Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yabancilarla Yaşanan Ilginç Diyaloglar

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tane de benden.

Yer Konya. Semazen gösterisi.

Amerikalı turist: Bunlar kaç devirle dönüyorlar ?
    Yerli turist: La bi Si....
    Yabancı turist: What?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ben açım, biz açız.."
    senin gibi elin adamlarına kadınlarına yaranacam diye yurdumu, yurdum insanını karalamam ben..... (raflar..)
    ne yaranıcam be. yazımı GÖZÜNLE oku.ben yabancıya ülkemi karalamadım ve de karalamam.kız "minicik balıkları niye suya bırakmadı" dediğinde "BİLMİYORUM" dedim.(bizde çevre bilinci yok, serçe parmağı kadar balıkları tutarız, o kadar çöl gibi yerler varken tutup ormanlara çöp döker içine ederiz,pislikten geçilmez,güzelim ormanları çatır çutur yakarız. serçeye bile fişek sıkarız,(ben küçükken çok sıktım ordan biliyorum.herkes de sıkıyodu) dünyanın her yerinde ayılar insana saldırır, bizde ayılar insandan kaçar mı deseydim.)

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bize sürekli karalıyorsun ülkemizin bir iyi tarafını anlattığını göremedik dikkat et alışkanlık yapar yabancılara da karalamaya başlarsın, aman diyim.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lakin anlamadığım bu herifler yasak olduğu halde bu balıkları neden tutar açıkcası bu eziyeti ben hayvana yaşatmam.

Sen ne yaparsan yap o toplumların gözünde barbarsın açıkcası öyle şaşıran kıza bende böyle bir karamizah türü espiriyi patlatırdım. Anlaşılan senin bu milletini yerme gavuru övme huyun bunlarla çok içli dışlı olmandan kaynaklanıyor. .
    BENCE DE SUYA GERİ BIRAKACAK OLDUKTAN SONRA SAATLERCE O KOL KADAR SAZANI BEKLEMEK RUHSUZLUK.AMA AVRUPALI RUHSUZDUR ZATEN.SONUÇTA DOĞAYI KORUYORLAR HELAL OLSUN.ONLARINKİ DOĞRU .

bu milletin kafası çalışan bir ferdi olarak olumsuzluklarını eleştirme hakkına sahibim.olumlu şeyleri de yazıyorum zaten.(mercedesi yapan adamların en dandik esprimizi anlayamaması ve ayıp olmasın diye gülüyomuş gibi yapması mesela.adamlarda akıl var zeka yok, bizde zeka var akıl yok)

1993 te 72-73 yaşlarında fransız bir kadın profesörün türklerde baş kapatma geleneği diye bi konferansına katılmıştım.bir ara,"benim çocukluğumda 1920lerde avrupada anneler çocuklarını uyu yoksa seni türke veririm,diye korkuturdu, annem sokakta oynarken beni eve çağırmak için çabuk eve gel türkler geliyor diye korkuturdu" demişti.salonda buz gibi b hava esti.ben dayanamayıp gülmüştüm.

ya atilla döneminde batı romayı,
    fatih döneminde doğu romayı yıkmışız,
    arada moğol akınları falan olmuş.adamlar yüzyıllarca türkler geliyor diye donlarına yapmışlar.1960larda da dağ köylerinden il değil, ilçe görmemiş, köylüleri işçi diye yollamışız ,içine etmişler oranın.feleği şaşmış adamların..bize barbar demeleri kadar normal bişey olamaz..

Motosikleti
    05' CBR 125R
    konu güzelmiş tartışma olmadan devam...

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eyvaahh!!! hortlak
    Ninja

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anneeeeee

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    Alıntı raflar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam orda balık tutmanın bin tane kuralı var.bir çok yerde çeşitli sebeplerden dolayı yasak.mevsimine göre tutuyosun balığı. ve boyu belli bir cm nin üzerinde değilse suya bırakmak zorundasın.bizdeki gibi balıklara halepçe katliamı yapamazsın. tomarla ceza ödersin.

alman kol kadar balıklara kıyamadı göle geri bıraktı,
    doğayı korumalıyım,gider paramla en kral balığı alır yerim ama bu burda yaşamalı sonra gelir gene tutarım,,,,,,,,,, mantığı var adamda. ileriye dönük yaşıyor adamlar.çevre bilinci var. ayrıca cezadan da çok tırsarlar. kuralcıdır almanlar.

türk,hamsi kadar minik yavru balıklara hiç acımadı attı kovaya.niye,çünkü geriye dönük yaşıyo adam.çevre bilinci yok.çocuğum da gelsin 5 yıl sonra burda balık tutsun mantığı yok.allahun paluğu ,BELEŞ BALIK ne atıcam göle len! mantığı var...cezadan da korkmuyo herif.yani şimdi biz çevreyi katlederiz hiç acımayız diyemezsin ki o kaymak gibi polonyalı kıza.zaten bi barbar damgası yemişsin 1500 sene önce
    1-500yıl önce o bizi karalamaya çalışan barbar diyenler, temizlikten haberleri olmayan insanlardı, istediği kızı halkın arasından seçme sahipti...
    türk milleti daha bu güne kadar kimseye zarar vermemiştir gördünüzmü abd gibi orya buraya savaş açıp bilmem ne gizli işler çevirdiğini.
    her milletin iç gizli işleri vardır.
    ancak bu ikisi ayrı.
    konuları gayet gülerek okudum.
    ancak, o yabancıya verilecek en güzel cvp. dışardan par aile tutulanlar aydanmı tutuluyor acaba yoo, onlarda denizden, saçmalık domuzu yerken hiç acımıyor yada iğrenmiyorlar da bumu medeniyetsizlik!!
    ALLAH bütünalemi insanlık için yaratmıştır. hizmet için. yeterki siz yiyin iiçin ancak isyankar olmayın diye.
    balıklarda ineklerde kurbanlıklarıda ALLAH kurban olsun insanlar yesiniçsinler diye yaratmıştır.
    onlar ölürken acı çekmezler.
    şehitleri bilrisiniz ALLAH için ölmü-şlerdir ve sadece sivri sineğin ısırması kadar acı çekerler.
    türk milletinde batıda olmayan birşey vardır İNANMAK VE ÜMİT ETMEK.
    müslümanlrada vardır bu. tabi dünyaya tamah etmişleri hariç
    bizde didinme derdi vardır yok ev alayım araba alayım, çalışayım çocuğumu okutayım vs vs.
    yurtdışnda ölemi hayır!
    genç yaşta maddi imkanları gayet iyi oluyor çünki dünyayı kemirerek yaşayan bir ırklar hepsi için sölemiyorum ancak neden batı ülkelerinin durumu iyi diye bakarsanız şunu görürsünüz dışarda birçok insanın bişeler üretmesine engel olur ve hemen onu ondan alırlar.
    kendi ülkeleri buşeilde kalkınır.
    bi bakın ALLAH aşkına şuanda kaç türk firması yurtdışında satış yapabiliyor uluslarası?
    çok az ama bir bakın abdnin
    fast food zincirleri kıyafet leri herşeyleri burda çatır çatır harcanıyor. ve bunu boykot etmek kimsenin aklına gelmiyor.!!!!
    evet dediğim gibi o nsanlarda umutyok, doğaymış doğayı okadar düşünüyorsan önce hizmet verdiği insanı öldrme ezme kirtetme!!
    yaşabilecekleri her türlü zevkide yaşıyorlar maneviyat namına yada yarın ne olurum namına düşünce yok adamlarda, yurtdışndaki kazalaır izleyin birde burdakilerini burda millet en azından çevredeki esnaf yardım eder yurtdışnjda bu ve benzeri şeylere kaç kez şahit oldunuz.
    insanlar KENDİ dertlerinde aman bana bişe olmasın.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    olay farklı yönlere gitmiş. zevkle v düşünerek okudum neticede, düşünmez acıtmaz...

ben de bir anımı anlatayım ( bu arada ertuğrul öz'ü de rahmetle anıyorum )

üniversiteye kayıt içinilk kez istanbul'a gitmiştim. sene 1994 yılları. otobüsten indim ve kaşıma ilk çıkan kişiye sordum:
    - selam aleyküm dayı, saat kaç acaba?
    - I don't know

15 milyonluk türkün içinden bir turist tutturmanın onurunu yaşadım o an ama sonra anladım ki, orada herkes turist ;)
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Aynen bende de benzeri var, üniversite çıkışı kırk yılda bir Bursa-Görükle'den Eskişehir'e otostop yapayım dedim. Benzin istasyonunda bir tane beyaz şahin pompaya yanaştı,işte tam otostopluk araba dedim Ankara'ya mı yolda bırak beni dedim herif turist çıktı, apışıp kaldım tabi o zamana kadar öğrendiğim ingilizce bilgimi konuşturdum hemen, I'm not ingilizce

Bir de Ankara Samanpazarı'nda özel bir yurtta kalırken turistlerin çokluğu ilgimi çekmişti,lületaşı pipo pazarlamaya kalkmıştım, turiste diyorum Are you smoke. O diyor no smoke dangeraus diyor,sonradan dükkanın tekine vereyim dedim pipoları turist kullanılmışını istiyormuş antika hesabı. Neyse elimde kaldı lületaşı pipolar, Çin-çin mahallesinden arkadaşlar da orada hazır bekliyorlarlardı çok sevecen davrandılar.

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Benimde yaklaşık 10 yıl önce Ayasofya'nın çevresinde bir turistle aramızda şöyle bir diyalog geçmişti:
    Turist: Sorry, can u speak english?
    Ben: No, i can't.
    O zamanlar farkına varamamıştım Turist neden afalladı diye! Sonra fıkra olmuş bu, belliki bir kaç kişinin daha başına gelmiş aynı şey)))

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    geçtiğimiz yıllarda formula yarışları sırasıydı sanırım,köprü gişelerinde lüx bir bmw durdu bekliyor.geçmiyor..arkasında da ben varım .biraz bekledim hareket yok ..indim aşağıya ...
    abi dedim..kgs kartında sorun mu var?? bozukmu yoksa boşmu???
    benim kartımla geçmesini sağlamak istedim ama adamın cevabı...
    WHAT???
    plakaya baktım yabancı..
    bir Türk genci olarak gerekeni yaptım tabi...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçtiğimiz yıllarda formula yarışları sırasıydı sanırım,köprü gişelerinde lüx bir bmw durdu bekliyor.geçmiyor..arkasında da ben varım .biraz bekledim hareket yok ..indim aşağıya ...
    abi dedim..kgs kartında sorun mu var?? bozukmu yoksa boşmu???
    benim kartımla geçmesini sağlamak istedim ama adamın cevabı...
    WHAT???
    plakaya baktım yabancı..
    bir Türk genci olarak gerekeni yaptım tabi...
    Helal abi..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    adamın geçmesini sağladığımımı düşündün yoksa.doğru söyle

şaka tabi...onun geçmesini sağlamak boynumuzun borcu değilmidir??isterse zenginini önde gideni olsun..değilmiki orada bilmeden çaresiz kalmış..yardım ettik tabi....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Okumaya doyamayanlar için benzer yazılar, http://www.eksisozluk.com/show.asp?t...td=&au=&g=&p=1

benimde bi anım oldu
    bodrum halikarnas"a girdim neyse 20 yada 30 lira verdim o kadar olması lazım neyse paso vodka döşüyorum ee tabi yandim bu arada 1 şişe ufak su içeyim dedi ekstradan ücretliymis su,barda çalışan kızda rusdu herhalde ismide nikkiydi. dedim nikky 1 şişe su bana 4 lira dedi bende içimden dedim türkçeyide bilmiyo herhalde yanlış ögrenmiştir diye yanındaki türke sordum yaw ne diyo bu kaedeşim 4 milyon falan diyo
    oda bana
    -dogru dogru dedi
    bende yuh dedim zaten yanıyom o suyu içersem iyice yanarım dedim içmedim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:38 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=zNrMe...eature=related

böyle olunca daha güzel oluyo what degil peynir

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın geçmesini sağladığımımı düşündün yoksa.doğru söyle

şaka tabi...onun geçmesini sağlamak boynumuzun borcu değilmidir??isterse zenginini önde gideni olsun..değilmiki orada bilmeden çaresiz kalmış..yardım ettik tabi....
    Aynen öle düşündüm abi tabiki yardım etmek gerekir insanlık görevi..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Geçen sene,cezayire kısa bir süre çalışmaya gitmiştik,dönüşümüz yine türk hava yollarıylaydı arkadaşım, zeki ve ben , yolda bişeyler ıkram edıyolardı,ben menüden seçtim birseyler yok dedi hostes bunlar kaldı menude , olur dedim (açız ) zeki biraz geç kalınca arapca menuyu saymaya başladı zekı ve ben ( dumur ) bır sekılde bakarken hostes kanal degıstırdı ıngılızce saymaya başladı yahu dedim bu arkadaş türk hemde dadaş hostes maymun bır şekilde nıye soylemıyosunuz kardeşim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler