Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Polis park halindeki motoru çalıştırtabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Polis o motordan şüphelenmişse; o motoru her şekilde çalıştırır. Çok sinirlenirse emniyet otoparkına çektirir şüpheli araç die, tüm motoru civatalarına kadar sökerler. Ters kelepçeyi görevli mukavemetten geçirirler canını da yakarlar. Mahkemeye gideriz burası muz cumhuriyeti değil diyorsanız; bunu ispatlamakla siz yükümlüsünüz, kolluk kuvveti ispatlamak zorunda değil. En fazla şüphemiz doğru çıkmamıştır die tutanak doldururlar ve olayı kapatırlar.

Aksini iddia edenin de ispatlamasını izlemek isterim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 700CL-X SPORT
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis o motordan şüphelenmişse; o motoru her şekilde çalıştırır. Çok sinirlenirse emniyet otoparkına çektirir şüpheli araç die, tüm motoru civatalarına kadar sökerler. Ters kelepçeyi görevli mukavemetten geçirirler canını da yakarlar. Mahkemeye gideriz burası muz cumhuriyeti değil diyorsanız; bunu ispatlamakla siz yükümlüsünüz, kolluk kuvveti ispatlamak zorunda değil. En fazla şüphemiz doğru çıkmamıştır die tutanak doldururlar ve olayı kapatırlar.

Siz bilgili bir abiye benziyorsunuz

Peki kolluk kuvvetleri olay anında kask kameralarını neden kapatmamızı istiyor?
    Kapatmak zorunda mıyız?

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğunuza gülüyorum, bir de haktan hukuktan bahseden adamlarsınız. Benim canım benzin istasyonunda oturup kahve içmek istiyorsa oturur kahvemi içerim 2 saat boyunca. O motora da benden başkası elini süremez, değil polis, il emniyet müdürü gelsin bozmam rahatımı.

Hadi yine şanslılar, ohal mevzuları devam ediyor. Gelir benim üstümü bir şekilde arar, gbt yapar, isterse göz altına alır( herkese yemez ) ama o motora do-ku-na-maz. Dokunduğu an görüntü alır, kamu memurunun görevini kötüye kullanmasından şikayetçi olurum, bana karşı en ufak saygısızlığında direkt şikayetçi olurum. Dilekçe yazmak, vermek 2 saatimi alır. Memurlar iyi uğraşıyor sonrasında, kimse girmek istemiyor bu toplara.

Motor çalındığı zaman kılını kıpırdatmayan emniyet teşkilatının işini kolaylaştırmak için egzozdan ceza mı yiyeyim bir de, salak mıyım ben? Adamlar bütün hırsızların ad, soyad, adresini biliyorlar. İsteseler çalınan motorları bulmak bir günlerini alır, emniyet yüzünden böyle bir piyasa oluştu. Emniyettekiler yakalamıyor, yakalasalar hakimler ceza vermiyor.

Polisin vatandaşı tehdit etmesi ne demek? Koskoca Türkiye emniyet teşkilatının düştüğü hallere bak.
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ana yolda gazlayıp petrole tuvalete giriyor, çıktığında polisleri motorun başında görüyor. Gazlayan sen miydin, o ses çıkaran motor bu mu gibisinden bir şey söyleyip çalıştırmasını istiyorlar.
    TEKRAR OKUMANIZI ÖNERİRİM!

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben bir de birilerinin gelip Gümrük ile ilgili atarlanmalarını ve makatına kadar aranmalarını izlemek istiyorum.

Her kes kolluk kuvveti arkadaş memlekette.
    DickName ve Angrypower bunu beğendiler.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar İnterneti açın aynı camiadayız ..
    Polisten kaçanları bir görün izleyin marifetmiş gibi paylaşırlar.
    Başlığı açan arkadaşın günahını almak istemem.
    Ama ön yargı çok bunu hepimiz bilip hak veriyoruz.
    Bende emniyet mensubu olarak söylemek isterim durduk yere kimse gelip arayıp aç kontağı demez.
    İlla ki vardır artist egoist kimliği silahı takınca kendini bir şey sanan.
    her meslekte çürük elma fazla maalesef.
    Haklarınızı bilin kimse size saygısız seviyesiz şüpheniz yokken kaba davranamaz.
    Polis vatandaşa hizmet eder.
    Anasına babasına eder gibi biz böyle gördük.
    Üst araması bile kabaca yapılır.
    Kaba üst araması tabiri vardır.
    arabanın bile kapalı yerleri(torpido) normalde şüphe yoksa aranmaz.

Bir sıkıntı hissediyorsanız polisi arayın ekip olsa bile ekip talep edin şikayetinizi ses kaydını sokturun.
    Kimse size haklarınıza saygısızlık yapamaz.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bilgili bir abiye benziyorsunuz

Peki kolluk kuvvetleri olay anında kask kameralarını neden kapatmamızı istiyor?
    Kapatmak zorunda mıyız?
    Sebebini hemen açıklayayım. 2 sebebi var. 1.si tamamen afişe olmamak ve kvkk kapsamında kendi özelini lanse ettirmemek, 2.si ise tamamen delil teşkil etmemesini sağlamak. 2 polis imzası ile tutanak yasal sayılır ve sen kendini aklayamazsın, fakat açık açık kayıt edersen bu delil olur.

Yasalara göre gizli kayıt delil sayılmıyor ama göz göre göre kayıt etmek sayılıyor. Bu da işlerine gelmez. Kapatmak zorunda değilsin, darp da edemez ama fakat sonrasında o görüntülerin silinmeyeceğinden ve kesinlikle savcılığın eline geçeceğinden emin olmak zorundasın. Birde arkadaşın dediği gibi zorda kalırsan 155'i veya şimdiki 112'yi arayıp ekip talep edin ve ses kaydı bırakın. Buradaki temel ihtiyaç hakkınızın yendiğine dair kendinizi kanıtlayacak bir done oluşturmak.

Kolluk kuvveti de olsa sadece yasaları uygulamak zorunda, cezayı verecek yer yargıdır ve kolluk kuvveti dahil herkes bu yargının kararına uymak zorundadır.
    pea ve espresso bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Gazlayanın aynı kişi olduğundan emin miyiz? Olsa bile polis bunu nasıl kanıtlamış?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Arkadaş ana yolda gazlayıp petrole tuvalete giriyor,
    Eeeee neyi tartışıyoruz. Arkadaş yapacağını yapmış. Ana yolda yediğin hurmalar petrolde bir yerlerini tırmalar bunu mu dedirtmeye çalışıyorsunuz?

Arkadaş gerekli yerlere şikayetlerini yaptı
    Hem suçlu hem güçlü.

Polis memurları genel olarak toplum da sevilmez çünkü insanların en sıkıntılı anında karşısına çıkarlar ne yaparlarsa yapsınlar mağdur taraf genellikle tatmin olmaz. Suçlu tarafta idare edebilir di ne var gibisinden takılır.

Kısacası bu şikayet için memur arkadaşlara acıdım. Not: Acıdım kelimesi memurları zayıf gördüğüm için değil görevini yaparken uğradıkları haksızlık için.

benim sormak istediğim iki gün sonra bizim de başımıza böyle bir şey gelirse nasıl davranmalıyız?
    Bilerek bir hata yaptığımız da nasıl hatayı yaparken bir yerlerimiz oynamıyorsa hatanın sonuçlarına katlanırken de bir yerlerimiz oynamayacak.
    DickName bunu beğendi.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazlayanın aynı kişi olduğundan emin miyiz? Olsa bile polis bunu nasıl kanıtlamış?
    Polisin bu durum çerçevesinde kimseye bir şey kanıtlama yükümlülüğü yok (ya da jandarmanın). Olağan şüphe üzerine işlem başlatılır. (aynı renk aynı model bir aracın bir insana çarpıp kaçtığını düşünün, polis benzer aracı durdurmak ve inceleme yapmak için ispat peşinde mi koşar?)

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(o)
    Bu konular için tek kralım bsabora dır. Geri kalanların mesajlarını görüyoruz komedi resmen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Siz burda canla başla vatan millet sakarya derken. Onlar motorlarına plaka takmıyorlar. İster görevde ister sivilde dilediklerini yapıyorlar. Her yerde ayrıcalıklılar. Şaka gibisiniz ve bunu görmek istemiyorsunuz.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eeeee neyi tartışıyoruz. Arkadaş yapacağını yapmış. Ana yolda yediğin hurmalar petrolde bir yerlerini tırmalar bunu mu dedirtmeye çalışıyorsunuz?

Hem suçlu hem güçlü.

Polis memurları genel olarak toplum da sevilmez çünkü insanların en sıkıntılı anında karşısına çıkarlar ne yaparlarsa yapsınlar mağdur taraf genellikle tatmin olmaz. Suçlu tarafta idare edebilir di ne var gibisinden takılır.

Kısacası bu şikayet için memur arkadaşlara acıdım. Not: Acıdım kelimesi memurları zayıf gördüğüm için değil görevini yaparken uğradıkları haksızlık için.

Bilerek bir hata yaptığımız da nasıl hatayı yaparken bir yerlerimiz oynamıyorsa hatanın sonuçlarına katlanırken de bir yerlerimiz oynamayacak.
    Hala olayı anlamakta zorlanıyorsunuz galiba ya da ben anlatamıyorum. Motosiklet MT-07. Üzerinde bizzat bayinin sattığı orijinal akrapovic titanyum egzoz var. Bu egzozun Avrupa emisyonlarına uyduğuna dair kağıtları evrakları egzozun kutusunun içinden çıkıyor bu kağıtlar var arkadaşın elinde. Gök gürültüsü gibi gezmiyor yani ortalıkta. Ondan 5 kat daha fazla ses çıkaran mt-25 r25’ler gördüm. Olay ses çıkarması değil. Bayiden yazılı kağıt alındı egzoz cezası iptal edilecek. Tecrübeli bazı polis ve avukat arkadaşlara danıştığımızda %90 yanlış ihbar vakası olduğunu söylüyorlar. O güzergahtan geçen farklı model farklı marka yüksek sesli bir motosiklet olabilir diyorlar. Konu zaten ses değil. Polisin yaptığı zorbalık ve tavrı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçini dökmüşsün belliki geçmişten bir sıkıntın olmuş ama önce yazılanları oku okuduktan sonra belki arkadaşlar yanlış anlamışım dersin ..

Kimse seni de beni de durup dururken gelip motorunu çalıştır demez anladın .. en fazla gbt mizi yapar gerekirse üstümüzü arar şüpheli görmüşse o kadar ama durup dururken motorunu çalıştır arabanı çalıştır demez ..

ilk mesajı iyi oku arkadaş gazlamış yüksek ihtimal arkadaşın egzozda oynamada var belki… Belki polisler dur ihtarı verdi arkadaş motorun sesinden duymadı belki gözünden kaçtı başka bir şey oldu ama ne olmuşsa polisler motoru süren arkadaşın peşine düşmüşler belli ki benzinlik te denk gelme işi bana tesadüf gelmedi şahsen …
    bu noktadan sonra polis için arkadaş şüphelidir en fazla masumsa karıştırmışlarsa arkadaşa motorunu çalıştır derler niye çalıştırmasın ben çalıştırırdım suçum yoksa ne uğraşıcam.. karıştırdınız herhalde memur bey derdim o ben değilsem zaten ne diyecekler ya kusura kalma der yada tamam der giderler bende hayırlı görevler derim … Bitti gitti ..
    Hocam sana sert çıkıştığım İçin özür dilerim kusuruma bakma kötü bir anımdaydım

Motosikleti
    Artık Yok...
    Sıkıntı yok

Hala olayı anlamakta zorlanıyorsunuz galiba ya da ben anlatamıyorum. Motosiklet MT-07. Üzerinde bizzat bayinin sattığı orijinal akrapovic titanyum egzoz var. Bu egzozun Avrupa emisyonlarına uyduğuna dair kağıtları evrakları egzozun kutusunun içinden çıkıyor bu kağıtlar var arkadaşın elinde. Gök gürültüsü gibi gezmiyor yani ortalıkta.
    Sevgili hocam, merakımdan soruyorum bizzat bayinin sattıgı egzoz uzerinde susturucu olmadıgı konusunda hemfikir miyiz ?

Eger hayır susturucu var diyorsanız şimdiden özür dilerim.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ülkenin durumu ortada arkadaşlar, bu gibi durumlarda şahsen ben alttan alıp devam ediyorum, zaten herseyim yasalara uygun, ha arada şakayla karisik laf sokuyorum; "ceza yazamadın memur bey yine" bu sefer iyice hırs yapıp egzoza falan bakiyorlar. :D, Demem o ki fazlada abartmamak lazim.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Neyse sonucu bizle de paylaşırsanız bizde aydınlanmış oluruz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yahu kanka şimdi :D eleştireceğim ama polisler benim hoşuma giden bir hareket yapmışlar, yani görevden ziyade rahatsızlık veren birinin milleti daha fazla rahatsız etmemesi için işlem yapmışlar.

bir motorcu olarak o gazlayanlardan pek hoşlandığım söylenemez, ben şahsen rahatsız oluyorum, polis gerekeni yapmış. Bazen kendinize kızmayı deneyin, belki sorun çözülür.

Rahatsızlık veriyorsunuz canım kardeşim benim. Yani hak hukuktan bahsediyorsun, senin beni yada bir başka insanı rahatsız etmeye hakkın yok. Yani milleti rahatsız edecek hareketten vazgeçmen gerekiyor.
    yaşlıveacemi ve M.balibey bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisin bu durum çerçevesinde kimseye bir şey kanıtlama yükümlülüğü yok (ya da jandarmanın). Olağan şüphe üzerine işlem başlatılır. (aynı renk aynı model bir aracın bir insana çarpıp kaçtığını düşünün, polis benzer aracı durdurmak ve inceleme yapmak için ispat peşinde mi koşar?)
    O kısmında sorun yok. Ceza yazıp motoru bağlamışlar galiba? Kanıt? Tanık?
    May the Force be with McLaren Mercedes

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kısmında sorun yok. Ceza yazıp motoru bağlamışlar galiba? Kanıt? Tanık?
    Aracın bağlanması için kanıt ya da tanık mı?

Tanığı geçtim, kanıt elbette bir desibel ölçüm vs. olması lazım oraya girmiyorum, zira sonra iptal ediliyor bu hukuksuzluklar. Ancak aracın bağlanması için kanıta hele hele tanığa gerek mi var?

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Bir soru çalıştırmayıp, direkt ceza veya bağlama yapsaydı? Bu seferde yargısız infaz diye yazardınız. Arkadaş polisin yamuk olmayan adamla işi olmaz çoğu zaman dürüstçe anlatırsan yardımcı bile olur. Motoru ilk aldığımda ehliyetim yoktu, dükkandan çıktık köprüde çevirdi. Anlattım satın aldım eve gidiyorum sınava yazıldım 15 gün var. Dedim yap bir güzellik, yada cezama razıyım. Dedi abim fazla dolaşma acemisinde kıyıcıktan kıyıcıktan var evine. Ameliyatlıydım lastik patladı çevirdim anlattım derdimi lastiğimi değiştirdiler. Siz nasıl yaklaşırsanız öyle karşılık bulursunuz.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yoqhtır...
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir soru çalıştırmayıp, direkt ceza veya bağlama yapsaydı? Bu seferde yargısız infaz diye yazardınız. Arkadaş polisin yamuk olmayan adamla işi olmaz çoğu zaman dürüstçe anlatırsan yardımcı bile olur. Motoru ilk aldığımda ehliyetim yoktu, dükkandan çıktık köprüde çevirdi. Anlattım satın aldım eve gidiyorum sınava yazıldım 15 gün var. Dedim yap bir güzellik, yada cezama razıyım. Dedi abim fazla dolaşma acemisinde kıyıcıktan kıyıcıktan var evine. Ameliyatlıydım lastik patladı çevirdim anlattım derdimi lastiğimi değiştirdiler. Siz nasıl yaklaşırsanız öyle karşılık bulursunuz.
    Sen bu şansla milli piyango bileti falan al, ciddiyim.
    ------------------------------------------------------------------------------
    Buradan sonrasını genel forum kitlesi için yazıyorum!..

Gene yazıyorum!.. Polis o motoru çeker alır. O motorun susturucusu takılı olsa küfür kıyamet yolda motoru aramazlar. O motoru bağlar (haklı veya haksız) ve git mahkemeye der. Üstüne keyif kahvesi içer.

Kaç tane motora egzozdan ceza yazıldı, hepsine çevre şehircilikten ceza yağdı kıyamet gibi. Kaldı ki motosiklet egzoz emisyondan muaf. Tek bir cümlelik açıklama "Sehven" bitti gitti. Sen veya siz veya hepiniz kalkıp o cezanın iptaline uğraşırsınız. Fakat kolluk kuvvetinin öyle şeyleri kafaya takma durumu bile olmaz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka ufak bir ricam olacak, mümkünse yazdığın yazılarda noktalama işareti kullanma, dümdüz yaz gitsin, noktalamaları biz tahmin eder yerine oturturuz, zira böyle abuk subuk yerlere virgül koymuşsun, yazıyı anlayana kadar bir kaç kez mavi ekran verdi beynim :D bir kaç kez başa dönüp tekrar okumak zorunda kaldım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)