Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka teker dönerken ses yapıyor yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

https://files.fm/u/g5b8udr4sd

Teker dönerken bi ses yapıyor linkte videosunu yükledim.
    Buradaki sorunu nasıl çözebilirim? Servis adam akıllı ilgilenmiyor balata spreyi sıkıp gönderiyor, biraz gidin düzelir diyor.Rks Ltr 125 motor 500 küsur km de başladı sorun, şuan 2540 km de.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    500 kilometrede başladı ve şu anda 2500 kilometredeyse böyle devam et.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    fren balatası diske sürtüyor ve sürterken titreşime sebep olup böyle bir ses çıkarıyor... ben olsam fren kaliperinin civatalarını kontrol ederdim ve bir gevşeme yoksa yani kaliper sabitse umursamadan sürmeye devam ederdim.

ama yine de bilen birilerin yorum yapması iyi olur.

tahminimce hafiften fren sıkarak çevirirsen o ses çıkmayacak çünkü titreşime sebep olacak kadar gevşek olmayacak kaliperler... bunu bir dene, motoru çalıştır ve hafiften fren yaparak gaz ver ve tekerlek öyle dönsün ve dinle ses geliyor mu diye.

edit: dediğim şekilde deneyince ses kesiliyorsa o zaman yeni fren balatası al arkaya, ses gelmez ve için rahat olur.

Dediğiniz gibi freni hafif sıksam bile ses kesiliyor. Servise balataları söktürüp baktiricam. Teşekkür ederim.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Yüksek ihtimalle kaliper pimleri yağsız, pimlerin sökülüp temizlenip fren gresi ile yağlanıp pistonun etrafına Wd40 sıkıp pistonun sıfır konumuna getirip akan Wd40'ı silip balatalar takıldımı sorun yüksek ihtimalle çözülecektir.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Bende de buna benzer bir durum vardı balata spreyi sıkıp gönderiyorlardı.ns160ta ani frene asıldığımda düzeldi :D dominarda ise bir usta lastiği söküp yeniden taktı ve balata spreyi ile temizledi. Ses gitti :D

hiFuries - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR
    Rulman Sorunları: Tekerlek rulmanları aşındığında veya hasar gördüğünde, dönerken ses yapabilir. Rulmanların kontrol edilmesi ve gerekirse değiştirilmesi iyi bir fikir olabilir.

Zincir veya Kayış Gerginliği: Eğer motosikletiniz zincir veya kayış tahrikli ise, bu parçaların gerginliği doğru ayarlanmadığında ses yapabilir. Gerginliği kontrol etmek ve ayarlamak gerekebilir.

Disk Eğriliği: Fren diskinde eğrilik veya hasar varsa, bu da ses yapabilir. Diskin kontrol edilmesi ve gerekiyorsa düzeltilmesi veya değiştirilmesi gerekebilir.

Fren Balatalarının Aşınması: Balatalar aşındığında, metal kısımlar diske temas edebilir ve ses yapabilir. Balataların aşınma durumunu kontrol etmek önemlidir.

Bu olasılıkları göz önünde bulundurarak, sorunun kaynağını daha iyi belirleyebilir ve çözüm üretebilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)