Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

KÜRKE VE HAYVAN KATLİAMINA HAYIR!

Motovento
    REKLAM ALANI

sevgili bbrr bu forumda yazdığım görüntüler hakkındaki yazılar tamamıyle hissettiğim ve olayın sebebini irdelediğim düşüncelerimdi bu düşüncelerinde hiçbir değişiklikte olmadı son yazdığım yazıda ise söylemek istediğim şey vandizel ve onun gibi düşünen büyük bir kitleninde olduğu ve dünyadaki bu büyük kitle amazon ormanlarını yakıyor nehirleri sanayi atıkları ile dolduruyor ve hayvanları yok ediyor bunun adınada vahşi kapitalizm deniyor çünkü bu sistemde maddi değeri olabilecek satılabilen herşey satılıyor ve bu sistemin doğal ve normal olduğuna inanan yüzbinlerce kişiye hergün farkında olmadan yenileri ekleniyor.
    ben vandizelin bu gerçekleri söylemek istediğini düşünüyorum ve gördüğü görüntülerden haz aldığını sanmadığımı belirtmek istiyorum önceden yazdıklarımla şimdi yazdıklarım arasında bir çelişki olduğunu düşünmüyorum?ben ce vandisele kendini savunması için bir şans daha vermeliyiz sağlıkla kalın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Offfffffffffffffffffffffffffff!
    Gerci aynı sey insanın hayavanı dogadan koparip market zincirinde bir mal haline getirmesinde de var. Bursada bir tavuk ciftligi gormustum. Yasamini 30*30 cm kare bir alanda geciren ve hic gercek gunes isigi bile gormeden kesilen, kesilmeden once birkac gun ac birakilan (nasilsa olecekler diye yem masrafindan tasarruf) ve kesilip paketlenip markette karsımıza cikan tavuklar da benzer durumda.

İnsan esref-i mahlukattır diye bir laf vardır ya. Hic de oyle degil. Her turlü kotuluk insanın eseri. Link'i arkadaslarımızla paylasalim tamam. Hic olmazsa daha duyarli insanlar olur. Somut bir cozum olmasa bile...
    Prometheus, duyarlılıgın icin sagol.

hbgp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat 100 cc
    sevgili analjezi, şimdi seni vandizel arkadaşımızın imzasındaki fotoğrafa bakmaya ve buna resme baktıktan sonra da şu olaydan haz alıp almadığını tekrar düşünmeye davet ediyorum!vandizel'in kendini savunmasının gerektiğini düşünmek sence onun şuçlu olduğuna inanmak değil midir?kabul ederim bir suçlunun savunulmasını ama bu arkadaşımız bence yine sokak entellektüelliği yaparak senin onu savunmana da karşı çıkacaktır çünkü adam bu şekilde radikal insan olduğunu düşünüyor bence
    bayrağa uzanan eller kırılsın!!!

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Van dizel merhaba
    Kastettigin sey, suysa "Bunlar yeni seyler degil bosuna gereksiz duygusal tepkilerde bulunmayın. " diyorsan anlarım. Yani teorik olarak hayvanları dogal ortamından kopardık, temel iki yasam tarzı olarak AV ve SÜRÜ yapılarını yokettik ve kendimize bagimli hale getirdik diyorsan da anlarım.
    Buraya kadar aynı seyi soyluyorsan bu kez sen Elini Kaldır! Devamını okuyabilirsin yani. Tavugu besin zincirimizde marketlerdeki "bana oradan 1 kg kanat tart usta" seklindeki bir meta, tuylu hayvanları da deri sektorunun hammaddesi olarak goren bir dünya yarattık diyorsan buna da eyvallah.

Bu boyutta entellektuel bir teorik bakiş taşisan neyse. Ama tasımadıgın goruluyor.

Evet herseyin sorumlusu o linkteki adam degil. Hepimiziz. Hepimizin payi var bunda. Chopper lardaki deri cantaları vs. ornek vermissin. Eh guzel bir zeka oyunu tabi bu. Dana , derisi icin kesilmiyor. Deri yan üründür. Besin ihtiyacına da karsı cıkacagını sanmıyorum tabi. Yine de guzel bir ornek vermissin chopper konusunda. Ama bu senin tum soyledigin seyleri haklı kılmaya yetecek bir ornek degil. İnsanların bu sitedeki tepkilerini de gulunc bulma lütfen. Herkes sosisli sandvic yerken, ya da deri canta kullanırken bunların bilincinde. Ama ozensiz ve acımasız bir katliam , canlı canlı deri yüzmek ayri bir seydir. Buna tepki duymak da insan olmanın geregi. DAha ne diyeyim bilmiyorum.

Alıntı vandizel adlı üyeden alıntı
    Pauıauahuahauhauahua ....Hayvanlar evrimlerini gerçekleştiremediler bu yüzden bizim endüstriyel sektörümüzde yok olmaya mahkumlar zaten elimizde onları clonluyrak diriltecek teknoloji mevcut her şey evrim işidir beyler ve bayanlar neden kendi türümüz dışındaki türleri düşünelimki a bize faydaları vardır mesela eylendirriler köpekler besin sağlarlar balıklar inekler yaşatırız ama yaşaması bizim için gereksizleride yok ederiz tıpkı şu an içinde yaşadıgımız dünyadaki gibi etikmi değil ama kim takar etiği.
    Etik'i sen takar mısın bilmiyorum. Ama hala insanlık olmedi. Endustrilesmeye ve herseyin alinir satilir bir ticari meta olmasına ragmen. İnsanlık da satiliyor tabi bazen ama o temel etik duygusu hala bircok insanda var. Komunist de olsa, ülkücü de olsa, katil de olsa, orospu da olsa, musluman da olsa, ateist de olsa bircok insanda var. Niye var? Cunku herseyin uzerinde İNSAN olmak bununla ilgili bir sey.

Herseyi "biz evrimimizi tamamladık, onlar kaybettiler, bize hizmet etsinler bari" diye mantıga burumek ancak "evrimini tamamlamamıs beyinlerin yapacagi bir iş.

Ki bunu soyleyen bir insan bile prometheus'un verdigi linkteki goruntulere yine de tepki duyar. Bu sekilde mi hizmet edecek yani hayvanlar bize.

Forumu okumaya sondan baslamıstım. Aralardaki mesajlarını gordum. Adam dogru seyler de soyluyor, Metal falan buna haksızlık etmis canım, anlamamıslar Vandizel'in kastettigi seyi demistim. Ama bastaki mesajları okuyunca hic de haksızlık edilmedigini gordum. bu da benim gorusum.

Motosikleti
    er5
    Ben katliamı savunmuyorum ben olanı anlaytıyorum ve istediğinizi yapın ama boş göz yaşları akıtmayın diyorum elinizde imkan var yokmu?Der kıyafet giymezsin, Çevreye zarar veren ne varsa kullanmazsın ve bölece yeni bir döngüyü başlatırsın ama insan oğlu bunu yapamaz doyumsuz bir varlıktır buda genlerinden dolayıdır.Motorsikletler üretilirken çevreye verilen zararı hiç düşündünüzmü merak etmeyin star trek deki gibi motorları ışınlamıyorlar yada tanrı gibi motor oluş dendiğinde motor oluşmuyor.Ve her zaman görüşlerimin arkasındayım hayvanlar şu anki yaşam biçimimizde bizim endüstriyel hammedimizdir nasıl bir metal i eritirken hiçbir duygumuz hareketlenmezse bir hayvanın yok edilişi sırasındada duygularımız hareket etmez.bunu kendim yada sizin için demiyorum bu işi yapmaya mecbur olan insanlar için diyorum.Bir asker canı istediği içinmi çocukları öldürür çoluk çocuk sahibi bir amerikalı pilot ıraklı bir ailenin evini zevk içinmi bombalar tamamiyle yeni dünya düzeninin çarklarından biri oldugu için yaptırımlarla yaşadıgı için bu eylemleri gerçekleştirir.Yaptırımları kim yapar daha güçlüler yapar dünyada kim daha güçlüdür yönetme yetkisini elinde tutanlar yani büyük balık küçük balıgı yer köle yapar mantıgı hala işlemektedir buda evrimdir ve bu kural asla bozulmaz.Benim suçlu olabilmem içinde hayvan katliamını övmem gerekirdi gördüğüm görüntüler karşısında haz alıyor olmalıydım.Ne yazıkki almıyorum arkadaşım ve tipim itici geldiyle sana özür dilerim bradd pit amcamın oğlu değil.Soy ağacımda Kıbrıs ın fethinde yararlılık göstermiş dedeme kadar gider.Barış harekatından bahsetmiyorum daha eski ama yeni nesil tarihtende anlamaz onların işi varsa yoksa okumadan etmeden küfür etmek çok sığ görüşlüsünüz yazık

Motosikleti
    er5
    Ben katliamı savunmuyorum ben olanı anlaytıyorum ve istediğinizi yapın ama boş göz yaşları akıtmayın diyorum elinizde imkan var yokmu?Der kıyafet giymezsin, Çevreye zarar veren ne varsa kullanmazsın ve bölece yeni bir döngüyü başlatırsın ama insan oğlu bunu yapamaz doyumsuz bir varlıktır buda genlerinden dolayıdır.Motorsikletler üretilirken çevreye verilen zararı hiç düşündünüzmü merak etmeyin star trek deki gibi motorları ışınlamıyorlar yada tanrı gibi motor oluş dendiğinde motor oluşmuyor.Ve her zaman görüşlerimin arkasındayım hayvanlar şu anki yaşam biçimimizde bizim endüstriyel hammedimizdir nasıl bir metal i eritirken hiçbir duygumuz hareketlenmezse bir hayvanın yok edilişi sırasındada duygularımız hareket etmez.bunu kendim yada sizin için demiyorum bu işi yapmaya mecbur olan insanlar için diyorum.Bir asker canı istediği içinmi çocukları öldürür çoluk çocuk sahibi bir amerikalı pilot ıraklı bir ailenin evini zevk içinmi bombalar tamamiyle yeni dünya düzeninin çarklarından biri oldugu için yaptırımlarla yaşadıgı için bu eylemleri gerçekleştirir.Yaptırımları kim yapar daha güçlüler yapar dünyada kim daha güçlüdür yönetme yetkisini elinde tutanlar yani büyük balık küçük balıgı yer köle yapar mantıgı hala işlemektedir buda evrimdir ve bu kural asla bozulmaz.Benim suçlu olabilmem içinde hayvan katliamını övmem gerekirdi gördüğüm görüntüler karşısında haz alıyor olmalıydım.Ne yazıkki almıyorum arkadaşım ve tipim itici geldiyle sana özür dilerim bradd pit amcamın oğlu değil.Soy ağacımda Kıbrıs ın fethinde yararlılık göstermiş dedeme kadar gider.Barış harekatından bahsetmiyorum daha eski ama yeni nesil tarihtende anlamaz onların işi varsa yoksa okumadan etmeden küfür etmek çok sığ görüşlüsünüz yazık

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Vandizel sen kendini ifade etmekte zorlanıyorsun bence veya kelimeleri seçemiyorsun.Şu anda yazmış olduğun yazıyı okuduğumda sana hak vermemk elde değil ama özellikle belirtiyorum bak "SON YAZMIŞ OLDUĞUN YAZIDA" diye.Eğer sen baştada böyle bir yazı yazıp bu şekilde olaya girseydin şu ana kadar sana verilen tepkilerin hiçbiri verilmezdi.Yazdıkların dünya düzeni ve güçlü güçsüzü ezer haklısın.Birey olarak kurtarabileceğimiz canlı sayısı çok düşük olur bununda bilincindeyiz.Hiçbirimiz körü körüne bütün hayvanları ve çaresiz yaratıkları kurtarabileceğimizi düşünmüyoruz zaten, bu mantıksızca ve aptalca olurdu.Bizler burada sadece yapılanlara öfkemizi dilegetirmeye çalışıyoruz.Toplum olarak biraz duygusalızdır sende bunu az ya da çok bilirsin zaten ve inanıyorum ki pek çoğumuz hayvanlara yapılan bu zulümün bu güne kadar bu denli vahşije yapıldığını bilmiyor veyahut sadece kulaktan dolma bilgilerle biliyor görselliği olmadığı için bu denli etkilenmiyordu.Bizler bunları görüp okuduktan sonra ve bu kadar dolmuşken senin ilk yazmış olduğun yazı herkezin senin üstüne gelmesine neden oldu.Zaten olayada girişin epey bir yanlıştı.Sanmıyorum ki şu son yazmış olduğun yazı gibi bir yazı yazsaydın hiçkimse senin üstüne gelmeyecek ve hoş bir tartışma ortamında gelişecekti herşey.Neyse konu kapansın artık diyorum...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

doktorx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY ARN 125
    HAYVAN KATLİAMI ÜZERİNE:
    iman insanı insan eder belki de insanı sultan eder,küfür insanı gayet adi bir canavar,hayvan eder diyor asrın mütefekkiri işte örneği... Allaha ve ahiret gününe inanmayan bir insanı yaptıklarından dolayı kim,ne,nasıl ve nereye kadar sorumlu tutabilirki.NE İRFANDIR AHLAKA VEREN GÜZELLİK NE VİCDANDIR,FAZİLET HİSSİ İNSANLARDA ALLAH KORKUSUNDANDIR.M.Akif

doktorx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY ARN 125
    iman inasını insan eder belki de insanı sultan eder,küfür insanı gayet adi bir canavar,hayvan eder diyor asrın mütefekkiri işte örneği Allaha ve ahiret gününe inanmayan bir insanı yaptıklarından dolayı kim,ne,nasıl ve nereye kadar sorumlu tutabilirki.NE İRFANDIR AHLAKA VEREN GÜZELLİK NE VİCDANDIR,FAZİLET HİSSİ İNSANLARDA ALLAH KORKUSUNDANDIR.M.Akif

vicdan ile inanmak arasında en ufak bir korelasyon yoktur ateist bir kişi sonderece vicdanlı olabilirken inanan bir kşi durumu kendi doğrularınca içselleştirp ahlaksız olabilir. sonuç olarak iyi ve güzel ahlak dini bütünlükle sınırlı değildir.

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    allah belalarını wersin ya olmaz boyle sey . insanda biraz haysiyet seref olur . canlı haywanlara nasıl boyle muamele yaparlar? tamamını seyredemedim insanlıgımdan utandım tanıdıgım herkese yollayacagım bu videoyu

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]

h

yaratılanı sev yaratandan ötürü felsefesine göre bu insanlık dışı görüntüleri kınıyorum.sadece bunu değil fok ve balina katliamlarınıda kınıyorum onun için zaten derimontta giymiyorum senelerden beri
    bütün motorcu arkadaşlara sevgi vesaygılar tüm canlıları sevelim ve yaşatalım.çevreci olallım

Birde onlara hayvan diye hitab ediyoruz cok uzucu birsey yaw
    Eger bir yerde küçük insanlarin büyük gölgeleri olusuyorsa, orada günes batiyor demektir. (Çin Atasözü)

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    abi bu ne yaaaaa
    kime göderdiysem mide kalmadi bende diyo vahset yaaaa herkese yolladim ben çok kisi çok tepki arkada_lar yollayabildiginiz herkese yollay1n
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

nokta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zat 150 mavi
    [quote="emoak"]Video dosyasını indirmek için
    http://www.strasbourgcurieux.com/fourrure/fur.wmv (16 Mb)

Bunlar insan değil, olamaz...

------------------------------------------------

Arkadaşlar forumdaki videoyu izleyemedim aman Allah’ım, aman Allah’ım o güzelim hayvanın gözlerine bakmaya kıyamadım... Aman Allah’ım, aman Allah’ım. O güzel, küçük zalimce kesilen ayakların çığlığını duymaya gücüm yetmedi aman Allah’ım, aman Allah’ım sen çok büyüksün yarabbi

profi66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR800 / 990ADV
    ben seyredemedim arkadaşalar,
    olamaz demek istiyorum ancak ne yazıkki oluyor.
    birbirimizi bir hiç için doğrayanlarda bizler değilmiyiz.
    bizler insan olamayız.
    YAŞAMAYI SEVİYORUM!!!!!!!
    mpank

cemo_brs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxx
    o kürkün içinde geberir inşallah o şılllıklar
    gözünüzden gelen yaşlar ömür boyu rüzgar kaynaklı olsun inşallah

Alıntı analjezi adlı üyeden alıntı
    vicdan ile inanmak arasında en ufak bir korelasyon yoktur ateist bir kişi sonderece vicdanlı olabilirken inanan bir kşi durumu kendi doğrularınca içselleştirp ahlaksız olabilir. sonuç olarak iyi ve güzel ahlak dini bütünlükle sınırlı değildir.
    bu yapilanlar insanlik disi.
    video nun tamamamini seyretmeyi denedim ama basaramadim.
    vicdan duygularinin gelismesinde aile, çevre, arkadas vb. birçok etken vardir. bu duygular ve düsünceler zaman içinde farkliliklar ve degisiklikler göstere bilir. bu gibi yoldan çikma durumlarda inanç, fren görevini görür.(yoldan çikan bir araçda fren ne kadar da önemlidir) frensiz bir araç dogru yolda ilerler ama ilk virajda ve yol ayrimlarinda nasil yavaslaya bilir. iste inanç böyle birseydir. insanin yoldan çikmasina izin vermez. çikipda inançla tanisan kisiyide bu vicdansiz yoldan çikarir. ayrica inanç duygularinin arkasina saklanipda durumu içsellestiren inançsizlarin zaten inaçlari allaha kalmistir. yani vicdansiz inaçlilar diye birsey yoktur.
    vicdan ile inanmak arasindaki en ufak fark bu

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    film de farkettiniz mi bisan pacifik e benziyen siyah bi motor vardı gördünüz mü?

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler