Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

MT Bas Gitarist Bölümü

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    İyi oldu iyi oldu tebrik ederim böyle bir şey düşünmekle iyi yapatın
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    evet cok iyi oldu ultra guzel bi topic oldu hatta aldınmı bassı sen ya buarada bekliyoruz resimlerini delidumurda yanımda slmı var size
    Ride your way

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıcam bakalım kısmet şu aralar yamahaybr ya da honda cbf150 ikilisinden birini alma ihtimalimde var inş benim para peşinata gitmez...Kötü bir durum olur ama bilmiyorum nasıl düşünürümm... Aslında ikisine de sahip olmak istiyorum ama işte napalım maddi durumlar neticesinde...En kısa zamanda görüşmek üzere...
    AKIN FİDAN

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, Bböyle bi konu açtığın için tebrikler.
    Bende bas çalıyorum, bende de 4 telli squier jazz bass var..
    Fena değildir.. Tavsiye edebilirim.. Ama çok zor bulunan bi gitar sanırım..
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Aaa ne güzel bi konu böyle Uzun zamandır girmiyordum siteye yani yalandan bakıyordum öyle, bu topic iyi olmuş birbirimizi tanımış oluruz. Tanışmak derken ben Aykut Coşkun. Yaklaşık 10 yıldır profesyonel anlamda bas gitar çalıyorum. Şuan işim dolayısıyla Edirne den dışarı pek çıkamıyorum burda bir alternatif grubunda çalıyorum. Daha önceden birçok ünlü ismin albüm ve konserlerine eşlik ettim.
    Ekipmanlarım :

Yamaha TRB6 Jp1 Lefty ( normalde lefty trb6 jp1 yoktur bu çok sevdiğim barış abimin gitarı. Özel japonyada yaptırmış sağolsun bende ondan aldım )

http://www.geocities.com/aykut75/aykut.JPG

Bass Collection Sb310, Solak olmamın verdiği ekipman kıtlığı dönemlerinde sağolsun çok yardımcı oldu bana. Halehazırda ara sıra kullandığım küçük kızımdır

http://www.geocities.com/aykut75/Feb16585.JPG

Bas gitar hakkında sormak istedikleriniz yada müziksel konularda yardımcı olmaktan zevk duyarım arkadaşlar. Görüşmek üzere

Arkadaşlar şimdi yazılanları okudum, sizlere kısa bas gitar nedir? Ne işe yarar? Öğrenmek, geliştirmek için neler yapılmalıdır? Bu konular hakkında bilgi vermek isterim nacizhane

Bas Gitar nedir?
    1950'li yıllarda Leo Fender amcamızın tasarladığı, ilk üretildiğinde 4 telli olarak ortaya çıkan geçtiğimiz yüzyılın icadıdır. Bas gitarın 4 telli normal bir gitarın 4 tellinin aynısıdır. Yani en üstten başlayarak "Mi, La, Re, Sol". Şimdi diyeceksinzi peki kardeşim ne gerek var bası icat etmeye başka bir gitar bu görevi yapamazmı? HAyır

Ne işe yarar?

Aslında bunu çok geniş bir pencedere bakmak gereksede şöyle kabaca, müzikteki bas sesleri veren, ritme eşlik eden, üst yapıyı süsleyen bir enstrumandır. Üst yapı demişken, orkestra müziğini iki grupta toplarsak alt yapı ve üst yapı. Hoş bazen üst yapıdakiler alt yapı yapar ya neyse Genelde Bateri ve bas gitar müziğin alt yapısını verir. Gitar şan ve yan enstrumanlarda üst yapıyı verir.
    Bas gitar öyle değişik ve tuaf bir enstrumandır ki, çalarken hem ritmi takip etmek ve ona eşlik etmek zorundasınız, hem parçanın akorlarını basmak ve armoni düzenine uymak zorundasınız, hemde parçayı süslemek yaratıcı olmak zorundasınız. Ben bas gitar aşığı biri olarak hayata 10 kere gelsem gene bas çalarım diyorum

Öğrenmek ve Geliştirmek

Bunun için kurs almanız taraftarıyım. Metotlarla muhakkak bilgi alınır ama bir öğretmen herzaman iyidir. Büyük şehirlerde dersaneler, özel öğretmenler, toplu kurslar, küçük şehirlerde ise bu işle uğraşan birinden yardım almak en mantıklısı gibi geliyor.

Son olarak eklemek istediğim herkez 1 2 ay çalışarak müzikte bas sesleri verebilir. Ama önemli olan "İyi" bas gitarist olmaktır.

Saygılarımla

Aykut Coşkun
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    olleeeyyy jazz bassistimizde geldiiiii yaşasınn

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olleeeyyy jazz bassistimizde geldiiiii yaşasınn
    Ben hep burdaydım da geç gördüm topiği
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Hoş geldiniz...Bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.Ayrıca Türkçe olmasa da alt yazılı da olabilir hatta ingilizce bile olsa olur videolarınız varsa onları paylaşırmısınız...Başlangıç için olan.Ayrıca ders de alacağım ama gördüklerim ile birlikte daha ii yerlere gelmek istiyoruum...Bide cort action alacağım büyük ihtimal maddi durumlar çerçevesinde fiyatına göre kaliteli olarak yorumlar alıyorum her ne kadar delidumrul gb34'ten yana olsada onu da denettireceğim alacağım yerde ikisinden de var...
    AKIN FİDAN

delidumur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    hobaaaaaa jazz bass da gelmiş güzel olmuş.Bas gitarın çok güzel.Signature baslara karşı ayrı bi sempatim var ha.JP gitarı bambaşkadır.REsim koyacaktım ben de ama şimdi acelem var.Daha sonra koyarım resmi.Hatta besteniz,ya da coverınız da varsa buraya link koyun.

Bana resim ve mp3 leri upload edip nasıl buraya link koyacağımızı da anlatın bana.Cahil kaldık o konuda.Bi öğretin bakın neler neler koyacam buraya hehehheee

Morrigan sen bu işi iyi biliyorsun sen anlatsana ehhehee
    Arkadaşlar MSN de geçen rumuzum olduğundan "duyulmaz" nickini kullanıcam bundan sonra.Teşekkürler Ahmet Tataroğlu

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Bu arada sahibinden.com'a ilanlara bakarken sanırım gördüğüm edirnedeki ilan jazzbass'a aitti...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Resim için;
    http://imageshack.us/ tan , gözat a basıp indirecğin şeyi seç , host it 'e bas sonra bukadar sonra orda çıkan linlerden alt kısımda olanın ilkini buraya kopyala:; ozmn resim çıkar ; link vermek istiyorsanda sadece zaten orda yazıo link diye..
    mp3 içinde;
    ben www.rapidshare.com u kullanıyorum; onda da aynı şekilde işte..
    Pek yardımcı olamadım ama takılırsan sor:p

Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    Arkadaşlar MSN de geçen rumuzum olduğundan "duyulmaz" nickini kullanıcam bundan sonra.Teşekkürler Ahmet Tataroğlu

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Çalamıyoooomm teller fretlere çarpıyor düzeltemedim. SAbah 05:30 da kalkıp gebzeden beyoğlunaişe gidiyorumm akşam 19:30 da da evdeyim biraz elime alayım diyorum ama moralim bozuluyor. ders almak istiyorum ama tüm paramı motosikletime yatırdım+ kaza yaptım tekrar masraf yaptım gönüllü hoca aranıyor
    @Jazzbass ben de merak etmiştim ne zamandır yokrun hoşgeldin.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    [img=http://img72.imageshack.us/img72/9552/hayalyi6.th.jpg]

Msn e ekle beni konuşalım.Bu fret olayını çözecez,merak etme...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ekledim ama
    olmadı gelba sen dene
    freexander@hotmail.com
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    tamam hallettim. Şu lanet olası final sınavı ödevlerini yapayım gelcem.Kafa patatese döndü ha

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aranızda sap ayarı yapmayı bilen varmı acaba? Benim squier kayık gibi olmuşta
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

Motosikleti
    Sap ayarı güzzel bir konu...Kimse öğretmedi bana da bende bilmek istioyorum

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Hoş geldiniz...Bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.Ayrıca Türkçe olmasa da alt yazılı da olabilir hatta ingilizce bile olsa olur videolarınız varsa onları paylaşırmısınız...Başlangıç için olan.Ayrıca ders de alacağım ama gördüklerim ile birlikte daha ii yerlere gelmek istiyoruum...Bide cort action alacağım büyük ihtimal maddi durumlar çerçevesinde fiyatına göre kaliteli olarak yorumlar alıyorum her ne kadar delidumrul gb34'ten yana olsada onu da denettireceğim alacağım yerde ikisinden de var...
    Cortların Gb ve "A" serisi gayet başarılı gitarlardır. İlk öğrenme aşamasında "C" serisinide tavsiye ederim. Gerisini pek beyenmiyorum. Eğitim amaçlı google a bass guitar lesson yazarsan bi ton kaynak bulabilirsin. Misal hemen aklıma gelen www.gazzbass.com

Bu arada sahibinden.com'a ilanlara bakarken sanırım gördüğüm edirnedeki ilan jazzbass'a aitti...
    evet bana ait Gerçi bu aralar tekrar aşık oldum bass collection a ama bir fender jazzbass için satabilirim

Aranızda sap ayarı yapmayı bilen varmı acaba? Benim squier kayık gibi olmuşta
    Tünelde yüksel ustayı tavsiye ederim kıvılcımın hizzasında. Ankarada da Türkiyenin tartışmasız en iyi ustası Kenan usta vardır. Evrensel müzik. Sap ayarını bende bilmeme karşı asla kendim yapmam

Ve arkadaşlar türk bass gitar forumları var onlardan da bilgiler alabilirsiniz. Sevgili Erdem tekinay ve Cem tuncer in moderatör olduğu www.faanahtari.com ve sevgili Sertaç ın sizesi www.basgitarist.com

Çalamıyoooomm teller fretlere çarpıyor düzeltemedim. SAbah 05:30 da kalkıp gebzeden beyoğlunaişe gidiyorumm akşam 19:30 da da evdeyim biraz elime alayım diyorum ama moralim bozuluyor. ders almak istiyorum ama tüm paramı motosikletime yatırdım+ kaza yaptım tekrar masraf yaptım gönüllü hoca aranıyor
    @Jazzbass ben de merak etmiştim ne zamandır yokrun hoşgeldin
    Geçmiş olsun MMA yı tavsiye ederim sanada çok iyi bir akademidir.Bass gitar hocası Bora usluoğlu iyi bir öğretmendir.

Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    Alıntı Jazzbass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tünelde yüksel ustayı tavsiye ederim kıvılcımın hizzasında. Ankarada da Türkiyenin tartışmasız en iyi ustası Kenan usta vardır. Evrensel müzik. Sap ayarını bende bilmeme karşı asla kendim yapmam
    Hocam 6 tellilerin ayarı tutturmak sorun oluyordur,2 çubuk var haliyle ama 4 tellilerin sap ayarını yapmak o kadar da zor değil bence.Bass çalmaya başladıktan 2 ay sonra yapmıştım ve senin ayarını en iyi sen bilirsin..Burada(İzmir) bana dediler Erçin abiye götür .Götürdüm.Yaptı,ama izlemedim nasıl yapıldığını(hata ettik),ama anlattı sadece,sap çubuğu burdan şöyle ayarlanıyor,teller burdan falan filan.Çaldım hatta biraz orada iş bitince.Telleri de değiştirtmiştim.Teller biraz deyiyordu.Eve geldim daha bir yapıştı.Sapı gevşeteyim dedim teller yüksek kaldı falan filan derken o gece öğrendim bunu 20 Ytl boşu boşuna verdik adama.Aslında iyi ki vermişiz bunu kendimin de yapabileceğini anladım.

Bence sap ayarı yapılırken yaptıran arkadaşlar baksın öğrensin ve bir daha da kendi ayarlarını kendileri yapsın.Bunu bas gitarda sapında tek çubuk olanlar için diyorum.6 tel kullanmadığımdan tabi ki de profesyonel yardım gerekir gibi geliyor bana.

Cort C serisinin bi ayarını yapmıştım arkadaşa.Muhtemelen o adam sap demiriyle oynadı,bişeyler yapmış,ayar tutmadı adam gibi.Demir boşa dönüyor içinde.Aşırı sıkmış demirini.Kötü baslarda da sorun olabilir.Ayar tutması zor oluyor.

Teller yüksekte ise slap atma ve çekme zorlaşır ama normal çalma için ideal olur.Fazla inerse teller çarpar ama slapde rahatlarsın.Kimisi teller yüksekte seviyor.Tuşesi sert olunca klavyeye çarpmasın istiyor.Kimisi teller yakın seviyor,tuşe pamuk gibi,çarpmıyor teller.Yani bu işi bir sefer yaptırın görün,ona göre kendinizin tanıyıp sonra bir daha sap ayarını kendiniz yapın.

vurun tellere,basın gazlara...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler