayli yer gerekecek.

Hastalanırsanız sakın korkmayın.Çünkü Askeri Hastane'ler içinde en kaliteli ve donanımlılarından olan Sarıkamış Asker Hastene'si var ve yürüyerek bile 5 dakikada.Doktorları ise çok kaliteli.(Benim gittiğim dahiliye doktorlarının ikisi de yüzbaşı ve diş doktoru'da yüzbaşı idi.)
    Ayrıca GATA'ya bir şey diyemem ama Türkiye'deki hiç bir Devlet Hastanesinde ve bir çok özel hastenede göremeyeceğiniz kadar alımlı ve güzel Hemşire kadrosunu burada görebilirsiniz.Ben resmen şok oldum görünce.Hele hele başhemşire vardı binbaşı, çok ama çok alımlı bir bayandı.

Sarıkamış'ta kış bitince doğa o kadar güzel bir yeşilliğe bürünüyor ki sırf bu yeşilliği görmek uğruna tekrar burayı ziyaret etmek isteyebilirsiniz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    askerliğimi mete_han 'ın dedesi olarak yaptım torun nasıl ezilir sorusunu ayrıntısı ile anlatabilirim isteyenlere

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    benım hıc olmadıkı
    MT ANTALYA

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Ben ecemiliğimi Ispartada yaptım. Acemiliğim bittiğinde kendimi tanıyamaz hale gelmiştim. Sonra Tuncelide iç güvenliğe gittim.. Anlatmama gerek varmı hepiniz biliyorsunuzdur nasıl bi yer olduğunu.. Operasyonlar, dağda geçen zorlu günler, uykusuz geceler, çatışmalar, kaybedilen arkadaş arkasından ağlayan gözler . O anki halimizi bir video yapıp sizlere izletsem eminim hepinizin gözleri dolar. Zorlu geçen 16 ay dan sonra evime geldim. Şimdi o günleri hatırlayıp vay bee diyorum. Ama şunuda belirteyim şimdi çağırsalar 1 dakika bile düşünmem..

1981/2
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    peder albaydı ama ebem ağladı. torpilmiş yok, eziyet, sürünme üst safhada. halimi herkes acır. babam albay diyordun millet gülüyodu erbaşından en üst albayına alayına kadar hadi len diyip istikamet. nefret ettim astsubay çocuğu arkadaşlar bodrum kapmlarında genaral bodları kullanırken ben albayın oğlu lakabımdı. acemi birliğim malatya, peşine hudut suriye sınırı hudut namustur .her gece pusu uyku yok her hafta sınır geçişi çatışma kaçakçılık
    hayatımın yarısını aldı askerlik. ama gururla söylüyorum babalar gibi askerlik yaptım tecilli gittim 84/4 tertip 15 ay suriye hudutunda askerlik yapacak arkadaşlara allah kolaylık versin sürgün bölgesidir askerliğim boyunca 5 saatten fazla bir gün içerisinde uyku uyuyamadım son derece ağır spor, devrecilik. üst devre olsan bile nöbete devam terhisine bir gün kala nöbetten düşüyorsun fazla anlatmama gerenk yok sürgün bölgesi bukadar . tuylerim ürperdi yazdıklarımda kesinlikle abartı yoktur. vatan gerividir si.. si. yapacaksın
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Forumdan Uzaklaştırıldı Sonsovalye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Polaris Kar Motoru
    Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peder albaydı ama ebem ağladı. torpilmiş yok, eziyet, sürünme üst safhada. halimi herkes acır. babam albay diyordun millet gülüyodu erbaşından en üst albayına alayına kadar hadi len diyip istikamet. nefret ettim astsubay çocuğu arkadaşlar bodrum kapmlarında genaral bodları kullanırken ben albayın oğlu lakabımdı. acemi birliğim malatya, peşine hudut suriye sınırı hudut namustur .her gece pusu uyku yok her hafta sınır geçişi çatışma kaçakçılık
    hayatımın yarısını aldı askerlik. ama gururla söylüyorum babalar gibi askerlik yaptım tecilli gittim 84/4 tertip 15 ay suriye hudutunda askerlik yapacak arkadaşlara allah kolaylık versin sürgün bölgesidir askerliğim boyunca 5 saatten fazla bir gün içerisinde uyku uyuyamadım son derece ağır spor, devrecilik. üst devre olsan bile nöbete devam terhisine bir gün kala nöbetten düşüyorsun fazla anlatmama gerenk yok sürgün bölgesi bukadar . tuylerim ürperdi yazdıklarımda kesinlikle abartı yoktur. vatan gerividir si.. si. yapacaksın

Aferin sana..

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    ben jandarma olarak 3.er egıtım taburu afyon/emırdağ da yaptım bınbası garsonu olarak.28 gun acemılıgımden sonra ses sıstemı uzerıne gazınoya alındım fakat tabur komutanı garsonu oldum..!nobet,iştima vs yoktu bana o konuda cok rahat bır askerlık yaptım.umarım yenı gıdecek arkadaslarda rahat bır bırlıge gıderler...

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Ben askerliğimi Ankara da Piyade Çavuş olarak yaptım. Ama ne kolluk tutuyordum nede içtima alıyordum. Şimdi olduğu gibi pc başında bitirdik askerliği
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Askerlik yalanlarımızı anlatsak?
    bi gün hiç unutmam almışım komutanı ayagımın altınaa...

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi gün hiç unutmam almışım komutanı ayagımın altınaa...
    eğğ sonraa allah ne verdiysemi oldu yermisin yemezmisin
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    arkadaşlar konuyu saptırmayalım ben acemı bırlıgımı erzincan 59 cu er egtım tug. cavuş talımgah taburunda yaptım usta bırlıgım kıbrız bariş kuv.topcu alayıydı

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    73/2 tertip ıspartada 3 ay anamızı ağlattılar eve geldiğimde annem tanıyamadı sonuçta ankara korumadaydım resmi elbise giymedim.19 ay yapanlardanım

ben biraz gezindim desem doğru olur , ilk eğirdir dağ komando birliği yedek subay 281. dönem gözlük kullandığımdan tuzlaya gönderildim eğitim yeri oraya çıkan yedek subay arkadaşlara şimdiden allah kolaylık versin derim , sonrada kıbrıs lefke karakol komutanı olduk, şimdi hartırlaması güzel geliyor da ...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Konu dışına çıkan ve tartışma içerikli mesajlar silinmiştir.Açılan başlığa konu harici,konuyla alakasız mesaj yazılamaz.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yok mu geliboluda yapan? Hale yüzücü köprü taburunda?.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

acemi birliği Malatya
    usta birliği İstanbul Tuzla piyade okulu

bacardi_turk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Geçen sene 305. kısa dönem olarak Urfa 20. Zırhlı Tugay'daydım. Askerliği 6 ay yaptım ama 6 ay boyunca gece - gündüz durmadan çalıştırdılar.... Askerliği 12 ay yaptım sayılır. Devriye çavuşu, istihkam şubesi yazıcısı, Tugayın içmimarı, bizim bölüğün tadilat işleri sorumlusu ve şube binbaşısının hizmetçisi idim. 6 ayda toplam 6 kere çarşı iznine çıkmamışımdır. Bir kere bile atış talimi yapmadım. Terhis olurken nizamiyeden öyle bir çıkışım var ki arkama bile bakmadan koştum valla... Askerde yaptığım işleri sivilde 5000 YTL verseler yapmazdım !

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bari tertiplerinizide yazında tam olsun....Bilelim.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    271 kısa dönem 2000 yılında istanbulda yaptım.1.zırhlı tugayı 2.mekanize piyade taburu.8. bölük.bütün kışlanın süzme psikopatları,sürgünleri.hayatımda bukadar toplama yı bi arada görmemiştim.ne ararsan vardı.cezaevimi askeriyemi anlayamadım.ama çok rahat askerlik yaptım o d ayrı bi konu.
    beni öldürmeyen herşey beni güçlendirir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    bende 8.ayın 21 inde eskere gıdıom....21i nerden ögrendımı sölemem
    yahu yokmu eskerıyede tanıdıgı olan...
    ama nereye gıdersem gıdeyım gittim yerde yabancılık cekmem işim dolayısıyla gıtmedım 4yada 5 tane ıl kaldı....
    bide dogudakı butun ılllere gıttım
    bıde sey dıyolar eskere gıdıpte zopa yemedım dıyen yalan sölermiş....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)