Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dikkat edin! Hasta olmayın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ilaç konusunda en son söz söyleyecek vatandaş benim herhalde. Her ay bir kutu ilaç alıyorum. Allah devlete zeval vermesin. Ömür boyu kullanacağım ilacın liste fiyatı 3 ay önce 27300( yirmiyedibin üç yüz) TL idi . Ve5 senedir kullanıyorum. KLL hastasıyım (lösemi)
    Öncelikle şifa dilerim. Geçmiş olsun.

Belli ilaclar için hükümetin destek verdiği doğru, şansınıza destek verilen ilac grubundaki bir hastalık mevcut sizde.

Ancak sosyal medyada , gazetelerde görüyoruz ki kritik bircok hastalıga ilac desteği vermiyor hükümet. hatta gecenlerde acıklamışlardı vergisi zartı zurtu gümrük girişinden 3-4 kat pahalıya satılıyor ilaclar.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şifa dilerim. Geçmiş olsun.

Belli ilaclar için hükümetin destek verdiği doğru, şansınıza destek verilen ilac grubundaki bir hastalık mevcut sizde.

Ancak sosyal medyada , gazetelerde görüyoruz ki kritik bircok hastalıga ilac desteği vermiyor hükümet. hatta gecenlerde acıklamışlardı vergisi zartı zurtu gümrük girişinden 3-4 kat pahalıya satılıyor ilaclar.
    Kanser tedavisinde kullanılan bütün ilaçlar ücretsiz. Yaşayan bilir..
    Sosyal medya ve gazete eczanelerinde maalesef ilaç başka türlü satılıyor...onun için reçetesiz ilaç kullanmayın.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanser tedavisinde kullanılan bütün ilaçlar ücretsiz. Yaşayan bilir..
    Sosyal medya ve gazete eczanelerinde maalesef ilaç başka türlü satılıyor...onun için reçetesiz ilaç kullanmayın.
    la 3 harfli yaratık. Önce oku-araştır sonra yaz. Ödeniyor mu ödenmiyor mu bak bakalım...

https://www.indyturk.com/node/312876...1-iptal-edildi

Kanser tedavisinde kullanılan kimi ilaçların, pahalı ve zor bulunması hastaları ve yakınlarını zorluyor.

Hele bu pahalı ilaçların Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaması, ekonomik durumu kötü olan insanlar açısından ciddi sorunlara yol açıyor.

İstanbul 22. İş Mahkemesi, geçen 2 Şubat 2021 Salı günü görülen bir davada kanser ilacının parasını ödemeyi reddeden SGK'nın kararına ihtiyati tedbir koyarak, dava süresince de ilaç masraflarının da SGK tarafından ödenmesine karar verdi.

Olayın gelişimi hastanın avukatı Sureyya Kardelen Yarli'nin Independent Türkçe'ye verdiği bilgiye göre şöyle gelişti.

S.A, 2017 yılında kanser hastalığına yakalandı.

Akabinde hemen ameliyat oldu ve çok uzun bir süre kemoterapi aldı. Fakat 2019 yılında kanser yine nüksetti.

Bu durum üzerine kendi hekimi, diğer ilaçlarla birlikte bu hastalığın kontrolü ve tedavisinde çok önemli bir rolü bulunan PERJETA 420 MG/14 ML isimli ilacı kullanmasını reçeteye yazdı.

Hastaya bu ilaç 3 haftada bir yaklaşık 9 doz olarak uygulandı.

2019 Ağustos'unda yapılan PET-BT raporunda hastalığın gerilediği görüldü ve ilacın işe yaradığı tespit edildi.

Ancak 5 Aralık 2019 tarihinden sonra hastanın tedavi gördüğü hastane tarafından kendisine sözel olarak; bu ilacın ödemesinin SGK tarafından artık yapılmadığı, bu sebeple de ödemesinin kendisi tarafından yapılması gerektiği yoksa kanser tedavisinin durdurulacağı söylendiği öne sürüldü.

Bu durum üzerine S.A, Sosyal Güvenlik Kurulu'na yazılı olarak başvuru yaparak ve ilacın ödenmesini talep etti.

Ancak 13 Şubat 2020 tarihinde SGK tarafından yollanan cevap yazısında, bu ilacının ödemesinin yapılmayacağı hastaya bildirildi.

S.A.'ya doktoru tarafından bir dozu 10 bin lira olan ilaçtan en az 12-15 doz alması gerektiği belirtilmişti.

Bu durumda SKG desteği olmaması halinde ödemesi gereken rakam 120 ile 150 bin arasında olan S.A., dava açtı. S.A., avukatı aracılığıyla SGK'nın ödememe kararının iptali ve dava süresince de ilaç masrafının ödenmesi talebinde bulundu.

Açılan davada SKG'nın ilacın maliyetini ödememe kararı iptal edilerek, dava süresince de ilacın maliyetinin kurum tarafından karşılanması hükme bağlandı.

Ayrıntıları bir ay içinde açıklanacak olan gerekçeli karar içerisinde açıklanacağı kaydedildi.
    espresso bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki 1000 gt
    kanser ilaçlarının çoğu veya alışılageldik ilaçlar ödeniyor, bazı ödenmeyenler var ,onunda muadiline bakılıyor ,varsa onu ilgili yerlerden alıyorsun ,bazı az kullanılan ve pahalı ilaçlar da sıkıntı oluyor ,yakınımızda ki kanser vakasından biliyorum, mesele sağlık sektörümüzün tamamen dışa bağlı olması kullanılan aletler ,tanı cihazları ,ilaçlar hepsi dışa bağlı ,dövize bağlı, benim anlatmak istediğim bu, 20 senede maalesef bu sektörde tamamen dışa bağımlı hale geldi, sorgulanması gereken bu ,en ufak döviz krizinde hastaların ne hale geleceği görüldü

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kim diyor birşey yapılmadığını?
    Şu an patent başvurusu için 2023'ü bekleyen, bordan üretilen basurdan kansere, gripten Alzheimer'a kadar etkili 2517 ilaç hazır bekliyor. Nereden mi biliyorum. Lozan'ın gizli maddeleri gibi uluorta dolaşıyor bu bilgi. Aynı klasördeler, isteyen bakabilir.
    Derseniz ki "Biz çıkaramıyoruz ama dünyada bor var. Patenti şimdi alalım. 2023'e kadar boru dışardan bine de alsak ilacı yapınca 10 bine satarız, zarar etmeyiz. 2023'ten sonra da maliyeti düşer zaten." o zaman yerli ve milli olmaz. TOGG'un elektroniği, bataryası ithal diye nasıl vatan hainleri yerli ve milli saymazsa bunu da saymazlar.

30 Ekim 2023 reis "Ben Lozan'ın gizli maddeleri var demedim".
    ero__ bunu beğendi.

ahmet abi bütün ilaçlar ücretsiz derken fetö tayfasını kast etmiş sanırım.

normal halka ücretsiz değil ki ero gayet güzel örneklemiş.
    ero__ bunu beğendi.

Ama bu örnek dahi bunları etkilemez, zira algıları kapalı. At gözlüğü takmışlar önlerinde bir ampul yürü babam yürü. Yalan derler, iftira derler 40-50-60 yaşında adam sandıkların kandırıldık bile diyebilirler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Valla ilaç konusunda en son söz söyleyecek vatandaş benim herhalde. Her ay bir kutu ilaç alıyorum. Allah devlete zeval vermesin. Ömür boyu kullanacağım ilacın liste fiyatı 3 ay önce 27300( yirmiyedibin üç yüz) TL idi . Ve5 senedir kullanıyorum. KLL hastasıyım (lösemi)
    Geçmiş olsun hocam, Allah şifa versin.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250

İse yaramayacağını bildiğim halde cevap vereyim.
    Her hastalığın bilinen ve uygulanan ilaç ve tedavi yöntemleri var. Ama bu yöntemlere hızla yenileri eklenmekte ilaç sayıları da çoğalmaktadır. Bir ilacın ödeme listesine alınabilmesi için de belki prosedür ler var ( eleştiri için açık) Mevcut yasalar yada uygulamalar yeni ilaç onayını uzatıyor. Ama Bilgi bu sürenin çok önünde gidiyor.

Doktor da hastaya o ilacı yazıyor...

Ben 2 sene boyunca her ay kendi paramla ilacımı aldım. Bir ay sonra SGK geri ödedi (2016 da 15 bin TL idi her ay)

Sonra listeye alındı ve şu an sorun yok...

İllaki mağduriyet vardır. Olmasa keşke.

Burda. Çok ekmek çıkmaz haydi başka konuya

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanser ilaçlarının çoğu veya alışılageldik ilaçlar ödeniyor, bazı ödenmeyenler var ,onunda muadiline bakılıyor ,varsa onu ilgili yerlerden alıyorsun ,bazı az kullanılan ve pahalı ilaçlar da sıkıntı oluyor ,yakınımızda ki kanser vakasından biliyorum, mesele sağlık sektörümüzün tamamen dışa bağlı olması kullanılan aletler ,tanı cihazları ,ilaçlar hepsi dışa bağlı ,dövize bağlı, benim anlatmak istediğim bu, 20 senede maalesef bu sektörde tamamen dışa bağımlı hale geldi, sorgulanması gereken bu ,en ufak döviz krizinde hastaların ne hale geleceği görüldü
    Dolarla mi maas aliyorsun da dert ediyorsun hocam????

Not: Anlamayanlar icin yukaridaki cumle eser miktarda ironi icermektedir.

Her hastalığın bilinen ve uygulanan ilaç ve tedavi yöntemleri var. Ama bu yöntemlere hızla yenileri eklenmekte ilaç sayıları da çoğalmaktadır. Bir ilacın ödeme listesine alınabilmesi için de belki prosedür ler var ( eleştiri için açık) Mevcut yasalar yada uygulamalar yeni ilaç onayını uzatıyor. Ama Bilgi bu sürenin çok önünde gidiyor.

Ben 2 sene boyunca her ay kendi paramla ilacımı aldım. Bir ay sonra SGK geri ödedi (2016 da 15 bin TL idi her ay)

çok ekmek cıkar da sağlık söz konusu oldugu için haydiiii başka konuyaaa lets gooo

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Olaya sadece "ekmek cikarma" olarak bakiyorsunuz. Surada bu kadar "muhalif" fikirler, yorumlar yazan kisi var, bunlarin hepsi mi halkini sevmiyor, niye boyle yansitmaya calisiyorsunuz ki?

Ben "Olmasa keske..." demiyorum, "olmasin birader" diyorum, calisin, kimsenin hakkini yemeyin, devletin denetimleri iyi calissin, sahtekarlara (bunlar devlet kurumu calisani, yonetici, milletvekili, bakan olsa bile) goz actirilmasin, haklinin hakki savunulsun istiyorum. Bunun icin de bir cok ortamda bunu yaziyorum, savunuyorum. Sadece iktidari savunmak icin bahane aramiyorum.

Ulkede yanlis giden cok sey var; gecmisten gelen, duzeltilmeyen, duzeltilmek istenmeyen, birilerinin islerine gelmeyen. Bunlari sesli soyleyince niye hain ilan ediliyoruz ki ? Aksine daha cok vatanseverim ki, duzeltilmesi icin bagiriyorum, pisip kenarda ekmegime bakmiyorum, birilerine biat etmiyorum sorunlari cozsun diye!

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    "İllaki mağduriyet vardır. Olmasa keşke."

Otomobil üretiminde şahinsiniz, uçuyor kaçıyor, beğenmeyeni vatan haini gibi görüyorsunuz. (siz değilseniz benzer görüştekiler.)

"İlacına ulaşamadığı için kızcağız öldü" deyince, kedi gibi kuyruğunuzu kıstırıyorsunuz.

"İllaki mağduriyet vardır" mış.

Böyle durumlarda halk beddua ediyor. Biliyor musunuz?

"Yaşattığınızı, yaşamadan ölmeyin" diye, Hesap öteki tarafa kalmazsa, bu tarafta da durum kötü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Ero kapak takmış gibi görünüyor, çıkaracak mısın?

Motosikleti
    speederbike
    Darbeyle mücadelede kimseye pay bırakmayan hükümet, sıra 82 darbesinin gözbebeği olan YÖK'e gelince "Onu biz açmadık ki kapatalım.", ne alakaysa artık.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Senin o "olmasa keşke" dediğin şey için birilerinin annesi, babası, evladı vakitsiz ölüyor.

Sağlık bakanı diyorum. Kızın cebine 100 lira sıkıştırdı diyorum. Bu ne biçim sağlık bakanı diye sordun mu? diyorum. Değiştirin bunu, bu ülkenin sağlık bakanı, bu memleketin insanına böyle davranamaz dedin mi? diyorum.

Neden önemli?

Çünkü sen biat etmeyi bırakıp eleştirirsen bu işler düzelecek. Ben zaten eleştirimi getirmişim muhalif kesim olarak. Sen, iktidara "evet efendim,sepet efendim" demeyi bırakırsan düzelecek bu işler.

O da " olmasa keşke" ile olmaz

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ero kapak takmış gibi görünüyor, çıkaracak mısın?
    Kapağı taktık kanırtıyoruz ama işte beyin olmayınca!

Adam 2019 yılında yaşadığı tedavi yüzünden mağdur duruma düşmüş, sene olmuş 2022 halen ödenmemiş gibi ufak bir problem var ama olsun değil mi? O mağduriyetin aynını yaşaması gerekiyor ki anlasın insanların ne çektiğini.

"Vergi kaçırmak" ile "Vergiden kaçınmak" aynı şeyler bu arada. Hani bilmeyen vardır ya da umursamayan hatırlatmak gerek!

Motosikleti
    speederbike
    Sanıyorlar mi milletin derdi iktidarı göndermek. İktidar adaleti sağlasın, zengini (o da hepsi değil, 3-5 tanesi) koruyacağına millete istihdam sağlasın, refahını yükseltsin, düzenlemeler getirip kamu özel farketmez herkese huzurlu ve mutlu iş ortamı sağlasın milletin çoğu oy verir zaten. Ama başımızdakilerin %70-80'i memnun edeyim, oyunu alayım derdi yok. %51 alsam yeter, onu bana verecek kişiler de malum, gerisi ne halleri varsa görsün deyip çıkıyor işin içinden.
    Erdoğan'ın tabanı o ne derse yapar. Bu tabana evrensel değerleri anlatmak, üstüne ülke için doğru hamleler yapıp geniş halk desteği toplayıp gerçek bir atılım yapma şansı vardı. Ama baktı elde hazır oy potansiyeli var, ne uğraşacağım dedi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    yazılanları cevapladıktan sonra, istersen buraya da geçebilirsin.
    Bak bakalım oradan "ekmek" çıkıyor mu?
    http://www.motosiklet.net/forum/gundem-ve-siyaset/

"Yerli ve milliler suskun" diyorlar bak.
    http://www.motosiklet.net/forum/gund...-de-nedir.html

Araç fazla diyor vekilin bak
    http://www.motosiklet.net/forum/gundem-ve-siyaset/209100-ak-partili-vekilden-istasyonlarindaki-kuyruk-icin-savunma-zamdan-degil-arac-fazla.html

Yazayım mı hepsini sırayla?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

O zaman bu kız niye ilaç bulamadı?Ya siz yalan atıyorsunuz,ya bazılarına ilaç veriliyor bazılarına verilmiyor,ya da bu kız iktidarı kötülemek için şakacıktan kanserden can verdi?Mağduriyet illa oluyor da neden sizin gibilere olmuyor da bu tarz masum insanlara oluyor?
    bektanist bunu beğendi.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mağduriyet illa oluyor da neden sizin gibilere olmuyor da bu tarz masum insanlara oluyor?
    Çünkü bu gibi tipler ampul sevici.
    bektanist bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)