Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

MT Bas Gitarist Bölümü

Motovento
    REKLAM ALANI
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    gb sersini herkes övüyor başlangıç için...Gitar alacağım yerde gb34 de var onu da arkadasıma denettireceğim...VE sanırım onu alacağım...HErkes övdüğüne göre...Teşekkür ederim...
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Ne yapmam gerektiğine kadar veremedim daha...Elimde 500ytl param var şu anda..biraz bekleyip 580-590 yaparsam ibanez srx300 almayı düşünüyordum.Mydukkan.com da ürünlerin fiyatları baya uygun doğrusu bursada gb34sordum bi maazada 500ytl dedi.Peşinde %10iskontom olr dedi.Bu da 50ytl gibi bir fark.action için ise 300$deniyor onda da %10 iskonto yapılıyor...

İbanez srx300 endonezya malı ayrıca benim çok samimi olduğum iki arkadasımda da ibanez rg370 var endonezya malı ve çok memnunlar..Acaba biraz daha bekleyip ibanez mi alsam yoksa şimdi action pasif yada gb34 aktif bass mı alsam?

Ayrıca aktif ya da pasif olmasının bana yararı ne olabilir?

www.mydukkan.com dan alışveriş yaptınız mı hiç oradan almayı planlıyorum.Ve örneğin srx300'ün yanında ritter gigbag hediye olarak veriliyor yaklaşık 55ytl'lik bir ürün...ve gitarda 580ytl...Ve srx300'ün nasıl bir gitar olduğunu bilen var mı aranızda?
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Ya bence ibanez az tonları daha fazla aslında hemen hemen birbirlerine yakın gitarlar ama ibanez derim ben vallahi...
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Ne yapmam gerektiğine kadar veremedim daha...Elimde 500ytl param var şu anda..biraz bekleyip 580-590 yaparsam ibanez srx300 almayı düşünüyordum.Mydukkan.com da ürünlerin fiyatları baya uygun doğrusu bursada gb34sordum bi maazada 500ytl dedi.Peşinde %10iskontom olr dedi.Bu da 50ytl gibi bir fark.action için ise 300$deniyor onda da %10 iskonto yapılıyor...

İbanez srx300 endonezya malı ayrıca benim çok samimi olduğum iki arkadasımda da ibanez rg370 var endonezya malı ve çok memnunlar..Acaba biraz daha bekleyip ibanez mi alsam yoksa şimdi action pasif yada gb34 aktif bass mı alsam?

Ayrıca aktif ya da pasif olmasının bana yararı ne olabilir?

www.mydukkan.com dan alışveriş yaptınız mı hiç oradan almayı planlıyorum.Ve örneğin srx300'ün yanında ritter gigbag hediye olarak veriliyor yaklaşık 55ytl'lik bir ürün...ve gitarda 580ytl...Ve srx300'ün nasıl bir gitar olduğunu bilen var mı aranızda?
    Şimdi sana söyle söyleyim, herzaman ibanez,yamaha,fender gibi ünlü markalardan almak iyidir. Ama bunların hangi ülke yapımı olduğuna dikkat etmek gerekir. İbanez orjinal japonsa al derim. Koreyse düşün taiwan taylant endonezya gibi kara fatma yiyen ülkelerin mallarını alma. Toprağa eksen iki gün sonra dal verir. İkinci el bulabilirsen bass collection larda iyidir. Ama dediğim gibi enstrumanda hangi ülke yapımı olduğu çok ama çok önemlidir. Cort "A" yahut "Gs" serilerini tavsiye ederim uygun bütçeli. Bunlar olmuyorsa 2. el japon,meksika,kore,usa malları ara.

Saygılarla
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

delidumur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    Jazzbass da katılıyorum.Son derece doğru bir konuya el atmış.

Bizim eski gitarist de İbanez in rg 370 i vardı,tonları,çalımı gerçekten güzel.Hatırladığım kadarıyla da kore malıydı.Endonezya malı gitar hiç elime geçmedi o nedenle bilmiyorum.İbanez in rg serisi gitarı şimdi gitarcımda var(satıyor haberiniz olsun) 13 yıl önce almış,fretleri aşınmış ama taş gibi alet.Ağaçları özel.Şimdikiler gibi kuru ağaç değil.Sanki dökme demirden yapmışlar.Ha bunlar elektrik gitarlar için.

Ne olursa olsun cort ların A serisi(çok pahalı ama...) iyi ve gb serisi.O da fiyatı için.

sana tavsiye bekle biraz daha ve ibanez al.İlk bas gitarım ibanezin en kötü modeli olmasına rağmen (Stagestar,araştırın bulamazsınız bile o derece eski model) beni çok ilerletti.Yetmediği zamanı zaten anlarsın orası ayrı ama ilk başladığında orta halli bişey alman senin için iyi olur.

Ben de fender,ibanez,yamaha dan birini seçmeni isterim.İbaneze de gönlünü vermişsin şimdi

ibanez al,camiaya katıl...

çabuk al hadi bekliyom bak
    Arkadaşlar MSN de geçen rumuzum olduğundan "duyulmaz" nickini kullanıcam bundan sonra.Teşekkürler Ahmet Tataroğlu

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Peqi çok soru soruyorum sizlere ama www.mydukkan.com'dan alışveriş yaptınız mı?

Çok süper bir haberim var kendi adıma sizlere yeniden danışmak istiyorum...

2.el bir gitar buldum yalnız 5telli...cort gb35 bas gitar 220$ istiyor gitarına ayrıca ritter gigbag ile birlikte bunu almayı düşünüyorum yalnız 5telli oluşu kafamı kurcalıyor ama sanırım bunu alacağım...Çok mutluyum çok ii gelecek sanırım bu gitar bana..
    AKIN FİDAN

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ben yaptım basss gitarım için hercules sehpa ve göcde,tel ve fretler için temizlik malzemesi almıştım ertesi gün elimdeydi gayet hızlılar.

@delidumur yapamadık hala şu tel ve sap ayarını. nasıl yapacayis?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

delidumur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yaptım basss gitarım için hercules sehpa ve göcde,tel ve fretler için temizlik malzemesi almıştım ertesi gün elimdeydi gayet hızlılar.

@delidumur yapamadık hala şu tel ve sap ayarını. nasıl yapacayis?
    ya hocam haklısın msn e giremiyorum adam akıllı,final zamanı 3 haftadır bişey yapamadık.

ama dur özel den yazacam şimdi

(neden burayı işgal ettim ben şimdi ya)
    Arkadaşlar MSN de geçen rumuzum olduğundan "duyulmaz" nickini kullanıcam bundan sonra.Teşekkürler Ahmet Tataroğlu

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peqi çok soru soruyorum sizlere ama www.mydukkan.com'dan alışveriş yaptınız mı?

Çok süper bir haberim var kendi adıma sizlere yeniden danışmak istiyorum...

2.el bir gitar buldum yalnız 5telli...cort gb35 bas gitar 220$ istiyor gitarına ayrıca ritter gigbag ile birlikte bunu almayı düşünüyorum yalnız 5telli oluşu kafamı kurcalıyor ama sanırım bunu alacağım...Çok mutluyum çok ii gelecek sanırım bu gitar bana..
    5 telli ile başlayabilirsin. ben ilk 4 telli ile başla derim ama pekte bir farkı yok. Yani bu bizim 600cc le başlamaya olayına benzemez mydukkandan alışveriş yaptım güvenilir bi site. Alacağın gitarın ne malı oldugunu ogren oyle al o siteden. 2. el alırkende sapına eşiğine kutlaklarına gövdesine iyice bak olmadı bilen biriyle al
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Yanımda bilen biri ile gitmeye çalışacağım ki büyük ihtimal de ilk olarak bir stüdyoda gideriz sesini duymak için...Fiziksel olarak bir sorununun olmamasını temenni ediyorum açıkçası...Dikkatli olmaya çalışacağım ve yanıma da bir bassçı arkadas bulabilirim büyük ihtimal....
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    BASSLANDIM BASSLANDIM!!!5şubat 2007 itibari ile ilk bassıma kavuşmuş oldum...

Cort GB35A ..........2. el aldım gitarı ayrıca çok iyi 2kişi ile de tanışmış oldum...Çok temiz bakılmış bir gitar doğrusu sıfırından pek bi farkı yok...Pil kapağının oradaki ufak bir çizik dışında...Çok mutluyum yalnız jakı bozukmuş hala daha evde çalabilme fırsatı yakalayamadım...Almadan önce stüdyoda bizim arkadasların grubuna çalıştıkları parçaya eşlik etti dinledim sesini o kadar hevesim kursağımda kaldı doğrusu... Önümüzdeki 2gün de çalışmam gerek giip alamıyorum da off yaaa...Perşembeyi beklemem gerekecek....

Ama yine de çok mutluyum..
    AKIN FİDAN

seruvenci80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 siyah
    waoooow basçı doluymuş site yaw..selamlar hepinize..bende bass çalmaya çalışan bir fukarayım..5 telli bir perdesizim var ve memnunum..ultraukala hatırlarsan senle özelden yazışmıştık..cort baslangıç için iyidir ve yeterlidir..4 telde kafidir bence..bass müziğin temel direğidir..en manyak ve baba enstrüman ayrıca..bunun ne demek olduğunu iliklerinde hissedenlere selam
    GAME OVER

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    kamberhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR FIREBLADE REPSOL
    bende bass çalıyorum.amerikan fender zone bass ım var.acayip tonları yumuşak ve iyi slap atılabiliyor.ama başlangıç için bence RBX YAMAHA uygun olacağını düşünüyorum.amfi olarakta marshallın yeni başlayanlar için ürettiği düşük watt lı çok güzel amfileri var.
    [COLOR="darkorange"]KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK[/COLOR]

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı kamberhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bass çalıyorum.amerikan fender zone bass ım var.acayip tonları yumuşak ve iyi slap atılabiliyor.ama başlangıç için bence RBX YAMAHA uygun olacağını düşünüyorum.amfi olarakta marshallın yeni başlayanlar için ürettiği düşük watt lı çok güzel amfileri var.
    erhan olm helal walla yokmu kardeşim yapamadığın birşey
    Ride your way

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    ooo tebrik ederim ultraukala hadi abkalım bol müzikli günler artık sana
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    kamberhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000 RR FIREBLADE REPSOL
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erhan olm helal walla yokmu kardeşim yapamadığın birşey
    erkmencim ben yıllardır çalıyorum.yaklaşık 9 sene falan oldu bass çalmaya başlayalı.ilk gitarım washburn xb 100 idi ellerim slap atmaktan nasır bağlamıştı,parmaklarımın ucu kan toplamıştı teli çektiricem diyeama şimdi artık hiçbişiy hissetmiyorum.çünkü taştan farksız ellerim....:( kaşarlandık desem yeridir!!!)forever deluxe fender...
    [COLOR="darkorange"]KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK[/COLOR]

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo tebrik ederim ultraukala hadi abkalım bol müzikli günler artık sana

Teşekkür ederim bu hafta sonu birde amfi alırsam tam süper olucak...Bilgisayarda hiç tadı yok sadece ritmi duyuyorum okadar kesmedi...Studyoda dinledim çaldı adam hoşuma gitti doğrusu...ampteq b15 gibi bişe di 120ytl civarı fiyatı uygun olduğu için düşünüyorum ne dersiniz?

serüvenci ayrıca motorlarımızda büyük ihtimal bir olacak!
    AKIN FİDAN

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)

+1 di

bu konuya +1 di 2000 yılında baslıyan müzik hayatım 2005 de sonbuldu 5 sene sayısız konser ve program sığdırdım Üniversiteyi kazandım hersey daha güzel olucak Üniversite Bizim destekcimiz olur daha büyük işler bile başarırım derken bi baktım tam tersine müzik yapmamamız için ellerinden geleni yaptılar bende söz dinledim 2005 haziran ayında son konserimi verdim ve bıraktım köşesine Nurettini yalnızlık ona cok kötü geldi yollarımızı ayırdım birisi satın aldı onu simdi ise bir dükkanın vitrininde. Sık sık ziyaretine gidiyorum ama artık konusmuyo benimle küsmüş bana haklı offf offf böle işte +1 di

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Bir Bass gitarım bilem yok. Arkadaşlardan alıp alıp sahnede kullanıyoruz işte ara sıra. Akustiği devredecek sağlam bir arkadaş bulsam Bass gitara kesin dönüş yapıcam ama benim de sağ bilekteki bir sorun yüzünden Slap yapmam çok zor.

Elimde bir video var ama boyutu çok yüksek.Louis Johnson Slap Bass dersleri. Nasıl Paylaşabiliriz bunu?
    ...Sergerdan...

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Louis Johnson çok hoşuma gidiyor slap tekniği harbi tokatlıyo gitarı kim download edicek buradamı paylasıcan bende de var o nun tam eğitim cdsi yani buranın dışında paylaşıcaksan e mule limewire tarzı programlar aracılığı ile temin edile bilir illa HTTP uzerinden download edicem diyosan o ayrı winrar ile parçalara böl rapid e upload ed ? anlamadıysan daha açıklayıcı davrana bilirim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler