Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2 Mart 2022 büyük resmi gördüm

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Villeneuve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de midemi amerikanci saftirikler bulandiriyor.
    Ulen turkiyenin cikari olsa bundan hadi bu isler boyle yuruyor derim de adamlar bize alanen dusman ve bizimkiler halen bunlari yalama derdinde

Ahhh ahhh,neysee
    bende eskiden böyle düşünürdüm ama artık gördüğüm kadarıyla kimse aslında birbiri ile dost değil. düşünsenize çok değil daha 1945 de avurpayı dümdüz etmiş almanya fransa sınırları kaldırabiliyor. biz kardeş ülke dediğimiz ülkelerle ortak bir şey yapamıyoruz. mesele çıkar meselesi bence işine ne geliyorsa onu yapıyor. bizim de yapmamız bu o düşman bu dost yok bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rusya düşerse, lukaşenko, aliyev ve Rusya'ya bağlı diğer diktatörlükler düşecek. Çin ve İran yönetimleri büyük ölçüde etkilenecek. Domino etkisi yaratacak.

Özetle bu savaş demokratik ve totaliter rejimler arasındaki bir ölüm kalım mücadelesi haline geldi.

Bana göre demokrasi her zaman kazanır agalar. Çünkü ilerleme ancak demokrasi ile olur. Çin, rusya ve diğer totaliter rejimler gırtlağına kadar para ile dolu oligarklar dışında nasıl bir katma değer üretmişler ki?

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rusya düşerse, lukaşenko, aliyev ve Rusya'ya bağlı diğer diktatörlükler düşecek. Çin ve İran yönetimleri büyük ölçüde etkilenecek. Domino etkisi yaratacak.

Özetle bu savaş demokratik ve totaliter rejimler arasındaki bir ölüm kalım mücadelesi haline geldi.

Bana göre demokrasi her zaman kazanır agalar. Çünkü ilerleme ancak demokrasi ile olur. Çin, rusya ve diğer totaliter rejimler gırtlağına kadar para ile dolu oligarklar dışında nasıl bir katma değer üretmişler ki?
    öyle deme bizim millete göre çin geleceğin büyük devi. rusya zaten ayı. bana göre ise ikiside fos ülkeler. benim gibi düşünen birine rastlamak enteresan

Motosikleti
    Honda CTX 1300

Ahagsgaga,

Yav hokahey kardes,bati demokratiktir ama kendine demokrattir.Kendi cikarlarina dokundugu an 1 milyon kisinin olumune falan ses cikarmaz.

Sem fazla hollywood filmi izliyosun galiba,captain america da en sevdigin super kahramandir allah bilir

Sence bu yavsaklar arap kralliri ile arasi neden cok iyi ? Cok mu demekrat araplar ?
    Pakistan i ve taliban inkim yaratti ?

2 3 gunde binlerce solcu aydin insani olduren ve yuzbinlercisini iltica ettiren islam devriminin in planlamacisi kim ?

Humeyni pezevengi devrim olduktan sonra air france ucagiyla paristen gelmedi mi ?

Bu fetullahcilar 40 yildir cia ve israil tarafindan desteklenmedi mi ?

Tum bu cemmat organizasyonunu aglak sizofren bir gerizekalinin mi yonettigini dusunuyosun ?

Yavv siz nerde yasiyosunuz ? Surekli surviver izlemekten vazgecin artik

Ahagsgaga,

Yav hokahey kardes,bati demokratiktir ama kendine demokrattir.Kendi cikarlarina dokundugu an 1 milyon kisinin olumune falan ses cikarmaz.

Sem fazla hollywood filmi izliyosun galiba,captain america da en sevdigin super kahramandir allah bilir
    başkasına demokrat olunmaz ki zaten. adamler melek değil sonuçta.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    güçlü zayıfı ezer, doğanın kanunu bu
    insan denen varlık, hakkı üstün tutabildiği sürece insandır, bizim diğer canlılardan farkımız, buna ilişkin potansiyelimizdendir.
    Yani dürtülerin de ötesinde sevk sahibi olmamız
    Ancak tarihte bunun çok az örneğine rastlarız
    tüm emperyal devletler kötüdür, çünkü güçlüdür
    Abd kötüdür, çünkü güçlüdür, kötülük yapabilir, ama hesap vermez, ne kadar uygar ise kötülüğünden o kadar eksilir (az biraz öyledir)
    Rusya kötüdür, çünkü güçlüdür, kötülük yapabilir, ama hesap vermez, hem uygar da değildir, hakikaten kötüdür
    tarihte hangi devlet bu kadar güçlü olduysa o da kötü olmuştur, hiç kaçmaz
    başkalarına ait olana çökmek, güçlünün başvurduğu yöntemdir
    ancak burda bir mahalle kabadayısından bahsetmiyoruz. devlet denen bir organizayondan bahsediyoruz
    bir ORGANİZASYON
    bu ya doğu bloğundaki gibi daha dar kapsamlı bir erk veya batıdaki gibi daha tabana yayılan bir yapılaşma şeklindedir
    zenginliğin biriktiği yerde fakirlik doğar
    bazen bu ülke içerisinde olur, bazen başka ülkeleri sömürerek olur.
    halk, o erklerin onlara yutturduğu ideolojiler üzerinden konsolide edilir ve baskılanır
    tüm o parsa, halkla paylaşılmak yerine bu ideolojik körlükler üzerinden körleştirilerek dövüştürülen fakirler eliyle korunur
    ya aldatarak taraftar toplarlar (batı) ya döverek (doğu)
    abd kötüdür, rusya bir tık daha kötüdür

efendim, rusyayı bataklığa çektiler. geçiniz, kulağından tutup ukraynaya saldır diyen mi oldu? onların da ruslarla aynı milletten olması rusların gidip orayı işgal hakkı mı veriyor onlara yani ha?
    açık söylemek durumundayım, bu gün rusyanın ukraynaya yaptığını makul görmek, gerizekalılıktandır
    veya iddia edildiği gibi fonlanıyorlardır, para için zulmü mazur göstermeye kalkan alçaklar sürüsü de olabilirler
    abd nin ırağı işgal etmesi neyse, bu da odur
    ancak ırağın arkasında kimse yoktu, bunların arkasında batı var
    suriyede bu yapılırken evet rusya buna karşı koydu. ne yüce millet(!) yoksa batıya enerji ithal ediyordular da başka yerden enerji hattı oluşturulmasına izin vermeyen rus oligarklar, ekmeklerinden mi olmak istemediler?
    iç savaşa taraf olarak yüzbinlerce masum öldüren düzenin bir parçası mı oldular
    abd bizim için tehlikelidir, çünkü güçlü bir devlettir, ancak tarihsel veya konjonktürel bir düşmanlığı yoktur
    rusya bizim için çok tehlikelidir, çünkü güçlü bir devlettir, konjonktürel bir sahte arkadaş görüntüsü, tarihsel bir düşmanlığı vardır.
    Abd ambargoyla ve paramiliter unsurlarla terbiye etmek ister
    Rusya direk gelip askerini vurur

Ne oluyor peki?
    Rusya neden böyle bir şeye girişiyor?
    Bir çok farklı senaryo var ama uzatmak istemiyorum
    Eskiden olsa rusya da abd nin kuduz köpeği, avrupayı yola getirmek için üzerlerine saldı derdim
    Ancak bu gün abd ve çin, rusyayı paylaşmaya karar verdiler gibi görünüyor. Şimdilik kavga etmekten vazgeçip, kaynakları bir süre daha paylaşım demişler sanki ve o da rusyada var.
    Putin bunları hesaplamıştır abi. Putin dangalağın teki ve zenginin milliyeti yok
    Thracian, drtayfun ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güçlü zayıfı ezer, doğanın kanunu bu
    insan denen varlık, hakkı üstün tutabildiği sürece insandır, bizim diğer canlılardan farkımız, buna ilişkin potansiyelimizdendir.
    Yani dürtülerin de ötesinde sevk sahibi olmamız
    Ancak tarihte bunun çok az örneğine rastlarız
    tüm emperyal devletler kötüdür, çünkü güçlüdür
    Abd kötüdür, çünkü güçlüdür, kötülük yapabilir, ama hesap vermez, ne kadar uygar ise kötülüğünden o kadar eksilir (az biraz öyledir)
    Rusya kötüdür, çünkü güçlüdür, kötülük yapabilir, ama hesap vermez, hem uygar da değildir, hakikaten kötüdür
    tarihte hangi devlet bu kadar güçlü olduysa o da kötü olmuştur, hiç kaçmaz
    başkalarına ait olana çökmek, güçlünün başvurduğu yöntemdir
    ancak burda bir mahalle kabadayısından bahsetmiyoruz. devlet denen bir organizayondan bahsediyoruz
    bir ORGANİZASYON
    bu ya doğu bloğundaki gibi daha dar kapsamlı bir erk veya batıdaki gibi daha tabana yayılan bir yapılaşma şeklindedir
    zenginliğin biriktiği yerde fakirlik doğar
    bazen bu ülke içerisinde olur, bazen başka ülkeleri sömürerek olur.
    halk, o erklerin onlara yutturduğu ideolojiler üzerinden konsolide edilir ve baskılanır
    tüm o parsa, halkla paylaşılmak yerine bu ideolojik körlükler üzerinden körleştirilerek dövüştürülen fakirler eliyle korunur
    ya aldatarak taraftar toplarlar (batı) ya döverek (doğu)
    abd kötüdür, rusya bir tık daha kötüdür

efendim, rusyayı bataklığa çektiler. geçiniz, kulağından tutup ukraynaya saldır diyen mi oldu? onların da ruslarla aynı milletten olması rusların gidip orayı işgal hakkı mı veriyor onlara yani ha?
    açık söylemek durumundayım, bu gün rusyanın ukraynaya yaptığını makul görmek, gerizekalılıktandır
    veya iddia edildiği gibi fonlanıyorlardır, para için zulmü mazur göstermeye kalkan alçaklar sürüsü de olabilirler
    abd nin ırağı işgal etmesi neyse, bu da odur
    ancak ırağın arkasında kimse yoktu, bunların arkasında batı var
    suriyede bu yapılırken evet rusya buna karşı koydu. ne yüce millet(!) yoksa batıya enerji ithal ediyordular da başka yerden enerji hattı oluşturulmasına izin vermeyen rus oligarklar, ekmeklerinden mi olmak istemediler?
    iç savaşa taraf olarak yüzbinlerce masum öldüren düzenin bir parçası mı oldular
    abd bizim için tehlikelidir, çünkü güçlü bir devlettir, ancak tarihsel veya konjonktürel bir düşmanlığı yoktur
    rusya bizim için çok tehlikelidir, çünkü güçlü bir devlettir, konjonktürel bir sahte arkadaş görüntüsü, tarihsel bir düşmanlığı vardır.
    Abd ambargoyla ve paramiliter unsurlarla terbiye etmek ister
    Rusya direk gelip askerini vurur

Ne oluyor peki?
    Rusya neden böyle bir şeye girişiyor?
    Bir çok farklı senaryo var ama uzatmak istemiyorum
    Eskiden olsa rusya da abd nin kuduz köpeği, avrupayı yola getirmek için üzerlerine saldı derdim
    Ancak bu gün abd ve çin, rusyayı paylaşmaya karar verdiler gibi görünüyor. Şimdilik kavga etmekten vazgeçip, kaynakları bir süre daha paylaşım demişler sanki ve o da rusyada var.
    Putin bunları hesaplamıştır abi. Putin dangalağın teki ve zenginin milliyeti yok

efendim, rusyayı bataklığa çektiler. geçiniz, kulağından tutup ukraynaya saldır diyen mi oldu?

Bir sonraki cumlen ise

Ancak bu gün abd ve çin, rusyayı paylaşmaya karar verdiler gibi görünüyor

Bu kadar yazi yazip bu derece sacmalamakta ayri bir uzmanlik galiba..

Ee o zaman Rusya kizmakta hakli abi ;)

Cengiz Candar ,sen misinsoyle,motorcuymusun diye duydum cunku

Hey allahim,

Kibris referandumu kabul edilseydi tek devlet olsaydi ve daha sonra oraya Turkiye yi tehdit eden fuze sistemleri kurulsa sizce ulkemizin tavri ne olurdu ?

Haaa su an bi pok yapamazdik cunku ulke olarak coktuk.ama guclu bir ulke boyle bir dusmanliga izin vermez.

Herkes haddini bilecek

Motosikleti
    Ducati 797

efendim, rusyayı bataklığa çektiler. geçiniz, kulağından tutup ukraynaya saldır diyen mi oldu?

Bir sonraki cumlen ise

Ancak bu gün abd ve çin, rusyayı paylaşmaya karar verdiler gibi görünüyor
    yazının bütünü kavrayabildiğin gün, bunun bir tezat olmadığını da anlayacaksın
    gerçi bir ip ucu vardı orda
    hani zenginin milliyeti yok cümlesi var ya

Ahagsgaga,

Sence bu yavsaklar arap kralliri ile arasi neden cok iyi ? Cok mu demekrat araplar ?
    Pakistan i ve taliban inkim yaratti ?

2 3 gunde binlerce solcu aydin insani olduren ve yuzbinlercisini iltica ettiren islam devriminin in planlamacisi kim ?

Humeyni pezevengi devrim olduktan sonra air france ucagiyla paristen gelmedi mi ?

Bu fetullahcilar 40 yildir cia ve israil tarafindan desteklenmedi mi ?

Tum bu cemmat organizasyonunu aglak sizofren bir gerizekalinin mi yonettigini dusunuyosun ?

Yavv siz nerde yasiyosunuz ? Surekli surviver izlemekten vazgecin artik
    Yavrum sen önce demokrasi ve totaliter rejimler arasındaki farkı bi öğren.

Sağlam işleyen demokrasilerde en azından özgür basın ve hukukun üstünlüğü ilkesinin varlığı bile yeter de artar bile. Bak bakalım totaliter rejimlerin hangisinde bu iki ilke uygulanıyor? Ulan lukaşenko seçimi kaybetti yine bırakmadı koltuğu ya sen ne diyorsun?

Bak bunların kökeni hep kaynak paylaşımı meselesine çıkıyor. Kimileri kaynakları paylaşmak istemiyor, kimileri eşit olarak paylaşmaktan yana. Sen tarafını seç.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    yazının bütünü kavrayabildiğin gün, bunun bir tezat olmadığını da anlayacaksın
    gerçi bir ip ucu vardı orda
    hani zenginin milliyeti yok cümlesi var ya
    Valla kusura bakma amatorce yazmisin.yazinda bir mantik bir butunluk yok.

Rusya yinin kaynaklarini abd ve cin(veya avrupa) paylasmak istiyor deyip daha sonra buna tepki veren bir rusya yi haksiz gormek nasil bir kafanin urunu ?

Verdigim orneklere ve sorularima ne dr bey,ne sen ne de hokahey cevap vermiyorsunuz.

Ben rusya asigi degilim.Rusya da ve turk cumhuriyetlerinde milyonlsrca soydasimiz yasiyor..rusya bizim bolunup parcalanmamizi en az amerika kadar ister.adamlar icin kazan kazan durumu.

Ama biz su an ukrayna rusya ve bati hakkinda konusup tartisiyoruz.

Ve bu savasta asil suclu amerika ve bati.benim dusuncem boyle

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki 1000 gt
    Kusura bakmayın ama hala neyin ne olduğunu anlamamış bazılarınız, Abd Ab Nato gazı verir sonra kenara çekilir izler, olan gene bize olur ,Abd samimi olsaydı bize F35 leri verir ,Patriot ları verirdi ama hiçbir zaman samimi olmadılar ,biz S400 leri Patriot vermedikleri için aldık, keza Çin ile olan hava savunma sistemleri anlaşmasını da Abd istedi diye Çin iptal etmişti, savaşa elbette hayır, peki savaşı kışkırtanlara 2 çift lafınız yok mu ?
    pkk yı silahlandırıp Kürt ve Türkleri birbirine düşürmeye çalışıp ve birbirine kırdırıp kenardan izleyen bu batı değil mi ?
    Afganistan a Irak a Suriye ye Libya ya demokrasi götüren ,özgürleştirdik diyen bu Abd değil mi?

evet özgürleştiler milyonlarca insan öldü, işkencelere ,tecavüzlere, şiddete maruz kaldı ,topraklarından oldu ,Ab nin Yunanı Ege de mülteci botları nı patlatırken Ege nin altı çocuk kadın mülteci cesetleri ile dolarken, o zaman insan hakları yok muydu ? büyük resmi elbette göremezsiniz duygularınız gerçekleri görmenizi engelliyor ,aynı diğerleri gibi, adam Ukrayna nın başına Soroz destekli geçiyor ve Rus u Rus a düşman ediyor, aaa bizdeki Kürt Türk meselesi Sol Sağ Türk milletinin birbirini öldürmesi gibi değil mi ? ne tesadüf ,kafa kesenler ile onlarla savaşanlar aynı dinden değil mi ?

sittin sene Ab ye giremeyiz heveslenmeyin, anca alırız ederiz diye, maşa olarak kullanılırız
    biz Asya dayız ona göre hareket etmeliyiz ,komşularımız ve soydaşlarımız bu coğrafyada ,ülke menfaatimiz bunu gerektiriyor
    orada masumlar ölüyor, sivil halk ölüyor diyenler, aynı tepkileri Irak ta Suriye de Libya da verdiniz mi ? verdiyseniz safınız tarafsız olmalı ,Rusya yı desteklemek ayrı, Rusya nın kışkırtılıp olayları bu hale getirenler ayrı konudur

evet büyük resim e baktığımda ben sıkıştırılmış bir Rusya görüyorum, bilerek isteyerek, bu savaşın çıkmasını da batı istedi
    Rusya koşulsuz saldırsaydı haksızdı ama koşulları yerine getirilmedi ,sivil halkı kalkan olarak kullanan Ukrayna yönetimi ,bağımsızlık isteyen Ukrayna Rusya dan kopunca Nato nun kucağına oturmayacak mı ?
    biz bu propagandaları çok gördük ,aynı dinden, aynı ırktan, aynı coğrafyadan olanları birbirine kışkırtıp öldürülmeleri, batının en iyi yaptığı şeydir
    kancık çadır ve buna halklar çok güzel kanar ,son örneği Ukrayna dır öncesi Arap ülkeleridir öncesi Kürt Türk meselesidir
    Batı kukla bir hükümet seçer, görünürde milliyetçi vatansever hükümetler ama el altından ülkesini kuru ekmeğe muhtaç edecek hale getirir bu hükümetler Saddam a kimyasal silahı veren de Abd dedir onu attıranda Abd dir arkasından Kürtleri kışkırtanda odur, arkasından işi bitince Saddam ı asanda Abd dir
    bu kadar çok ve canlı örnek varken, batı taraftarı olanlar aklını peynir ekmekle yemiş tir
    halklar sebepsiz ölmek istemiyorsa ,kime neye hizmet ettiğine iyice bakmalıdır ,bakmıyorsa sonradan başına gelenlere de katlanmalıdır

hitlerin belgesellerini defalarca izledim, halkına önce milliyetçilik duyguları aşılıyor, sonra devasa silahlar üretiyor, Rusya ya saldırıyor yetmiyor bütün Avrupa ya saldırıyor ,o sırada ne oluyor ? İsrail devleti kuruluyor, bu kurulan devlete nüfus gerektiğinden diğer ülkelerde, Yahudi soykırımı var propagandaları adı altında nüfus artırılıyor, hitler en büyük iyiliği aslında Yahudi lere yapıyor ,bu sebeple ülke kuruyorlar ,yıllar sonra 2000 li yıllarda ve değişik yerlerde sinagog patlamaları oluyor, İstanbul da bile ,yapanlar elbette belli değil ölende yok tabi, gene benzer propagandalar Yahudiler tehlikede, ülkenize gelin ,bu taktikler sürekli yapılıyor ve ne hikmetse yıllar sonra Netenyahu hitlere övgüler diziyor, sorunumuz yok diyor bu resmi göremiyorsanız kusura bakmayın siz başınıza gelenleri hak ediyorsunuz
    geçen boşuna yazmadım, milliyetçiyim diyen ama aslı Ermeni Yahudi farklı amaca çalışanlar var diye ,şimdi isimler versek olmaz
    kısaca kim kimi tutarsa fazlada umurumda değil, ben kendi önlemlerimi almışım, sonradan kandırılan kim olur bilemem
    Asya dayız ve buradaki ülkelerle çıkarımıza göre hareket etmeliyiz, çıkarımız batı ise ona göre ama batının her zaman arkamızdan vurduğunu unutmadan
    1.dünya savaşı da Anadolu yu Rus lar işgal etseydi, Avrupa yok olurdu ,aynı şekil Avrupa işgal etseydi Rusya yok olurdu ,Rusya durumu erken okudu Türklerle savaşmasına rağmen ,sonradan çıkarına göre işbirliğine gitti, Atatürk te bu politikaları iyi okudu, Cumhuriyetimiz kuruldu kazan kazan diplomasisi
    hangi dinden ırktan olursa olsun masum sivillerin öldürülmesini desteklemek susmak onaylamak hayvanlıktır
    böyle bir şeyi çıkarlarımıza bakalım diyenlere itham etmekte ayrı bir hayvanlıktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

ayrıca benim Rus Ukraynalı Moldovalı yani o bölgenin kadınlarından eski sevgililerim oldu, ben hepsi adına üzülüyorum ,cana yakın hayat dolu insanlar dı maalesef ülkeler batının oyununa gelip birbirlerine girdiler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Bir suda iki balık kavga ediyorsa oradan beş dakika önce uzun bacaklı bir İngiliz geçmiştir

Kızılderili atasözü
    nesli soyu bitirilen

Motosikleti
    Ducati 797
    Rusya yinin kaynaklarini abd ve cin(veya avrupa) paylasmak istiyor deyip daha sonra buna tepki veren bir rusya yi haksiz gormek nasil bir kafanin urunu?
    çok uğraşasım yok mazur gör
    büyük resmi görme kursunda, nasıl tarif edeceğimi anlatmadılar, belki anlatmakta güçlük çekmişimdir
    başka arkadaşlarda da bu karmaşık (?) denklemle ilgili soru oluştuysa kafamın daha derli toplu olduğu bir zamanda daha açarak anlatırım konuyu olur mu?

Motosikleti
    suzuki 1000 gt
    birde elbette batı dediğimiz halkları ve teknolojilerini örnek almalıyız ,burada konu farklı, tamamen batıya at gözlüğü ile bakmakta olmaz ama yönetim olarak onların politikalarını eleştiriyoruz
    Villeneuve bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    çok uğraşasım yok mazur gör
    büyük resmi görme kursunda, nasıl tarif edeceğimi anlatmadılar, belki anlatmakta güçlük çekmişimdir
    başka arkadaşlarda da bu karmaşık (?) denklemle ilgili soru oluştuysa kafamın daha derli toplu olduğu bir zamanda daha açarak anlatırım konuyu olur mu?
    Valla tiger ben seni boyle amator bilmezdim,bu konu senin biraz bosluga gelmis bence.

Biraz ulusal kanal izle bence

Saka saka

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde elbette batı dediğimiz halkları ve teknolojilerini örnek almalıyız ,burada konu farklı, tamamen batıya at gözlüğü ile bakmakta olmaz ama yönetim olarak onların politikalarını eleştiriyoruz
    Aynen oyle,kuzey kore liderine sempati duydugumuz falan yok yani
    xterkan bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki 1000 gt
    Valla tiger ben seni boyle amator bilmezdim,bu konu senin biraz bosluga gelmis bence.

Biraz ulusal kanal izle bence

Saka saka

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Aynen oyle,kuzey kore liderine sempati duydugumuz falan yok yani
    nerdeyse bütün kanallar yanlı, yahu birde karşı tarafı dinleyelim onlar ne diyor diyen yok ,biz pkk terörü ile savaşırken de aynı propagandaları yapıyorlardı, Tsk katil sivilleri öldürüyor diye, bizden ölenlere gelince ses yok tabi aynı kaynaklardan
    ama tele 1, halk tv ve tv 5 gibi kanalları tebrik ederim, ayrıca eski komutanlarımızı, olaylara gayet bilinçli şekilde yaklaşıyorlar, bilgililer onlarda olmasa insanlar hiç bir şey öğrenemez kolay gelsin

Ulan eskiden bilgili insanlar konuşur, diğerleri susardı. Şimdi internet ve akıllı telefon sayesinde herkes ama herkes sıçar gibi bilgi ve fikir üretiyor. İmla kurallarına hâkim olmayan insanın fikirleri zerre kadar umrumda değil!

Motosikleti
    Honda CTX 1300
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerdeyse bütün kanallar yanlı, yahu birde karşı tarafı dinleyelim onlar ne diyor diyen yok ,biz pkk terörü ile savaşırken de aynı propagandaları yapıyorlardı, Tsk katil sivilleri öldürüyor diye, bizden ölenlere gelince ses yok tabi aynı kaynaklardan
    ama tele 1, halk tv ve tv 5 gibi kanalları tebrik ederim, ayrıca eski komutanlarımızı, olaylara gayet bilinçli şekilde yaklaşıyorlar, bilgililer onlarda olmasa insanlar hiç bir şey öğrenemez kolay gelsin
    Valla ben yeni sayilirim burda ama serife abla mi serif abi mi oyle bir yazar halktv tele1 gibi kanallari a haber bir tuttuyordu.

Hatasini soyleyince de bir arkadasa kızmıştı,benim kim oldugumu biliyon mu,ben varya benn pehhh falan demisti.

Yazik,az sayida muhalif kanal var ve bunlar bir sekilde hayatta kalmaya calisiyor,rtuk havadan nem bile kapmadan bunlara surekli ceza yaxiyor ama iste bu kanallarii tetikci kanallarla ayni kefeye koyan insanlarin olmasi uzuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Ulan eskiden bilgili insanlar konuşur, diğerleri susardı. Şimdi internet ve akıllı telefon sayesinde herkes ama herkes sıçar gibi bilgi ve fikir üretiyor. İmla kurallarına hâkim olmayan insanın fikirleri zerre kadar umrumda değil!
    Bu durumda siz bilgili oluyorsunuz oyle mi
    Cok tatlisiniz

Motosikleti
    suzuki 1000 gt
    olmadı bu konuşma yakışmıyor sana, samimi olarak söyleyeyim, bu forumda baya eskiyiz ve bu siteyi tebrik ederim, bazen tek tük te olsa kalite düşüyor ama genelde bu forumda bilgili kendi çapında araştıran insanlar var boş boş gelip te çıkar lan telefonunu diyen yok :D

gerçekten saygı içinde tartışıyor çoğu arkadaş istisnalar kaideyi bozmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

he birde Hasmet ne derdi bu konulara merak ettim, az çok tahmin edebiliyorum ama birde yorumlasa iyi olurdu tabi

Motosikleti
    Ducati 797
    hızlandırılmış kurslar yüzünden oluyor bunlar

Ya benim öfkelendiğim mevzu şu:

"Rusya kötü" diyorsun, hemen arkasından "Abd sanki çok mu iyi?" diyorlar.

"Ukrayna halkı zulme uğruyor" diyorsun, hemen bir saniye sonra "ama Zelenski İsrail'i alkışladı" diyorlar.

"Yönetim kötü" diyorsun saniyesinde "başka birisi gelse sanki iyi mi olacak" diyorlar.

"Akaryakıt uçtu" diyorsun, "ama dünya genelinde yükseldi" diyorlar.

Ve sair böyle uzar gider, lafım forum yazarlarına değil yanlış anlaşılmasın; ülke genelinde çıldırtıcı derecede bir "fikir beyan etme gereği" hastalığı yayıldı. Her konuda ama her her konuda fikir beyan etmezse ölecek hastalığı var. Genetik mühendisine bile posta koyabilecek derecede bir bomboş özgüven.

İşte buna ifrit oluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Zamanında Şahan Gökbakar iyi işlemişti bu konuyu:

Adama "doğada bir plastik şişe 1000 yılda yok oluyor" diyorum, "nereden biliyorsun saydın mı?" diyor deli olacağım..
    drtayfun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)