Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araba için kışlık lastik önerisi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Merhabalar.

Bugüne kadar burada aldığım bilgilerle aldığım kararlardan asla pişman olmadım o yüzden soluğu yine burada aldım

2010 Renault Symbol 1.5 DCİ model aracımız için kışlık lastik arayışı içerisindeyiz.

175/65R14 185/55R15 ebatları

sizin kullanıp çok memnun kaldığınız marka/model var mıdır acaba?

Motorda iyi kötü ezberledik lastikleri ama araba konusu cahil olduğumuz bir konu.

Öneride bulunanlar için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Bugüne kadar burada aldığım bilgilerle aldığım kararlardan asla pişman olmadım o yüzden soluğu yine burada aldım

2010 Renault Symbol 1.5 DCİ model aracımız için kışlık lastik arayışı içerisindeyiz.

175/65R14 185/55R15 ebatları

sizin kullanıp çok memnun kaldığınız marka/model var mıdır acaba?

Motorda iyi kötü ezberledik lastikleri ama araba konusu cahil olduğumuz bir konu.

Öneride bulunanlar için şimdiden teşekkür ederim.
    Hangi şehirde kullanacaksınız? Ve de ne kadar kış?
    Kış lastikleri buzda çok işe yaramıyor, karda faydalı.

Ben Reno Clio 1.5 DCI arabama michelin cross climate2 4 mevsim lastik takmıştım. İstanbulun kışında iş görüyordu, Bolu'da yaşasam belki yetmezdi. Önceki arabamda da aynı lastikten memnun kalmıştım. Yazın da kışın da aynı lastik işimi görüyor, bir de lastik değiştirmekle uğraşmıyorum. Biraz yol sesi yapıyor ama clio zaten yol sesi bakımından dandik bir araba olduğu için farketmiyor.
    tommygun bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Pirelli SottoZero önerebilirim, kışın Uludağ'ın karlarının açılmamış yollarında zahmetsizce ilerlediğimizde anlamıştım güzel lastik olduğunu. Eğer bulabilirseniz Nokian Snowproof lastiklerinede bakabilirsiniz, kış için biçilmiş kaftan diyebilirim (Nokian Wetproof modelini yazlık olarak kullandım, en ufak bir kayma yaşamadım).

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi şehirde kullanacaksınız? Ve de ne kadar kış?
    Kış lastikleri buzda çok işe yaramıyor, karda faydalı.

Ben Reno Clio 1.5 DCI arabama michelin cross climate2 4 mevsim lastik takmıştım. İstanbulun kışında iş görüyordu, Bolu'da yaşasam belki yetmezdi. Önceki arabamda da aynı lastikten memnun kalmıştım. Yazın da kışın da aynı lastik işimi görüyor, bir de lastik değiştirmekle uğraşmıyorum. Biraz yol sesi yapıyor ama clio zaten yol sesi bakımından dandik bir araba olduğu için farketmiyor.
    Kış derken istanbul kışı daha çok ıslak zemin için istiyorum.

yaptığım araştırmada en cok GOODYEAR ULTRAGRIP 9+ önerisi gördüm var mıdır kullanan acaba?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ooo, ağustosun ortasında kış lastiği telaşına düşmüş adam. tam bir kıl, yallah isviçre'ye!..
    Yasin D bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo, ağustosun ortasında kış lastiği telaşına düşmüş adam. tam bir kıl, yallah isviçre'ye!..
    Güzel İnsan, ulu şahsiyet, kıymetli kişi, seni görmek ne büyük şeref. Sağlık sıhhat yerindedir umarım, öpüyorum
    Yasin D ve maktama bunu beğendiler.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

hiFuries - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR
    Merhaba,

2010 Renault Symbol 1.5 DCI için kış lastiği seçimi yaparken, aracınızın ihtiyaçlarına ve yaşadığınız bölgenin kış koşullarına uygun lastik tercih etmeniz önemlidir. Michelin CrossClimate2, kullanıcılar tarafından hem ıslak hem de karlı zeminlerde üstün çekiş gücüyle öne çıkan bir lastik olarak sıkça önerilmektedir. Bu lastikler, dört mevsim performans sunarak yaz ve kış arasında lastik değiştirme zahmetini ortadan kaldırabilir.

Daha zorlu kış koşulları için, Nokian Snowproof kış lastikleri mükemmel bir seçim olabilir. Bu lastikler, kar ve buzla kaplı yollarda üstün performans sergiliyor ve sürüş güvenliği sağlıyor.

Eğer kış mevsimi yaşadığınız bölgede çok sert geçmiyorsa, dört mevsim lastiklerin pratikliği ve performansı sizin için yeterli olabilir. Ancak, sert kış şartları için özel kış lastikleri kullanmak her zaman daha güvenli bir seçenektir. İhtiyaçlarınıza ve koşullara uygun lastiği seçerek güvenli sürüşler dilerim!

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hiFuries adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

2010 Renault Symbol 1.5 DCI için kış lastiği seçimi yaparken, aracınızın ihtiyaçlarına ve yaşadığınız bölgenin kış koşullarına uygun lastik tercih etmeniz önemlidir. Michelin CrossClimate2, kullanıcılar tarafından hem ıslak hem de karlı zeminlerde üstün çekiş gücüyle öne çıkan bir lastik olarak sıkça önerilmektedir. Bu lastikler, dört mevsim performans sunarak yaz ve kış arasında lastik değiştirme zahmetini ortadan kaldırabilir.

Daha zorlu kış koşulları için, Nokian Snowproof kış lastikleri mükemmel bir seçim olabilir. Bu lastikler, kar ve buzla kaplı yollarda üstün performans sergiliyor ve sürüş güvenliği sağlıyor.

Eğer kış mevsimi yaşadığınız bölgede çok sert geçmiyorsa, dört mevsim lastiklerin pratikliği ve performansı sizin için yeterli olabilir. Ancak, sert kış şartları için özel kış lastikleri kullanmak her zaman daha güvenli bir seçenektir. İhtiyaçlarınıza ve koşullara uygun lastiği seçerek güvenli sürüşler dilerim!
    Chatgpt gibi cümle kurmuşsun.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    15 yıldır her kar yağan gece 100-200km kadar yol yapıyorum, Uludağ-Kartalkaya-Kartepe üçlüsüne de yüzden fazla çıkmışlığım vardır.
    Symbol ile İstanbul'da eğer dik bir semtte oturmuyorsan, ben her koşulda süreceğim vb. gibi kar yağdı diye inadına çıkmaların falan yoksa, en kötü kış lastiği bile çok rahat işini görür. Ama fark kuru günlerde veya hava biraz sıcakken ıslakta çok büyük olur, ucuz yollu kış lastikleri buralarda daha çok sıçıyor. Continental TS870 mesela hava ısındığında bile bir kış lastiğine göre saçma sapan iyi derecede yol tutuyor.

Continental, Good Year, Bridgestone, Michelin, Nokian falan gibi markalardan alacağın kış lastikleri banko zaten mis gibi olur. Ben gazlayacağım sportif de sürmek isterim dersen bir iki sene öncesine kadar TS870 en iyi tutan, SottoZero'nun (şu an hatırlayamadığım) bir serisi en zevkli olandı. Ama dediğim gibi yok ben yolda kalmayayım yeter diyorsan önden çekiş Symbol ile herhangi bir kış lastiği işini görür.

Maalesef ChatGPT de internetten öğrendiği yanlış bilgileri aynı şekilde aktarmaya devam ediyor. Dört mevsim lastik diye bir şey yoktur da, bu Cross Climate gibi melezler hava ısındığı zaman başa bela olurlar. İki set lastik sahibi olmak en doğrusu. Ben çıkmam ben sürmem diyen bir sürü insanın bir kar indirdiğinde başkalarının hayatını piç etmesini izliyoruz her sene, kış lastiği alın. Tamam çok çok çok az araba kullanıyorsanız CrossClimate gibi şeyler de olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)