Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet Harç bedeli, Sınıf ekleme, Değerli kart ücreti, Banka mı vergi dairesi mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Merhaba arkadaşlar.

2 yıllık emeklerimiz sonucu Otobüs karavan projemizi nihayet bitirdik.
    Bu proje için de ehliyetime sınıf eklemesi yaptırdım, ancak bu harç meselesi biraz kafamı karıştırıyor.
    MTSK Harç ücretini Ziraat'e yatırmamı söyledi ancak Ziraat 6583 TL olan harç ücretini 7813 TL talep edince vazgeçtim.

Size sormak istediğim soru şu ;

Sınıf ekleme harç ücretini Dijital Vergi dairesinden yatırıp bir sorun ile karşılaşan oldu mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Ehliyete sınıf eklemesi prosedürü hakkında bilgim yok, lakin devlet bankası yasal harç ne ise onu alması lazım, ekstra komisyon talep etmesi enteresan. Gerekçesini söylemediler mi?

Bu arada harç ücretini DVD'den yatırabiliyorsanız (böyle bir sekme var ise) sorun olmaması gerek. Sonuçta bankadan da yatırsanız aynı havuza gidecek para. Dekontun çıktısını alıp saklayabilirsiniz.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyete sınıf eklemesi prosedürü hakkında bilgim yok, lakin devlet bankası yasal harç ne ise onu alması lazım, ekstra komisyon talep etmesi enteresan. Gerekçesini söylemediler mi?

Bu arada harç ücretini DVD'den yatırabiliyorsanız (böyle bir sekme var ise) sorun olmaması gerek. Sonuçta bankadan da yatırsanız aynı havuza gidecek para. Dekontun çıktısını alıp saklayabilirsiniz.
    devlet bankası diyip geçmeyin şimdiye kadar çalıştığım en kötü banka ziraat bankası
    Mecburiyetten kullanmış olduğum banka yüzünden başıma gelmeyen kalmadı.
    Şu an başka bir devlet bankasından maaş alıyorum ve maaşı aldığım gibi iş bankasına transfer ediyorum tek kuruşumu dahi içeride bırakmadığım gibi o bankayla hiç bir işlem yapmıyorum
    espresso bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devlet bankası diyip geçmeyin şimdiye kadar çalıştığım en kötü banka ziraat bankası
    Mecburiyetten kullanmış olduğum banka yüzünden başıma gelmeyen kalmadı.
    Şu an başka bir devlet bankasından maaş alıyorum ve maaşı aldığım gibi iş bankasına transfer ediyorum tek kuruşumu dahi içeride bırakmadığım gibi o bankayla hiç bir işlem yapmıyorum
    Banka hizmetlerinden memnuniyetsizlik ayrı mesele de (ki bu konuda devlet bankalarının iyi bir şöhreti yoktur), Ziraat Bankasının resmi bir harç için ekstra komisyon talep etmesi garip geldi bana. Çünkü devlet bankaları, resmi harç ve vergi gibi ödemelerde rakam neyse onu alır. Ama belki burada konuda yazılmayan farklı bir ödeme yöntemi kullanılmak istenmiştir. Havale, eft gibi ekstra komisyona tabii hizmetler söz konusu olunca rakam değişmiş olabilir. Konu sahibi daha fazla detay verirse anlaşılır mesele...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)