Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kim daha çok maaş alıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmayayim diyorum ama duramiyorum iste.

1.5 yildir bu forumdasiniz, kimin ne oldugunu, nasil yazdigini, neden yazdigini anlamamissiniz sanirim. watercolours kendince ironi yapiyor, siz de bunu gercek fikriymis saniyorsunuz.
    İroni olmasi gereken o kadar cok sey ciddi oluyorki artik ayırt edemiyorum :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:45 ----------

Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trend yolu yazmışlar masraf üstüne masraf kazançları da düşmüş ve memur olursam ek iş yaparım diyordum akşam 5 ten sonra cumartesi pazar full time istediğin zaman sisteme giriş yapabilirsin demişlerdi bilmem öyle mi
    Artik eskisi kadar part time almiyorlar.haftaici ve haftasonu alevli saatlerde calisman gerekiyor.Haftada 24 saat çalışman gerekiyor.haftaici gunde en az 3 saat calissan 15 saat yapar.haftasonu bir gun de calismak zorundasin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakin bu ironi degil, gercek.
    bizi yaşlandıranda bu dimi, başımızda o kadar büyük ciddi problemler var ki ama biz daha böyle basit şeyler ile zaman kaybeder olduk, insanlar gördüğünü anlayamıyor, okuduğunu anlayamıyor, insanları mı aptallaştırıyorlar yoksa insanlar mı aptal?

yani bu söymemimden ötürü darılmasın kimse, acaba b12 eksikliğinden mi oluyor? neden oluyor? bunun bir sebebi olmalı, sorunların kaynağını hallederek kurtulmalıyız. insanlık bunu gerektirir. insanlık hep gelişmek zorunda.

edit: ben ara elemanım, ustalığım var ama sorumluluk istemediğim için ve rahatına düşkün olduğum için bunu tercih ettim. günlük kazanç 360 lira... yemek çıkınca 320 kalıyor... 100 liralık yemek yersem 260 kalır... ara eleman sıkıntısı bizde de var şu anda.

systemj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    Kadrolu işçi her zaman daha çok alır. İBB de emekli işçiler benim aldığım memur maaşını emekli maaşı olarak alıyor. İşçiler de mesai ücreti de memura göre çok yüksek ve farkı genellikle o acıyor. Memurlar her zaman maaşını bordrosunu gösterirken işçiler kesinlikle göstermez. DHMİ gibi kit lerde hakeza durum aynı.

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence eğer çalışmayı seviyorsanız kesinlikle bir ustalık öğrenin. İşini iyi yapan bir usta ayda en az 30-40 alır bu devirde.

Şu anda düz bir memur ayda 10 bin lira alır. Memuriyetin yatış yerleri var fakat bir de kabus gibi ortamı olan yerleri de var. Mesela vergi dairesi ya da nüfus dairesinde veyahut ptt'de çalışan memurlar -özellikle gişede çalışanlar- acayip iş yükü altında çalışırlar. Akşama kadar beyinleri sütlaç gibi olur (kendimden biliyorum)

Dediğim gibi eğer imkan varsa bir ustalık üzerine yoğunlaşmakta fayda var. Üç beş sene sabır gösterip iyi bir usta olursanız iyi para kazanırsınız.
    elektrik teknikeriyim.Ustalık belgem ve baska belgelerimde var. özel sektör otomotiv fabrikasında işletme elektrikcisiyim.Arıza bakım onarım işlerini yapabiliyorum. saat ücretim 46 tl ve 5 yıldır buradayım.üstelik ikramiyemde var ve maasın icinde. İkramiyeyi cıkartırsan aldıgımız asgari ücretten bir tık fazla.Sözde ikramiye diye maasımız fazla görünüyor. Aslında yaptıgımız işe göre cok cok az. Montaj hattında veya koguscu kişilerle maas konusunda bır farkımız yok. Ama biz olmasak üretim durur. Meslek sahibi olmakda fayda değil. Arkadasım kamuya girdi güvenlik olarak benimle aynı maası alıyor.üstelik birgün calısıyor bir gün evde. Baskasının hayallerini gerceklestırmek için mecbur calısıyoruz. Sermayemiz olsa al sat ticaret işine girmek mantıklıydı.Hiç değilse milletin agzının kokusunu cekmek zorunda kalmazdık üç kurus maasa sabahın 6sında kalkarak. şuan ülkenin ekonomik durumu da cok kotu. Allah evine ekmek götürmek zorunda olan herkese yardım etsin.
    Thracian bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    ara eleman olayı malesef çok kötü durumda
    çalıştığım yere sağlık okulunun çeşitli bölümlerinde okuyan stajyerler geliyor.
    Çocuklar sıfır bilgi ve beceride 3. veya 4. sınıflar normalde işin %90 ının kapmış olmaları gerekirken en basit teorik bilgileri dahi bilmiyorlar.
    Üniversiteyi nasıl kazanmışlar hayret ediyorum. onu geçtim sıfır bilgiyle ilerlemeyi nasıl becerdiler.
    Öğrenmek için hiç bir çabaları da yok gün boyu elde telefon boş boş koridorlarda geziyorlar dünyayla bağları kopmuş.
    düşünün bunlar birkaç sene sonra sağlık sisteminde size hizmet verecek.

bu arada çalıştığım hastanede temizlik personeli benden 1000 tl ye yakın fazla maaş alıyor
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ara eleman olayı malesef çok kötü durumda
    çalıştığım yere sağlık okulunun çeşitli bölümlerinde okuyan stajyerler geliyor.
    Çocuklar sıfır bilgi ve beceride 3. veya 4. sınıflar normalde işin %90 ının kapmış olmaları gerekirken en basit teorik bilgileri dahi bilmiyorlar.
    Üniversiteyi nasıl kazanmışlar hayret ediyorum. onu geçtim sıfır bilgiyle ilerlemeyi nasıl becerdiler.
    Öğrenmek için hiç bir çabaları da yok gün boyu elde telefon boş boş koridorlarda geziyorlar dünyayla bağları kopmuş.
    düşünün bunlar birkaç sene sonra sağlık sisteminde size hizmet verecek.

bu arada çalıştığım hastanede temizlik personeli benden 1000 tl ye yakın fazla maaş alıyor
    Daha önce detayını anlatmıştım. Büyük oğlum 17 yanlış 4 doğru ile üniversite kazandı diye. Üstelik ilk okulda üç sene özel öğretmende ek ders aldı temel sağlam olsun diye. Lisede de 4 sene üniversite kursunu gitti bu parlak başarıyı elde etmek için.

Hemide bu başarı ile pilotajı kazandı yaaaaaa. Kısmetse diploma alıp mezun olmak için son uçuşu bekliyor sıra başı.

Küçük oğlumun da okuduğu liseden aramışlardı devamsızlığı kalma sınırını geçti diye gelsin velisi imza atsında okulda kalmasın diye. Gitti hanım imza attı çocuk sınıfta kalmaktan kurtuldu şimdi iyi çok şükür sağlığı yerinde üniversiteye gidiyor.

Kısacası lise diploması için okula kayıt olmak gerekli ve yeterli şart.

Üniversitede de babasını cüzdanına göre istediği bölüme girip istediği mesleği seçebilir. Türkiye olmadı mı? Kıbrıs var, o da mı olmadı Makedonya var, Almanya var, Kırgızistan var, İngiltere var, var oğlu var. Sen yeter ki paradan haber ver.

Eğitim, öğretim sistemimizde görev alıp ta maaşından şikayet eden bütün emekçilerin bu vesileyle ellerinden öperim.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makina mühendisi bir arkadaşım da öyle diyordu. iyi bir gazaltı kaynakçısı iyi maaş alıyor, bir de onlara kimse höt diyemiyor, kolay bulunan elemanlar değil, zor buluyoruz bulduğumuzu da aman başka yere gitmesin diye hoş tutmaya çalışıyoruzdiyordu.
    Ben lise okurken endüstüri meslek liseleri vardı.
    memleketin ne kadar iti kopuğu varsa ailesi zaten bundan bi halt olmayacak bir meslek öğrensin bari diye o okula verirdi.
    o dönemler bu liselerin kapatılacağı haberi yayıldı bir ara Sakıp Sabancı çıkıp o dönemin hükümetine baya bir saydı o okulları kapatırsanız biz kalifiye elemanı nereden bulacağız diye.
    Şimdi bakıyorum tıpkı sizin dediğiniz gibi kalifiye eleman bulamıyoruz.
    çünkü o okulların da içini boşalttılar.
    Hep anlattım benim motosiklet ustam 50 metre öteden motorun sesini duyunca arızasını biliyor diye.
    İşte o adam o dönemin mezunlarından
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sorun tamamen eğitimcilerde değil ki. Öğretmen şikayet hattı var memlekette, sınıfta kalma yok, öğretmenden çok bilen veli var. Liseye kadar bu ortamda yetişen çocuğa üniversitede sihirli değnek mi değecek?

Neredeyse her isteyenin gireceği kadar kontenjan olması da ayrı dert.
    espresso bunu beğendi.

Açılan baslıklar :

*Kim daha çok maaş alıyor

*Honor 8x için kredi kartlık kılıf arıyorum

*Kpss den az çok anlayan var mı

*kredi mi çekeyim kredi kartı mı alayım

*En erken ne zaman emekli olabilirim

*Psi kaç olmadı

*Hangi benzin

*büyük teker küçük teker aynı mesafe mi gider

---------------------------------------------

El birligiyle bir canavar yarattık.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)