Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

MT Bas Gitarist Bölümü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Olmaz olmaz utanırım ben
    Ya bakarım işte artık bulamazsam son çare senin gitarı alırım ama bulurum büyük ihtimalle ya
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya utanıcak ne var Alt tarafı gitarımı alacaksın ve nası ses çıkıyomuş diye bakmaya gelicem Tabi ''son çare''
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Ellerine sağlık valla süper olmuş...
    AKIN FİDAN

beyler burda bas konusuluo ben de varım ben de washburn xb-125 var 5 telli.. washburn kötu demişssiniz ama hıc de öle değil ben gayet memnunum..

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı metalistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler burda bas konusuluo ben de varım ben de washburn xb-125 var 5 telli.. washburn kötu demişssiniz ama hıc de öle değil ben gayet memnunum..
    Bende memnunum ama bende cort gb35a var..Herkes kendi malından memnun olsun zaten..Herkes elindeki imkanlar dahilinde alıyor ürünlerini...Ben de pazar günü motor alacağımdan basım için pek bişe yapamıyorum...Hoşgeldiniz
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    tabanvay
    vay be burda böyle bi başlık olduğundan haberim yoktu bende bass gitaristim

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale

en yakın zamanda bu alet elimde

Ibanez RD300 Bas gitar

1pc RD4 neck

Agathis body

Medium frets

B100 bridge (19mm string spacing)

PSNDJ neck pu

PSNDM bridge pu

Motosikleti
    tabanvay
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efet arkadaslar bu bölümde motosikletli basistlerimizi bir araya toplayalım...Eğer sitemizde varsa vardır inşallah...

Bass hakkında bilgisi ve tecrübesi olanlardan bişeler danışayım ilk olarak...350-450ytl arasında bir bütçem var...Yeni başlayacağım hangi model kaç telli önerirsiniz?Benim kafamda cort action var...Ayrıca beş telli olarakta cort v var.Ama beş telli pek de önemli deil benim için başlangıçta...Ayrıca cort gb43 içinde başlangıç için ii gitar diyorlar.Yorumlarınızı bekliyorum...

Umarım kalıcı ve devamlı güncellenen bir başlık olur..
    benim tavsiyem abicim gidipte action falan alma cort alacaksan gb34A var ondan al başlangıç fena bi gitar değil bassta tecrüben ne seviye bilmiyorum ama 4 telli ile acemilik dönemini atlatır vuruş tekniklerini iyi kaparsan 5 tellide çokrahat edersin ama gidipbaşta beştelli alırsan not kavramını armoniyi kolay kapamzsın kulağın bozulur o yüzden ikinci aşamada 5 telli al

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Hmm bayağı geç cvp yazmışsın :D Ben alalı bi 5-6ay oldu da...cort gb35a aldım...Ders almaya başlamadım eylül ayı itibarı ile başlayacağım.Nota bilgim var daha önce bağlama çalıyordum.İlk başlarda tablar ve arkadaslarımın yardımıyla mezuniyet törenimdeki konserde yerimi aldım...Ondan bikaç gün önce de liseler arası popüler müzik yarışmasında okulumuzu temsil ettik..Haziran itibabrı ile elime almıyorum.Şimdi ii bir hoca buldum ondan ders almaya başlayacağım...
    AKIN FİDAN

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Bende bağlama çalıyordum bir zamanlar adıda basbağlama
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Nenim 5 telli bir Cort'um var. 6 ay kadar oldu alali ama dogru durust calamiyorum. Bass cidden bir tutku. Benim ciin muzikte kuagimi bass'a vermek bir zevk. Calmak ondan da buyuk bir zevktir eminim ama henuz kulaga hos gelen sesler cikaramiyorum dogrusu. Kursa gitmek lazim sanirim. Ona da para dayanmaz. :( Zira motosiklet alacagim, onun icin para biriktiriyorum.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    kendi kendine halledebilirsin illa kursa gitmene gerek yok.. ben şuana kadar hiç kursa gitmedim, bence kurs olayı teknik öğrenmek istediğinde devreye girmeli ve o da kısa süreli kurs oluyor zaten tekniği kaptıktan sonra kendini geliştiriyorsun...

Motosikleti
    Bisan-Lifan motocup terra125
    burda bi bass mevzu su dönüyor forumun yeni üyesiyim ben içimde yıllardır biriktirdiğim motor sevdasını 10 yıllık ayrılıktan sonra tekrar motor alıyorum.5-6 yıldır müzisyen olmak için uğraşıyorum yani anlıcanız müzisyen aday adayıyım 2 yıldır bass çalıyorum.morrigan dediği kurs teknik muhabbeti birz yanlış ben size söyleyim teknikleri internetten youtube gibi video paylaşım yerlerinden öğremebiliirsiniz. sorun aslında bildiğmizi sandımız nota bass gitarı gerçekten çalmak bişeyler yapmak istiyorsanız nota şart çünkü ömrü billah cover yapcak değilsiniz ya
    gerek kendiçalışmalarınız gerek ise arkdaşlarınızın şarkılarına bass yazmak içinnota sart. tabi nota bilmek solfej bilmeyle bitmiyor armoni işin en karışık kısmıdır gamlaar akorlar modlar dahaa birsürüşey bunlarıda kurs dışında öğrenilir öğrenilmez demiyorum ama çok zaman alacağı bir gerçek zamanı kısalmak içinkurs şart diyorum.
    ayrıca washburn kullanan dostum bende kullanıyorum washburn çünkü benim hoşuma gidiyor tonu hemde XB100 modeli baya bi eski dir kendileri ahşap tamamıylaa oturmuştur harki bir tona sahip tabi benim içinve şu anda en sorunsuz aletim odur ne entenasyonu nede başka bir şeyi sorun yaptı gayet sağlam bi alet anlıyacağın yanlız benimkisi amerkan yapımı XB100lerden o var
    alacanız tonu %90 parmaklarınızda saklıdır ensturmanda değil başarılı bir bass gitarist(basçı,BASsist) en dandik aletten güzel sesler çıkartmayı bilir.Örnek ise Nurhat ŞENSESLi nin evinde kullandığı sx marka bass gibi
    iyi çalışmalar hepinize sonra görüşürüz

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    oooo MT ini basgitarist bölümüde varmış,güzeeel.bende yaklaşık 12 yıldır bass çalıyorum.şu an 5 yıldır kullandığım 1977 model fender california jazz bass var.12 yıllık zaman zarfında birçok bar programı,konser,tv çelimi v.s..de çaldım.gündüz çalıştığım işten dolayı 8-9 ay ara vermiştim ama tekrar programa başlamak için kolları sıvadım yeni grup oluşturmak için.motor tutkusu ve müzik birbirine yakın konular bence.ikisindede insdan sevdiği işi yapıyor ve hissettiği özgürlük duygusuda cabası.daha ne olsun...
    sahnede çekilmiş fotoda koyalım tam olsun mesaj.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

Motosikleti
    Alıntı meka.groove adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    morrigan dediği kurs teknik muhabbeti birz yanlış ben size söyleyim teknikleri internetten youtube gibi video paylaşım yerlerinden öğremebiliirsiniz. sorun aslında bildiğmizi sandımız nota bass gitarı gerçekten çalmak bişeyler yapmak istiyorsanız nota şart çünkü ömrü billah cover yapcak değilsiniz ya
    valla ben şahsen deli gibi yeteneği olan, görüpte beynimin her lobuyla hazmedip uygalayabilecek kapasitede ,copycat kıvamında biri değilim
    o yüzden teknik konusunda canlı en iyisidir diye düşünüyorum ama dediğin gibi bir çok arkadaş videolardan yararlanarak azimle başarıyor belki daha uzun sürer ama sonuç verebiliyor tabiki

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    motopirate Senin gibi tecrübeli kişilerin bizlere sunabileceği bilgileri sabırsızlıkla bekliyorum...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motopirate Senin gibi tecrübeli kişilerin bizlere sunabileceği bilgileri sabırsızlıkla bekliyorum...
    eyvallah kardeşim.elimizden geldiğince yardımımız dokunur umarım.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

Motosikleti
    Hyo gt250r cooming soon...
    bi bassist de burda 8 sene çaldım amatör olarak izmirde grubumuz wardı geçen seneye kadar konserler ws. oldu bi hevesti geçti cort a4 gitarım hala baktıım zaman arada tıngırdatırım slow bi solo slapman derlerdi bana eskiden peehhh
    2 T-K-R SAYGI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bakın size hiç biryerde duyamayacağınız, söyleyenleri göremeyeceğiniz dehşetül vahşet bi parça dinletecem hemde bu yüzden mahkemeye verilmeyi göze alaraktan

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler