Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Ekonomi hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıkın dişinizi, az kaldı kurtuluyoruz.

Yeni bir siyasi parti daha geliyor
    128 partinin yer aldığı Türk siyasetine bir siyasi parti daha ekleniyor. Yerli ve Milli Parti adı altında kurulan partinin genel başkanlığını Teoman Mutlu yapacak.

İHA - Yayınlanma: 10.07.2023 - 17:40 Güncelleme: 10.07.2023 - 17:40

Türkiye siyasetinde 128 partinin bulunduğu siyaset hayatına yeni bir parti daha katılıyor. Partinin kurucular kurulunda ise siyasetçi Uğur Aksöz, Sabri Erbakan, akademisyenler ve emekli generaller bulunuyor.

Resmen kurulan Yerli ve Milli Parti’nin ambleminde mavi kanatlı bir kelebek ve kelebeğin sırtında ise kırmızı renkli Türkiye haritası bulunuyor.

Türkiye Değişim Partisi'nin kurucu üyelerinden Teoman Mutlu partinin başkanı Mustafa Sarıgül’le düştükleri fikir ayrılığından dolayı mart ayında istifa etmişti.
    Parti logosunda küçük bir güncelleme yaparak Menderes'in Demirkıratlarına da selam gönderdim. Kendim yaptım diye söylemiyorum. Valla Miyavrem Partisi'nin logosundan bin kat daha güzel oldu.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cahilliğin tanımını yapar mısın?

Daha yukarıda yazdığım teorik ve ampirik olarak gayet doğru ve bunu da çok iyi biliyorsun. ;)
    Cyan, Türkiye'nin din yüzünden bu halde olduğunu iddia edip duruyorsun... Ve bunu direk dinin inanç esaslarını hedefe koyarak yapıyorsun. Bu bir kaç sebeple zararlı:

1. İnanç bir temel hak ve özgürlüktür. O kadar yanlışın içerisinde gidip "sizin inancınız yüzünden bu haldeyiz" diyorsun insanlara.

2. Erdoğanın izin verdiği makbul muhalefetin yaptığını yapıyorsun. Erdoğan milletin dinine inancına karışan muhalefeti bilerek destekliyor, iki sebeple: 1. Kendi destekçilerine "bakın bunlar seçilirse görürsünüz" deyip kendi saflarını sıklaştırıyor. 2. Kendisine faydalı, ve kendisinin izin verdiği böyle bir muhalefetin varlığı, aslında baskıcı ve otokratik olan yönetimini uluslararası düzlemde normalleştiriyor. O yüzden muhalif Can Dündar canını zor kurtardı, ama sözde muhalif gazeteciler gayet rahat yazıp çiziyorlar.

3. Diyorsun ki "insanlar hayat fani diye düşünüyorlar. Sorun bu". Diyelim ki öyle. "hayat fani" diyen din. İnsanlar da dine bağlı. Sonuç dediğin gibi hüsran. Peki o zaman aynı insanlar niye dinin karşı olduğu yalan ve sahtekarlığı destekliyorlar?

Çünkü kimse aslında dindar falan değil. İnsanlar temelde din değil, toplumsal ve kültürel kodlarla hareket ediyorlar. Aksi halde çoğunluğun "şükür elhamdülillah müslümanım" dediği bir toplumda yalan ve sahtekarlığın bu kadar yaygın olmasını açıklayamazsın.

Diyeceğim o ki: Dine karşı ol. Ama insanların tercihlerine karşı olma. Gel gelelim direk açıktan dini hedef alınca insanlar senin karşında kendilerini güvende hissetmezler. Senin altında çalışan dindar biri ayrımcılık yapacağından çekinir. Toplumda kabilecilik artar. Bunu suistimal eden zararlı politikacılar güçlenir. Eninde sonunda herkes zarar görür.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cyan, Türkiye'nin din yüzünden bu halde olduğunu iddia edip duruyorsun... Ve bunu direk dinin inanç esaslarını hedefe koyarak yapıyorsun. Bu bir kaç sebeple zararlı:

1. İnanç bir temel hak ve özgürlüktür. O kadar yanlışın içerisinde gidip "sizin inancınız yüzünden bu haldeyiz" diyorsun insanlara.

2. Erdoğanın izin verdiği makbul muhalefetin yaptığını yapıyorsun. Erdoğan milletin dinine inancına karışan muhalefeti bilerek destekliyor, iki sebeple: 1. Kendi destekçilerine "bakın bunlar seçilirse görürsünüz" deyip kendi saflarını sıklaştırıyor. 2. Kendisine faydalı, ve kendisinin izin verdiği böyle bir muhalefetin varlığı, aslında baskıcı ve otokratik olan yönetimini uluslararası düzlemde normalleştiriyor. O yüzden muhalif Can Dündar canını zor kurtardı, ama sözde muhalif gazeteciler gayet rahat yazıp çiziyorlar.

3. Diyorsun ki "insanlar hayat fani diye düşünüyorlar. Sorun bu". Diyelim ki öyle. "hayat fani" diyen din. İnsanlar da dine bağlı. Sonuç dediğin gibi hüsran. Peki o zaman aynı insanlar niye dinin karşı olduğu yalan ve sahtekarlığı destekliyorlar?

Çünkü kimse aslında dindar falan değil. İnsanlar temelde din değil, toplumsal ve kültürel kodlarla hareket ediyorlar. Aksi halde çoğunluğun "şükür elhamdülillah müslümanım" dediği bir toplumda yalan ve sahtekarlığın bu kadar yaygın olmasını açıklayamazsın.

Diyeceğim o ki: Dine karşı ol. Ama insanların tercihlerine karşı olma. Gel gelelim direk açıktan dini hedef alınca insanlar senin karşında kendilerini güvende hissetmezler. Senin altında çalışan dindar biri ayrımcılık yapacağından çekinir. Toplumda kabilecilik artar. Bunu suistimal eden zararlı politikacılar güçlenir. Eninde sonunda herkes zarar görür.
    Çok basit ve net bir fikir belirttim; "bu dünyanın fani olduğunu düşünen bir toplumda şikayet ettiğimiz sorunların düzelmesi zor" diye. Konu inanç özgürlüğüne gelmiş; ne ilgisi var? Yarası olan gocunuyor gibi bir durum olmuş...

İnanç özgürlüğü olduğu gibi fikir özgürlüğü de var bu arada. Esas itibarıyla ikisi de aynı şey.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    20 yıldır iktidarda olanlar ve destekçileri,
    her fırsatta dinden imandan bahsetmekle birlikte sürekli olarak,
    yalan söylüyor,
    laf ebeliği yapıyor,
    takiyye yapıyor,

birde bunu utanmadan,
    günah işleme özgürlüğü,
    "kitap akrabanı kollayacaksın diyor"

şeklindeki saçma sapan argümanlarla savunuyorsa,

Bu argümanlarla ortaya saçılanlarıda ülkenin %52 lik bir kesimi destekliyorsa,

Daha fazla bir şey yazmaya gerek varmı...
    DickName, espresso ve haluk23 bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Çok basit ve net bir fikir belirttim; "bu dünyanın fani olduğunu düşünen bir toplumda şikayet ettiğimiz sorunların düzelmesi zor" diye. Konu inanç özgürlüğüne gelmiş; ne ilgisi var? Yarası olan gocunuyor gibi bir durum olmuş...
    İlgisini üşenmeyip madde madde açık seçik yazdım. Daha fazlasını yapabileceğimi zannetmiyorum. Bu bile fazlaydı.

İnanç özgürlüğü olduğu gibi fikir özgürlüğü de var bu arada. Esas itibarıyla ikisi de aynı şey.
    Tabii ki var. Size suç işliyorsunuz diyen olmadı ki. Düşüncenizin zararlı sonuçları var denildi. Fikir tartışıyoruz sonuçta.

Yarası olan gocunma olayına gelince, habire şikayet ettiğiniz ekonomik durumdan etkilenen en son kişi muhtemelen benim şu forumda. İşin garibi hem şikayet ediyorsunuz, hem de içinde bulunduğunuz sonucu verecek düşünce ve davranışlarda ısrarcısınız. Siz bilirsiniz yahu, emeği her geçen gün eriyen ben değilim, bilakis önümüzdeki yaz tatili daha da ucuz olacak benim için. Dünya fani. Dünya bana güzel. Bak sen şu işe

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İlgisini üşenmeyip madde madde açık seçik yazdım. Daha fazlasını yapabileceğimi zannetmiyorum. Bu bile fazlaydı.

Tabii ki var. Size suç işliyorsunuz diyen olmadı ki. Düşüncenizin zararlı sonuçları var denildi. Fikir tartışıyoruz sonuçta.

Yarası olan gocunma olayına gelince, habire şikayet ettiğiniz ekonomik durumdan etkilenen en son kişi muhtemelen benim şu forumda. İşin garibi hem şikayet ediyorsunuz, hem de içinde bulunduğunuz sonucu verecek düşünce ve davranışlarda ısrarcısınız. Siz bilirsiniz yahu, emeği her geçen gün eriyen ben değilim, bilakis önümüzdeki yaz tatili daha da ucuz olacak benim için. Dünya fani. Dünya bana güzel. Bak sen şu işe
    Çok garip adamsın hasmet. Senin kafanın çalışma şeklini anlamıyorum. Ama normal zaten, o kadar temel bir noktada farklıyız ki?

Dünya fani, aman suya sabuna dokunmayalım, ne kadar varsa üç kuruşluk keyfimizi bozmayalım, kimisine çok kimisine az düşer, ben bana düşen payıma şükredeyim vs vs diyen adamdan geleceğe fayda olmaz diyorum. (Zaten gelecek diye bir mevhumu yok ki garibin? Gâvur(!) Batı önümüzdeki 50 yılın 100 yılın planını yaparken bizimkilerin geleceği af edersin burnunun ucuna kadar gidiyor ancak. Hep günü kurtarmak başka bir şey yok, ekonomi yönetimimiz de böyle zaten.)

Buna cevaben sen sanki ben inancı yasaklayalım, "seküler engizisyon" mahkemelerinde(!) yargılayalım demişim gibi konuyu oraya getiriyorsun? Lafı nasıl bu kadar çevirebiliyorsun hayret doğrusu!?

Neyse fikri odur zikri durumu tam olarak; *programlanman* o şekil olduğu için öyle anlıyorsun, kafa hemen oraya gidiyor. Tarihte kimse kimseyi kılıç zoruyla dinsizliğe getirmemiştir ama tersi hep olmuştur.
    espresso ve Alpbatur bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Çok garip adamsın hasmet. Senin kafanın çalışma şeklini anlamıyorum. Ama normal zaten, o kadar temel bir noktada farklıyız ki?

Dünya fani, aman suya sabuna dokunmayalım, ne kadar varsa üç kuruşluk keyfimizi bozmayalım, kimisine çok kimisine az düşer, ben bana düşen payıma şükredeyim vs vs diyen adamdan geleceğe fayda olmaz diyorum. (Zaten gelecek diye bir mevhumu yok ki garibin? Gâvur(!) Batı önümüzdeki 50 yılın 100 yılın planını yaparken bizimkilerin geleceği af edersin burnunun ucuna kadar gidiyor ancak. Hep günü kurtarmak başka bir şey yok, ekonomi yönetimimiz de böyle zaten.)

Buna cevaben sen sanki ben inancı yasaklayalım, "seküler engizisyon" mahkemelerinde(!) yargılayalım demişim gibi konuyu oraya getiriyorsun? Lafı nasıl bu kadar çevirebiliyorsun hayret doğrusu!?

Neyse fikri odur zikri durumu tam olarak; *programlanman* o şekil olduğu için öyle anlıyorsun, kafa hemen oraya gidiyor. Tarihte kimse kimseyi kılıç zoruyla dinsizliğe getirmemiştir ama tersi hep olmuştur.
    Hayır Cyan. İlk mesajinda "dünyanın faniliği" ve "cennet cehennem inancı"na bağladın sorunu. Ahiret inancı imanın şartlarından biri olduğu için ahirete inanmayan müslüman olamaz. İçinde yaşadığın ülkeyi paylaştığın milyonlarca insanın bu yazdığını okuduğunda "sizin inancınız yüzünden bu haldeyiz" demiş olduğunu anlayacağının farkında değil misin gerçekten? Ben mi lafı oramdan anlıyorum? Ben mi laf çeviriyorum?

Ama boşver, tabirince "programlanmış", kritik düşünce yetisi olmayan, sorgulama özürlü, okuduğunu anlamaktan aciz robot gibi bişeyim ben Cyan. Üç cümle cevap yazdığına değmem. Salla gitsin.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @hasmet,
    Biz senden farklı olarak burada dinden imandan bahsedip, her türlü moku yiyeni çok görüyoruz burada.
    O kadar baydıki artık bu dindar geçinen keneler, ben cebimde vergi levhamı taşıyorum (yeri geldiğindede sıratlarına çarpıyorum)

En basiti bugün yaşadığım.
    Bir müşterinin problemini çözmek için, her biri 10 yıl tecrübeli iki elemanın servis aracıyla gitgel 60km yapıp, 5-6 saat fiilen çalışması gerek. Yani 2 yetişmiş adam tüm gün bu müşteriye ayrılacak.
    Adama sembolik olarak 3000 lira fiyat veriyorum.
    Bu arada bu amca çok bi dindar, ehli müslimin.
    Bana dinden imandan bahsedip bir adamın günlük maliyetinin en fazla 500 lira olduğundan dem vurup, beni kazıkçı, dinen haram iş yapan adam olarak niteliyor.

Çünkü bu puşt hayatı boyunca hiç bir elemanına kıdem tazminatı ödememiş. Yine bu inbe herşeyi eşşek gibi biliyor ama dini kendi puştluğuna alet ediyor.

O adamların asgari ücretle çalışmadığını eşşek gibi biliyor.

Asgari ücretle çalışan adam bile olsa yemek yolla beraber işverene maliyeti 18.000 liradan aşağı düşmez.
    Bunu kıdemle beraber 13 le çarp.
    Yılda 52 hafta var. 4 hafta kanuni izni, 2 hafta kurban, ramazanı düş, 1 haftada milli günler, 1 haftada kanuni mazaret izni.
    Geriye çalışılan 44 hafta kalır.
    18000 ini 13 le çarp, 44 haftaya böl, çıkanı 5 güne böl, asgari ücretle çalışan bir adamın işyerinin kira, sekreter, telefon, elektrik, su, yakıt, araç, aley edavat gibi giderleri katılmamış, içinde karda bulunmayan maliyeti 1064 lira olarak bulursun.

Şimdi bu puşt (somut benim karşıma çıkan) hepsini köpek gibi biliyor ama birde beni dine aykırı iş yapmakla, haram kazançla suçluyor.

Uzun anlattım. Buna benzer tiplerle burda hergün karşılaşıyoruz.
    Ha birde bunun harbiden cahil olanı var.

Öyle olmasaydı tepkinde haklısın derdim.
    Ama kardeş,
    Böğürdük be. Yetti gari. Harbiden yetti.
    Her gün aynı tipler, üstelik sayıları gitgide artıyor. Baydı yahu...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ufoz, konu, dindar geçinen üçkağıtçı ahlaksızların epidemisi gerçeği değil.

Konu, sanki asıl sorun insanların dini inançlarıymış gibi dinin esaslarını hedef alıp, üstüne bir de insanları aşağılamakta... "Programlanmış" ne demek yahu?

Cyan, kendi vatandaşın hakkında böyle düşünürsen, onlar da senin gibi düşünenlerin eline düşmektense, Erdoğan gibileri iktidarda tutmaya devam ederler. "Aha bunlar yüzünden" deyip aşağılamaya devam edebilirsin, ama aynı çukurda sürünecek olan da yine sensin, ta ki aynı ülkede birlikte yaşadığın insanları aşağılamayı bırakıp, biraz sorumluluk alana kadar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hayır Cyan. İlk mesajinda "dünyanın faniliği" ve "cennet cehennem inancı"na bağladın sorunu. Ahiret inancı imanın şartlarından biri olduğu için ahirete inanmayan müslüman olamaz. İçinde yaşadığın ülkeyi paylaştığın milyonlarca insanın bu yazdığını okuduğunda "sizin inancınız yüzünden bu haldeyiz" demiş olduğunu anlayacağının farkında değil misin gerçekten? Ben mi lafı oramdan anlıyorum? Ben mi laf çeviriyorum?

Ama boşver, tabirince "programlanmış", kritik düşünce yetisi olmayan, sorgulama özürlü, okuduğunu anlamaktan aciz robot gibi bişeyim ben Cyan. Üç cümle cevap yazdığına değmem. Salla gitsin.
    "Sizin inancınız yüzünden bu haldeyiz" önermesi sizin inanç hürriyetinize ne gibi bir zarar vermekte Sn. Hasmet Bey? Bu fikir sizi ne şekilde mağdur etmekte acaba? İnancın tersinde en ufak bir fikre veya önermeye bile tahammül edememeniz tam da cenahınızdan beklenen bir tavır, hiç şaşırtmıyorsunuz...

Kaldı ki üslup çok önemli; "bu memleket bu kafa ile düzelmez veya zor düzelir" ile "sizin inancınız yüzünden bu haldeyiz" arasında fersah fersah fark var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Ufoz, konu, dindar geçinen üçkağıtçı ahlaksızların epidemisi gerçeği değil.

Konu, sanki asıl sorun insanların dini inançlarıymış gibi dinin esaslarını hedef alıp, üstüne bir de insanları aşağılamakta... "Programlanmış" ne demek yahu?

Cyan, kendi vatandaşın hakkında böyle düşünürsen, onlar da senin gibi düşünenlerin eline düşmektense, Erdoğan gibileri iktidarda tutmaya devam ederler. "Aha bunlar yüzünden" deyip aşağılamaya devam edebilirsin, ama aynı çukurda sürünecek olan da yine sensin, ta ki aynı ülkede birlikte yaşadığın insanları aşağılamayı bırakıp, biraz sorumluluk alana kadar.
    Ne kadar hassas bir egonuz var gerçekten? Ters bir fikir önerdiğim anda nasıl aşağılıyor duruma geçmiş oluyorum? Neden sürekli kendinizi aşağılanmış hissediyorsunuz anlamıyorum ki? Nasıl bir kompleks bu? Bunun ciddi bir sorun olduğunun farkında mısın acaba?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    "Sizin inancınız yüzünden bu haldeyiz" önermesi sizin inanç hürriyetinize ne gibi bir zarar vermekte Sn. Hasmet Bey? Bu fikir sizi ne şekilde mağdur etmekte acaba?
    Hic zarar vermiyor. Ama eninde sonunda indirek olarak nasil size zarar verdigini acikladim yukarida.

İnancın tersinde en ufak bir fikre veya önermeye bile tahammül edememeniz tam da cenahınızdan beklenen bir tavır, hiç şaşırtmıyorsunuz...
    Karsit fikir belirtmek tahammul etmemek midir? Nasil tahammul etmedim mesela? Sizi tehdit mi ettim, size saygisizlik mi yaptim, meseleyi sahsilestirdim mi, rencide edici herhangi bir ifadem mi oldu? Yoksa tahammulsuzluk nerede?

Ne kadar hassas bir egonuz var gerçekten? Ters bir fikir önerdiğim anda nasıl aşağılıyor duruma geçmiş oluyorum? Neden sürekli kendinizi aşağılanmış hissediyorsunuz anlamıyorum ki? Nasıl bir kompleks bu? Bunun ciddi bir sorun olduğunun farkında mısın acaba?
    Cyan, insanlar bazi meseleleri anlamaya hazir olmayabilirler. Bu normal. Temel konularda fikir degisimi o kadar kolay degil. Bir tartisma esnasinda bu durumu farkettigimde sahsen "anlamaya hazir degil" diye dusunuyorum. Cunku gecmiste anlamaya hazir olmadigim durumlar oldu. Muhtemelen su anda da oyle, bilemiyorum. Kimseyi bir seyi anlamaya zorlayamayiz. Tek yapabilecegimiz bakis acimizi en acik ve net sekilde ifade edebilmek. Ki uzlasmak zorunda da degiliz. Her konuda uzlasma mumkun degil zaten. Insanin dogasina aykiri.

Diyelim ki fikrini ifade ettin ve kabul etmedim. Demek ki anlamaya hazir degilim. Ama o noktada, ismini bile bilmedigin biri hakkinda "senin programlanman o şekil olduğu için öyle anlıyorsun, kafa hemen oraya gidiyor" gibi analizlere girmen tabii ki asagilamaktir, saygisizliktir. Cunku kendini "analiz eden" olarak ustte konumlandiriyorsun. Bunu farkedecek kadar ego da beyni olan herkeste vardir herhalde.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hic zarar vermiyor. Ama eninde sonunda indirek olarak nasil size zarar verdigini acikladim yukarida.

Karsit fikir belirtmek tahammul etmemek midir? Nasil tahammul etmedim mesela? Sizi tehdit mi ettim, size saygisizlik mi yaptim, meseleyi sahsilestirdim mi, rencide edici herhangi bir ifadem mi oldu? Yoksa tahammulsuzluk nerede?

Cyan, insanlar bazi meseleleri anlamaya hazir olmayabilirler. Bu normal. Temel konularda fikir degisimi o kadar kolay degil. Bir tartisma esnasinda bu durumu farkettigimde sahsen "anlamaya hazir degil" diye dusunuyorum. Cunku gecmiste anlamaya hazir olmadigim durumlar oldu. Muhtemelen su anda da oyle, bilemiyorum. Kimseyi bir seyi anlamaya zorlayamayiz. Tek yapabilecegimiz bakis acimizi en acik ve net sekilde ifade edebilmek. Ki uzlasmak zorunda da degiliz. Her konuda uzlasma mumkun degil zaten. Insanin dogasina aykiri.

Diyelim ki fikrini ifade ettin ve kabul etmedim. Demek ki anlamaya hazir degilim. Ama o noktada, ismini bile bilmedigin biri hakkinda "senin programlanman o şekil olduğu için öyle anlıyorsun, kafa hemen oraya gidiyor" gibi analizlere girmen tabii ki asagilamaktir, saygisizliktir. Cunku kendini "analiz eden" olarak ustte konumlandiriyorsun. Bunu farkedecek kadar ego da beyni olan herkeste vardir herhalde.
    Hasmet, sen aşağılama mevzuunu ben o cümleleri yazmadan önce, ikinci mesajında açmıştın. Yine işine geldiği gibi çarpıtıyorsun.

Ben sana (bilinçli veya bilinçaltı olarak) neden aşağılanmış hissettiğini söyleyeyim; tebliğ almış bir insanın imana gelmemesi imanlı insanda (yine; bilinçli veya bilinçaltında...) bir hoşnutsuzluk ve/veya aşağılanma hissi oluşturacaktır. Çünkü imanlı insan, esasen karşısındakinden "Hansel ve Gretel'in hikayesinin gerçek olduğununun kabul ve teyit edilmesi"ni beklemektedir. (İmansız birinin gözünden ifade ediyorum...) Bu teyit gelmeyince bir boşluk / anlamsızlık / sıkıntı hissi oluyor haliyle...

Ben kendi adıma bu faidesiz alış-verişi sonlandırıyorum. Görmek isteyenler görmeleri gereken şeyleri yeterince gördüler nitekim.
    espresso ve Alpbatur bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Hasmet, sen aşağılama mevzuunu ben o cümleleri yazmadan önce, ikinci mesajında açmıştın. Yine işine geldiği gibi çarpıtıyorsun.
    ??? Birincisi niye bir şeyleri çarpıtayım? Benim işim neymiş ki? Konuya odaklanmak yerine niye art niyet bulma peşinde koşturuyorsun? Ya da niye kafamın nasıl çalıştığı analizine giriyorsun? Sebebini açık net yazdığım halde neden bilinç altımda aşağılanmış hissetmeme komik sebepler uyduruyorsun? Böyle yaparsan tabii ki "faidesiz alış-veriş" olur. Doğru düzgün konu üzerinde durup tartışamıyorsun ki bir kere... Habire ad-hominem'e bir kaçış içerisindesin. Laf çeviriyorum. Çarpıtıyorum. Programlanmışım. Şimdi de neden aşağılanmış hissettiğimin asıl nedeni konusunda aydınlattın beni sağolasın

İkincisi, ilk mesajları tekrar okudum, aşağılanmadan bahsetmemişim. Ama ayrımcılıktan bahsetmişim, herhalde onunla karıştırıyorsun.

Anlattığın hikayeye gelince: Demek ki inançlı insanlar aşağı hissediyorlar, inançsız insanların sadece varlığından dolayı öyle mi? Başkaları adına konuşamam ama inançlı biri olarak bunun komik derecede saçma olduğunu belirtmem bir şeyi değiştirecek mi, yoksa bu iddiana inanmaya devam mı edeceksin? Eğer cevabın evetse bil ki hiç yakıştıramadım inançsız birine Artık nasıl indirgeyip karikatürize ettiyseniz, biz inançlılar etkisiz elemanız, ne desek, ne yapsak, boş.

Şu hayatta sevdiğim ve saygı duyduğum sayılı bir kaç insandan biri inançsız, biri de katolik. Bir insanı iyi insan yapan, neye inandığı değil, ne yaptığıdır. Yoksa ufoz'un dediği gibi müslümanım diyenlerin hali ortada, yatacak yerimiz yok. Yazık ki inançsızım diyenler de çok arkamızda değil anlaşılan. Kaliteyi tutturamıyoruz bir türlü...

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    Düşüncelerimi bir vatandaş dile getirmiş

https://www.youtube.com/shorts/DikCj4Nl7u4

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Birbirinizle aşağıladın aşağılamadın tartışması yerine asıl konuyu tartışsanız daha iyi olur gibime geliyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birbirinizle aşağıladın aşağılamadın tartışması yerine asıl konuyu tartışsanız daha iyi olur gibime geliyor.
    Ekonomi tıkırında.

https://www.youtube.com/watch?v=yb-_SP4HCBM

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    seçim gecesi yapılan o kutlama kabus gibi aklımdan çıkmıyor, her fırsatta hatırlatacağım, başlarına kakacağım.

şimdiden tayyibe oy verdiğine pişman olanlar var çevremde, daha krizin diplerinde değiliz, çok kötü günler bizi bekliyor ve şimdiden ağlamaya başladılar.

daha dursunlar bakalım, köpekler gibi pişman olacaklar ama iş işten geçti, maalesef dibi görmeden akıllanmayacakmış millet.

artık iç karışıklık mı ararız, hastalıklar mı, kaçakların zincirleme suç reaksiyonları mı ararsın, cari açıktan ötürü zincirleme batan firmalarımız ve açlıktan kırılan millet mi ararsın.

bir sosyal patlama kopacak ama tam olarak zamanını bilemiyoruz fakat yakın olduğu belli.

edit: kuduzdan biri daha ölmüş, Lütfü Seray, köpek ısırmasından kuduz olup hayatını kaybetmiş.

https://twitter.com/KopekSorunu/stat...e=DonanimHaber

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seçim gecesi yapılan o kutlama kabus gibi aklımdan çıkmıyor, her fırsatta hatırlatacağım, başlarına kakacağım.

şimdiden tayyibe oy verdiğine pişman olanlar var çevremde, daha krizin diplerinde değiliz, çok kötü günler bizi bekliyor ve şimdiden ağlamaya başladılar.

daha dursunlar bakalım, köpekler gibi pişman olacaklar ama iş işten geçti, maalesef dibi görmeden akıllanmayacakmış millet.

artık iç karışıklık mı ararız, hastalıklar mı, kaçakların zincirleme suç reaksiyonları mı ararsın, cari açıktan ötürü zincirleme batan firmalarımız ve açlıktan kırılan millet mi ararsın.

bir sosyal patlama kopacak ama tam olarak zamanını bilemiyoruz fakat yakın olduğu belli.

edit: kuduzdan biri daha ölmüş, Lütfü Seray, köpek ısırmasından kuduz olup hayatını kaybetmiş.

https://twitter.com/KopekSorunu/stat...e=DonanimHaber
    Sayenizde.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayenizde.
    kimin sayesinde dengesiz herif? yıllardır hükümeti ben mi destekledim? yıllardır sizin çakma muhalefetiniz buna sebep oldu. senin son söylentilerden haberin yok boş boş konuşuyorsun. otur kına yak şimdi. kılıçdaroğlu kaybetmeye oynamış resmen. seçim öncesinde ülke zaten bitmiş ve kurtarılamaz olduğunu söylemiş kk ve kaybetme senaryosuna göre aday olmuş. sen ayakta uyu.

bu çocuk gerçekten zeka sorunlu birisi.

Motosikleti
    speederbike
    Herif?

Prensip olarak taksiye karşısınız. Eviniz yanıyor. Ama siz taksiyi doğru bulmadığınız için burnunuzun dikine gidip otobüs istediniz (Tersi örnek de kullanılabilir ama mantık aynı). Tabii ki sayenizde.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)